De dochter van den Tamboer-Majoor. GROOT CONCERT umi sumusKY, ADVERTENT! EN. Remonstrantsch Zangkoor. Zondag 4 Februari 1894, Laurierboom en Bedelstaf, drie Winters uit het leven van een Dichter. Operetten Gezelschap v/d Artis Schouwburg. Dinsdag 6 Februari 1894, Maandag 5 Febrnari 1894. 8 uur. MISCHA TSCHURELIN, schadeloosstelling aan preventief gevan genen niet duidelijk. De heer v. Zinnicq Bergman drong aan op wijziging van art. 80 B. Rechtsv. De heer van Lier drong aan op verbetering van den rechts toestand der gehuwde vrouw, en wensch- te vereenvoudiging der bepalingen be treffende het openen van gesloten tes tamenten. HAARLEM, 2 Februari 1894. Dinsdag avond werd de uitvoering van de leerlingen der muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst in de concertzaal der socië teit Vereeniging voortgezet. Daarbij waren de meergevorderde élèves der solo-klassen aan het woord, waardoor uiteraard de beteekenis der voordrach ten van gansch anderen aard kon zijn, dan bij de uitvoering der ensemble klassen. De goede verwachtingen, die de inzage van het belangrijke programma deed koesteren, werden bij deze uitvoering niet teleurgesteld,Zij, die haar met aandacht hebben gevolgd, zullen van het voortgezet muziekonderwijs aan deze inrichting gegeven, bij vernieuwing een goeden indruk hebben gekregen. Jonge lieden met aanleg voor de muziek vin den er eene leiding, die, bij de gewensch- te inspanning van de zijde der leerling, tot uitnemende resultaten voert. De piano voordrachten hebben zon der uitzondering dat in de eerste plaats bewezen. Verschillende proeven gaven blijk van een zich flink ontwikkelend zelfstandig inzicht en eene behandeling van het instrument, welke voor de toe komst veel belooft. De violisten maakten het in het al gemeen niet minder goed. De meesten zijn door de eerste moeielijkheden heen en gaven met het oog op de zuiverheid, de toonvorming en de voordracht reden tot bijzondere tevredenheid. De afwisseling door de jongedames zangeressen in het programma gebracht, had in ruime mate aanspraak op waar- waardeering. Zij, die bij vorige uitvoe ringen reeds opgetreden waren, gaven bewijzen van grooten vooruitgang, ter wijl onder de enkele novices, dames met goede stemmiddelen zijn aan te wijzen. De dameskoorklasse sloot op waardi ge wijze den avond met een tweetal goed beoefende vrouwenkoren. Afgescheiden van het werk der gewone leerlingen, zij hier nog melding gemaakt van de voordrachten van mejuffrouw J. Plomp, de dames Witsen en den heer W. Robert. Jun., die langzamerhand kunnen worden meegeteld onder de verdienstelijke musici in onze stad. Aan den jongen Robert ons bijzonder compliment voor de innig schoone voor dracht van Handel's vioolsonate. De h.h. leeraar der Muziekschool mogen, na den gunstigen afloop dei- twee vermoeiende avonden, zeker met voldoening op hun werk in het afge- loopen leerjaar terugzien. Te 's Gravenhage is gearresteerd zekere F. Rempt uit Amsterdam, be schuldigd van het uitgeven van valsch bankpapier. Hij had op verschillende plaatsen getracht zijn waar aan den man te brengen. Het is nog niet bekend in hoeverre hém dit ergens is gelukt. Waar schijnlijk in verband met dit geval heeft men te Amsterdam op de straat een pakje dergelijke biljetten gevonden, welke blijkbaar valsch waren. Ook te Haarlem heeft naar aanleiding van een en ander eene aanhouding plaats gehad. Daar men hier meent te doen te hebben met een complot, verwacht men nog nieuwe arrestaties. De hoofdpersoon in de vervalschings- geschiedenis meent men te zien in den persoon van Oscar Krausse, iemand die als chef aan een zincografische instelling te Amsterdam werkzaam is geweest en geheel op de hoogte was van het vak. Het onderzoek in de woningen der ver dachten heeft tot heden niets aan het licht gebracht; wel schijnt gebleken, dat de drie personen elkaar kenden. De diamant van 920 karaat, aan de Kaap de Goede Hoop gevonden en in de kelders van de Engelsche bank bewaard, zal binnenkort naar Amster dam worden vervoerd, om te worden geslepen Op den Tweeden Paaschdag zal in de Groote of Sint Bavo-Kerk alhier eene feestelijke samenkomstplaatshebben van den Bond van Christelijke zangver- eenigingen, Voor dat doel is door het gunstig bekende zanggezelschap „God is mijn Lied" het Lobgesang van Men delssohn in studie genomen, waarvan het orkestrale gedeelte door Ds. Weis alhier op doelmatige wijze voor harmo niums is bewerkt. In het museum van kunstnijver heid alhier zijn deze vyeek nog tentoon gesteld de verschillende afbeeldingen der indische kunst en industrie de photograüën der Nederlandsche sectie op de tentoonstelling te Chicago de verzameling oude messen, heften en het werk der leerlingen. 11 Februari zal de tentoonstelling van lederwerken in de rotonde van het museum geopend worden. Ten ure gisteren avond is, vermoedelijk door onvoorzichtigheid met licht, een begin van brand ontstaan in eene hoeveelheid hooi in den stal van den landbouwer H. J. Wubbe, in de Molensteeg No. 29, die gelukkig spoe dig werd ontdekt en gebluscht door de huisgenooten. De slangenwagen der po litie is nog uitgerukt, maar heeft geen diensten bewezen. Naar wij vernemen is aan de Vereeniging tot bevordering der volks gezondheid alhier toegestaan om bussen te plaatsen in het Raadhuis en bij de politieposten tot het ontvangen van klachten of opmerkingen aangaande de volksgezondheid welke het publiek nut tig of wenschelijk mocht achten om ter kennis van de vereeniging te brengen. In het jaar 1893 werden alhier afgegeven 934 arbeidskaarten ten be hoeve van personen beneden den leef tijd van 16 jaren, die in fabrieken of werkplaatsen arbeiden. Op 31 December waren 841 geldige arbeidskaarten verdeeld over 359 werk gevers in omloop. Zij betroffen 39 jongens en 7 meisjes geboren in 1881, 131 jongens en 44 meisjes geboren in 1880, 196 jongens en 61 meisjes geboren in 1879, 262 jongens en 101 meisjes geboren, in 1878. De hier ter stede bestaande in richtingen voor lager onderwijs werden op 1 Januari 1894 bezocht. A. Openbare scholenDrie opleidings scholen door 493 jongens en 322 meisjes met 3 hoofden, 18 onderwijzers en 12 onderwijzeressen. Twee burgerscholen door 261 jongens en 194 meisjes, met 2 hoofden, 7 onderwijzers en 8 onder wijzeressen. Twee tusschenscholen door 570 jongens en 474 meisjes, met 2 hoofden, 14 onderwijzers en 10 onder wijzeressen. Vijf kostelooze schooien door 1530 jongens en 1156 meisjes met 5 hoofden, 37 onderwijzers en 21 on-' derwijzeressen. Een rijksleerschool door 110 jongens en 92 meisjes met 1 hoofd, 5 onderwijzers en 1 onderwijzeres. On der voorgemelde leerlingen waren 1611 jongens en 1225 meisjes, die kosteloos onderwijs ontvangen. B Bijzondere scholenZeventien voor jongens en meisjes, waaronder zijn be grepen 4 scholen uitsluitend voor jon gens en 4 uitsluitend voor meisjes, te zamen door '1680 jongens en 1987 meisjes, met 17 hoofden, 47 onderwij zers en 48 onderwijzeressen, benevens 6 huisonderwijzeressen en 17 kweeke- lingen. De tentoonstelling van versierd lederwerk en lederen boekbanden, die op het museum van Kunstnijverheid te Haarlem zal gehouden worden, belooft zeer belangrijk te zijn. Vooral onder de afdeeling versierde lederen boekban den werden reeds vele hoogst interrës- sante exemplaren ingezonden, terwijl een lederen behangsel en nog verschil lende lederen voorwerpen als kistjes, kapsels, scheden enz. werden toegezegd. De voorwerpen zullen alle achter glas worden tentoongesteld voor rekening van het Museum tegen brandschade verzekerd en na afloop der tentoon stelling goed verpakt, franco aan de inzenders worden teruggezonden. De tentoonstelling zal Zondag 11 Februari worden geopend. De inzen ding der voorwerpen kan geschieden tot Woensdag 7 Februari. Tot klerk ter Gemeente Sehretarie (afdeeling Burgerlijke Stand en Bevol king) is alhier benoemd H. A. van Abs. Het stedelijk museum, van schil derijen en oudheden ten Raadhuize is in de afgeloopen maand bezocht door 58 personen tegen, en door 133 perso nen zonder betaling. „Weldadigheid naar Vermogen". AfdeelingWERKVERSCHAFFING. Van 1 Nov. tot 2 Februari hebben zich de vol" gende personen aangemeld 2 voor schilder. 5 voor los werkman. 1 voor kleedermaker. 11 voor werkvrouw. 1 voor waschvrouw. 1 voor naaister. 2 voor grondwerker. 2 voor loopwerk. 1 voor breiwerk. 1 voor loopknecht. 2 voor oppasser. 3 voor koffiehuisbediende. 1 voor schoenmaker. 3. voor schrijfwerk. 1 voor atucadoor. 2 voor koetsier. 1 voor kantoorbediende. I voor timmerman. 1 voor sigarenmaker. 1 voor lichtwerk Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Doelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en vai 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen. OEEFNING op Zondag 4 Februari, a. s.r ten half 12 ure in het Kerkgebouw. HET BESTUUR. «LRGFRLIJKE «TAND. ONDERTROUWD. 3f Jan. C. J. Kikkert en E. C. Roelants. G. T. Nieuwenbuizen en A. E. Veering. L. Pleijsant en G. Broekman G.P. Zwaanswijk en C. Kipperman. A. de Vos en M. C. J. van Buuren. L. Hendrikse en J. J. Wijkhuizen. H. J. van den Broek en J. M. Meyer. J Lierens en M. Wallach. 1 Eebr. M. de Vries en N. Poppelsdorf. L. E. Lous en C. van der Werff. GETROUWD. 31 Jan. P. J. J. Prfjden en G. C. Corsten. G. B. J. Herkea en M. Renout. J. de Blank en A. van Daalen. J. van Hoof' en M. Duijn. 1 Eebr. J. P. W. Paulen en H. Slenters. H.van der Oosterkamp en A. M. Kluit. A.E. Olthoff en M. E. Sernee. E. Laag en H. G. Verbeek. C. E. Toe Water en J. Toe Water. H. C. Caalen en H. Stol. GEBOORTEN. 23 Jan. C. W. H. Verbeek geb. Myndera d. 24 Jan. H. van Huizen geb. van den Boa z S. C. Smit geb. Kievit d. J. O. H. Mer- wart geb. Ruijgrok d. 25 Jan. C.Visariuageb. Reukelooa z. C. M. van Horaen geb. Snij- dera d. C. E. Verkerk geb. Weeaman z. 26 Jan. H. C. Petri geb. van Eijk van Voort- buijaen d. M. E, van Dijk geb.van der Werff d. W. Scheidier geb. van Gulik d. C. M. van Leijenhorat geb. ter Horat d. C. Eabela geb. van Nimweegen d. A. M. van den Berg geb. vanMaanenbergz. 27 Jan. E. Jungegeb. van der Aart d. M. W. C. de Rooij geb Broena z. A. C. van Eonachoten geb. van Geneegen d. S. de Klerk geb. Scboute d. A. Verbaten geb. Rijkers z. 28 Jan. C. C. Jore geb. Handgraaf z. H. Godefrooi geb. Bock z. L. van Bilderbeek geb.van der Werff z. S. Kion geb Poelgeest z. 29 Jan. A. C. Pronk geb. Tepass d. A. van Kampen geb. Negrijn 2 z. A. C. Roosen geb. de Droog d. C. E ter Smitten geb. Teunissen d. H. Swart geb Timmer z. J. van Abs geb. Mons- ma z. G. M. Smits geb Keek d. G. Schou ten geb. Hopkes z. A. Blokker geb. Schoen z.30 Jan. E A. Dievenbacb geb. van Til d. C. J. Buekere geb. van der Velde d. C. J. Schlöffel geb. Fransen z. 31 Jan. C. Bogaert geb van Santen z. G. Hageman geb. van Rosrum z. JG. de Klerk geb. Staal z. M. van der Vlerk geb. Metz z. (levenl.) M. Ra maker geb. Smit z. (levenl.) 1 Eebr. C. M. van der Heijde geb. Holtz d. OVERLEDEN. 24 Jan. O. van Dijk 76 j. Janaweg 25 Jan. C. Slotemaker 2d j. OranjeboomstraaL 26 Jan. H. C. Heeres L m d. Kamperstraat. C. B. P. van Heijcop ten Ham 79 j. Janaatraat. A. E. Elfering 4 m. z. Dubbele buurt. A. Schouws 82j. Barrevoetstraat. 27 Jan. J. Sarea geb de Goede 63 j. Valkensteeg. B. J. van Gelder 54 j. Brouwersvaart. H. van der Voort geb. Burger 75 j. Nassaustraat. G. C. Kramer geb Bosmana 79 j. Ged.Voldersgracht. S. E.Garritsen geb. Knevel30j. Amsterdam straat. 28 Eebr. M. Schiltman geb. Busé 60 j. Magdalenastraat. 29 Jan. C. M. Koelemij 5 d. d. Oranjeboomstraat. H. J. Boerrigter 33 j Roosveidtatraat. H. de Droog geb. Vergers 67 j. L. Raamstraat. J. deGoeje69j.Rozen straat. G. G. Meijer 17 dg. d. de Witstraat J. F. Bert 56 j. Brouwerstraat. A. Wage- maker 16 m d. Oranjestraat. 30 Jan. M. Boogaard 12 dg. d. Voorzorgstraat. J. H. Huel 75 j. Sophiastraat. 31 Jan. J. Dammers 51 j. Koksteeg. J. Roeland 44j. Nassaulaan. GRAAN-EN ZAADMARK T. Marktbericht van 29 Januari 1894. Roode tarwe f 4.50, Witte tarwe 5,45. f 5.90. Haver 3.3.40. Duivenboonen 6.6.15. Paardenboonen d 5.25. Capucijners 6.25. Kanariezaad 6.35. Dir. L. H. CHRISPIJN. OF Drama in 4 bedrijven. Aanvang 71/, uur. Baleon ƒ1.50, Stallea en ie Loge f 1.25, Parterre f 1.2e Loge f 0.75, Gaanderij 7 0.30. Mr Plaatebespreking zooals gewoonlijk. Dir. KREEFT BUDERMANN. Operette in 3 bedrijven of 4 tafe- reelen. Mnziek van Jacques Offenbach Aanvang 7 Va uur. Balcon 2.—, Stalles 1.75, Ie Loge f 1.50, Parterre 1.25, 2e Loge f 1.Gaanderij ƒ0.50. ES" In het 4de tafereel „In tocht van het fransehe leger teMilaan, met den Generalen stat te paard. Plaatebespreking zooals gewoonlijk. Concert-Directie: „De Algemeene Muziekhandel." AMSTERDAM. te geven door het beroemd onder leiding van bestaande nit 40 personen in SCHITTEREND NATIONAAL COSTUUM, met medewerking van den 23-jarigen dwerg Sopraanzanger. Entrée f 0.99. J/tf Voor leden van „Toon kunst", de „Bachvereeniging" en de „Vereeniging" en hnnne dames f 0.50 de persoon. Entreebiljetten zijn te verkrijgen bij de Heeren DE HAAN ZOON, Groote Houtstraat en op den Con certavond aan de Zaal. Plaatsbespreking dagelijks aan het Bureau van de „Vereeniging", van 912 en van 2—5 uur.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2