HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No. 24. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vijftiende Jaargang 144. van ZATERDAG 25 Maart 1893. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. op Zondag 26 Maart 1893. Nieuwsberichten. TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINÜ1NB met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maandent ,25. franco p. post —,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stnk. Prijs per Adrertentie ran 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 mtsdie alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Avondmaal, 'a Avonds 6 ure, J. Kuylman, pred. te Heemstede (voor van Lennep) Dankzegging. Woensdag av 8 ure, Veen. Voorbereiding. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 nre, Hoog. Avondmaal. Jans-Kerk. Voorm. 10 nre, Sioaan. Vrije benrt. Bakenesser Kerk. Voorm. 10 ure, Barbas. Avondmaal. Eglise Wallonne. Dix henres, Bourlier, pasteur a la Haye. Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Voorm. 10 nre, 's av. 5 nre, Mulder. Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, 'a av. 5Vs ure, Schotel. Ridderstraat Voorm. 10 nre, av. 6 ure, Langhout. Openb. belgdenis. Doop van bejaarden. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 nre, Poolman. Bevestiging van Lidmaten. 8 Avonds 6 nre, Poolman. Voorbereiding. Kerk derV ereenigde Doopsgezinden Voorm. 10 nre, Craandijk. Avondmaal. *8 Avonds 6 nre, de Vries. Dankzegging. Remon8trantsche Kerk. Voorm. 10 nre, Tideman. Bevestiging van nieuwe Leden. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 nre, Weiss. Bevestiging van nienwe Leden, 's Avonds 6 nre, Weiss met Koorzang. Maandag 'sav. 8 ore, Weiss. Dinsdag 'sav. 8 nre, Weiss. Woensdag 's av. 8 nre, Weiss. Voorbereiding. Donderdag 'sav. 8 nre, Weiss, met Koorzang. De oolleote aan de deuren der kerken, gehonden op Zondag den 19de» Maart ten behoeve van het Godsdienstonderwijs beeft opgebracht de som van f 121.74%. Nederd. Herv. Kerk. Bonnebroek. Voorm. 10 nre, J. A. Gerth van Wijk. Jr. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Doopsbediening. Nam 1 nre, Zondagschool. Evang. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 nre, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 nre, J. Sepp. Bloemendaal- Voorm. 10 nre, Bevestiging van H. H. Barger, door E. Barger, Fred, te Amsterdam. Nam. 2% nre, II. H. Barger, Intrede. Heemstede. Voorm. 10 nre J. Hillegom. Voorm. 10 nre, M. Buchli Pest. Houtrijk en Polanen. Nam. 2 Vs nre, P. E. Barbas. Fred, te Haarlem. Sandpoort. Voorm. 10 nre, J. van Loenen Martinet. Spaarndam. Voorm. 10 nnr T. Hoog. Avondmaal. 's avonds 7 nre, T. Hoog. Dankzegging. Velsen. Voorm. 10 nre, de Heer van Zweden. 's Avonds 7y2 nre, H. Waardenburg, in het lokaal voor Chr. belang. Donderdag 's Av. 7% nre Samenkomst in 't lokaal v. Christ, belang, H. Waardenburg. Zaterdags 's Avonds 7% nnr, Bijbel lezing op de Heide, de Heer van Zweden. Zandvoort. Voorm. 10 nre, C. Barneveld. Bevestiging van lidmaten. Nam. 21/2 ure J. A. Gerth van Wijk. Jr.. Pred. te Bennebroek Voorbereiding. BACHCONCERT. Het vijfde Bachconcert, bet laatste in dit seizoen, heeft Dinsdag avond in mime mate de belangstelling mogen onder vinden van onze kunstminnende stadge- nooten. Niettegenstaande het concert als een bnitengewoon concert was genoteerd en daardoor de bepalingen van toegang waren gewijzigd, was de opkomst zeer belangrijk. Daarvoor bestonden dan trou wens goede redenen. De medewerking van het orkest nit het Concertgebonw waar borgt steeds een zeldzaam kunstgenot, terwijl het optreden van twee dames solisten, waarvan eene zelfs mag bogen op eene eereplaats onder de Enropeesche kunstenaressen van den eersten rang, uit zicht gaf op rijke artistieke resultaten. De hooggespannen verwachtingen werden in vele opzichten ten volle bevredigd, zoodat aan dit Bachooncert een waardige plaats mag worden toegewezen in de rij der vorige, die zioh zoo zeer in degelijk heid onderscheidden. Het optreden van mevrouw Sophie Men tor was het meeBt gewichtige feit van de zen avond. In haar klavierspel legde deze, door hare leermeesters Bnlow en Liszt hooggeschatte kunstenares ongemeene ta lenten aan den dag. Bij haar vindt men eene schitterende techniek op de gelukkig ste wijze verbonden met de schoonste mu zikale gaven. Wie al de voortreffelijke eigensohappen van haar apel wilde opsom men, zou een heel lijstje hebben aftele veren; de wonderschoone aanslag, die een ongeëvenaard edelen toon aan de Beobstein- coneertvlengel ontlokte, mooht dan wel het eerst genoemd worden. Met zooveel gemak, zóó zweevend bewogen zich de vingers over de toetsen, dat het somtijds den schijn kreeg als werd de beweging door een on zichtbaar werktuig in het klavier zelf voortgebracht. Mocht reeds de Pantaisie van Tsohai- kowsky door de openbaring van hooge- zelfbewnste zekerheid en stijlvolle be handeling gelden als eene proeve van mevronw Meniere meesterschap, onver deelde bewondering dwong zij af in de voordraohten na de pauze. De mooie, ron de pareling van de tonen in de snelste passages, de gelijkmatigheid der trillers, het bizonder geluid vol nuances, de innigheid der voordracht wisten zoowel de Cansonetta van Liszt als Schumann's Romance temaken tot de schoonste nummers van het program ma. De Rhapsodie van Liszt was één en al notenschittering, die het instrument in allerlei klenrschakeering nitsprankelde on der de markeerende kracht der rappe vin gers. Bg het eindigen van dit brillante nummer, waarmede mevronw Menter tevens afscheid van haar pnbliek nam, brak een atorm van toejoiohingen los, ten bewijze van waardeering. Tot een toe gift was de kunstenares niet te bewegen; misschien begreep zij daardoor den mach tigen indrnk, welke de Rhapsodie moest achterlaten, te znllen verzwakken. De jengdige Russische zangeres Anne von Yerebzoff, aan wie de zware taak was opgedragen, zioh naast mevroaw Menter door eenige vocale voordrachten te handhaven, had het gelnk daarin voor- traffelyk te slagen. De ongekunstelde voor dracht, de frissohe stem, die vooral in de aria nit de opera: Die kinder der Haide van Rnbinstein voordeelig uitkwam, maakten een goeden indrnk. Van de drie liederen, in de tweede afdeeling gezongen, spande het lied van Sohnbert: Du bist die Ruh de kroon; jammer dat de niet altyd even reine intonatie hier bij wij len aan het snocés afbreuk deed. Mejuffrouw Yerebtzoff mag zich verheugen in de sym pathie van niemand minder dan Rnbinstein; zeer zeker zal onder diens hoede haar ta lent zich ten volle knnnen ontwikkelen. De orkestwerken hebben dezen keer voor niet alle aanwezigen dezelfde aantrekkelijk heid gehad. Velen hun aantal is wer- kelgk niet gering zgn nn eenmaal ver stokt conservatief waar het geldt de keu ze tnsschen orkestnnmmers van de onde meesters en die der nienwere richting, in welke laatste zy voor het meerendeel meer noten dan gedachten meenen te vinden. Hoe dit moge zgn, in de uitvoering hand haafde het orkest ongetwyfeld zgn geves- tigden roem en toonde tegen elke, in het Perpetuum Mobile van Moszkowski tegen de moeilgkste opgaaf te zgn opgewassen. Behalve laatstgenoemd virtnosenstnk speel de het orkest: Suite Ho. 2 nit V Arlé- sienne van Bizet, de diepzinnige Tragische Ouverture van Brahms en Variaties van Moszkowski. Nu de Baehvereeniging haar winter- campagne heeft volbracht, mag zeker een woord van erkentelgkheid worden uitgesproken voor heeren Bestuurders, die zioh de vele moeiten, aan de orga nisatie der concerten verbonden, wel weder hebben willen getroosten. B HAARLEM, 24 Maart 1893. Naar men ons mededeelt, heeft de Haarlemsohe Velocipede Club tegen Za terdag 25 Mrt. a. e. des avonds ten 8 nre, een by eenkomst georganiseerd, wel ke gehonden zal worden in de bovenzaal van Café Neaf (Montagne), en welke toe- gankelgk zal zgn voor alle wielrgders, zoowel leden, als niet leden van den Alg. Ned. Wielrgders Bond. De hoofdconsul van den A. N, W. B, de heer D. Fockema, te Arnhem zal dien. avond een iezing honden, en heeft als on derwerp gekozen, „de Fneumatie banden". Door de welwillendheid van den heer Stokvis te Arnhem, agent van de beroem de Humber en New Howe rijwielen, die zyne fraaie collectie banden disponibel stelde, zal de Heer Fockema tevens in staat zgn, zgnen toehoorders, de inrich ting der verschillende systemen te toonen, Na afloop hiervan, zal de heer C. H. Bingham, nit Utrecht, eerevoorzitter van den Algem. Ned. Wielrgders bond, door zgn soiopticon, de portretten van eenige oelebriteiten op wielergebied op doek bren- gen. Wg twgfelen niet of deze, vooral voor wielrgders hoogst belangrgke bgeenkomst, zal druk bezocht worden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 22 Mrt. J. van Breemen en L. Klok. A. Breas en C. Kamerbeek. A. Kollaart en W. Woudenberg. 23 Mrt. W. Wijnen en C. Kokkelkoren. GETROUWD. 22 Mrt. J. G. Reurhoff en M. E. Wolzak. C. A. Mommaas en M. C. Brauckmann. GEBOORTEN. 15 Mrt. D. Eggers geb. Hartendorp z. M. Groeneveld geb. Laduo z. J. W. Veen geb. Metsemakers d. 16 Mrt. C. A. van Ekeren feb. van Dantsik z. C. M. Steenken geb. ollaard z. M. O. Hagemans geb. Steffens d. G. C. Schraders geb. Verschoor d. M.van Norden geb. van Amelrooij d. L. Blom geb. van Rooded. A. H.Wesseling geb. Schreurs z. (levenl.) 17 Mrt. H. J.M. de Rijk geb. Reckman z. 18 Mrt. C. J. Witteman geb. Maas z. J. Timmerman geb. Godefrooi d. P. Blankert geb. Veenman z. JW. Faasaen geb. Kruup z A. Huijbens geb. Sloten maker d. 19 Mrt. B. C. Hersman geb. Doe- lage d. M. C. Surendonk geb. Besanger d. E. Horemans geb. Hollemans d. W. M. Surendonk geb. Nijgh z. J. G. Korevaar geb. Begeer d. 20 Mrt. C. G. Frijn geb. Slegt z. A. A. Paap geb. Horsman d. D. Best geb. Bakker z. 21 Mrt. G. Winnubst geb. Dun selman z A. Duineveld geb. Knaapen d. S. van Dam geb. van Zijp z. 22 Mrt. J. A. van Wort geb. de Nijs d. 1van der Knoop geb. Reinsma z. W. J. Rijbroek geb. de Rid der d. S. I. Pennink geb. von Hemert z. 23 Mrt. 1. ten Hoope geb. Vlaskamp z. OVERLEDEN. 15 Mrt. K. C. Ruth 6 j. z. KI. Houtweg. 16 Mrt. G. Schuurman geb. van Raaij 61 j. Gasthuislaan. J. Soeter geb. vanMeurst84 j. Ursulasteeg. W. F. Zandstra 3 j. z. Z. Pol derstraat.. 17 Mrt. C. W. Gosler 12m.z. Veerpolder. C. Jvan Looij geb. Waalewijn 40 j. Kerkhofstraat. C.P. Cornelissen 15 j. z. Voortingstraat. 18 Mrt.W.Wezenaar 19j. Oranjestraat. N. S. Sluijters 47j. F. Hals straat. P. Zwarthoofd 56 j. deHaasstraat. 19 Mrt. H. Steenken 10 j. z. Kamperlaan. N. Graaman 60 j. Stationsplein. E. van Veld- huijsen geb. van der Laan 35 j. Magdalena- straat. 20 Mrt. K. Bakker 6 dg. z. L.Raam- straat. C. E. Beijnes geb. Beekman 79 j. Nieuwe Gracht. 21 Mrt. K. Leguijt49j. Jansstraat. H. Kensen 1 m. z. Molensteeg. E. Muijs 14 m. d. Leliestraat. H. P. Plom pen 9 j. d. Leliestraat. 22 Mrt. J. J. de Vlie ger 1 m.d. KI. Heiligland.

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 1