HAARLEMSCB PREDIKBEURTEN Eerste Bla( i. No 36 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Zestiende Jaargang. 144. van ZATERDAG 5 Mei 1894 Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. op Zondag 6 Mei 1894. franco p. post —,40. Prijs por Advertentie tbc 1 tot 5 regels S5 cents, elke regel Dinsdag- en Vrijdagavond Afzonderlijke nommers s eenten per stuk meer 5 cents, groote letters raar plaatsruimte. Adverkntiën worden aangenamer» tot DINSDAG en VRIJDAG des middags tm 18 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. TtlïPHOONmiMMÏf TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Psr drie maanden,25 VERSCHIJNT: De wijkzuster van Ds. Veen zal voort aan op Maandag en Donderdagmorgen van 910 nnr spreekuur honden in de Lange Annastraat No. 11. Ds. Barbas ontving met dankzegging f 3.12 voor den bouw der nieuwe sohool in de Anthoniestraat, zijnde de opbrengst van boeten op een brniloft voor het niet zeggen van bruid en brnidegom. Voor het zelfde doel f 1.en voor de school ƒ2.50, beide laatste giften „Penningskens der Wednwe." N. N. 1. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek Voorm. 10 nre, Ds. J. A.GertvanWijk Jr. Colleote voor de Kerk. Groote Kerk. Vroegpr. 7 ure, Ds. Hoog. Voorm. 10 ure, Ds. Moeton. 's Avonds 6 ure, Ds. Knottenbelt. Bevestiging van Ouderlingen en Diakenen. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. Barbas. Beverwijk. Voorm. 10 nnr Ds. J. C. Boon, Nam. 1 nre, Zondagschool. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. K. A. Gonlag, Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 nre, Vs. J. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 nre, Ds. H. H. Barger. Nam. 2i/s nre, Ds. H. H. Barger. Jans-Kerk. Voorm. 10 nre, Ds. van Lennep. Heemstede. Voorm. 10 nre, De Heer L. Zegers, van Meer en Bosch. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 nre, de Heer R Faber. Sillegom. Voorm. 10 ure, Ds. J. M. Wustenhoff, Pred. te Sassenheim. Eglise Wallonne. Diz henres, M. Chavannes, pasteur a Lfyde. Houtrijk en Polanen. Voorm. 91/2 nre, Ds. C Barneveld, Pred. te Zandvoort, Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Voorm. 10 ure, 'sav. 5 ure, Va. Mulder. Woensdag 'sav. 8 ure, Ds. Mulder. Klein Heiligland). Voorm. 10 nre, 's av. 5y2 nre, Vs. L. van der Valt, pred. te Scheveningen. Ridderstraat Voorm. 10 ure, 's av. 6 ure, Vs. Langhout. Christelijk Geref. Gemeente. Ridderstraat 24. Voorm. 10 ure, 's av. 5Vs nre, Vs. J. Scho tel, pred. te Utrecht. Lnthemhe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Helper Seslrugger. Sandpoort. Voorm. 10 ure, Ds. J. van Loenen Martinet. Spaamdam Voorm. 10 ure, Ds. T. Hoog. Velsen Voorm. 10 ure, Ds. K. Loggers, DoopsbedieniDg. Avonds 7 uur in 't lokaal voor Cbr. belang den Heer G. Mooy aanstaand zen deling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, geen dienst. Nam. 2Vs ure, Ds. C. Barneveld, Doopsbediening. KRONIEK Kerk derV ereenigdeDoopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Craandijk. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. H. P. Schim van der Loeff, pred. te Leiden. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Weiss. Nam. 3 ure, Ds. Klesel, English service. Donderdag 's av. 8 ure, Ds. Weiss. Voorbereiding. Lokaal Bewaarschool Oranjestraat. Woensdag 's Avonds 8 ure, Samenkomst der leden van den Bijbelbond. Ds. Sicaan verzoekt den leden de briefjes van Jan., Febr,, Maart en April ingevuld te willen meêbrengen. Vrije toegang voor belangstellenden. Eene zeer uitgebreide agenda 24 punten was bestemd voor de raads vergadering van Woensdag. Over 'tal- gemeen had de agenda een zeer on schuldig uiterlijk; alleen punt 24 duur der kermis kon, meende men, nog wel aanleiding geven tot verras singen. Drie heeren waren afwezig. Na lezing der notulen en de mede- deeling van verschillende zaken kwam in behandeling een voorstel tot goed keuring van eene stadsapotheek met bo venwoning aan den Kampersingel. De Heer Stolp verkreeg het woord omtrent de diepte van het gebouw in verband met den toegang. Wethouder de Breuk licht dit nader toe. B. en W. hebben ook liever de toe gang dieper. De Heer Sneltjes legt uit, dat drie meter voor den uitgang genoeg is. Het terrein is bovendien gekocht voor apo theek en niet voor anderen doeleinden,' maar de Heer Stolp is niet overtuigd. De Heer de Haan vindt, dat het be staande plan zeer goed is, terwijl bo vendien het plan zou moeten gewijzigd worden en aanleiding zou geven tot meerdere kosten. De Heeren Stolp en Sneltjes repli ceerden nog. De eerste dient een amendement in leidende tot een toegangsweg tot het achtergedeelte van 3,5 meter breed. De Heer de Haan ontraadt aanneming van het amendement. De Heer Prins wenscht het oordeel van deskundigen, teneinde zijne stem te kunnen uitbrengen, aangezien hij niet gelooft, dat de halve meter minder nu juist het gebouw zou opofferen. Dr. Kruseman vindt 3 meter nog zoo nauw niet. De Peuzelaarsteeg b.v.b. is maar 2.9 M. De Heer Van der Steur geeft ook nog inlichtingen. De Heer Loomeijer schaart zich aan de zijde van den Heer Stolp. In stemming gebracht, wordt het am. Stolp verworpen met vijftien tegen elf stemmen. Het voorstel zelf wordt aangenomen nadat B. en W. verklaard hadden het hunne te zullen doen om alsnog ge- wensciite wijzigingen te makdn mits zij geen invloed hebben op de kosten. De cóóperatieve Bouwvereeniging Ons Doel heeft aan B. en W. mededeeling gedaan van haar bouwplan, namelijk het stichten van 23 woningen op een terrein ten oosten van de Oranjeboom straat. In het plan zijn opgenomen twee projectstraten, ontworpen op eene breedte van achter meter. B. en W. stellen voor de straten, voor zooverre zij nog geen gemeente eigendom zijn kosteloos te aanvaarden op de gebrui kelijke voorwaarden. In dien zin wordt besloten. P. G, Geukers wenscht zes woonhui zen te bouwen op een stuk grond aan de Korte Poellaan doch de ontworpen straat heeft eene breedte van slechts drie meter. Nu stellen B. en W. voor, dat door den eigenaar aan de gemeente af geslaan worde een strook grond ter diepte van één meter, opdat de straat vier meter breed worde en dan het plan goed te keuren, wat zonder hoof delijke stemming wordt goedgekeurd. Men herinnert zich, dat in de raads vergadering van 28 Maart 11. door de Bell telefoonmaatschappij vergunning werd gevraagd tot het plaatsen van palen aan de Kleverlaan en dat het voor stel tot het verleenen van vergunning op voorstel van den heer Macaré werd aangehouden, ten einde voor de ge meente meer voordeelen te bedingen dan fi.recognitie per paal. De belanghebbende stelt evenwel spoedige verbinding met Bloemendaal op hoogen prijs. Ten einde de zaak te bespoedigen stellen B, en W. voor de vergunning voorwaardelijk te verleenen. De Heer Macaré legt zich bij dezen voorloopigen maatregel neer. De Heer Krol brengt nog in 't midden, dat de voorwaarden wel eens te bezwarend konden zijn, maar de Voorzitter zegt, dat dan de Maatschappij hare palen heeft op te ruimen. Het punt werd aangenomen. De Haarlemsche wapenfabrikant S. de Jager wenscht te huren de zolders bo ven de hoofdwacht. Dit gebouw is bij hot Rijk in huur en wenscht niet in onderhuur af te staan, maar wil wel genoemde zolders afstaan, wanneer die uit het huurcontract worden genomen, en de huurprijs in evenredigheid ver minderd wordt. Ingevolge deze zullen de zolders nu worden verhuurd aan S. de Jager voor 35 per jaar, het overi ge van het Lofflick out Gesticht voor f 65 aan het Rijk. De Raad sluit zich hierbij aan. Ter voltooiing van de gazons en de bestratingswerken Florapark, Wagen zijde en tot verbetering van de weg- richting stond de Raad f 967 toe, na dat de Heer Sneltjes er nog op had gewezen, dat een inspringende hoek, die zou komen bij niet aaneming van het voorstel, nu wel eens tot verfraai ing van den omtrek zou kunnen aan leiding geven en de Heer de Haan had aangetoond, dat door dezen maatregel het oorspronkelijk Raadsbesluit eerst geheel tot zijn recht zou komen. Aan den Heer J. Krol Kz. wordt vergunning verleend tot te bouwen van eene veranda op den hem in eigendom behoorenden grond aan het Florapark. De pomp Doelstraat, hoek Lange La kenstraat, wordt opgeruimd op verzoek van J. Oudshoorn en omdat die pomp toch geen deugdelijk drinkwater oplevert. De Heer Klein vindt het jammer, dat zoo'n pomp wordt opgeruimd met het oog op het opgeleverde werkwater. De Heer van den Berg juicht het plan van B. en W. toe en de Heer Lodewijks vindt het argument van den Heer Klein niet voldoende. Tot doortrekking van het riool inde projectstraat ten oosten van de Kamper straat- in verband met. het bouwen van woonhuizen stelt de Raad f 150 beschikbaar. Op voorwaarde, dat geene schade wordt veroorzaakt aan toestellen enz., krijgt de afdeeling Haarlem der Nederlandsche weerbaarheidsvereeniging vergunning tot het ingebruik nemen van de groote Doelen zaal, één of twee malen per week. De afdeeling Overveen Bloemendaal der Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur vroeg begin 1894 aan den Raad voorziening in den slechten toestand van het vaarwater van de Brouwersvaart, aangezien dat in de eerste plaats voor de bloembollenkwee kers veel belemmering en nadeel ople vert. Het stuk werd ter advies gesteld in handen van B. en W. B. en "W. ontraden thans tot een maatregel van ingrijpenden aard over te gaan, omdat er mogelijkheid bestaat, dat die vaart zal worden aangewezen voor ligplaats van de waterleidingbuizen en wellicht in de toekomst zal worden verplaatst. De Heer Leupen stelt voor tot uit dieping van die Vaart over te gaan. De Voorzitter licht dit voorstel nader toe. De Heer Figee meent, dat de Vaart en de weg slecht is en vraagt of er dan geen kleine som kan beschikbaar zijn om aan de bezwaren van de verzoekers te gemoet te komen. De Heer de Breuk verklaart, dat ondiepten natuurlijk zullen opgeruimd worden als elk jaar. De Raad besloot volgens de bedoeling van het voorstel, nadat de Heer Figee had verklaard, nooit iets aan de Brou wersvaart te hebben zien verrichten, wat evenwel door officieele opgaven werd wederlegd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 1