AARLEMSCH l'Enfant prodigne Eerste Blad. PREDIKBEURTEN Bartelman's Lijden. les Haakman. Concert No. 28. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vijftiende Jaargang. 144. van ZATERDAG 8 April 1893. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. op Zondag 9 April 1895. 31 RON IE K. ADVERTENTIEN. Remonstrantsch Zangkoor. „Het Nederlandsch Tooneel," Zondag 9 April 1893, Lnndi 10 Avril 1893, -i op Dinsdag II April 1893, den Heer C- H. en den jongeheerP-C-H. Noodhulp-Koetsier V -pnUM TELEPHOONNUMMEX TELEPHONISCHE VERBIND I NB met AMSTERDAM. A BONNEMENTSP RIJS Par drie maanden. T ,25. franco p. pest,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. meer o cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond AdverUntiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 we, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Groote Kerk. Voorm. 10 nre, Moeton. 's Avonds 6 nre, pred. te Heemstede. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Barbas. Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, J. Brummelkamp, pred. te Amsterdam. Woensdag 's av. 7 ure, Swaan. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Koog. Eglise Wallonne. Dix heures, Debry. Gereformeerde Kerken. GedOudegracht). Voorm. 10 nre, 's av. 5 ure, Mulder. {Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, 's av. 5V2 ore, Schotel. Ridderstraat Voorm. 10 ure, 's av 6 ure, Woensdag 's av. 8 ure, Zanghout. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Kerk derV ereenigdeDoopsgezinden Voorm. 10 ure, Craandijk. Renionstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. De colleote voor de Christelijke school voor on- en minvermogenden, gehouden op Zondag 2 April, heeft opgebracht 225.70. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 ure, J. A. Gert van Wijk Jr. Doop. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Nam. 1 ure, Zondagschool. Evang. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, H. H. Barger. Avondmaal. Nam. 2Va ure, II. H. Barger, Dankzegging. Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Hillegom. Voorm. 10 ure, M. Buclili Fest. Houtrijk en Polanen. Voorm. 9 ure, B. J. Swaan. Pred. te Haarlem. Sandpoort. Voorm. 10 ure, J.van Witzenlerg, Pred. te Zaandam. Spaarndam. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Velsen Voorm. 10 ure, II. Waardenburg. Doopsbediening. 's Avonda 7Vs ure, Lokaal Christ, belang II. Waardenburg. Zandvoort. Voorm. 10 ure, J. L. Heldring, Beroepen pred. te Rotterdam. Nam. 2V2 ure, geen dienst. De Raadsvergadering van 5 April had plaats onder voorzitting van den ondsten Wethouder, den Heer M. O. de Kanter. Alle raadsleden waren aanwezig op twee na. Na de lezing en vaststelling der no tulen van de vorige vergadering volgden enkele mededeelingendie het courant-lezend publiek reeds bekend waren dat het bou wen van het Mausoleum gegund is voor ƒ24000 aan A. Ruiseman, het bouwen van eene nieuwe school aan J. P. A. Neliseen voor f 45374 en de meubelen voor 1408 aan D. H. van Leeuwen, dat de storting der geldleening heeft plaats gehad. Hierna kwam in behandeling het ver zoek van den heer J. de Jong om alsnog op de kiezerslijst geplaatst te worden, waartoe werd besloten. Het hoofddoel van deze vergadering was evenwel de installatie van den Bor- gemeester, den Heer Jhr. J. W. G. Bo- reel van Hogelanden, en vele belangstel lenden vulden de voor het publiek be stemde deel der raadszaal om van dit feit getuige te zijn. Nadat de Voorzitter had medegedeeld, dat de Burgemeester den gevorderden eed had afgelegd, geleidden de Heeren Jhr. J. W. M. van de Poll en J. Leupen den Burgemeester binnen, die plaats Dam op een zetel tegenover den Voorzitter en door dezen in hoofdzaak volgenderwijze werd toegesproken Mynheer de Burgemeester. Namens den Raad heet ik U welkom in deze gemeente en heet U tevens wel kom in deze Vergadering. Het ambt van Burgemeester is zeer ge wichtig het is veelomvattend en aantrek kelijk, doch het heeft ook zijne schaduw zijde, maar het onaangename wordt door het goede overtroffen. Onze gemeente neemt toe in bevolking en verkeert in bloeienden toestand. In bij zonderheden te treden omtrent de aange legenheden, die eerlang te regelen zijn, is hier minder geschikt, doch rekenen kunt Gij op medewerking van den Raad en de Wethouders. Het verschil van gevoelen, dat moeilijk uit kan blijven, waar zelf standige mannen hunne meeniDg uiten, be hoeft geen ongnnstigen invloed uit te oefenen, als men eikaars goede bedoeling waardeert. Aan medewerking van de zijde der amb tenaren zal het mede niet ontbreken. Ken woord van lof komt toe aan de ambtena ren, die getoond hebben elk naar zijne ga ven mede te werken toen in moeilijke om standigheden het ambt van Bnrgemeester tijdelijk door mij werd waargenomen. Wij alleen beschouwen het als onzen plicht mede te werken tot het welzijn en den bloei onzer gemeente, ook onder Uwe leiding. Wij bevelen ons in Uwe welwillendheid aan. Dat Uw bestnnr lang moge dnren en gelukkig moge zijn, en wanneer het einde ervan daar is, wensohen wij, dat ge de overtuiging moogt hebben en met U de Burgerij zal erkennen, dat onder Uw bestnnr Haarlem in bloei iB toegeno men en het een zegen voor Haarlem zal geweest zijn. Toen ontving de Burgemeester van den Voorzitter het teeken zijner waardigheid en nam bezit van den presidealen zetel, waarna door Z. E. A. de volgende rede werd uitgesproken. Mijne Heeren Het heeft H. M. de Koningin-Regentes by besluit van den lsten Maart jl. behaagd, mij tot Burgemeester dezer aanzienlijke en bloeiende gemeente te benoemen. Dit bewijs van vertrouwen stel ik, M. H., op hoogen prijs, maar voeg daar ook da delijk aan toe, dat wanneer er vertrou wen in my gesteld wordt, ik van mijne zijde alles moet doen om my dat vertrou wen waardig te betoonen en dat ik mij dan ook met al den ijver die in mij is, moet wijden aan de behartiging der op- gedragene taak. Dat die moeielyk zal zijn, ik ontveins my dit geenszins. De gemeen te Haarlem breidt zich voordurend uit. Ook hebben nieuwe tijden nieuwe eischeu, waaraan, daar waar het pas heeft, met verstand en wijsheid voldaan moet wor den. Maar daartoe roep ik nwe hnlp, M. H. leden van den Raad, en U heeren wethouders dezer gemeente, meer in het bijzonder in, om mij met raad en daad bij te staan. Ik houd er my van overtuigd, dat U die mij niet weigeren zult, evenmin als mijnen geachten voorganger. Wanneer ik, voor zooverre dit in mijn vermogen is, alles overweeg wai Mr. lor- dens gedurende de 27 jaren, dat hij aan het hoofd dezer gemeente stond, voor haar gedaan heeft, dan kan ik alleen traohten het door hem gegeven voorbeeld te vol gen en zal al myne krachten daartoe aan wenden. Dat Gods zegen daarop moge rusten! Ten slotte dank ik U, Mynheer de oud ste Wethouder, voor de welwillende woor den op my uitgebracht. Zoowel door de Raadsleden als door het tegenwoordig zijnde pnbliek werd deze rede met belangstelling gevolgd; het applans bewees dit. Na de gebrnikelyke rondvraag werd de vergadering gesloten. BUITENGEWONE MUZIEKUITVOERING. in den Hout op Zondag 9 April des namid dags van 2%4 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luite nant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. GEEN OEFENING. op Zondag 9 April a s. HET BESTUUR. NIEUWE Koninklijke Yer- eeniging: Blijspel in 5 bedrijven. Aanvang 7Vs uur- Balcon f 1,50, Stalles en le Loge f 1,25; Parterre f 1. 2e Loge f 0,75; Gaanderij ƒ0,30. 3]De hoofdrol wordt door den Heer LOUIS BOUWMEESTER vervuld. Une senle representation de la Com pagnie fran^aise, Dib. Mn. J. Fribel. ..jaj-ii ui i aam n i sjmitawsmavtawi— pantomime en 3 actes de Carré, Mnsique de Wormser. On commencera par Rideau a 8 heures. Balcon 2,Stalles 1,75. le Loge f 1,50, Parterre 1,25, 2e Loge 1.Gaanderij ƒ0,60. LIEDERTAFEL JJ Directeur de Heer B. J. Vissoher, des avonds ten 8 uur, in de Concertzaal der Sociëteit „DE KROON" te Haarlem, met welwillende medewerking van Introdnctiekaarten a f 0.99 voor Heer en Dame en 0.50 voor eene Dame verkrijgbaar bij de Boekhande laars De Erven Loosjes en by den Heer W. Saeijs Korte Begijnestraat 12 en W. F. Bremer Kruisweg 47. HET BESTUUR. (Heerendienst) gevraagd. Br. fr. lett. L. N. boekh. J. J. C. MUNK, Anegang 38.

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 1