Bij de gisteren door B. en W. gi eener brug over den Kinderhuissingel, brug, zijn de volgende inschrijvingen i F. van Leuven, Haarlem B. Zuithof Zonen T. J. "Verzijlbergh Dekker en Greger, Amsterdam G. P. J. Beccari, Haarlema P. Rijnierse Zoon, Overveen. 3. P. A. Nelissen, Haarlemj> C. Bos, Haarlemmermeer J. C. Kluit, Haarlem M. van Ommeren, id W. Meijer, Amsterdam A. Zonneveld, Haarlem P. Tijdgaat id A. Visser id T. H. Swets, Hardingsveld A. v. Schoorl, Haarlem. P. Zanen Hz, Ammerstol... J. J. Guldemond, Haarlem. J. van Noordenne, Utrecht. Uitspraak op 12 dezer. uden aanbesteding van1° den bouw het maken van toegangswegen tot die gekomen brug toegangswegen tezamen 8520 9645 14645 9800 f 4900 9867 s 6352 s 16050 10269 5549 15531 10300 15800 10816 10978 s 6590 17250 11175 11267 11680 s 7280 s 18460 4790 5500 5780 5880 s 6364 6560 7295 7890 Hoe wonderlijk de zaken loopen kunnenDe ex-koning van Servie, Milan, is hertrouwd met de vrouw waarvan hij enkele jaren gescheiden leefde. Hoe eigenlijk het huwelijk was in de war geraakt; in 1875 trouwde hjj, 21 jaar oud veel te jong met de rijke Nathalie, dochter van een Russischen kolonel. Hij had Oostenrijksche, zij Russische sympathiën, zoo bracht de politiek tweespalt in het huwelijk. Toch duurde het tot 1888 eer hij aan den metropolitaan echtscheiding aanvroeg en niet verkreeg, waarop de laatste een voudig werd ontslagen wegens dienst weigering en vervangen door een meer meegaand dienaar der kerk, die natuur lijk het koninklijk verzoek inwilligde. Toen de koning van den troon ver vallen verklaard was, leidde hij te Parijs een zeer avontuurlijk leven. Voor eeni- gen tijd hebben de beide echtgenooten elkaar ontmoet en eene nieuwe veree- niging was er het gevolg van. De Servische hoofdstad heeft gevlagd en geïllumineerd. In de Parijsche gevangenis Mazas zijn op het oogenblik ruim honderd personen, verdacht van anarchistische misdrijven of deelneming er aan. Tegen tweehonderd veertig personen was be vel tot inhechtenisneming uitgevaardigd. De overigen zijn weer op vrije voeten gesteld. In de nabijheid van het station te Kesteren, is het vorige jaar door een bekend bloembollenkweeker uit Haar lem een stuk bouwland van omstreeks 30 A. gepacht en met narcisbollen be- poot. Nu staan de bloemen in vollen bloei, en voor zoover er tot nu toe over geoordeeld kan worden, schijnt de proef zeer goed te zullen gelukken. De heeren L. Jansen en J. Har- tog, werkende leden der vereeniging „Cremer" uit Haarlem, traden gisteren avond voor de vereeniging „Nut en Genoegen" te Houtrijk en Polanen op. Een achttal voordrachten en een twee tal nastukjes werden op verdienstelijke wijze voorgedragen en de gunstige naam dezer heeren in het bijzonder en der vereeniging „Cremer" in het algemeen op schitterende wijze gehandhaafd. Jammer, dat, vermoedelijk wegens het vergevorderd seizoen, de opkomst slechts matig was. In het district Haarlemmermeer zijn tot definitieve candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer ge steld de heeren de Kanter, Reekers en G. B. 't Hooft, respectievelijk door de liberale, Katholieke en anti revolutio naire Kiesvereeniging. In het district Beverwijk werd in een Donderdagavond gehouden verga dering door de liberale partij gesteld de heer van Loenen Martinet; de Katho lieke stelde den heer Borret, welke keuze echter aan een groot gedeelte niet welgevallig is. Tot hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder zijn herkozen de heeren Mr. M. G. P. del Court van Krimpen te Haarlem, A. Suidgeest te Haarlemmermeer en P. Langerhuizen te Huizen. Tot voorzitter van het bestuur van den Poelpolder onder Haarlemmer- liede werd gekozen de heer M. Engelen te Haarlemtot bestuurslid van den Zuiderpolder de heer P. V. van Schie te Haarlemmerliede en tot idem van den Romolenpolder de heer J. I. Petrie al daar. HAARLEM, 6 April 1894 Men deelt van geachte zijde mede, dat de rijtoer van H.H. M.M. op Za terdag a.s. zal aanvangen des namiddags te half drie aan het station Vogelenzang, waar de burgemeester van Bloemendaal, de Heer Immink, H.H. M.M. zal ont vangen. Dan wordt de tocht voortgezet over Bennebroek, den Zandvoortschen straatweg, den Aardenhout, langs Els- wout, Overveen, Bloemendaalsche park naar de duinen van Oud-Zornerzorg, langs Meerenberg, Santpoort, den Bloe mendaalschen straatweg, den Overveen- schen weg, waarna den Zijl weg de pronkbakken van de Firma E. H. Kre- lage en Zoon zullen bezichtigd worden. Ongeveer te vijf uur zal de terugtocht plaats hebben. H.H. M.M. begeven zich per spoortrein van Haarlem naar de residentie terug. De zuivere opbrengst van de hier- gehouden collecte voor het fonds van den gewapenden dienst is ƒ269.67. Door de Antirevolutionaire Kies vereeniging Nederland en Oranje is besloten de candidatuur van Mr. A. J. W. Farncombe Sanders te steunen. Door liberalen alhier, die zich niet met het stelsel der regeering in zake kiesrecht kunnen vereenigen, is jhr. mr. J. Roëll tot candidaat gesteld. Op het Museum van Kunstnijver heid zal de tentoonstelling van leder werken aanstaanden Zondag gesloten worden; de in lood gevatte glasversie ringen zullen eveneens dien dag voor het laatst tentoongesteld zijn. Een bijzonder goed bezette zaal, de dames toilet gemaakt, de heeren idem en bovendien wat niet altijd 't ge val is een ongedwongen tooneene prettige stemming. Zoo was de indruk welke onze schouw burg leverde bij de eerste voorstelling van de Haarlemsche Kunstclub, gege ven ten voordeele van Weldadigheid naar Vermogen. Van het ontstaan der Kunstclub is voor eenigen tijd in ons blad melding gemaakt; 't was eene kennisgeving aan 't publiek, zonder meer. Het willenen het werken der Vereeniging vernamen wij van den Heer Lieftinck, die zoo vriendelijk was, haar in te leiden voor het begin der voorstelling. De Kunstclub heeft al dadelijk bij hare geboorte, zeide de Heer Lieftinck, eene fout begaan; de naamgeving. De Vereeniging wil kunst, maar ook, zij wenscht Attisch zout te strooien lusschen de beslomme ringen des levens, zij wil harmonie bren gen waar dissonanten bestaan. Het welkom, allen toegeroepen, tevens een verschoonend woordKunst naar Ver mogen voor Weldadigheid naar Ver mogen. Toen nam de voorstelling een begin. Het programma, versierd met een goede reproductie van eene teekening door den Heer W Muiier bevatte acht num mers, zoodat voor aantrekkelijke afwis seling was gezorgd. Het is niet de gewoonte liefdadig heidsvoorstellingen te besprekenwas het dit wet dan zou een woord van lof zeer gepast zijn voor de schoone uitvoering van Niels W. Gade's Trio, voor het fraaie Nederlandsche in de vocale voordrachten, doch zeer stellig behoort dank gebracht te worden aan allen, die hebben medegewerkt om de eerste voorstelling van de Haarlemsche Kunst club, gegeven ten voordeele van eene Haarlemsche instelling, zoo te doen sla gen, dat men niet nalaat te wenschen, dat de Vereeniging op dien dubbelen weg voortga, hare artistieke gaven ont- wikkele en zóó samenwerke, dat zij het verschoonend openingswoord van den Heer Lieftinck niet meer behoeft, maar de avond van haar optreden steeds zij een avond van kunstgenot. Dinsdagavond vergaderde de kies vereeniging Vooruitgang alhier, ten einde een candidaat te stellen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Aangezien in de afdeelingen van de kiesvereeniging geen anderen candidaat, dan de heer Mr. A. J. W. Farncombe Sanders op de candidatenlijst werd ge bracht, kon alleen diens candidatuur besproken worden. Zij ondervond van enkelen der aanwezigen ernstige be strijding, vooral doordat de heer San ders zich heeft doen kennen als een voorstander van algemeen stemrecht en o. a. bij zijne laatstgehouden voordracht in de soc. de Kroon naar men meen de zoowat den spot heeft gedreven met de eischen van geschiktheid en welstand welke art. 80 der grondwet vordert van den a. s. kiezer. Van andere zijden werd de candidatuur des heeren Sanders met warmte aan bevolen. Bij de stemming, waaraan door 26 aanwezige leden werd deelgenomen, verkreeg de heer Sanders 17 stemmen, terwijl 9 stemmen in blanco werden uitgebracht. De heer Mr. A. J. W. Farncombe Sanders is derhalve candidaat van de kiesvereeniging Vooruitgang. In de huishoudelijke vergadering, welke aan bovenbedoelde besprekingen voorafging, werden in de plaats van de hh. D. André de la Porte, J. G. Tuijtel, Mr. A. J. van Thiel, A. H. Gijsberts en Joh. de Breuk, die om verschillende redenen hadden bedankt, tot bestuurs leden gekozen ke h.h. H. O. Louwerse Jz., C. J. M. de wilde, C. Prins Sz., H. H. van Tubergen en J. v. d. Wijde. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WERKVERSCHAFFING Yan 1 Nov. tot 5 April hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor dames-laarzenmaker. 2 voor schilder. 8 voor los werkman. 1 voor kleedermaker. 23 voor werkvrouw. 1 voor waschvronw. 5 voor naaister. 1 voor mangelwerk. 3 voor grondwerker. 6 voor loopwerk. 1 voor breiwerk. 2 voor loopknecht. 3 voor oppasser. 3 voor koffiehuisbediende. 2 voor schoenmaker. 3 voor schrijfwerk. 1 voor stucadoor. 2 voor koetsier. 1 voor kantoorbediende. I voor timmerman. 1 voor sigarenmaker. 1 voor lichtwerk Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bas Boelen of Stadhuis Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen. Het bureau van vraag en aanbod van den arbeid te Haarlem is geopend Woensdag en Zaterdag avond van 8Vs tot 9Vs uur op den Doelen, waar ge legenheid is tot inschrijving van wer- keloozen, die minstens 12 maanden in Haarlem wonen. Heeren werkgevers worden verzocht zich te vervoegen bij een der commissieleden of op de zitting avonden. Ingeschreven zijn thans 18 perso nen, waaronder schoenmaker, boek* binder, smid, losse werklieden, kelner, wagenmaker, grondwerker, zandschip- pers, lakstoker, oppasser, magazijnmees ter, pakhuisknecht, en tuinwieder. Gevraagd een kleermaker bekend met machine werk. Werklieden die op deze lijst niet voorkomen en nog zonder werk zijn moeten zich opnieuw doen inschrijven. H.H. Werkgevers kunnen hunne aan vragen inzenden bij de Commissie. Joh. S. HOLSTER. Secretaris. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 31 Maart. M. J. J. Hezemans en Jde Vlees houwer. J. J. LokeenM. E. Klijnsma. 4 April. H. A. van Raaij en J. W. de Toepoel. B. C. Kensen en J. C. van Loevesijn. K. G. de Ruiter en S. Schepel. GETROUWD. 4 April. E. W. Beers en M. van Leeuwen. A. van Dijck en W. C. Sonnemans. J. J. Wesselius en A. M. Philippo. J. G van Korde- laar en H. Vervooren. P. J. van Leeuwen en M. van Haee. 5 April. 1. E. Vigier en G. Peters. G. Blom en A. M.Fremij. G. Pina en M. Peper. J. Gravesteijn en J. C. Rein- hardt, GEBOORTEN. 28 Maart. J. Gerdes geb. de Wilde d. 29 Maart. C. de Jong geb. Vrijenhoek d. M. C. van Pellecom geb. van der Meide d. - H. W. Scheer geb. van Egmond d. 30 Maart. K. H.Kleesgeb. Schoenmaker d. A.M. van Lente geb. Zurendonk d. N. de Mangeb.van Pelt d. B. van der Laan de Vries geb. Ban- nink d. J. T. Hoes geb. Smit z. G. Stol- lenga geb. van Waard z. 31 Maart. D. van der Leest geb. Banda z. L. H. H. Kerkhoven geb. Pröpper d. M. S. Verbeek geb. Pelser d. G. Mooij g'b. van Heems d. 1 April. G. M. E.Wesselinggeb Sehomageld. C. W. Pel geb. van den Berg d. L. W. Stevens geb. Vreedendaal d. C. C. Gerritsen geb Kelder man z. G. Seholten geb. Beers z. 2April. J. C. Makkes van der Deijl geb. Postma z. A. P. Hoenderdos geb. van Bruggen z. 3 April. J. A. Lefebvre geb. Kaars Sypesteinz. L. van Nieuwenhuizen geb. Beugeling z. H. M. DijkhofFgeb. van der Meer d. C. Ste venhagen geb. Smelter z. 4 April. C. Hart- gers geb. Weber z. H. van Bruggen geb. Ruggrok d. P. G. J. Kors geb. Kroonenburg z. E. de Jong geb. de Kromme z. OVERLEDEN 28 Maart. J. Kenselaar 71 j. KI. Houtstraat. 29 Maart. C. Hoevens 3 j. d. Bakkerstraat. G. H. M. Roest 6 j. d. Dyserinekstraat. W. Kuipers 2 j. d. Amsterdamstraat. M. J. den Outer 29 j. Gast huisvest. M. Meijer geb. Groot 38 j. Camphuisstraat. J. J. KoelemiJ 6j. z. Haarlemmerliedestraat.30 Maart C. Weevering 81 j. Jansstraat. R. Siegerist 17 j. Brouwerstraat. A. Bodeman 16 j. d. Sohoterweg. 31 Maart. E. J. van Dijk 18 m, d. Kampersingel. M. A. Zeewoldtgeb. Montauban v. Swijndregt 77 j. Kruisweg. A. Kellinghaus geb. Maas 85 j. Hagestraat. A. de Munntk 37 j. Oranjestraat. 1 April. E R. Schouten 2 m. z. Kinderhuissingel. 2 April. J. M.de Haan 1 m. d Anthoniestraat. J. A. van der Corput 80j.Zijlweg D. Zwemmer 18 j. Kampersingel. 3 April J. W. de Klerk 2 m. z. Brouwersvaart. 4 April. M. H. Mol 18 j. Hagestraat. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 11 tot 1 ure voor da eigenaars terug te bekomen zijn. Een R. K. gebedenboek. Een noti tieboekje. Eene pélérine eener jon gensjas. Een zinken schoorsteenkap. Een gouden oorbelletje. Eene gou den doekspeld. Een paar wollen sok ken. Een rol lampenkatoen. Een portemonnaie met eenig geld. Een koperen maatkokertje. Eene brood kaart van de Vereeniging „Weldadig heid naar Vermogen" ten name van K. Meijer, No. 1597. Eene zilveren oorbel. Een gouden ring waarop twee letters zijn gegraveerd en voorzien van haar werk. Een kinder-handschoen. Een onderstuk eener gouden oorbel. Een gekleurd zakje. Een schaar. Een groote witte zwaan van het man nelijk geslacht, op den snavel gemerkt B. Een doek waarin spek, zeep en gist. Een zwart kinderkraagje. Eene tortelduif. Een vrouwenzak waarin o. m. een bankbiljet van 25. Eene trekzaag. Een bril. -Een no titieboekje. Een kinderboezelaar. Eene parapluie. Een handschoen. Eene zinken dakgoot. Eenige sleutels. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Maart. 1894. Boter. Aangev. 706, verk. 673 KG. L. pr. 1.30, H, f 16.0 p. KG. Biggen. Aangev. 559, verk. 514 stuks. L. pr. ƒ9.H. pr. ƒ14.p. stuk. Schrammen. Aangev. 302, verk. 284 st. L. pr /12.H. pr. ƒ18. p. st. Aardappelen. Aangev. 688, verk. 621 HL L. pr. ƒ1.50, H. pr. 3.25, p. HL. Appelen. Aangev. 294, verk. 236 HL. L. pr. 2.50, H. pr. 6.p. HL. Peren. Aangev. 109, verk. 64 HL. L. pr. 2.50, H. pr. 4.50, p. H.L. KAASMARKT van 4 April 1894. Aangev. en verk. 7 stapels uitma kende 760 kazen, wegende 1480 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 27.50. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 10 April 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. PreludiumL s- Bach. 2Hecordare uit Mozart's Requiem. Mozart. 3. Festsonate Mi. Volckmar. a. Andante. b. Andante con moto. c. Allegro moderato. 4Adagio nit de Sonate pathètiqne Beethoven. 5. Cavalleria RusticanaMascagni.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2