HAARLEMSC1 PREDIKBEURTEN Eerste Blad. No. 84. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vijftiende Jaargang. 144. van ZATERDAG 21 October 1898. Ned. Vereen, tet bevordering van Zondagsrust. Zondag 22 October 1893. E E 0 UI E E. Nieuwsberichten TïLïPHOOHNCMMÏH TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. MHTfflTniD ABONNEMENTSPRIJS: Per drie maanden. T -,25. franco p. post —,40. Prijs per Advertentie var* I tot 5 regels 85 cssis, elke regfi Afzonderlijke nommers 3 eenten per stek. meer 5 cents, groots letters naar piaaffcrniBHl', VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentün worden aangemmen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. OI' Groote Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. van Lennep. 's Avonds 6 ure, Ds. Knottenbelt. 42e Zondag Heid. Catechismus. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Barbas. Jans-Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Moeton. Woensdag 's av. 7 ure, Ds. Stoaan. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, de Heer Hilbrander. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Debry. Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Voorm. 10 ure, 'a av. 5 ure, Ds. Mulder. Woensdag 's av. 8 ure, Ds. Langhout. Bijbellezing. (Klein Heiligland). Voorm. 10 nre, 'e av. 5Vs ure, Ds. Schotel. (Ridderstraat). Voorm. 10 ure, 's av. 6 ure, Ds. Langhout. Voorbereiding. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Kerk der V ereenigdeDoopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Craandijk. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. W. H. Stenfert Kroese, pred. te Enschedé. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 nre, Ds. Weiss. Chr. Bewaarschool, L. Heerenvest. Maandag 's av. 8 nre, Ds. Moeton. Bijbellezing Handel. 1 1 v.v. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdag 's av. 8 ure, Ds. Veen. Bijbellezing. Ds. Hoog kan deze week nog niet cate- ohiseeren. Ds. Knottenbelt bericht, dat door het optreden van den Heer Wilkens de Bijbel lezingen in „Weten en Werken" eene week later zullen aanvangen, en wel Donderdag 2 November. Die Bijbellezingen znllen wor den gehouden, beurtelings door de H.H. Ds. Knottenbelt, J. Klein en J. M. Hey- broek; en later, wanneer zijne kraohten het toelaten, ook door Ds. van Lennep. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 nre, JA. Gerth van Wijk Jr, Voorbereiding. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon, Avondmaal. Nam. 1 ure, Zondagschool. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 nre, J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, H. H. Barger, Collecte voor noodlijdende kerken en per- SOD0D. Nam. 2 Va nre, H. H. Barger, Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Kuylman, Avondmaal. Nam. 2 Va ure, J. Kuylman, Dankzegging en DoopBbediening. Hillegom- Voorm. 9V2 nre, M. Buchli Pest Avondmaal. 'aAvonds 6 ure, M. Buchli Pest, Dankzegging. Woensdag avond 6 ure, M. Buchli Pest. Houtrijk ënT?bianen. Voorm. 91/2 nre, Claassen, Pred. te Uitgeest. Sandpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. Spaarndam. Voorm. 10 ure, T. Hoog, Avondmaal, 's Avonds 7 ure, T. Hoog, Nabetrachting. Velsen. Voorm. 10 nre, D. Bax, Pred. te Haarlemmermeer, 's Avonds 772 nur Evangelie verkondi ging op de Heide zaal van den Heer Veldman, de Heer Paddenburg. Zaterdag avonds 7VS uur, Bij belezing op de Heide, zaal van den Heer Veldman, de Heer van Zweden. Donderdag 's avonds 7Vs nur Bij belle- zing in 't lokaal voor Chr. belang, de Heer van Zweden. Zandvoort. Voorm. 10 nre, O. Barneveld, Nam. 2Vs nre, C. Barneveld De Eaad onzer Gemeente kwam tegen één nnr dezen middag bijeen in buiten gewone vergadering. De agenda vermeldde mededeeliogen en ingekomen stukken, en men sloeg er naar, wat er zon plaats hebben. Zooals 't meer gaatdie 't zeiden, wis ten het niet en die het wisten, zeiden het niet. Na opening der vergadering, notnlen werden niet gelezen, volgden de mededee- lingen, waarvan wij noteeren een verzoek van Inspecteurs en Adjunct-iDSpeetenrs van politie om verhooging der traotementen dat van den Heer Ever wijn Lange was ontvangen ƒ801, de koopprijs van grond tot het bonwen van eene stal in het Flo rapark dat aan den gemeente-ambtenaar J. Stoel alsnog een verlof was verleend tot 1 Ja nuari a.s. en een verzoekschrift van de Afdeeling Haarlem der Vereeniging Ei gen Hulp die, als zijnde eigenares ge worden van het perceel Zijlstraat 58, het medegebruik wenscht van een gedeelte der gedempte Beek. Hierna ging de open bare zitting over in eene met geeloten denren. Na heropening der vergadering werd machtiging verleend tot het aangaan van eene overkomst met de gemeenten Amster dam en Bloemendaal in zake de Dnin- waterleidingmaatschappij. Haarlem's Zanggenot. Deze Mannen-Zangvereeniging her dacht den 12den Augustus jl. haar vijf- en-twintigjarig bestaan. Opgericht door een achttal personen, telt zij thans rnim 60 werkende met ongeveer 150 knnstlievende leden. Mooht de Vereeniging in de eerste jaren op mnzikaal gebied niet zoo hoog aange schreven staan, dan is het toch zeker, dat zij gedurende de laatste jaren, onder leiding van den direetenr, den heer B. J. Visscher, groote vorderingen gemaakt heeft en thans een waardige plaats mag innemen naast de andere alhier bestaande Mannen- Zang vereenigingen 12 Augustus mooht niet onopgemerkt voorbijgaan. Na den daaropvolgenden dag Was door den liedertafel bij die gelegenheid reeds een geanimeerd feeBttochtje per stoomboot gemaakt te hebben, besloot zij ook een feestconcert te geven, uitsluitend voor knnstlievende leden en geooodigden, welk conoert met een bal besloten zal worden. Bedoelt concert zal gegeven worden op Zaterdag den 11 November aanst. des avonds ten 8 ure, in de muziekzaal der Sociëteit „de Kroon." Als soliste zal op treden Mej. Klimmerboom, zangeres aan de Holl. Opera te Amsterdam. Zij, die lid wenschen te worden van deze Vereeniging, hetzij kunstlievend of werkend, deelen wij mede, dat het lid maatschap voor kunstlievend lid slechts f 2.en dat voor werkend ongeveer ƒ6.per jaar bedraagt, dit vóór 1 No vember a. s. opgegeven aan een der heeren W. Saeijs, Korte Begijnestr. No. 12 of W. F. Bremer, Krnisweg No. 47 ook recht geeft tot bijwoning van boven genoemd concert. Tweede Kamer. De kamer heeft Dins dagmiddag een korte openbare middag zitting gehouden, tot het ontvangen van enkele mededeelingen en voor de verdere regeling der werkzaamheden. De Voorzit ter deelde mede, dat de Kamer bericht had ontvangen van het overlijden van haar medelid Dr. A. Poelman, welk be richt met een brief van rouwbeklag zal beantwoord worden. Voor het Kantongerecht te Haar lemmermeer stond Donderdag terecht, J. G., alhier, wegens 7 jaehtovertredingen, waarvoor hem door den Ambtenaar van het openbaar Ministerie werd opgelegd, 7 maal 14 dagen gevangenisstraf. De horlogiemaker S. te Hoofddorp, is de dupe geworden van een slnwen op lichter. S. heeft de gewoonte, de in re- peratie zijnde uurwerken met den naam van den persoon voorzien voor de glazen te hangen, tot ze hersteld worden afge haald. Toen de eigenaar dezer dagen zijn her steld uurwerk in ontvangst wilde nemen, bleek dat dit reeds door een ander was afge haald zoDder weten van den eigenaar. Als vergoeding kreeg de man een nieuw horloge. HAARLEM, 20 October 1893. Anne-Mie, het terecht geroemde Volkstuk van Hosier Eaasseo, werd hier Donderdag gegeven, door het Hollandsoha gezelschap van Van Lier. Zonder in bijzonderheden te treden het stnk is door ieder gezien en begre pen bepalen we er ons toe meê te deelen, dat de voorstelling gedragen werd door Mevrouw Ellenberger in de titelrol en door den Heer Veltman als Dirksen, en dat deze als kraohten in het drama lang niet zonder beteekenis zijn, is zeker toegestemd. Nu moge men Mevrouw Ellenberg niet meer geschikt noemen voor eene jonge rol, men bedenke, dat het hier geldt de vervulling van eene dubbele rol, waar- tnsschen een tijdvak van achtien jaren ligt. Haar spel onderscheidde zich door de gewone helderheid van uitdrukking en fraai overdacht spel, en dan onze kranige papa Veltman, die niettegenstaande zijne hooge jaren zieh nog immer opgewassen gevoelt tegen de zware partij door de Dirk- sen-rol hem in deze gesteld, en die vervult op eene wijze als vele jongeren hem be nijden. Met het Zeeuwsch diaclect van den Heer Verhagen wilde het niet vlottennu en dan herinnerde hij zich een inboorling te zijn van Walcheren telkens verviel hij weer in het Hollandsch, dat hem veel natuur lijker afging. Telkens genoten de personen in het stuk de eer van druk applaus en terug roeping. De zaal was slecht bezet; het publiek schijnt Dog niet nit te gaan en de be kende liefhebbers van 't tooneel, toch al dun gezaaid, miste men ook. Met groote opgewektheid en op waar lijk luisterrijke wijze werd Woensdagavond door de E. K. Leesvereeniging alhier het Gouden Bisschops-Jubileum van Z. H. Paus Leo XIII herdacht. De groote con certzaal der sociëteit Vereeniging, aan de zijde van het orkest smaakvol versierd, was tot in alle hoeken met belangstellenden gevnld. Omstreeks zeven nnr opende het orkest van ons Stedelijk Muziekkorps, onder leiding van den heer N. H. An- driessen, de bijeenkomst met de Jubel- Ouverture van Weber, gevolgd door een Peesthymne, door den heer Andriessen voor dit doel geschreven. Daarna betrad de heer M. J. A. Lans, Pastoor te Schie dam, het spreekgestoelte. In eene met warmte uitgesproken rede besprak hij de aanleidiDg tot deze feestviering, het pausdom in het algemeen eu de plaats welke de beide laatste Pausen (Pius IX en Leo XIII) in de geschiedenis hebben ingenomen in het bijzonder. De rede van heer Lans werd met aandacht gevolgd en telkens door de een luid applaus onder broken. Na eenige rust werd vervolgens het oratorium Die Schöpfung van Haydn ten gehoore gebracht door een Koor van ruim 250 dames en heeren, en het boven genoemde orkest. De solisten in dit werk waren mejuffrouw Joh. Dirkzen van Alk maar (Sopraan), de heer J. J. Rogmans (Tenor) en de heer J. Messohaert (Bas). Met bijzondere belangstelling werd de uitvoering van dit toonwerk aangehoord, welke, dank zij de goede voorbereiding in vele opzichten uitnemend slaagde.

Haarlemsch Advertentieblad | 1893 | | pagina 1