FAUST" VOLKSGEBOUW Landscliapscliildercii. BERICHT. Aardappelen Cursus voor Piano, Orgel en Theorie. MEISJE, Zangvereeniging KEUKENMEID, DIENSTBODE- dean. DE jong, DAGMEISJE TE HUUR ADVERTENTIEN. Hederlandsche Opera. Vrijdag 7 Oetober 1892, v Aanvang 3 November 1892. KEUKENMEID Ned. Protestanten-Bond Maatseh. t. b. d. Toonkunst, DIENSTBODE, Werk- Tweede meid, mmmm. TE HUUR gevraagd Om een misverstand 1 voorkomen berichten onde: geteekenden dat zij allee voor de firma BECHT e DYSERIÏÏCK te Amsterda werkzaam zijn. wat Kache en Haarden betreft, doch d zij met alle andere artikeli als Gasornamenten enz. vc strekt niet met bovengenoei de firma in connectie staa Onder aanbeveling, f6. EN8ELENBERI Ged. Voldersgracht', W als Lerche. Geheel e» al kantoorman en van top tot teen eerlijk, was zijne par tij wel de meest sympathieke. Van de dames-rollen willen we niets kwaads zeggen; mejuffrouw W. van Zuylen, vonden we het meeBte naar waar heid. Het opgeschoten-meisjes-aohtige ging haar vrijgoed af. Mejuffrouw Beukers en mejuffrouw Sophie Bos zijn tegoed voor een klucht. De moraal'? Och, 'tis in zoo'n stuk niet te doen om moraal; het geeft toe standen zooals ze kunnen zijn. Lachsucces is het doel en de strekking. Sprankjes van humor, van geest, zelfs van kunst gaan verloren onder den alles beheerschenden invloed van platte alle- daagsehheid. De fungeerende Directeur van het Postkantoor alhier bericht, dat vanaf heden verkrijgbaar zijn gesteld lijsten vermel dende de dienstregeling gedurende den Winterdienst der spoorwegen. Ingevolge beslissing van den Minister worden door de bestellers geen lijsten aan geboden, en kunnen die alleen door hen bezorgd worden op een schriftelijk ver zoek. Bij Koninklijk besluit zijn be noemd in de Orde van Oranje Nassau tot officier de Heer Mr. S. A. lordens, Burgemeester der gemeente Haarlem, tot ridder de Heer M. O. de Kanter, Wet houder der gemeente Haarlem, de Heer Mr. Joh. Enschedé, lid der firma Joh. Enschedé en Zonen en de heer J. J. i'. Beij- nes, fabrikant te Haarlem. Zaterdag avond bracht de konink lijke liedertafel Zang en Vriendschap eene serenade aan den Burgemeester. Bij den stoet hadden zich aangesloten de Com mandant der dienstdoende schutterij, de Heer Mr. W. Jager Gerlings en eenige Officieren van genoemd corps benevens eenige Heeren behoorende tot versierings- commité's alles voorafgegaan door het ge meentelijke muziekkorps. Eene groote schare volgde den stoet, welke, gaande over Groote Markt, Zijlstraat, Nassau laan en Nassauplein, steeds grooter werd. De Liedertafel zong voor de woning van den Burgemeester het Wilhelmus, Vlaggenlied van Verhulst en Wien Neer land» bloed, terwijl het muziekcorps zich nu en dan deed hooren. De Commandant en het Bestuur der Liedertafel werden binnen genoodigd. Hier bracht eerst genoemde hulde aan den Burgemeester, hierbij wijzende op diens vele verdien sten, waardoor Haarlem geworden was wat het is, welke toespraak door den Burgemeester werd beantwoord. T-n slotte bedankte de Heer E. de Lanoy, Voorzitter d6r Liedertafel, den Burgemeester voor de welwillende ontvangst. De stoet ontbond zich aan de Parklaan. Toen werd het muziekcorps opgewacht door de werklieden van den Heer Beijnes, aan wiens woning hem eene ovatie werd ge bracht. De Heer Beijnes dankte voor de eer hem te beurt gevallen en toen ver spreidde men zich. Het stedelijk museum van schilde rijen en oudheden op het Raadhuis, werd in de maand September j.l. bezocht door 382 personen tegen- 748 personen zonder betaling. Zondag 2 October speelden de Ad- spirant-leden van de H. C. C. „Rood en Wit" eene cricket-wedstrijd op het oefen terrein „de Koekamp" met de aispiranten afdeeling van de A. C. C. „Amstels". Bei de elftallen waren niet volledig, Amster dam bracht slechts zeven, Haarlem negen spelers in 't veld. Laatsgenoemd negental behaalde in bei de innings respectievelijk 16 en 32 pun ten, waar tegen over Amsterdam er slechts 5 en 21 kon stellen. Haarlems adspiranten behaalden dus de overwinning met 22 punten hoofdzakelijk te danken aan het goede batten van de jongeheeren Kool en Menten, en het bowlen van de jongeheeren Avis en Santhagenslaatstgenoemde had zelf het succes drie wickets in 5 ballen te nemen. Voor belangstellenden laten wij hier de scoringlijst volgen. A. A. v/d H. C. C. „Rooi en Wit." ltse Lutings 2de Innings Bowler. Bowler. A. Kool leg before. JBoom 3 bowled b. te Winkel 17 A. Monod stumped J. Boom 1 cb. Tromp b. te Winkel 1 O. Menten bowled b. Pino 6 bowled Pino 2 R.Santhagens cb. Pino J. Boom 2 cb. Boom Pino 1 A. Avis cb. Pino Pino 1 cb. Pino te Winkel 3 L.Pannekoek leg before. J.BoomO bowled Pino 0 H. Tromp bowled b. Pino 0 not out 4 J. Broms not out 0 bowled te Winkel 0 0 1 1 A. A v/d A. C. C. „Amstels" Bowler. Bowler. W. Boom runout 1 bb. Avis J. Boom c.b.Monod Santhagens 0 run out Pino te Winkel IJzerman A. Boom A. Heijting bowled Pino 0 Leg Byes Wide Balls. No Balls... 16 32 c.b Kool bowled b. bowled b. not out bowled b. Avis Staal Byes Leg Byes0 Wide Balls0 No Balls0 0 run out 0 cb. v. Wijk Santhagens 1 Dot out 0 bowled Sant hagens 0 bowled Tromp 21 Nog kunueu wij uit goede bron melden, dat Zondag a.s. in den Koekamp een concours tus- schen de Adspirautleden van Rood en Wit zal plaats hebben; wij hopen hieromtrent Vrijdag a.s. nadere bijzonderheden mede te deelen. Daar het Amstels elftal Zondag 1.1 te Yelsen niet is mogen gelukken, de Haagscbe Cricketclub te verslaan (De match eindigde met een gelijk aantal runs voor beide partijen) heeft Rood en Wit dit jaar de eerste plaats veroverd en is hierdoor voor dit seizoen winner van de prachtige cup, uitgeloofd door Jhr. Boreel van Hoogelauden. Deze cup moet driemaal gewonnen zijn om het eigen der Vereeniging te worden. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 6 Oct. 1892, des namiddags van 23 uur door den Heer WEZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga.'A. Hesse. 3. Chor aus der Cantate No. 6 „Bleib bei uns denn es will Abend werden"J. S. Bach. 3. Sonate No. 1Mendelssohn. a. Allegro moderato. bAdagio. c. Recitatief et Finale. 4MédidationGuilmant. 5. Finale. De zevende dag (Zaterdag) is de Sabbat des Heeren uws Gods. Ex. 20 10a. Waarom overtreedt gij het gebod Gods door uwe inzetting? T raktaat Matth. 153. Vereen. „Berea." NIEUWE Directeur J. G. DE GROOT, bijgestaan door de Ver. ter Bev. der Ned. Muz. dram. kunst, onder Hooge Bescherming van H. M. de Koningin-Regentes der Nederlanden. Voorwaarden per jaar: Voor de pianoklasse (methode Kon. Muziekschool) 2 maal p. w. f 34. Voor 2 of meer leerlingen uit éen gezin30. Voor de orgelklasse 2 maal per week34. Voor de theorieklasse ééns per week10. Gelegenheid voor hen die examen wensohen te doen. Gelegenheid tot het leeren begeleiden van de Gregoriaansche Kerk zang en psalmen. Zoowel in de hooge als lage klasse zullen slechte 3 leerlingen geplaatst worden. Men verbindt zich voor een jaar, 'twelk loopt van i Jannari tot uit. December. Aanmelding mondeling of schriftelijk a.s. Donderdag en verder eiken Maandag en Donderdag tnsschen 3 en 5 uur, Kleine Houtstraat 78, alwaar ondergeteekende persoonlijk zal zijn, en verder gelegenheid eiken dag aanmelding bij de Boekhandelaren DE ERVEN LOOSJES, Ged. Onde Gracht 86. Ook is ondergeteekende gaarne genegen by de ouders of leerlingen ter bespreking aan huis te komen. Zoo noodig zullen toonkunstenaars van naam gunstige inlichtingen verschaffen. Prospectus verkrijgbaar by de boekhandelaren hier ter stede en Kleine Houtstraat 78. C. A. BONTEN, Geëxamineerd Toonkunstenaar. Voorloopig adres: KI. Houtstraat 78. (819) gevraagd tegen November, genegen huiswerk te verrichten. Adres Baan 21b. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Een Costnumnaaister vraagt een net eenigzins met het vak bekend. Adres Korte Houtstraat No 19zw. Afd. Haarlem. groote Opera in 5 bedryven of 11 tafereelen. Muziek van Cu. Go UN 01). Aanvang Tl/% uur, Balcon f 2.25, le Loge 2. Stalles f 1.75, Parterre f 1.50, 2e Loge 1.25, Gaanderij f 0.60. Bevallen van een ZOON: A. C. WARNING, echtgenoote van R. v. WAARD. De Bibliotheek van bovenge- R d October 1892. noemde Afdeeling wordt open- gesteld op 9 Oetober a.s. in de Gevraagd met 1° November in i Gravinnesteeg No. 15, alwaar een klein gezin eene zindelijke eiken Zondag van 121 ure GRATIS boeken lei' lezing al gegeven zullen worden. De Bibliotheek is verrijkt met verscheidene nieuwe werken YAN DE AFDEELING HAARLEM. Eerste repetitie Maandag 10 October, 's avonds 8 uur, in de kleine zaal der Sociëteit „Veree niging." Zy die nog wenschen LI D te worden kunnen zich daartoe vóór Zaterdag a.s. aanmelden by deD Heer ROBERT, Donkere Spaarne 20. IIET BESTVUJt. P. G. Brieven fr. onder No. 824 aan het bnrean van dit blad. TE HAARLEM. VERGADERING van aandeel houders op Donderdag 6 Oct. 1892, 's avonds 8Va nur, in het Volkegebouw. Agenda: Kwestie winstberekening enz. Opkomst dringend verzocht. Toegang alleen op vertoon van aandeel. (821) Gevraagd flinke nette tegen November een P. G. en van goede getuigen voorzien Adres: Frederikspark 8, alhier. Mejuffrouw M. DE BOOIJ, Gr. Houtstraat 99, verlangt met Nov, a.s. eene bekwame van de P. G., van goede getuigen voorzien en die genegen is huiswerk te verrichten. Zioh aan te melden 's avonds tns schen 7 en 9 nnr. De ondergeteekende opent diie cursussen voor Dames, Heeren Mevrouw VAN BEMMELEN— en Kinderen. Tevens genegen WENTI10LT, Krocht 14, vraagt les aan huis te geven tegen bil- tegen 1 November a. s. eene lijke voorwaarden. Belangstel-1 fatsoenlijke knappe lenden gelieven zich aan te mei- Zonder goede getuigen on- Decoratie-Natuurschilder, noodig zich aan te melden. Kruisweg 36. Met November biedt zich aan een buitenmeisje voor meid- alleen of kindermeid, in een klein gezin, P. G. en van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 830 aan het bureau van dit blad. Een net meisje, grondig bekend met knippen en maken van k08tumes, eenige da gen disponibel hebbende, zag die gaarne bezet, hetzy nit naaien gaan of aan huis. Br. fr. onder No 831 aan het bnrean van dit blad. Een jongmensch, nog eenige avonden in de week vry heb bende, zag zich gaarne bezet door het verrichten van Admi nistratief- of Copieerwerk. Brieven fr. onder No. 832 by de uitgevers dezes. By deze heb ik de eer aan hel geachte publiek te berichten, dat de Smederij en andere daarii uitgeoefend wordende vakken, to het smidsvak behoorende, van Mejnf fronw de Wed. TV. LANS, ii de Barendseslraat 12 alhier, hel overgenomen. Mij vleiende met hetzelfde ver trouwen vereerd te worden dat wylei den Heer W. LANS en na zyi overlyden zijne Wed a we in zoo ruim mate hebben genoten, zal ik trachte door een prompte en nette bedienin ook my dit vertrouwen waardig t maken. Onder aanbeveling met de meest hoogachting, UEd. dm. dienaar C. D. VAN DAMMI Barendsestraat 12. N.B. Aan hetzelfde adres ka een knappe j ongeil geplaati worden. (838) Er biedt zich aan een Friesch buitenmeisje als werkmeid, 24 jaar P. G. Franco brieven onder No. 833 aan het bureau van dit blad. Eene flinke dienstbode, P. G. van goede getuigen voorzien, een burgerpot kunnende koken, biedt zich aan met November. Brieven fr. onder No. 834 aan het bureau van dit blad. In een klein gezin wordt ver langd een net van den P. G., niet beneden de 161 1 jaar. van 's morgens 7 nnr tot 's middags 3y2 aur, om alle hnis- houdelyke bezigheden te verrichten, tegen 1.50 per week. Brieven fr. onder No. 827 aan het bureau van dit blad. Degelijk Piano-Onderwijs aangeb. door eene Juffrouw, priv.less. f 6.25 per kwart. 2 lessen p. week. Brieven fr. onder No. 835 aan het bureau van dit blad. omstr. van Haarlem, een Huisje, hnurprys niet boven ƒ200 'sjaare. Brieven franco onder No. 836 aan het bureau van dit blad. een ruim en net onderhonden bo venhuis, voorzien van waterlei ding en verdere gemakken. Te bevragen van Marumstraat 18. P. CLAUSING ZONE HaarlemOctober 1892. Op 15 Octob zal des namiddags nre ten bureele den Garnizoens-Commandant Grc Markt) worden aanbesteed levering van voor het garnizoen alhier, voor tydvak 1 November 1892 tot Juni 1893. De Gamizoens Voedings-C missie te Haarlem Aanspreker en Lijkbezor;

Haarlemsch Advertentieblad | 1892 | | pagina 2