HAARLEIBCE PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No. 22. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vijftiende Jaargang 144. met AMSTERDAM. van ZATERDAG 18 Maart 1893 Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. op Zondag 19 Maart 1893. K E 0 H I E K TI1KPHOONNBMMIK TEL1PHONISCHE YERBINDIN6 ABONNEMENTSPRIJS Per drie maandenr ,25. franco p. post —,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stnk. Prijs per Advertentie ran 1 tot 5 regels 85 cents, elke regel meer 5 cents, groete letters naar piaatsmimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG dei middags ten 18 «re, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Collecte voor het Godsdienstonderwijs van de Ned. Herv. Gemeente, in alle beurten, behalve Kinderkerk en namiddag beurt. Groote Kerk. Voorm. 10 nre, Hoog. 19e Lgdenstekst. Nam. 2 ure, Barbas. DoopB bediening, 's Avonds 6 ure, Veen. Bevestiging van nieuwe ieden en bediening van den H. Doop aan bejaarden. Vrijdag 's av. 8 nre, Knottenbelt. Voorbereiding. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 nre, Moeton. 19e Lgdenstekst. Jans-Kerk. ^s Avonds 6 ure, Swaan. Bevestiging van nieuwe leden en bediening van den H. Doop. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Barbas. Eglise Wallonne. Dii heures, Debrg. Gereformeerde Kerken. (Ged. Ondegracht). Voorm. 10 ure, 's av. 5 ure, Mulder. {Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, 's av. 51/2 ure, Schotel. Donderdag 's av. 8 ure, Schotel. {Ridderstraat). Voorm. 10 ure, 's av. 6 ure, Ringnalda, pred. te Ijlst. Woensdag 'sav. 8 ure, Mulder. Vereenigde dienst. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, P. A. Riedel, pred. te Krommenie. Donderdag 's av. 8 ure, Poolman. LijdeDspredibing. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Craandijk. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, Hesta. Voorbereiding. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, .7. A. Böhringer pred. te Maastricht. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Chr. Bewaarschool, L. Heerenvest. Maandag 'sav. 8 ure, Moeton. Bijbellezing. 2 Samuël 15 30 v.v. Sluiting. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdag 'sav. 8 ure, Swaan. Bijbellezing. Sluiting. Lokaal „Weten en Werken." Ged. Oude Gracht bij de Turfmarkt. Donderdag 's av. 8 nre, Knottenbelt. Bijbellezing. Exod. 12 128. Sluiting. De collecte, gebonden voorde Rijnsche zending, op Woensdagavond in de Janskerk, heeft opgebracht f 84.15 V2- Ds. Veen vermeldt met dankzegging de ontvangst van f 2.50 voor de zending, gespaarde 21/2 centsstukken van een dienst meisje. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 nre,A. Gerth van Wijk. Jr. Beverwijk. Voorm. 10 nre, D. André de la Porte, Rustend Pred. te Haarlem. Nam 1 nre, geen Zondagschool. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, J. W. Knottenbelt Pred. te Haarlem. Voorm. Heemstede. 10 ure J. Hillegom. Voorm. 10 ure. M. Buchli Fest. Houtrijk en Folanen. Voorm. 91/2 B. J. Swaan. Pred. te Haarlem. Sandpoort. Voorm. 10 ure, J. van Boenen Martinet. Spaarndam. Voorm. 10 uur T. Hoog. Velsen Voorm. 10 ure, H. Waardenburg Bevestiging van lidmaten, 's Avonds 5 nre, II. Waardenburg. 's Avonds 7V2 or® Evangelieverkondiging op de Heide, de Heer van Zweden. Donderdag 's Av. 71/2 ure Samenkomst in 't lokaal v. Christ, belang, H. Waardenburg. Zaterdags 's Avonds 71/2 uur, Bijbel- lezing op de Heide, de Heer van Zweden. Zandvoort. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Nam. 21/2 ure, C. Barneveld. Derde Liederenavond. Voor een vrij talrjjk publiek gaf me juffrouw Jeanne Landré, in vereeniging met mejuffrouw R, Levie, Donderdagavond op de Bovenzaal van de sociëteit „Ver eeniging" baar derden Liederavond. Het programma was gewijd aan Robert Franz (181t> 1892) en Job. Brahms en daardoor hoogst belangrijk. Robert branz neemt als liederen-componist eene plaats in naast Sohubert, Men delssohn en Schumanntoch zijn zijne werken ten onzent maar weinig bekend, wat waarlijk mag betreurd worden, daar niet alleen een groot aantal, doch ook een tal van bijzonder mooie liederen tot des componisten muzikale nalatenschap be- hooren. Mejuffrouw Landré had een twaalf tal nit den rijken overvloed sameDgelezen en vulde laarmede de eerste afdeeling van haar programma een achttal meer beken de liederen van Brahms kwamen in de tweede afdeeling voor. Zeerveel bijval oogstte de zangeres ook dezen avond in, door de waarlijk echoone wgze waarop zij zong. De nobele kwali teiten van haar mooi orgaan kwamen voortreffelijk uit. De voordracht bewees, dat meffrouw Landré zich den inhoud der liederen volkomen eigen had gemaakt en gebeel was doorgedrongen in den geest der zangen, waarbij de nitvoering zich bepaal de. Geen oogenblik deed zij te kort aan den adel van Brahms' heerlgke, reine muze. Zonder op de vertolking van de overige nummers iets te willen afdingen, meenen wij toch dat, in Brabme het glanspunt van den avond lag. Mejuffrouw Landré is met deze liederen innig ver trouwd zij zong ze alle nit het tekst boekje. De pianiste, mejuffrouw Levie, vervul de op waardige wijze bare veel beduiden de taak voor dezen avond. Franz en Bramhs zijn in de begeleidende partgen van hun ne liederen verre van alledaagsch, zoodat slechts na veel stndie de vereiBohte een heid tnsschen de zangstem en bet klavier kan verkregen worden. Veilig mag ten dezen opzichte gezegd worden, dat eene duchtige voorbereiding was voorafgegaan. Beide damee, die in hare verrichtingen eeu sympathiek geheel vormen, vatten big k baar hare taak met evenveel ernst als ijver op en dwingen daardoor de grootste waardeering af. De laatste liederenavond zal plaats hebben in het begin der volgende maand. Wij zouden onze muziekliefhebbers, die nog geen der avonden hebben bezocht, wel tot een bezoek willen aansporen, te meer daar een soirée gewijd aan Ne- derlandsche componisten dubbel aantrek kelijk mag heeten. Gaarne voldoen wij aan het tot ons gerichte verzoek, in dit schrijven de bij zondere aandacht te vestingen op bet buitengewoon concert van de Haarlemsche BachvereeDiging. Het optreden van Me vrouw Sopbie Menter te Haarlem, mag als een evenement in ons muzikale leven beschouwd worden. Alleen de combinatie met andere steden heeft het beeren Directeuren der Bacbvereeniging mogelijk gemaakt, den sedert jaren gekoesterden wensch, deze beroemde pianiste hier te doen optreden, te verwezenlijken. Mevrouw Menter speelt de volgende eenige werkzaamheden laten verrichten aan den Heerenweg waarvoor de dank der gemeente werd betuigd. Aan Mej. W. G. Schouten en J. W. Keukenmeester werd op haar verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzeres. Tan wege den Commisaris der Koningin werd bericht ontvangen, dat Jbr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden den gevorderden eed had afgelegd. Een plan tot bebouwing van den Heeren singel werd goedgekeurd, alsmede de bouw plannen der nieuwe school letter F, en een reeks voorstellen van de commissie van financiën tot verhuring van gemeente grond in de gemeente en langs de Leid- eche Vaart. Ook een verzoekschrift van W. Warmerdam tot wijziging van. ïijn contract van erfpacht ostmoètfe geen be zwaar. Een voorstel tot rniling van grond aan den Soheepmakersdijk werd onveran- anderd goedgekeurdevenals de begrooting van het Burgerlijk Armbestnnr, de retri butie van de Gasfabriek en de schade vergoeding van f 34.85, te betalen aan J. de Brabander. Tot onderwijzeressen werden benoemd Mej. F. Swanenbnrg de Veij en Mej. A. M. van der Leg eu hiermede waren 13 pnnten van de Agenda zonder eenige op- of aanmerking afgehandeld. Het beste was evenwel voor het laatst bewaard. De commissie voor de strafverorderin- gen had zich genoopt gevoeld ettelijke wijzigingen voor te stellen in de Politie verordening. Hierbij had de Heer J, H. Krelage een rekest gevoegd, waarin eenige nieuwe be palingen in de Verordening werden ge- wenscht, hoofdzakelijk met het doel de baldadigheid der straatjongens te keer te gaan. De heer de Kanter had een lijstje verbeteringen voor te stellen op ettelij ke artikelen, terwijl ook de Heer van den Berg, de Heer Lenpen en de Heer Wal ler in overleg met den Heer van der Steur, zelfstandige voorstellen deden tot verbete ring, niettegenstaande de Heer van Stirnm van meening bleef, dat artikelen voor de strafverordening eigenlijk niet zonder voor afgegaan onderzoek behoorden te worden in discussie gebracht. Al deze Artikelen op te sommen valt buiten ons bestek. De aangenomen wijzigingen znllen op de ge bruikelijke wijze worden afgekondigd, Een ingrijpend voorstel om de grens te bepalen van de hoogte waarop de hui- stnkken Pantaisie voor piano en orkest zen in de verschillende straten mogen wor- begeleiding van Tsehaikowsky, Romanze (D Moll) Schumann, lihapsodie Liszt, Variaties en Perpetuum Mobile nit de Suite van Moszkowski. B De Raad der Gemeente vergaderde Woensdag 15 Maart 1893. Ingekomen was een voorstel vaD B. en W. tot vast stelling van eene regeling met de naburige gemeenten tot toelating van kinderen op de gemeentescholen; een verslag van cu ratoren over het gymnasium en een ver slag over den toestand van bet lager on derwijs; een rekest van Kammeijer en vele anderen tot herstel van de kermis op ouden voet; een gedenkschrift van het 150 jarig bestaan der lettergieterij van de Heeren Joh. Enschedé hetgeen in dank werd aanvaarden een rekest van de vereeniging Concordia met aanbieding van grond tot het aanleggen van straten. De vereeniging tot verfraaing had den gebouwd, in verband met de breedte dier straten, zal nog nader door de rechts geleerde. Commissie worden onderzocht. Het voorstel van den Heer Macaré om te bepalen, dat een vergnnniDg niet mag worden ingetrokken dan a. indien de voorwaarden waaronder ze verleend is, niet worden nageleefd en b, indien eenig openbaar belang vordert, dat hetgeen waarvoor vergunning is verleend, niet langer blijft voortbestaan werd tot een volgende vergadering uitgesteld. Dit voorstel werd door hem gedaan naar aanleiding van hetgeen met den Heer Storm was voorgevallen, en de Heer Macaré wenschte het nn behandeld te zien ten einde niet in de laatste ver gadering, door dezen burgemeester geleid, de zaak te moeten ter sprake brengen. De burgemeester meende evenwel, dat het best nog eenig uitstel kon leiden en de Heer Stoel maakte hiervan een motie, daar hij van oordeel was dat des voorzitters opvolger deze zaak nader aanging dan den tegenwoordigen burgemeester.

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 1