„HAAR THUIS", Tweede Uitvoering DIENSTBODE, DAGMEISJE, Een DAGMEISJ] DAGMEISJE. V Operette-Y ereeniging UITVOERING Keukenmeid, Donderdag 18 April 1898, Gevraagd. der Maatsehappy ter bevorde ring der Toonkunst, Die Passion nach dem Evangelium Matthai, JOH.SEB.BACH. Gevraagd Tweede Meid. Terstond gevraagd Vrouw of Meisje Dagmeisje DIENSTBODE, DAGMEID dat Rijk het stedelijk museum, welke kunstverzameling door Z. H. met belang stelling werd beziohtigd. Door de Haarlemsche Amateur Fo tografen Clnb is uitvoering gegeven aan haar in de laatste vergadering der Club op voorstel van Dr. van Walsern geno men besluit, om eene scioptieon- voor stelling te geven voor de verpleegden in het Gesticht „Meerenberg". Door den ij ver van het wakkere be stuur dezer jeugdige vereeniging, de H. H. F. Hnijsser, J. Bes en W. J. C. Wijsmul- ler Jr. was uit de verzamelingen der le den een tweehonderd lantaarnplaten bij- een gebracht en in een gesohikt program ma gegroepeerd. De zaal „Musis Sacrum" was dan ook eivol en de voorstelling liep zonder eenig stoornis af. Deze bi zonder geslaagde voorstelling zal dan ook zoowel voor hen, voor wie ze georgani seerd was, als voor de leden der Clnb, die haar bg woonden in aangename herin nering blijven. Voor het welslagen maakten zich bizonder verdienstelijk de heer Ign. Bispinck te Bloemendaal, die geheel de leiding van het technische deel der uitvoering bad op zich genomen, de M. fi. Binger te Haarlem, die door het vervaardigen van een groot aantal lantaarn platen naar portretten van de geneeshee- ren en overige ambtenaren, of van in- tersante groepen de actualiteit had weten te bevorderen en de Heer Joh. Hnijsser te Amsterdam, die door het maken van eenige opnemingen op het gesticht terrein zelve en het vervaardigen van transpa renten naar deze negatieven mede het lo cale karakter meer had doen nitkomen. Het jaarlijksche examen, ingesteld door de plaatselijke oommissie van toe- zioht op het lager onderwijs, zal plaats hebben op Donderdag en Vrijdag 13 en 14 April in de lokalen van school C aan de Leidsche Vaart. Tot het alsdan te honden onderzoek worden toegelaten de leerlingen der openbare en bijzondere scholen, welke de school wenschen te verlaten. Met het oog op de door de Commissie verstrekte diploma 's, mag zeker tot deelneming aan dit examen ten zeerste worden aangedrongen, in het belang der jongelieden zelf. Het diploma toch geeft zonder nader examen toegang tot de Herhalingsschool, is verder van veel be lang voor eene plaatsing op de Ambachts school en wordt meer en meer door de groote werkgevers, o. a. door de directie van de werkplaats der Hollandsche IJze ren Spoorwegmaatschappij als vereischte gesteld bg bet aannemen van jongens. £n de op 4 dezer gehouden alge- meene vergadering van commanditaire ven- nooten in de Haarlemsche Bankvereeniging firma Teding van Berkhout de Clercq, ■werd door beheerende vennooten verslag uitgebracht over de verrichtingen geduren de het boekjaar 1892. De verkregen winst veroorlooft, evenals ten vorigen jare, eene nitkeering van 10% de reserve is na bijschrijving tot 80148,70 gestegen, zoodat die thans ruim 53% van het gestorte kapitaal bedraagt. Balans en Winst- en Verliesrekening werden door de vergadering goedgekeurd. In de vacature in het college van Com missarissen, ontstaan door het overigden van den Heer F. L. Eist, werd voorzien door de benoeming van den Heer Mr. Joh. Enschedé. In de gisteren avond gehouden le den-vergadering van de vereeniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken zijn herkozen de volgens rooster aftredende leden van bet bestuur de heeren H. Remmers en B. Eekhout; voor de vacatnres, ontstaan door het overigden van den beer A. MerensJCz. en hst bedanken van den heer W. D. Nol- ting, werden gekozen de heeren Mr. C. J. Prins en Dr. P. G. Bnekers. Het le dental der vereeniging is toenemend en bedraagt op dit oogenblik 110. De rekening van het afgeloopen jaar, werd, door eene daartoe benoemde com missie, nagezien en goedgekeurd. Aan de leden zal weldra worden toe gezonden, een vrij uitvoerige beschouwing over het vivisectie vraagstuk benevens, ter kennismaking, een geschriftje geti teld „Onze huisdieren", hetwelk door de vereeniging uitgegeven, verder op de scho len zal worden verspreid. Het bestnur stelt zioh voor kennis te nemen van een nieuw model muilkorf van liohteren aard dan de thans gebrnikte en die de honden niet beletten voedsel tot zich te nemen en te drinken. De premie van f 250, toegekend aan politiebeambten voor het opmaken van processenverbaal wegens dierenmishande ling, werd ook in het afgeloopen jaar eenige malen uitbetaald. Door de Vereeniging tot Verfraai ing van Haarlem en omliggende Gemeen ten en tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer is uitgegeven een Gids van Haarlem en Omstreken, en verkrijg- baar gesteld tegen den prijs van 5 cents. Het doel van deze uitgaaf is een be knopt overzicht te geven van de voor naamste wandelwegen en de bezienswaar digheden der stad. Het Gidsje is hierin wel geslaagd. Het geeft een overzicht van de beziens waardigheden binnen de gemeente, met eenige korte historische en andere aantee- keningen, benevens eenige wandelingen en de middelen van verkeer. Eenige afbeeldingen van stadsgezichten, die echter niet allen met bgzondere zorg zijn afgewerkt, verhoogen de aantrekke lijkheid. Een paar zeer brnikbare plattegrondjes voor den wandelaar voltooien het boekje. De heer Mr. E. A. Iordens heeft gemeend bg het nederleggen van zijn ambt te moeten bedanken als Beschermheer van van de Koninklijke liedertafel Zang en Vriendschap. Tengevolge daarvan is door het Be stuur der Zangvereeniging genoemde on derscheiding den nieuwen Bnrgemeester, Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden aangeboden, die baar wel heeft willen aanvaarden. In de ledenvergadering van Woensdag avond werd van het desbetref fende schrijven met ingenomenheid kennis genomen. De bewaarscholen alhier werden op het eindevan het jaar 1892 bezocht a de openbare door 117 kinderen beneden 6 jaar en 21 kinderen van 6 jaar en onder; b. de twaalf bgzondere door 1769 kinderen van beneden 6 jaar en door 336 kinde van 6 jaar en daarboven. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 31 Maart. J. D. Berkhout en H. WBoon- zajer. 5 April. J .FabelsenC.van Nimwegen. F. C. C. N. Beens en A. van Cittert. J. N. van der Vlerk en M. Metz. JCassee en A J. Pols. L. A. Mathot en S. de Groot. A. Brakel en J. J. Schouten. G. van den Berg en G. Toon. C. Jansen en J. G. Teunisse. 6 April. L. J. Blanson Henkemans en M. C. Moeton. A. W. Weissman en T. C. Bas- tiaans. GETROUWD. 5 April. J. Dortmundt en A. deMooij. J. D. Wandscher en H. van den Hoek. A. Kollaart en W. Woudenberg. J. van Bree- men en L. Klok. A. Breas en C. Kamerbeek. 6 April. J. T. van Bemmelen en E. H. Maas. W. Wijnen en C. Kokkelkoren. GEBOORTEN. 29 Maart. C. Toeset geb. Kuijer d. 30 Maart. M. Mertz geb. Bos d. A. Hartog geb. van Qend d. T. Bier geb. Bant z. E. C. Boilerman geb. Voorhout z. 3i Maart. C. J. Roozen geb. van Staveren d. G. M. A. Cra mer geb. Daudeij z. 1 April. G. Blokker geb. Hoornsman d. J. H. Hamer geb. Antvelinkz. P. van Hoorik geb. Rennikke d. A.Italië geb. Hart z. H. M. Beijnes geb. van der Heij den d. C.van Ingen geb. Jochems d. M. D. Hessels geb. van Damme z. (levenl.)2 April. N. Dekker geb. Blokker z. P. Goversgeo.de Boer z. W. Braggaar geb. van Breemen z. A. M. Baumeister geb Menkez. E. M.H. Schrameijer geb. Tax d. (levenl.) 3 April. J. Hirs geb. Renout d. C. ABrussee geb. Verkes d. 4 April. G. H. Schreijers geb. Glas d. M. (iuint geb. Vallenduuk d. C. A. Helminck geb. Kaart z. W. Melchiorgeb.de Wilde d. M. T. M. A. Middeldorp geb. Berkhout d. 5 April. M, H. Hetem geb. van Hamelsveld z. A. Wils geb. Mestjed. G. Haverkorn geb. Zwaag d. J. H. Wijkhuijzen geb. Boerkoel d. M H. van Zorge geb. de Graaff z. OVERLEDEN. 27 Maart. C. J. Hessen 8 m. d. Koksteeg. 28 Maart. J. E. Knipper 2 m. z. Gasthuisvest. A. de Braber 32 j. L. Margarethastraat. 29 Maart. D. de Vos 48 j. Baljuwslaan. S. Jutting geb. Beezem 70 j. Leidschestraat. 30 Maart. M. M. A. Frijhoff 14 j. d.L.Begijne straat. W. M. Oosterom 7 m. d. Harmejans- weg. C. Barend 4 m. d. Bolwerkslaan. 31 Maart. W. M. Willemsen geb. de Lugt 77 j. Gr. Heiligland. H C. Vermeij 4 m. z. Ged. Oude Gracht. C. Oudolf 74 j. Zuiderstraat. M. Bolleurs geb. Beezem 87 j. Kokst'.eg. C.van Looij 2 m. z. Kerkhofstraat.— J. Schulp- zand 27 dg. z. Roosveldstraat. 1 April. H. van den Aardweg bij. M.van Heemskerkstraat. C. E. Boeree 1 m. d. W. Boogaardstraat. D. Schoon geb. Wijnberg 61 j. Hazepaterslaan. 2 April. W. Voet 42], Linschoterstraat. 3 April. M. Knoors 51 j. Gierstraat.-A.M. Metten 7 j. d. Heerenlaan. G. Kok geb. ten Napel 77 j Barendsestraat. C. J Horeman 15 dg. d. Dubbele buurt. 4 April. M. C. G. Berg 2 j. d. Hooimarkt. H. van der Kolk 60 j. W. Heerensteeg. P. JHaren 11 j. z. KI. Hou straat. 5 April. J. van Rijn geb. Boskamp 77 j. Barrevoetestraat J. Kort 73 j. Dubbele buurt. voorwerpen, gedeponeerd aan he Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd dos Zondags van 's middags 12 tot 2ure voor di eigenaars terug te bekomen zijn. Een bril. Eene jongenspet. Ee schoolboekje. Eene meerschuimen a garen pijp in étni. Een kinderschoentje Een paternoster. Een lap blauw laken. Eene dames paraplnie. Ee witmetalen haak met drie schakels va een paardenhoofdetel. Een B. K. kerk boekje. Een tafelmes. Eene ladde) Een zakkammetje. Een knoopei haakje. Eene portemonnaie waarin ee sleuteltje. Een gouden oorbelletje. - Een lap grijze japonstof. Een gekleur zgden dasje. Een kinderkousje met ee roodwollen kinderschoentje. Een geboi duurde nachtzak. Een gouden medailloi Een knipmesje. Een fantasie-arn band. E-n oliespnitje. Twee hanf sloten. Een koperen bnisje waaraa eene zuigstang. Een paar glacé hanc schoenen. Eene portemonnaie met eeni geld. Een witte zakdoek. Een zwart bandschoen.Een portemonnaie met eeni geld. Een zinken pijp. Een metale zakkammetje in étni. Een blauwkon len armbandje met gouden sluiting. - Eenige sleutels aan een touwtje. Ee sleutel. VEEMARKT 5 April 1893. AangevoerdPrgs 8 Koeien /170.ƒ215.- 133 N. Kalveren 4.8.- 52 Schapen 10.116.- KAASMARKT van 5 April 1893. Aang. en verk. 1 stapel, uitmakend 108 kazen, wegende 212 kilogrammen Hoogste prgs per 50 kilogr. f 21. Markt vau 10 April 1893. Boter. Aangev. 173, verk. 173 K.G. L. pr. 1.20, H. pr. ƒ1.30 p. K.C Biggen. 151 Aangev. verk. 151 stuks. L. pr. 9.H. pr. 13.p. stuk. ischrammen. Aangev. 81 verk. 81 stuk L. pr. ƒ15.H pr. ƒ20. p. etui Aardappelen Aangev. 241, verk. 241 H. 1 L. pr. ƒ1,00 H. pr. ƒ1.50 pr. H. I Appelen Aangev. 13, verk. 13 H. L. 6.— pr. H. L. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktberioht van 10 April 1893. lloode tarwe 5.25 Witte tarwe 5.25 ƒ6.25 Rogge 5.— Haver 3.65 3.70 Gerst 4.50 5. Duivenboonen 6.25 Baaraenboonen 5.40 „5.60 0R6ELBESPELIN6 in de Groote- of St. Bavokerk alhier, Donderdag 13 April 1893, des namiddaj van 23 uur door oen Heer WEZERMA1 PROGRAMMA. 1. Preludium en FngaJ. S. Bach. 2. AndanteVolkmar. 3. SonateA. Maillj. a. Allegro maestoso. bAndante. c. Allegro con brio. 4. Duet nit Stabat MaterKossioi. 5. Finale. ADVERTENTIEN. De zevende dag (Zaterdag) is de Sabbat des Heeren uws Gods. Ex. 20:10a. Waarom overtreedt gij het gebod Gods door uwe inzetting? Mattb. 153. Traktaat Vereen. „Berea." „CON AMORE." op Vrijdag 14 April a s., in de zaal van de Sociëteit „De Kroon", des avonds ten 8 ure. (855) HET BESTUUR. Met Mei wordt gevraagd in een deftig gezin, eene nette die genegen is huiswerk te verrich ten, van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder No. 856 aan het bureau van dit blad. i—iwiiiiiiwmtifl1 ii imiii Hii'iiii Tooneelspel in 4 bedrijven van Süderjiann. Aanvang 7% uur. Balcon 2,Stalles 1,75, le Loge ƒ1,50, Parterre /1,25,2e Loge 1.Gaanderij ƒ0,50. Voor de vele blijken van belang stelling dezer dagen ondervonden, bedankt ondergeteekende recht har telijk zijne leerlingen, ond-ieerlingen, vrienden en kennissen. G. FORTGENS een net dagmeisje, P- G. Adres KI. Houtstraat 128. van de Haarlemsche Afdeeling op Donderdag 27 April 1893, des avonds ten 7 uur, in de Groote- of St. Bavo-Kerk TE HAARLEM. von Tekstboekjes mei uitvoerige be palingen aangaande den toegang tot de uitvoering en algemeene repetitie zijn a 25 CeiltS te bekomen bij de Boekhandelaars MET MEY- LINK, DE HAAN ZOON, Haarl. Boek- en Muziekhandel DE ERVEN LOOSJES, H. N. MUL en D. J. VAN DER WILK. Plaatsbespreking van Donateurs op Vrgdag 14 April a. s. van 101 nnr bg de Heeren MET MEY- LINK. tegen Mei of half Mei in eeD net bnrgergezin een flinke huishond- Ster, P. G., van middelb. leeftijd. Brieven fr. onder No. 861 aan het bnrean van dit blad. Met Mei gevraagd eene flinke liefst boven de 25 jaren, loon 90 gulden met verhooging. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Br. fr. onder No. 862 aan het bureau van dit blad. Wordt direct gevraagd eene flinke Adres Groote Houtstraat 176. een flinke Dagmeid. Adres Lange Veerstraat 21. In een klein gezin wordt vo< 's morgens een paar nnr een gevraagd. Brieven onder No. 866 aan h bnrean van dit blad. Gevraagd een van den P. G., niet onder de 1 jaar. Adres Florapark 25. gevraagd. Barteljorisstraat 3 gevraagd. Korte Hontstr. 2 Gevraagd een flink Adres Hooimarkt 12. Tegen Mei gevraagd een knappe tegen hoog loon. Adres Kruisstraat 35. Gevraagd een flinke boven de 18 jaren. Van voldoen getnigen voorzien, vervoege m zich Zijlstraat 12.

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 2