Janus 'Tulp, UITVOERING Openbare Vergadering Dankbetuiging. nette Werkster. AD VERTENTIEN Vereenigde Tooneelisten, op Zondag 26 Februari 1893. Hulp-Zendelinggenootschap „de Liefde van Christus dringt ons." Een en veertigste in de Groote Kerk, J. SCHOENMAKER. KEUKENMEID Tweede Meid, niegen Mei a> bifldt zioh aan Christelijke ZaDgvereemging X eene knappe dienstbode p. g., I AflTl TS 1UTT.TTT T.TflTV' leenT JaTgï getrig^'S „GOD IS MIJN LIED" Inleiding door Ds. C. VEE in de Janskerk. Een knappe Loopjongen in groote ongerustheid over het lot van twee kinderen, die plotseling verdwenen en ondanks alle nasporingen niet terng te vinden waren. Eindelijk is eenig licht in deze trenrige zaak opgegaandoor visschers toch is op het ijs in de Zui derzee, nabij de knst, het lijk van een dier jongens gevonden, zoodat het ver moeden, dat zij tengevolge van een plot seling opgekomen mist op het ijs ver dwaald waren en alzoo den dood zonden gevonden hebben, allen schijn van waar heid verkrijgt. Woensdag avond werden door directeuren der strookartonfabriek Union te 'Onde-Pekela een drietal werklieden ontslagendit gaf aanleiding, dat ook de anderen weigerden te werken, en de nacht ploeg, die des avonds 6 nnr de dagploeg vervangt, niet aan het werk ging. Donderdag oohtend werd het verdiende loon uitbe taald. Ongeregeldheden vallen niet voor. >De fabriek staat stil. Dinsdag avond brak te Amsterdam, vermoedelijk door het omvallen van een petroleumlamp, een hevige brand uit op de tweede verdieping van een perceel op de Geldersohe Kade. In een oogwenk ston den de tweede en derde verdieping in lichte laaie, zoodat de bewoners zich moesten haasten met te traohten het huis te verlaten. Op de tweede verdieping bevonden zich eene vroaw en een kind, die langs de gewone trap een nitweg naar beneden vonden en zich dus kon den redden. Op de derde verdieping zag zich eene moeder met 4 kinderen dien weg afgesneden daar het vnnrjnist langs de trap, welke naar hare woning leidde, die verdieping bereikt had. In doodsangst kwam de arme vrouw ait een achter raam naar beneden. Inmiddels was de brandweer aangerukt. Over de daken der belendende perceelen de bovenverdieping van het brandende huis binnengedrongen., vond men daar een der kinderen kreu nend in de dakgoot, terwijl de drie ove rige kleinen verstikt en half verbrand in een hoek van het vertrek werden aan getroffen. Overdekt met bloed en bewusteloos werd de vrouw opgenomen en naar een apotheek in de bunrt gedragenkort daar op vond men gelegenheid haar naar het i Binnengasthuis te vervoeren. De geneee- heeren geven de hoop op het behoud van haar leven niet op Het kiod, dat levend in de dakgoot werd gevonden, werd on middellijk bij liefderijke buren opgenomen en verpleegd, zoodat tot heden de drie .kleinen, die men nog in de brandende bo venwoning vond, bp de ramp zyn omge komen. De brandweer slaagde er in beide be- inedenverdiepingen van het gebonw en de belendende huizen tegen het vuur te be schermen. 'Nog verneemt men, dat de vrouw in het Binnengasthuis nog hoogst bedenke lijk ligt. Merkwaardig genoeg heeft zij echter geen harer ledematen gebroken of ernstige inwendige kneuzingen hekomen de verbrijzelde glasruiten echter hebben haar op verscheidene plaatsen van het lichaam, ook aan den hals, ernstig ver wond. Haar man, de smidsknecht Alikot, die zich by zyne thuiskomst op zoo droevige wijze beroofd zag van drie zijner kin deren, is door den sohrik krank geworden. Het vierde kindje, dat door de brand weerlieden io de dakgoot werd gevonden en door de buren in buis werd genomen, heeft slechts eene lichte wonde aan het armpje ook is het neusje licht geschroeid, wel een bewijs dat de kleine ternauwer nood den dood ts ontkomen. Zoowel veldarbeid als geniewerken komen te Haarlemmermeer weer in vol len gang. De verbreeding en verdieping der hoofdvaart in verband met het nieu we Stoomgemaal „de Lijnden" en met het oog op mogelyke innndatie, zal waar- sobynlyk nog dit jaar geschieden. Tram- en spoorwegplannen voor Haarlemmermeer zyn legio, weêr nienwe in aantocht, 't Ware te wenschen, dat een dier plannen verwezenlykt wierde, dan zou de bloei en welvaart van weleer we- derkeereD. Hog dagelyks hoort men in deze gemeente van personen die gereed zyn, of zich gereed maken, om de reis naar Amerika te ondernemen. HAARLEM, 24 Februari 1893. De tentoonstelling van yzerwerken zal aanstaanden Zondag nog geopend bly- ven. Het voornemen bestaat, nadat deze ten toonstelling zal zyn afgeloopen, weder een tentoonstelling op het gebied van een ander vak van knnstnyverheid te organi- seeren. Des Zondags is de toegang vry. Met ingaDg van 1 Maart a. s. be noemd tot adjunct Inspecteur van Po litie alhier de heer H. C. F. Fnndter te Leiden. Een t7jarige knaap M. heeft zich deze week schuldig gemaakt aan oplich ting van eeDige zeemlederlappen ten na dele van een winkelier in de Gierstraat, en een 20 jarige knaap de G. aan ver duistering van ruim tien gnlden die hy voor zyn patroon had ontvangen. Zy had den zich naar Amsterdam begeven en ■toen hnn geld verteerd was, zich vry- willig by de Politie aangemeld en ge- vankelyk herwaarts overbracht. Eerstge noemde heeft reeds vroeger wegens dief stal gevangenisstraf ondergaan. Gisteren, Donderdag avond omstreeks 10 ure heeft een begin van brand plaats gehad in een sehnnrtje gelegen op het erf achter de woning van den Blaobter J. M. Heek aan de Kleine Houtstraat waarvan de oorzaak onbekend. De brand werd spoedig ontdekt en is door de po-, lite met haar slangenwagen geblnscht. Commissie tot Uitdeeling van Brood en Koffie aan Behoeftigen. Het aantal personen Woensdag bediend bedraagt 958 kinderen en 365 vol wassenen. INGEZONDEN. Dankbetuiging. De Commissie tot uitdeeling van brood en koffie aan behoeftigen eindigde Woens dag 22 dezer hare werkzaamheid voor dezen wintertyd. Zy hield 36 bedeelings- dagen, en reikte in het geheel 45952 portiën brood en koffie uit. Een levendig gevoelde behoefte dringt haar, nogmaals dank te betuigen aan al len, die haar hebben willen helpen in haren arbeid, en die zulks deden, hetzy door hnnne aanbeveling hetzy door giften in geld, brood, koffie, koffiestroop, boter, melk, steenkolen, schoonmaak-artikeleD, kommen, e. 4.; zoowel als door persoon- lyke hulp by de nitdeelingen, zoo getronw vooral door de dames helpsters verleend. De Heeren W. van Ommeren en H. Lon don waren zoo vriendelyk tafels en ban ken, behalve die ons door de welwillend heid van het Gemeentebestuur ter beschik king gesteld waren, in gebrnik te geven en te doen plaatsen, zonder daarvoor iets in rekening te brengen. Ook hnn betnigt de Commissie, om der behoeftigen wil, hare erkentelykheid. Het gebrnik van de uitstekende localiteit, het voormalig Ge rechtshof, dankt zy aan de vriendelyke beschikking van den Minister van Wa terstaat enz. Al deze, van zooveel zyden en op zoo velerlei wys betoonde hnlp was zeer be moedigend voor de commissie en maakte haar haren arbeid zoo veel gemakkelyker. Namens de Commissie H. H. KOLKMEYEE, Voorz. G. VELTHÜYSEN Sr, Secret. 24 Febr 1893. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. f 7 Feb. J. Merks en G. Breek. 23 Feb. P. J. Meuwsen en C. H. van der Velden. GETROUWD. 22 Feb. P. Prins en C. Rip. G. Betlem en W. van der Woude. C. G. Scova Righini en A. M. E. Verrijk. H. W. Giljou en H. Buur man. GEBOORTEN. 16 Feb. H. P. W. Bekker geb. Santbergen z. N. M. Hazekamp geb. Roza d. A. de Vlieger geb. Legemdte z. C. Harm- sen geb. Hoepelingh z. 17 Feb. J. Fiege geb. de Nijs d. G. M. Niemöller geb. Groeneveld d. M.Vreenegoor geb. Janssen d. B. S. van Basten geb. Willekes z. M. van Eik geb. Weebuizen d. 18 Feb. H. Broekman geb. Hulshof d. S. J. Noordnan geb. Sikman d. J. Scheffens geb. Duvian d. C. van 01- denmark geb. Tromp d. P. Gerritsen geb.van Andel d. B. Niemann geb. van Werven d. 19 Feb. H. van der Horst geb. Maat z. M. J. van Zaanen geb. Lasschuitd. C. Stam geb. Koppenol z. J. F. Grootes geb. de Haanz. A. Wittgrete geb. van Houten z. (leven!.) R. Hille geb. van derMeulend. J. de Bell geb. Huchsborn d. C. Delissen geb. van Hooff z. C. T. de Mon geb. Le Noble z G. Knaape geb. Timmer d. 20 Feb. G. van der Walle geb. Klaasen d. E. C. C. Toebes geb. Braunstabl z. A. H. Popeier geb. Bosschee d. E. Danebroek geb. Westerhoven d. G. Smits geb. de Rooij z. C Nieuwenhuizen geb. Kooien d. M. Haeseker geb. Wijkhuizen d. A. Max geb. Groot d. S. H. Tboolen geb. Staphorst z. C. M. Koehorst geb. van Kim- menaede z. 21 Feb. J. van der Werff geb. Blanket z. G. A. Jochemse geb. Lammed. M. Ramaker geb. Smit d. M.J. Kensensgeb. Jonker z. A. M. van der Weiden geb. Althoff z. E. van der Bel geb. Flart z. A. C. F. Booms geb. Bohlin d. A. Sarlet geb. van der Lugt d. B. Koning geb. van Huizen z. E. F. W. Wijers geb. van Zijlz. G. Andreoli geb. van Gastelen d. J. M. de Bruijn geb. Plantje d. 22 Feb. 6. P. van Oldenmark geb. van der Aa d. C. van Zonneveld geb. Berg man z. J. van Putten geb. Buurmand. 23 Feb. T. Jarigse geb. Bakker d. OVERLEDEN. 16Feb. M. M. Ontijd 67 j. Ged. Oudegrackt. 17 Feb. H. A. Carpentier 6f j. Lepelstraat. B, Voet 20 j. Kampersingel. 18 Feb B.T. van Leeuwen 76 j. Coornhertstraat. 20 Feb. C. Wehrle geb. Maas 75 j. Schoterstraat. L. Ruifrok 85 j. Jansstraat. C. E. Bovendorp 1 m. d. Wolstraat. 21 Feb. A. E. Bolmers geb. van Someren de Clercqstraat. B. M. Kemper 17 m. d Oranjestraat, E.van Daalen 55 j. Oranjestraat. H. Ëlecking 85 j. Bakker straat. J. Schoenmaker 61 j. Botermarkt. G. A. E. Hemelrijk 82 j. Gr. Houtstraat. 22 Feb. M. de Vries 13 m. d. Oostersingel Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2ure voor de eigenaars terug ts bekomen zijn. Een glazenmakersdiamant. Een klei ne zwarharige hond voorzien van een brninlederen halsband. Twee knipmes- jes. Een paar glacé dames-handschoe nen. Een sigarenkoker met gonden beslag. Een zwarte doek. Een wit- brnin harig hondje. Eene kinder-jor- temonnaie met eenig geld. Eene oude paraplnie. Een sleutel. Een ivoren duimstok. Eene paraplnie. Een zak mesje. Een zak koffie. Eene zweep. VEEMARKT 22 Februari 1893. Aangevoerd Prys 64 N. Kalveren 5.8. 3 Sohapen 13.— 20. 7 Paarden. 60.225. KAASMARKT van 22 Februari 1893. Aang. en verk. 9 stapels, uitmakende 823 kazen, wegende 1660 kilogrammen. Hoogste prys per 50 kilogr. f 27.50. NIEUWE Directeur H. HARMS en J. W.DERUIJTER. Blyspel in 4 bedrijven van Justus van Maurik. Aanvang 7 Vs uur. Balcon f 1,25; Stalles en ie Loge ƒ1,—; Parterre f 0.75. 2e Loge 0,60; Gaanderij 0,30. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Dochter: J. DE BELL—Huchshorn. onder de zinspreuk op Maandag 27 Februari 2893, 'i avonds te half acht uur, met welwillende medewerking van de Chr. Zangvereeniging „GOD IS MIJN LIED" Direeteur de Heer H. S. Loran. Verslag door Ds. KNOTTENBELT. Feestrede door Ds. BARBAS. Vrije toegang en vrije plaatsen. De ondergeteekende betnigt by dezen haren hartelyken dank aan allen die big ken van belangstelling getoond hebben gedurende de ziekte en het overlyden van haren echtgenoot. Mejuffrouw de Wed. A. A. ARPS, geb. C. C. v. d. Ham, Bevallen van een flinken Jongen: C. A. J. BAKKER- goteling Vinnis. Den Haag, 21 Februari 1S93. Algemeene tevens dienende voor byzondere kennisgeving. Heden overleed in den ouder dom van 61 jaren, na een ge duldig lyden van ruim 3 weken tot diepe droefheid van my en zyn eenig overgebleven zuster, myn geliefde echtgenoot de Heer Sleohs 10 jaren mocht ik my in eene gelukkige echtvereeniging met hem verheugen. Wed. J. SCHOENMAKER, geb. H. Hirs. Haarlem, 21 Febr. 1893. Mejuffrouw VANPETERSOM- RAMRING, Bakenessergracht 59, verlangt tegen Mei eene en eene liefst niet te jong en van den P. G, Met 1° Mei biedt zich aan, als Meid-alleen, een fat- soenlyke R. C. dienstbode van goede getuigen voorzien. Brie ven onder No. 17 aan het adver- tentie-bnreau van H. VAN ZAND- VOORT, Schaehelstr. 41. Een beschaafde Juffrouw P. G., knnnende naaien, mazen en stoppen, wenscht zich tegen Mei of later geplaatst te zien als assistente of iets dergelyks, de beste informatiën knnnende overleggen liefst Haarlem of omstreken. Brieven fr. onder No. 807 aaD het bnrean van dit blad. Eere-Voorzitter Ds. E. Weiss. Directeur de Heer H. S. Loran. zien. Fr. br. Heeren singel 29L. op Dinsdag 7 Maart 1893, des avonds ten 8 uur, Programma's tevens bewys van toegang, a 25 Cents verkrygbaar by de Heeren Boekhandelaren J. F. van Dobben, Barteljorisstraat 23, Van München en Rookmaaker, Gr. Houtstraat 11, Erven Loosjes, Ged. Oude Gracht 86 en Jac. Post, Ged. Oude Gracht 115. Begunstigers op vertoon van di ploma, die aan de kerk hnn pro- gramma's ontvangeD. Collecte voor de stichtiDg Meer- en-Bosch, voor lyders aan vallende ziekten. (808) Een Burgerdochter biedt zich aan om te worden opgeleid in een manufactuur- zaak of iets dergelyks tegen Mei of eerder, R. C. godsdienst, van goede referentieën voorzieD. Brieven fr. onder No. 811 aan het bnrean van dit blad. Eene jonge dame P. G., wenscht gedurende eenige uren daags nnttig werkzaam te zyn tot assistentie in een gezin met of zon der kinderen. Zy is bekend met mnziek en handwerken van nnt en smaak. Br. fr. by den boekh. J. J. C. MUNK alhier. Een net burgermeisje biedt zich aan ais tweede meid, P.G., om met Mei of eerder in dienst te treden. Brieven franco onder No. 809 aan het bnrean van dit blad. Gevraagd tegen half Maart een Adres in persoon Wilhelminastraat No. 28. gevraagd. Adres Lange Veeretraat 21.

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 3