dringingsvermogen van eene nieuwe soort projectielen is gebleken, dat deze het zwaarste van de tegenwoordig be kende pantserschepen kan doorboren. Dit schitterend resultaat belet natuurlijk niet de pantserschepen nog zwaarder te maken. Men betwijfelt echter ot dit met het oog op het drijfvermogen wel zal kunnen. Als een staaltje, hoe sommige lieden, ook in het Engelsche Parlement, met hunne buitensporige liefde voor de arbeidende klassen te koop loopen, kan dienen, dat Keir Hardie, de bekende revolutionaire Ier, een voorstel deed om aan de adressen, naar aanleiding van den moord op president Carnot en van de bevalling der Hertogin van York tot de Koningin te richten, eene clausule toe te voegen, waarin het Huis zijne sympathie betuigt met de nagelaten be trekkingen der mijnwerkers in Pontty- pridd. Sir William Harcourt antwoord de natuurlijk, dat hij met het geheele Huis eenstemmig was in sympathie voor die betrekkingen en zijne droefheid uitsprak over de ramp, maar dat zulke gevoelens niet op hunne plaats waren in een adres van den bovenvermelden inhoud. Te Honselersdijk hebben twee Duitsche jongelieden van 16 a 17 jari gen leeftijd goeden sier gemaakt in een café en zijn daarna stilletjes vertrokken met achterlating van eenige photogra- phieën en enkele regels schrift, waaruit werd afgeleid, dat zij leerlingen waren eener Duitsche kostschool. Na informatie bleek, dat zij weggeloopen waren van eene kostschool te Lauterberg in den Harzde ouders wenschen de aanhou ding dezer knapen. Te Ede heeft zich weder een wild varken vertoond, dat nog al belangrijke schade heeft toegebracht aan sommige velden met aardappels en andere veld vruchten. Reeds is verscheidene malen jacht op het dier gemaakt, doch zonder gevolg. Het huisgezin, dat sinds eenigen tijd te Enkhuizen zonder huisvesting is geweest, is door tusschenkomst van een menschlievend stadgenoot onder dak gebracht en van nieuwe kleeren, bed- degoed en huisraad voorzien. De oude meubelen, kleeren, enz., werden óf ver brand óf in zee geworpen. De eenige gelegenheid tot het tap pen van sterken drank („vergunning") te Hoogvliet, Zuidholland, is wegens het niet op tijd voldoen van het vergun ningsrecht, overgegaan op iemand ver buiten de kom der gemeente. Bij de herstemming ter verkie zing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Eist zijn2848gel dige stemmen uitgebracht (het getal kiezers bedraagt 3044). Gekozen ismr. W. van Basten Batenburg (r. k.) met 4435 stemmen, Op den heer E. D. de Meester liberaalwaren er 4413 uit gebracht. De Nieuwe Amsterdamsche Stads schouwburg op het Leidsche plein zal het aanstaande seizoen, van 1 September tot ult°. April, op eiken avond bespeeld worden. Wat de werkdagen betreft des Woensdags en Zaterdag door de Ko ninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel, des Dinsdags en Donderdags door het Opera-gezelschap des heeren Van der Linden, en iederen Vrijdag door de Fransche Opera uit 's Graven- hage. De Zondagavonden blijven allen beschikbaar voor Het Nederlandsch Toneel, en voor den heer Van der Linden, beurt om beurt, terwijl enkele Donderdag avonden nog zullen aangewezen worden voor de uitvoeringen der Vereenigingen Apollo en Caecilia en der Wagnerver- eeniging. j Wagner's Opera Rienzi is bij het genoemde Operagezelschap reeds in stu die. Omtrent het volledig tableau de la troupe kan nog niets medegedeeld wor den. Te Utrecht zijn in verband met i het ontslaan van werklieden bij het maken van de stationsoverkapping on geregeldheden voorgevallen. Het moest gebleken zijn, dat de Hollandsche werk lieden voor het daar te verrichten grond werk niet geschikt zijn, om welke reden de aannemer Belgische arbeiders had ontboden. Donderdag deed de 4e Kamer der Rechtbank te Amsterdam uitspraak in de zaak der valsche bankbiljetten. Zij veroordeelde Krausse tot eene gevangenisstraf van 5 jaren en eene geldboete van 4.de wed. Toubaerts tot 4 jaarThum tot 3 jaarvan Liemt tot 2 jaar en 6 maanden; Frey tot 2 jaar en 6 maandenSinnige en Arntz tot 2 jaar; Rempt en ICeeze tot2 jaar en 6 maanden. Löschke werd vrijgesproken. De meening bestaat, dat zoowel het O. M, als de veroordeelden hooger be roep zullen aanteekenen. Aan verschillende brievenbussen te Utrecht vindt men een tot het pu bliek gericht verzoek aangeplakt, om zonder noodzakelijkheid geen brieven enz. op Zaterdagavond in de bussen te werpen, daar dit den dienst der be stellers op Zondag zwaarder maakt. Het verdient zeker aanbeveling ook hier ter stede. Het publiek, opmerkzaam gemaakt, zal zeer stellig in deze willen medewerken. Uit dezelfde stad bericht men van eene vergadering van sigarenhandelaars, welke in beginsel besloten heeft tot geheele sluiting op Zondag. Dit besluit werd eenparig genomen en bij gebleken sympathie van velen, die niet tegen woordig waren. Bij circulaire noodigt dat bestuur nu de betrokken handelaars uit, hunne instemming met dit besluit te betuigen, ten einde zoo spoedig mo gelijk op eene nadere vergadering tot eene algemeene en definitieve regeling te komen. tigen zijn, eenige afbeeldingen van Oud Antwerpen op de tentoonstelling, al daar. HAARLEM, 29 Juni 1894. Aan het twaalfde jaarverslag van de Christelijke Vereeniging voor de ver pleging van lijders aan vallende ziekte ontleenen wij het volgende: De Vereeniging mocht zich bij toene mende bekendheid in veler belangstelling en steun verblijden, toegenomen ook door het uitzenden der broeders in particuliere verpleging. Voor 24 vrouwelijke en -25 mannelijke patiënten werd opneming verzocht, doch 22 patiënten werden nieuw ingeschreven. In al de andere gevallen moest van het voornemen tot plaatsing afgezien worden wegens onvermogen om de verpleegkos-1 ten te betalenvoor hen werd te vergeefs j de noodige hulp gezocht. Op 31 Maart 1.1. bleven in verpleging 75 mannelijke en 59 vrouwelijke patiënten. Het aantal verpleegdagen was 50890, of 610 meer dan het vorige jaar. De patiënten ondervonden in meerdere of mindere mate de zegeningen eener verpleging in verband met de eischen van hunnen toestand. Het getal aanvragen om broeders voor verpleging buiten de Inrichting was 41aan 21 dier aanvragen kon voldaan worden. Als erkenning der bewezen diensten kwamen meermalen vriendelijke giften, zij werden gestort in het Broeder en Zusterfonds". Thans zijn er 9 ingezegende en 22 proefbroeders. Voorts telt de Vereeniging een inge zegende en 14 proefzusters. Drie der laatsten verleenden enkele malen hulp buiten de Inrichting. In het Bestuur kwam geen verandering. Voor aan- en verbouw was ruim ƒ12000 besteed. Het Bestuur besloot tot den bouw van een derde huis voor patiënten en broeders op Meer en Bosch, waarvoor, dank zij eene gift van 10000 nog onge veer ƒ28000 beschikbaar bleef. Deze bouw zal het nu ingetreden jaar tot een der belangrijkste jaren in de geschiedenis der Vereeniging maken. Het financieel gedeelte is niet teleur stellend het nadeelig saldo verminderde met ongeveer 1700.welk cijfer gun stiger zou geweest zijn, indien er niet zulk een groot tekort voorkwam op de post verpleegkostenvoor 31 verpleegden werd niet het volle verpleeggeld betaald. Het kleerenfonds wordt mede in aller belangstelling aanbevolen. De schuldenlast der Vereeniging be draagt thans nog 2807 2,86. Aan contributiën werd ontvangen ƒ3899, aan gitten 3711,86® van collec ten 509<97*. Bij de Commissie voor het Kin derfeest, te houden op 9 Juli a. s. zijn ingekomen de volgende giften: Van de Haarl. Boek- en Muziekhan del een collecte prentenboeken en prenten. Van de Kegelclub »Hard gaat ie, twee hammen. In het Museum van Kunstnijver- heid zullen a.g> Zondag nog te bezich- [J „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: IVEHKFERSCHA1FING. Van 1 Nov. tot 29 Juni hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor bloemistknecht. 1 voor dames-laarzenmaker. 2 voor schilder. 9 voor los werkman. 1 voor kleedermakcr. 1 voor baker. 29 voor werkvrouw. 2 voor waschvronw. 6 voor naaister. 2 voor mangelwerk. 3 voor grondwerker. 11 voor loopwerk. 2 voor breiwerk. 6 voor loopknecht. 4 voor oppasser. 3 voor kolfiehuisbediende. 2 voor schoenmaker. 3 voor achrijiwerk. 1 voor stucadoor. 2 voor koetsier. 1 voor kantoorbediende. I voor timmerman. 1 voor sigarenmaker. 1 voor lichtwerk Particulieren en werkgevers, die van bovenstaand! aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Boelen of Stadhnia. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen. Het bureau van vraag en aanbod van den arbeid te Haarlem is geopend Woensdag en Zaterdag avond van 8i/j tot 9V2 uur op den Doelen, waar ge legenheid is tot inschrijving van wer- keloozen, die minstens 12 maanden in Haarlem wonen. Heeren werkgevers worden verzocht zich te vervoegen bij een der commissieleden of op de zitting avonden. Het getal ingeschreven als zonder werk zijndebedraagt nog 8 personen, waaronder 1 loodgieter, 1 bakker, 1 wijnkoopers- knecht, 2 voor loopwerk, 1 kleermaker, 3 voor los werk. Werklieden, nog zonder werk zijnde, en niet op de lijst voorkomende, moeten zich opnieuw doen inschrijven. H.H. Werkgevers kunnen hunne aan vragen inzenden bij de Commissie. Joh. S. HOLSTER. Secretaris. SUBHEKL1JKE STAND. ONDERTROUWD. 22 Juni. J. J. Minkels en J. A. Monsma. 27 Juni. B. Voetberg en C. Willemse. E. de Vries en A. Eaber. M. de Groot en G. M. Kraamer. H. L. Huijboom en G. Bogaart. J. Sijmons en A. Riensma. 28 Juni. G. Groe- neveld en A. M. Kooij. P. Kolkmeijer en G. J. Terpoorten. F. van der Pers en J. S. Boeré. P. Kroest en R. Willerse. GETROUWD. 27 Juni. J. van Waveren en C. M. P. Erans- sen. D. van Waard enH.E. Snoek. H. Burrij en H. de Lang. GEBOORTEN. 20 Juni. J. 11. Andrëegeb. Walterz. P. Sckeffer geb. Smits d. J. van Leeuwen geb. Jonker z. 21 Juni. J.W. Steenkist geb. Gode- frooi d. A. C. Jansen geb. van Dansik d. A. Broere geb. Wendel z. A. M. Aarts geb. van den Eijkhof z. M. E. Kok geb.van Eeden d. M.van Heerden geb. Koningd.22Juni. JC. Kensen geb. van Loevesijn d. G. Sckef fer geb. Groes d. S. J. Kollaard geb. van Nimwegen d. A. Z. M. van der Linde geb. Meijer 2 z. 23 Juni. M. E. van Leeuwen geb. Heijungs d. H. M. Captijn geb. van Lunen burg d. J. de Vries geb. Smitz. G. Bou- wens geb. Otsen d. J. Kuijpers geb. van Amersfoort d. J. M.van Wort geb. de Niisz. C. van Nes geb. Herms z. A. Zegwaart geb. Wijnands z. J.van denNieuwenhof geb. Koelemij z. W. Moojen geb. Visser z. 21 Juni. J. P. Cliteur geb Vermeer d. M. Peper geb. Schokker z. J. M. Rosback geb. Rooijers z. E. Officier geb. van den Bosch d. P. T. T. van der Laar geb. Snitzelaar d. M. Kok geb. van Zomeren z. G. Booij geb. Korf z. 25 Juni. B. Booms geb. van Wielink z. H. van Zanten geb. Dijkstra d. M. Boerkoel geb. de Jong z.— 26 Juni. H. M.van Duivenboden geb. Timmermans d. C. Schaar geb. Schouten z. J. Koster geb. Vlottes d. A. E. E. Antonisse geb. Bosch z. M.van Eek geb.Weehuizen z. Jonkvr. A. JM. Bijleveld geb. Buijs z. 27 Juni. D. Heiliegers geb. Boere z. R. Suurendonk geb. Hildering a. M. Timmer geb. Daalder z. M. E. van Lente geb. Hofsté z. 28 Juni. A. van den Broek geb. Bruijns d. OVERLEDEN. 21 Juni. E. Leautaud 1 m. d. Korte Dijk. R.van Bruggen 25 j. Leidsche vaart. 92Juni. E. B. Meijbnk 78 j. Zijlweg. H. Wezenaar 57 j. Oranjestraat.W. J. Lips20j.E'ranke- straat.G. Breemouer 7 j. z. Rozenpriëeistraat. 23 Juni. G. B. Bakx 10 j. d. Oudenweg. P. Barendsen 74 j. Parklaan. J.Eijssen 15j. z. Zijlstraat. J. M. Gaus 44 j. Vooruitgang straat. G. Vaartjes 13 m. d. Spaame. 2t Juni. J. Kales 87 j. Minderbroedersteeg. V. N. van Leeuwen 2 m. z. K Begijnestraat. 25 Juni. P. C. M. 't Hooft 52 j. Gea. Oude Gracht. M. A. Kuijpers geb. Rossing 39 j. Stationsplein. L. Hommels 1 m. z J. Steen straat. H. M. Blankwater 3 j. d. Leliestraat. J. M. Arons 4 j. z. Z Buitenspaarne. C. W. Cruijff geb. Ruikers 56 j. Vrouwesteeg. G. Jongkind geb. van Weiland 59 j. Gast- huissingel. 26 Juni. P. Kaptein 63 i. Kleine Houtweg. C. Bijster 18 j. L. Poellaan. F. J. Bolierman 1 m. z. Baljuwslaan. 27Juni. H. C. Eortgens 54 j. Ravelingsteeg. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissar: aat van Politie, die da gelijks f uitgezonderd des Zondags) van 's middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een kinderzak met eene portemon- naie waarin een weinig geld. Een ring waaraan eenige sleutels. Een gouden dames-remontoir-horloge. Een gutta-percha band van een kinderwagen. Eene medaille, voerende de beeltenis „een met lauwerkrans van Koningin Wilhelmina en van de Koningin Regen tes. Een haan. Een gouden hee- renring met haar en twee letters. Een gladgeelharig hondje voorzien van een lederen halsband waaraan eene belastingpenning van Amsterdam. Een paar nieuwe dames handschoenen. Eene sponsendoos. Eene portemonnaie inhoudende eenig geld. Een elastieken bal. Een klein witharig hondje. Een klein geelharig puckhondje. Een zwarte baret. Een handschoen. Eene schaar. Een foxterrier. Eene portemonnaie met eenig geld. Eene roede van een zonnescherm. Een roodlederen hondenhalsband. Eene houten tabakspijp. Een stalen veer en een ijzeren priem. Eene paarden deken. Een onderstuk eener gouden gouden oorbel. Een pak spijkers. Eene jongenspet. Eene haarvlecht. Een blauw boezelaar. Een glacé handschoen. Een nieuwe borduur lap. Een gouden ringetje. Een paar grijsgaren dames-handschoenen. Twee trapladders. Eenige sleutel- jes aan een kettinkje. Eenige sleu- tjels. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Juni. 1894. Boter. Aangev. 1004, verk. 1004 KG. L. pr. ƒ1.10, H. 1.40 p. KG. Biggen. Aangev. 583, verk. 549 stuks. L. pr. 7.H. pr. ƒ13.p. stuk. Schrammen. Aangev. 303, verk. 295 st. L. pr. 12.H. pr. 22.50, p. st. Aardappelen. Aang. 1024, verk. 881 HL. L. pr. ƒ1.20, H. pr. ƒ6. p. HL. KAASMARKT van 27 Juni 1894. Aangev. en verk. 80 stapels, uitma kende 10827 kazen, wegende 20908 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 27. VEEMARKT 27 Juni 1894. AangevoerdPrijs 23 N. Kalveren 8.— 12.— 21 Schapen j> 17.20. 42 Lammeren 7.d 11. 7Paarden. MUZIEKUITVO ERING in den Hout op Zondag 1 Juli des namid dags van 2 4 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps ouder directie van den Luite nant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. 1. Parade MarschReuling. 2. Ouverture Don Juan"Mozart. 3. Morgeobiiitter WalzerStrauss. 4. Fantasie de 1' operette Le Grand MogolAudran. 5. Ouvertnr Charles VIHalévy. 6. Cavatina Raff Dtmckler. 7. Potpourri de 1* operette La Grande Duchesse de Geralstein. Offenbach. Buiten-sociëteit „TR0U MOET BLYCKEN" MUZIEKUITVOERING op Zondag 1 Juli a.s., des avonds ten 7J1 ure, door het Stedelijk Muziekkorps, Kapelmeester de Heer Ch. P. W. KRIENS. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 3 Juli 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1Tocate en FugaJ. 8 Bach. 2. Choral (Bach'a Passion Ritter. 3. Andante..Fink. 4. Wachet anfrnft nna die Stim- Fliigel. 5. Marche fnnèbreChopin.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2