vogels en eieren (ƒ1250 voor een vol wassen struis en 62 voor een eij. Men heeft, ondanks die belemmeringen, in Australië en Argentinië proeven genomen met struisvogelparen, in na volging van de Kaapsche, maar zonder goed gevolg. In Californië is men in dat opzicht v gelukkiger geweest. Daar ging het in den beginne ook niet goed, maar thans geraken de struisvogels er gewend aan het klimaat, en hun aantal ver meerdert er vrij snel. Zoo gaat men in de nieuwe wereld zich al verheugen op de te wachten goedkoopte van struisve deren, welk sieraad in den laatsten tijd toch al niet meer zoo duur is als vroeger. De zittingen in zake de valsche bankbiljetten zijn thans gesloten, nadat den verdedigers alsnog gelegenheid ge geven was het Openbaar Ministerie te beantwoorden en den beklaagden om alsnog hunne belangen in te brengen. Hierna bepaalde de rechtbank dat de uitspraak zal plaats hebben op Dinsdag 19 Juni, des voormiddags te tien uur. Tengevolge van de nieuwe bepalin gen omtrent het sluitingsuur van tap perijen en daarmede gelijkstaande in richtingen te Amsterdam, wordt getracht om deze bepalingen te ontduiken, door de inrichtingen om te zetten in socië teiten. Het ligt in de reden, dat de politie zich met deze uitvlucht niet tevreden stelt en er deze eenige processen verbaal zijn opgemaakt. Het eerste geval werd Dinsdag door het kantongerecht behandeld. Het O. M. oordeelde, dat men hier weer te doen had met een streek om het sluitingsuur te ontduiken, en er in de inrichting niets veranderd was dan de naam en ten opzichte van de muzikanten vond het O. M. het ongelooflijk, dat zij alleen zouden spelen tot liefde voor de kunst. De eisch was 20.boete. Wat kunnen de menschen toch geestig zijn geestig? neen, grappig, Grappig? neen, laag: In het Nieuws blad van Nederland kwam Zaterdag avond de volgende advertentie voor. ,4 Mannen gevraagd van 35 tot 40 jaar oud, fatsoenlijk gekleed, alleen Am sterdammers, voor eenige uren tegen 25 ct. p. uur en vrijmiddagmaal, nette bezigheden, bew. van goed gedrag nood zakelijk. Adres in persoon Maandag middag 12 uur precies op de Nieu webrug, hoek Damrak." Op den aangegeven tijd waren bij de bepaalde brug velen gekomen, die wilden beproeven in aanmerking te ko men. Niemand verscheen als aanvrager; de mannen trokken ongetroost af. Zou de geestige steller zich wel re kenschap gegeven hebben van de gevol gen zijner grap, hoe hij de laagheid beging onder valsch voorgeven bij een vijftigtal mannen hoop naar beter op te wekken en teleurstellingen in dit op zicht den man slechter maken, dan bevrediging van zijne wenschen hem beter maken. Waarvan zijn de menschen toch zoo hardvochtig? Volgens eene andere lezing zou een persoon door deze advertentie pogingen aangewend hebben om vier mannen te huren, die zouden moeten fungeeren als getuigen bij een te sluiten huwelijk. Te Amsterdam zijn aangebracht drie ouran-outans toebehoorende aan den heer J. C. Prakke, die hen zelf uit het Nedérlandsch Borneo gebied heeft medegebracht en, dank zij de groote hulpvaardigheid aan boord van het stoomschip, er in geslaagd is de dieren in den besten toestand over te brengen. Het grootste exemplaar, een reus van zijne soort, vijfvoet hoog en wiens armen een lengte hebben van een meter, is zeker wel het eerste van die afmetingen, dat ooit hier is inge voerd. De heer Prakke heeft welwillend toegestaan, de dieren gedurende een week in Natura Arlis Magistra te laten blijven en ter bezichtiging te stellen, en met het oog op dit hoogst zeldzame verschijnsel, heeft het bestuur van Artis gemeend gedurende die week, te be ginnen Vrijdag, 7 dezer, bij uitzonde ring, ook aan stadgenooten, niet-leden van het genoodschap, de gelegenheid te moeten geven om deze hoogst zeld zame dieren te bezichtigen. Een bejaarde klokluider, G. P. Hoekstra te Hichtum (gemeente Won- seradeel) is Dinsdag avond, toen hij zich tot het luiden der klok naar boven in den toren had begeven, door een on bekend gebleven toeval naar beneden gevallen en dientengevolge overleden. De pluk der aardbeziën belooft in de omstreken van Breda bijzonder groot i te zijn. De markt is reeds begonnen; zij wordt op de werkdagen tweemaal, des Zondags eenmaal hehouden, en de hoveniers van Prinsenhage, Ginneken, Teteringen, Etten Leur en Rijsbergen komen des morgens vóór dag en dauw en des namiddags te 4 uur, om daar hunne aardbeziën te koop aan te bieden. De markt wordt gehouden in de on middellijke nabijheid der' stad, bij het Duitenhuis aan den weg naar Prinsen hage- Verscheidene Staphorster boeren hebben erg huisgehouden bij den heem raad Krabbe van het waterschap Has selt en Zwartsluis. Na de glazen te hebben ingeslagen, is men in de keuken geklommen, al waar de knecht die te bed lag eerst werd mishandeld, schoten gelost enz.; daarna werden kasten, stoelen, spiegels, linnen, in een woord bijna alle meube len kort en klein geslagen of vernield: de vrouw die ook 1e bed lag, werd mishandeld; Krabbe zelf echter, op wien het hoofdzakelijk gemunt was, bleef ongedeerd, doordat hij zich schuil hield in een klein vertrekje, waar zij niet geweest zijn. De oorzaak dezer middeleeuwsche handelingen moet in het volgende gezocht worden. De meer derheid van het college van gemeld waterschap wenscht een stoomgemaal op te richten tot afvoer van het over tollige water in den polder, waaronder ook Krabbe behoortde Staphorster boeren, tevens ingelanden, daarentegen zijn er sterk tegen; om de voorstanders nu te noodzaken van hun plan af te zien, is men beginnen te handelen zoo als thans bij Krabbe is geschied. Te Muiden hebben drie kleine jon gens voor geld, dat zij van huis hadden medegekregen om schoolgeld te betalen, 33 centen jenever gekocht; deze met drop aangemengd en daarna opgedron ken. De gevolgen laten zich denken. Gelukkig waren zij waarvoor men aanvankelijk wel bevreesd was niet van zeer ernstigen aard. Eene 23 jarige bewoonster van het Oudekerksplein te Amsterdam kwam voor een paar dagen in het politiebureau der le sectie met een knaapje van eenige weken op den arm, dat zij vol gens hare verklaring, den vorigen avond in een café in de Nes van twee haar onbekende vrouwen een oogenblik had gekregen, onder voorgeven dat deze eene boodschap moesten verrichten. Die vrou wen waren echter niet teruggekeerd. Een onderzoek wordt nu door de politie ingesteld, terwijl het kind naar hét Stadsbestedelingenhuis is overgebracht. Thans is definitief bepaald, dat de heronthulling van het standbeeld van Michiel de Ruyter te Vlissingen zal plaats hebben Zaterdag 25 Aug. a.s. Met de verplaatsing is men druk bezig op den Boulevard zijn de fundamenten reeds gelegd, waarop het beeld zal moeten rusten. Het Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde Hendrik de Jong, wegens oplichting, tot 3 jaar gevangenisstraf, zonder aftrek van de preventieve hech tenis. De Rechtbank had 4 jaar opge legd, met aftrek van die hechtenis. Bij de Dinsdag gehouden verkie zing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Utrecht is ge kozen de Heer Jhr. Mr. A. P. C. van Karnebeek, en te Alkmaar de Heer Mr. A. P. de Lange. Te Bischots-werda in Saksen heerscht onder de inwoners groote ont steltenis, daar meer dan 100 personen plotseling ziek zijn geworden tengevolge van het gebruik van varkensvleesch, dat trichinen bevatte. Hoevelenderpatienten, die onder behandeling zijn, stierven, is nog niet bekend. De werkstaking der mijnwerkers in de Ver.-Staten duurt nog voort. Ten gevolge van het onder de wapenen roepen der militiesoldaten in de meest bedreig de straten, zijn verdere ongeregeldheden voorkomen, Evenwel wordt de steen kolen nood steeds grooter. Nu reeds heb ben de spoorweg directies moeite om zich van den voorraad kolen, dien zij noodig hebben, le voorzien. Eenige der spoor-1 weg-direelies hebben zich reeds genood zaakt gezien haar toevlucht te nemen tot hout, ten einde in de behoefte aan brandstof te voorzien. Ook vele fabrieken verkeeren reeds in groote ongelegenheid. Mocht de werkstaking aanhouden, dan zullen zeker spoedig vele fabrieken ge noodzaakt worden de ovens te sluiten. HAARLEM, 8 Juni 1894. In het Museum van Kunstnijver heid te Haarlem is tentoongesteld eene verzameling afbeeldingen, betrekkingen hebbende op de Egyptische bouw-, beeld- houw- en schilderkunst. Verder zijn nog tentoongesteld de sculpturen uit de Pieterskerk te Leiden, de gedreven platen van wijlen W. U. Bergsma te Gorredijk en een uit ver schillende houtsoorten gebeeldhouwd pa neel. Het bureau van vraag en aanbod van den arbeid te Haarlem is geopend Woensdag en Zaterdag avond van 8Vs tot 9Vs uur op den Doelen, waar ge legenheid is tot inschrijving van wer- keloozen, die minstens 12 maanden in Haarlem wonen. Heeren werkgevers worden verzocht zich te vervoegen bij een der commissieleden of op de zitting avonden. Het getal ingeschreven als zonder werk zijndebedraagt nog 6 personen, waaronder 1 loodgieter, 2 loopknechts, 1 schoenma ker, 1 los werkman en 1 smid. Werklieden, nog zonder werk zijnde, en niet op de lijst voorkomende, moeten zich opnieuw doen inschrijven. H.H. Werkgevers kunnen hunne aan vragen inzenden bij de Commissie. Joh. S. HOLSTER. Secretaris. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WEUKVEllSCHAtFING. Vail 1 Nov. tot 8 Juni hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor bloemistknecht. 1 voor dames-laarzenmaker. 2 voor schilder. 8 voor los werkman. 1 voor kleedermaker. 25 voor werkvrouw. 1 voor waschvrouw. 6 voor naaister. 1 voor mangel werk. 3 voor grondwerker. 8 voor loopwerk. 2 voor breiwerk. 3 voor loopknecht. 3 voor oppasser. 3 voor koffiehuisbediende. 2 voor schoenmaker. 3 voor schrijfwerk. 1 voor stucadoor. 2 voor koetsier. 1 voor kantoorbediende. I voor timmerman. 1 voor sigarenmaker. 1 voor lichtwerk Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Boelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van |j 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 6 Juni. J. van der Weiff en J. Baaij. W. de Tos en J. Zwart. J. Stoelman en J. E. Lem. G. Schuitemaker en C. Derr. C. Steenkist en E. van Delden. J. Broekhof en A. Leuven. 7 Juni. H Koopman en E.Meijer. A. Adriaans en J. W. van den Bosch. GETROUWD. 6 Juni. O. Lelieveld en D M. C. Klokkers. J. A. van Welie en G. B. RijkseD. W. van Ommeren en JAndernag. J. A. P. Meeuwen oord en W. G. Peperkoorn. N. B. aan de Kerk en H. A. Wikke. C. Metz en H. W. Wesseling. J. A. Lentz en M. Koenderman. G. van Honschoten en E. Metselaar. J. Blok en J. van der Veer. - 7 Juni. C. J. van Dort en A. van Staveren. GEBOORTEN. 30 Mei. M. Zalm geb. Bruijn2d. C. Wer- nik geb. Blij d. J. Ulsamer geb. Bruinsma z. 31 Mei. J. de Bruin geb. Deksel z. J. E. L. T.van den Berg geb. Tombergb d.—H. C.E. Langeveld geb. Deen 2 z. (1 levenl.) 1 J uni. J. H. Hilgerman geb. Terwee z. P. Andringa geb. Wijbingaz. S. Bakker geb. Romboutd. WA. van Schooten geb. van der Spek d. J. Rose geb. Damkaar d. M. Troost geb. de Roode d.— C. Ouwerkerk geb. Bergbuijs z. 2 Juni. S. J. Gosewebr geb. Vrugt z. B. van der Putten geb. Endeman d. M. H. Sckrein- ders geb. Blankwater z. W. Wijkhuizen geb. Kolk z. 3 Juni. N. Cauveren geb. van Praag d. E. J. de Munnik geb. Steenken d. M. J. H. B. Moerbeek geb. Smelt d. W. Middeldorp geb. de Graaff z. M. van Yelzen geb. Zuiderduin z. 4 Juni. C. Burggraaf geb. Bogaart z. M. de Leeuw geb. Nieuwboer d. J. P. Jager geb Dam z. P. de Groot geb. Zuidland z. A. Kaptein geb. Koper z. T Hoogeboom geb. van Andel z. C. J. B. C. Bijvoet geb. Walraven d. A. Bakker geb. Dirksed.H H. Schipper geb. Wielartz. 5 Juni. C Groeneveld geb. Boeré z. A. Knaapen geb. Duineveld z. H. Sabelis geb. Scheelings d. 6 Juni. C. W. le Eebre geb. Steffers z. A. van Vliet geb. Groot d. M. A. H. Troupin geb. de Vocht z. E. van Lierop geb. Dweelaard z. 7 Juni. C. J. van Roon geb. Uijlenbroek d. E. Benjamin geb. Smitz. OVERLEDEN. 31 Mei. H Eeltjes 1 m. z. Hazepaterslaan. C. Mubren 6 m. d. Heerensingel. 1 Juni. A. W. M. van Leeuwen 8 m. d. Koudenhorn. 2 Juni. J. D. Hoijermann64j.Nieuwsteeg J. C. Bonarius 19 m. d. Zoetestraat. 3 Juni. C. H. Groen 28 d. z. Leidcchestraat. L. Ra makers 54 j. L. Vlamingstraat. J. Pruim50j. Scbotersingel. A. Moeras geb. Ploeger 71 j. Kerkhofstraat. 4 Juni. B. D. de Vries 9 m. z. K. Annastraat. M. van Leeuwen 89 j. Witte Heerenstraat. 5 Juni. J. Wijkhuizen 5 m. d. Palmstraat. 6 Juni. C. Boom 78 j. Nassaulaan Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks f uitgezondord desZondags) van 's middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn- Twee portemonnaies met eenig geld. Een fox-terrier. Een geldstuk. Een rekenboekje. Eene kapspeld. Een witte zakdoek. Eene parapluie. Een zak waarin o. m. eene porte- monnaie en twee potloodhouders. Een zilveren dames horloge met kettinkje. Een wandelstok. Eene sabelkwast. Eene zilveren broche. Eene para pluie. Een zwarte hoed. - Eene jas en fantasie-hoed. Een stuk eener gouden horloge ketting met medaillon. Een bruin hondje. Eene roodko- ralen ketting met gouden sluiting. Een granaten oorbel. Een bruine hoed. Een boekje met stalen van stoffen. Drie zakmessen. Een collier van bloedkoralen met gouden sluiting. Een kinderhark en schop. Eenige sleutels. VEEMARKT 6 Juni 1894. Aangevoerd; Prijs 3 Koeien ƒ150.— ƒ200.— 1 Pink 66. 56 N. Kalveren 7.— 10— 52 Schapen 16.— 22.— 274 Lammeren 7.— a 12— 12 Biggen 10.— 13.— 1 Paard KAASMARKT van 6 Juni 1894. Aangev. en verk. 64 stapels uitma kende 8601 kazen, wegende 16255 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 27. MUZIEKUITVOERING in den Hout op Zondag 10 Juni des namid dags van 2&4 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luite nant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. 1. Marsche TroyenreBerlioz. 2. Ousterture das Goldtne KreuzBriill. 3. Immer Heiterer. WalzerSrauss. 4. Grande Fantaisie sur des Mo tifs de l'opera FaustGounod. 5. Ouverture Tantalusqualen,.Suppé. 6. Zwei Ungariscbe TauzeBrahms. 7. Fantaisie du Baliet ExelsiorMarenco. Buiten-sociëteit „TR0U MOET BLYCKEN" MUZIEKUITVOERING op Zondag 10 Juni des avonds 7% ure, door het Siafmuziekcorps van het 4e Reg. Inf. Directeur W. VAN ERP. PROGRAMMA. 1Cornelius Marsch (arr. W. van Erp) le SuiteMendelssohn. 2. Ouverture Die Italian a in Al- gerie le SuiteRossini. 3. tVeaner Madl'n tValzerZichrer. 4. Fantasie de 1* opera de Sam son et Dalila le SuiteMeister. 5. Ouverture Taunhauser le Suite. Wagner. 6. Danse macabre le SuiteSaënt Saëns. 7. a. Intermezzo a. d. Drama Der Bajazzo (Paijleacci) arr. W. van ErpLeoncavallo. b. Ungarische Tanze No. 1. arr. W. van Erp. Ie SuiteBrahms. 8. L' Alouette. Polka pour Picolo soloSelleeck. 9. Fantaisie de 1' opera de R. Wag ner -Lobengriu"Mann. ORGELBESPELING in de Groote- ot St. Bavokerk alhier op Dinsdag 12 Juni 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. EutrataJ. Rheinberger. (a. AndaDte religiosoMendelssohn. (b. Allegretto 3. Concert No 3Handel. 4 Marche funèhre et Chant Séra- phiqueGuilmant. 5. Aria: „Und oh die Wolke."...Weber.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2