Attentie. Zanguitvoering van Leerlingen I genrïge CHINA THEE 20%. THEE. 207.. Dienstbode, DAGMEID, MEISJE, DAGMEISJE, ADV ERTEN TIEN Operetten- Gezelschap Dinsdag 27 Maart 1894, De dochter van Juffrouw Augot, Bond van Chr. Zang verenigingen in Nederland, „ex animo' te Heemstede Directeur de Heer G. Klijn.; Te zamen 150 Zangers, op Maandag 26 Maart 1894, in de GROOTE KERK, inschrijving den nieuwen Cursus, ook voor de aanvangsklasse leeftijd 10 tot 12 jaar H. TEUPKEN. c. m.van putten. Burgervrouw of Burgerdochter, DIENSTBODE, MMMMH HAARLEM, 23 Maart 1894. Het eindigen van den cursus der Openbare Herhalingsschool in het School lokaal op het Klein Heiligland, valt sa men met begin der Paaschvacantie. Over het afgeloopen leerjaar 1893 94, volgen hier eenige bijzonderheden. De school werd dezen winter bezocht door 54 leerlingen, waarvan 35 in de hoogste en 19 in eene lagere klasse geplaatst konden worden. Tusschentijds verlieten uit de hoogste klasse 5, uit de andere 11 leerlingen om verschillende redenen de school. Over het algemeen was het bezoek geregeld enkele verzuimen waren het gevolg van de geringe medewerking van bazen en werkgevers. Dat sommi gen van deze laalsten niet begrijpen, hoeveel ontwikkelde werklieden voor hebben boven andere, hoeveel zij meer waard zijn voor den werkgever dan zij, [die nauwelijks lezen en schrijven kunnen, is zeker te betreuren en moge de overtuiging versterken, dat de wet telijke regeling van het verplicht Her- halingsonderwijs ten onzent niet als overdaad mag worden beschouwd. De richting van het onderwijs aan onze Herhalingsschool gegeven, is zoo praktisch mogelijk en houdt zooveel doenlijk is, de behoeften van den aanstaanden werkman in het oog. Als een gunstig verschijnsel mag worden medegedeeld, dat het gedrag der jongelieden zeer goed genoemd mag worden en de belangstelling in het onderwijs getuigt van steeds toenemen de waardeering. Tevens is daaruit gebleken, dat het stelsel, om voor de toelating der leer lingen het getuigschrift te eischen, af gegeven door de Commissie van Toe zicht op het lager onderwijs, of wel het voldoen aan een niet al te gemak kelijk examen, heilzaam en vooruit strevend gewerkt heeft. Eenige leden van bovenhenoemde Commissie woonden de laatste les van Dinsdag avond bij en mochten hunne tevredenheid te kennen geven over den aard van het onderwijs en de gemaakte vorderingen. Mogen vele leerlingen zich in de eerste week van September a.s. aanmelden om tot het Herhalingsonderwijs te worden toegelaten. Ouders, die het belang hunner kinderen goed inzien handelen verstandig met hen daartoe aan te sporen en op te wekken. Men bedenke dat kennen en kunnen ons sterk maakt tegen den strijd des levens. Het onderwijs werd in den afgeloopen winter onder toezicht van den heer P. D. Graaft gegeven door de hh. J. de Wee- gerP. C. Bouwmeester en W. W. Vallent- goed, terwijl het onderwijs in de hand werken voor de meisjes was opgedragen aan mejuffrouw H. Th. C. Bender. De ook hier ter stede gunstig be kende David Tobias Bamberg van Am sterdam geeft Maandag avond, tweeden Paaschdag eene voorstelling in de Kroon, met mede werking van zijn zoon, die als karakterkomiek men herinnere zich den laatsten in zijne Hand-silhouetten ook in het buiten land hoog staat aangeschreven. Te meer wordt de aandacht op deze voorstelling gevestigd, omdat de beschei den kunstenaar zeer zelden het publiek van zijne kunst te genieten geeft. -De schouwburgzaal was Dinsdag avond op alle rangen dicht bezethet gold den Heer Jacq. de Boer, die zijn vijf en twintig jarigen tooneeldienst herdacht, waarbij de rol van Perrichon vervuld werd in het blijspel uit het Fransch, Het Zomerreisje van Mijnheer Perrichon. Doch vooraf ging het zeer bekende drama van Coppée, De Viool van Cremo na, vertaald door Mr. J. N. van Hall. Het fraaie dichtewerk werd uitgevoerd zooals men dit kan verwachten van de Koninklijke Vereeniging. In het blijspel was de Heer de Boer de hoofdpersoon. Het stuk zelf heeft niet veel te beteekenen. Eene rijke burgerlijke familie, die op reis gaat, twee verliefde jongelui, die als concur renten naar de liefde van hetzelfde meisje het reisgezelschap volgen enz. Maar de toestanden zijn onder den bezielenden invloed van den jubelaris gebracht tot het hooge standpunt der kunst. Steeds blijft Perrichon zich ge lijk in zijne indeën, in zijn doen en laten, 't zij hij als man van zake zijne waarde gevoelt, 't zij hij als echtgenoot en vader zijne zorgen aan vrouw en dochter wijdt. Daar was b.v.b. in het eerste be drijf, dat rustelooze, gelegenheids reizi gers eigen, met al de kleine zorgen voor bagage enz. zéér verdienstelijk het deed het komische der toestanden goed uitkomen. Het stuk werd, o.a. door de geluk kige medewerking van Mevrouw Pool man, Mejuffrouw Schut en de Heeren Tourniaire en Spoor uitstekend uitge voerd, terwijl meermalen een homerisch gelach het gesproken woord overstemde. Het publiek was zeer anthousiastisch gestemd, en juichte den jubilaris her haaldelijk luide toe. Den jubelaris werd een tweetal kran sen aan geboden, één namens de Af- deeling Haarlem van het Tooneelverbond en een namens de schouwburgdirectie. Telkens klonken de fanfaren en jubelde het publiek ter eere van den verdien stelijken acteur. Op de tot ons gerichte vraag, hoe het komt, dat de heer Daniël de Lange deze keer met zij n a capella koor Haar lem overslaat, kunnen wij melden, dat de bevoegde autoriteiten bezwaar heb ben gemaakt, de Groote Kerk voor eene uitvoering in „de stille week" beschik baar te stellen. Op het ingekomen verzoek is eene afwijzende beschikking gevolgd. Aangezien de heer de Lange de Pas sie-muziek van Obrecht muziek die vooral in de week voor Paschen actueel is wilde doen uitvoeren, zal waar schijnlijk van een latere uitvoering niets komen. Naar wij vernemen zal de Haar- lemsche industrie binnenkort eene fa briek rijker worden. Eene tweede zeep- ziederij (van zachte groene en gele zee pen) zal in de maand Mei in werking komen onder direktie van onze stadge- nooten, de Heeren Oosterman en Lomans. Aanstaanden Zondag zullen op het Museum van Kunst Nijverheid alhier voor het laatst de teekeningen en werk stukken, vervaardigd door de leerlingen der aan het Museum verbonden school tentoongesteld zijn. De afdeeling lederwerken en boek banden, die steeds de aandacht trekt is, weder met eenige exemplaren uitge breid en zal eveneens Zondags nog tentoongesteld blijven, des Zondags is de toegang vrij. Het Koloniaal Museum op het Paviljoen ontving dezer dage* van den Heer C. G. van Tubergen Jr., bloemist te Haarlem, een zeer belangrijke ver zameling monsters gedroogde vruch ten, zaden en andere producten van tropische en sub tropische gewassen uit verschillende werelddeelen. Daar onder merkt men op prachtige varië teiten van Maïs, vele soorten Conifee- ren, Palmen, voedingsgewassen, vezel stoffen, de dubbele kokosnoot van de Seychellen, de Luffa komkommers, Eucalyptus soorten enz. De verzameling bevat 231 nummers en zal gedurende de paaschweek in een der lokalen van het Museum afzonder lijk worden tentoongesteld. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 20 Mrt. G. Pin» en M. Peper. 21 Mrt. A. van Dijck en W. C. Sonnemans. J. J. Wes- selius en A. M. Philippo. J. G van Kordelaar en H. Verroeren. 22 Mrt. 1. E. Vigier en G. Peters. J. Gravesteijn en J. C. Reinhardt. G. Blom en A. M. Eremij. GETROUWD. 21 Mrt. A. Beekman en A. van Poorten. J. van den Velden en JB. Petri. JDuk en en J. C. Heijmans. H. C. L. Hoclr en Jde Ridder. H. van der Pligt en W. Rustenburg. J. Heijboer en A. Stokhof. 22 Mrt. Dr. H. Brongersma en J. M. de Vries Robbé. GEBOORTEN. 15 Mrt. C. Prinsen geb. Rob d. H. C. Vissers geb. van Buggenum d. D. de Vink geb. Passchier d. P. L. van Gend geb. Coeree d. B. van 't Hof geb. Hille 2 z. (levenl.) 16 Mrt. M. E. Steifers geb. Brakenbofz. L. M. Verbagen geb. Wielhoff z. C. van Eijkeren geb. Soellaartz. W. J. F. Goossens geb. Broekhof!' z. R. Stoeltje geb. Watzema z. S. van Bilderbeek geb. Lenningsz. C. M. Oudejans geb. Maerten z. (levenl 17 Mrt. H. J. Hessels geb. van Someren d. R. C Peereboom geb Sckoute d. J. W indt §eb. van de Geijn z. S.deLugtgeb.de Wilde P. Boogaard geb. SunnoLelz. (levenl.) 18 Mrt. P. van der Vorst geb de Graaft'z. 19 Mrt. E. G. Hessen geb. BrakeDkof z. A. C. Bonarius geb. Smakman z. J.A. A. Köcke geb. Bauer d (levenl). G. M. Corsten geb. Kitzeroo d. D. van denBerggeb.de Vries z. B. Dijkstra geb Hoomans z. 20 Mrt. G. van der Wijden geb. Veenings z. W. J. Grootegoed geb Hesrelsd. G. Bosse- laar geb. Eelman d. C. Koene geb. Loosd. E. Wijkhuizen geb. van Koningsbrugge d J. M. Jansen geb. Labberté z (levenl.) 21 Mrt. E. Hartman geb. Joris z. P. JA, Berendrecht geb. Derks d. L.Kuijlgeb.Vis.' set z. L de Zwart geb.van der Werken z M. E Henneke geb. Jansen z. H. Thompson geb. Boogers d. 22 Mrt C. van Oldenmark geb. Tromp z. OVERLEDEN. 15 Mrt J. D. Karstens 4 m. z. Voorzorg- straat. J. G. F. Beekman 1 m. z. Tuinstraat. A. Lingeman 73 j. Wagenweg. 16 Mrt. E. J. Kors 2 m. d. Keonemerstraat. 17 Mrt. B. H. Hoeksema 85 j. Raamvest. J. de Vos geb. Mulder 75 j. Burgwal. 18 Mrt. J. ten Have 44 j. BrouwerstraatC. A. Blaas 4 j. Fr. Varkenmarkt. J. Eiehhorn 43 j. Koning straat. L. F. J. M, Theijs 13 d. Anegang. 19 Mrt. F. H. Blansert 3 j. z Spaarne. J. T. Kaptein 3 m. z. van Marumstraat. E. van Vliet geb. Harri 65 j. Korte Dijk. C. Reijneu geb. Diesveld 50 j. Zoetestraat. H. de Vink i 63 j. Gr. Houtstraat. 20 M rt G. M. Snijders 1 m. d. Ged.Voldersgracht. W. J.Viege 42j. Zoetestraat. 21 Mrt. A. Bosch 59 j. Wolstr.' Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks uitgezonderd des Zondags) van 's middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terng te bekomen zijn. Een kerkboek. Een gouden kruisje. Eene ledige portemonnaie. Eene pélérine eener heeren-overjas. Een spoormandje. Een bloedkoralen arm bandje met gouden sluiting. Een wollen handschoen. Een boezelaartje Een wollen kinderwantje. Een zilveren dames- horloge. Een paar vrouwenpantoffels. Een fox-terrier. Een paar zeemlederen handschoenen. Een beenen paternoster. Een zilveren knipje met fluweelen beursje waarin eenig geld. Drie schoolboeken. Een muilkorf. Een nieuwe paternoster. Een lap vitrage.Een R. K. kerk boekje. Een paar kinder-handschoe- nen.Een ijzeren kaasboor in scheede. Een koperen griffelhouder. Een reiszak en een zakdoek waarin twee stukken kaas. Een sleutel. KAASMARKT van 21 Maart 1894. Niets aangevoerd. VEEMARKT 21 Maart 1894. AangevoerdPrijs 12 Koeien ƒ2 50 ƒ400. 2 Vette Kalveren i> 1.10. 116 N. Kalveren 3.10.—. 18 Schapen 13.20. 8 Paarden ORGELBESPELING in de Groote- oi St. Bavokerk alhier op Dinsdag 27 Maart 1894, des namiddagB van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaA. Hesse. 2. ChoralvorspielJ. Brahms. 3. Fantasie Sattler. 4. Sonate No. 3J. S. Bach. a. Andante. b. Adagio. c. Vivace. 5. HallelujahHandel. v/d Artis-Schouwburg. Dir. KREEFT BUDERMAN. j ,„,111 iii miiiwiilbiww i Operette in 3 bedrijven. Muziek van Chs. Lecocq. Aanvang 7 V2 aar. Balcon 2.Stalles 1.75, Ie Loge 1.50, Parterre 1.25, 2e Loge f 1.Gaanderij 0.50. Plaatsbespreking dagelijks.1 voor den verkoop van worden soliede Depothouders gevraagd, tegen 20 provisie. Br. fr. onder No. 206 aan liet bureau van dit blad. aangeboden aan de leden van den door de Vereenigingen „god is mijn lied," Directeur de Heer H. S. Loran.| „hosanna," Directeur de Heer J. F. Heijdanus. des avonds half 8 uur, TE HAARLEM. Inleiding en sluiten door Db. g. a. hoog. Programma's, tevens bewijs van1 toegang, gereserveerd a 49 Cts., gewoon 25 Cts., verkrijgbaar bij de H.H. Boekhandelaren De Erven Loosjes, Jac. Post, Vak Munchen: en Rookmaaker en J. F. van! Dobben, tot Zaterdag 24 Maart '94.1 n.b. Ingang Oude Groenmarkt en Klokhuisplein. voor Getrouwd: ANTHON JUNG van Hillegersberg, met CATHARINA MA6DALENA RIX von Grauel, zu Hohenwedstedt in Scheschioeich 21 Maart '94. Holdstein. Heden overleed te Rotterdam na korte ongesteldheid mijn geliefde Broeder Wed. W. C. STEMFOORT— van Putten. Haarlem, 20 Maart 1894. De Generaal-Agent van een so liede Belgische Brandwaarborg maatschappij vraagt voor Haarlem e. o. soliede personen voor het afsluiten van assurantieposten, zeer geschikt voor agenten van Begrafenisfondsen en Levensver zekering-maatschappijen. Br. fr. onder No. 211 aan het bureau van dit blad. Tegen Mei wordt verlangd eene fatsoenlijke bekwaam om als meid-alleen te dienen. Adres Mevrouw SINGELS, Frans Halsstraat 6. Wordt ten spoedigste gevraagd een knappe niet beneden de 30 jaar oud,] eenigszins bekend met het ver-; plegen van zieken, om des nachts en zoo noodig nu en dan ook over dag, een ziekelijke dame terzijde te staan. Zich persoonlijk aan te melden Parklaan 27, des avonds tusschen 7 en 8 uur. Met Mei gevraagd een flinke zeer goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. Adres Houtplein No. 16, hoek Heerenhek, 's avonds na 8 uur. Mejuffr. VEEN, Frankestraat 35, vraagt terstond een flinke niet beneden de 16 jaar, P. G. Mevr. VAN BREDERODE, Gr. Markt 21, vraagt met 1 April een net van 7i/a tot 4 uur, kunnende naaien, mazen en stoppen. Loon ƒ1.25 per week. Gevraagd dadelijk of tegen 1° April een vertrouwd met kinderen en ge neigd en bekwaam om de geheele verzorging van een tweejarig kind op zich te nemen voorzien van goede getuigen. Br. fr. onder No. 217 aan het' bureau van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2