in die streken een knaapje van nog geen elf jaar in dienst genomen heeft tegen twee centen per uur. De kleine jongen moest voor dit loon mee naar 't hooiland in de overgroote zonnehitte Te Goes is een geneesheer tevens lid van den gemeenteraad en van de brandweer. Dezer dagen ontving hij eene oproeping tot bijwoning van eene raads vergadering en eene om terzelfder ure te verschijnen bij de oefening der brand weer. Den brandweer- kommandant gaf hij dus kennis, dat hij niet kon komen wegens den eerstgenoemden oproep, doch de kommandant berichtte, dat geen vrij stelling kon verleend worden en nu zal waarschijnlijk de kantonrechter hebben te beslissen of de bijwoning van eene gemeenteraadszitting vrij stelt van eene brandspuitoefening. Zou Z. E. A. er den noodigen ernst hjj kunnen bewaren, als 't zoover komt? Nu bestaat er te Goes eene verordening die niemand uitsluit van den brandweer- verplichtingen. Zelfs bedienaren van den godsdienst zqn pijpgast of pomper maar,voor tien gulden kan men zich afkoopen, als men zijn ambt of beroep onvereenigbaar acht met dat van brandspuitman. Het kwam in den laatsten tijd te Delft herhaaldelijk voor, dat op den dag der botermarkt vaatjes boter werden ontvreemd. Bij de pogingen tot opsporing van den dief miste de politie evenwel de geringste aanwijzing. Nu toch is gebleken, dat de dief de vaatjes boter die hij begeerde, door een jongen van de boterwagens liet afnemen en dan per wagen liet vervoeren naar het Rot- terdamsche bootje. Donderdag jl. was op deze wijze weer een vat boter van 40 K.G. verdwenen. Na langdurige na sporingen zoo te Delft als te Rotterdam ingesteld, mocht het der Delftsche politie gelukken de hand te leggen op een in woner van Zegwaard, die beweerde de boter van den eeuwigen „onbekende" te hebben gekocht. Alsof men boter koopt van iemand, wiens naam men zelfs niet kent! Aan zijne bewering werd dan ook geen geloof geslagen en de verdachte is reeds naar het huis van bewaring overgebracht. Het uurwerk der gemeente klok te Veere heeft sedert eenige dagen zijn werk gestaakt. Om nu toch de gemeente naren op de hoogte van den tijd te houden gaat de smid ieder maal dat volgens zijn huisklok een uur om is, naar den toren en slaat daar het uur op de klok. Op verzoek van burgemeester en wethouders van Roermond zijn in eene I buitengewone vergadering voorzorgs maatregelen besproken, die genomen dienen te worden tegen de cholera atia- lica, nu deze ziekte zich in de provincie Luik uitbreidt. Een Tesselsche visscher heeft uit de Noordzee een zeer vreemdsoortig dier aangebracht, dat geel bruin van kleur is en naar een reusachtige spin gelijkt. De voelhorens of vangarmen doen aan de pooten eener spin denken, doch zijn onderling met slijmachtige vliezen aan elkaar verbonden. In levenden staat is de vreemdsoortige zeebewoner verzonden naar Naiura Artis Magistra te Amster dam. Eene kudde schapen van 130 stuks had met haren herder, bij een hevig onweder te Gemert, eene schuilplaats gezocht in eene hut; de bliksem sloeg in die hut, waardoor brand ontstond en 47 schapen omkwamen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag tegen half twaalf heeft te Breda in de nabijheid van de spoor wegbrug een spoorwegongeluk plaats gehad van betrekkelijk grooten omvang, doordat de goederentrein komende uit de richting Bokstel liep op dien komende uit de richting Rotterdam. De twee hoofdconducteurs die op den trein uit Rotterdam waren, vond men vreeselijk verminkt in den wagen die zich achter den tender bevond en lood recht op den tender van den weg stond de remmer moest, door zagen, uit zijn positie worden verlost, doch kwam ver der met eenige niet gevaarlijke kwet suren vrijde beide machinisten bleven ongedeerd. Verscheidene wagens waren aan splinters en een andere geheel uit de rails geslingerd. De heer Notebos, chef machinist bij de Staatsspoorwegen, wist op kalme en beleidvolle wijze, de werkzaamheden zoo te leiden, dat de weg spoedig in zooverre was vrij gemaakt, dat geen noemenswaardige vertraging behoefde plaats te hebben. Bij gelegenheid van het 25 jarig jubilé van den heer Lantzendorf- fer, burgemeester van Haarlemmermeer, had zich te Hoofddorp eene commissie gevormd, teneinde dien dag feestelijk te herdenken. De gemeenteraad, hoofd- en lagere ambtenaren, zelfs de veldwachters, boden den jubelaris geschenken aan, terwijl des avonds het muziekkorps hem eene serenade bracht. Met het oog op den Zondag waren de eigenlijke feestelijk heden twee dagen later en bestonden uit eene harddraverij, uitsluitend voor ingezetenen, zakloopen, turfrapen, bal- loopen, enz. Den geheelen dag verkeerden de in gezetenen van het versierde dorp in recht feestelijke stemming; des avonds was de burgemeester en zijne familie de gast der feestcommissie in de versierde zaal bij J. de Vries. Hier sprak de jubilaris de talrijke menigte in hartelijke woorden toe, her dacht in 'tkort zijn 25 jarig burge meesterschap en dankte voor de hulde hem en de zijnen bewezen. Als een bijzonderheid in de maand Juli verdient vermelding, dat in de om streken van Haarlem j. 1. Vrijdag de watermolens in beweging waren, tot loozing van het de laatste dagen zoo overvloedig gevallen water. In de loop dezer maand zullen te Houtrijk en Polanen volksfeesten gehouden worden. HAARLEM, 13 Juli 1894 Na gehouden examen zijn op de Hoogere Burgerschool met vijf jarigen cursus bevorderd: Tot de Tweede klasse: J. E. van den Arend, P. A. P. Appelboom, C. A. W. Beelaarts van Emmerikhoven, P. Berns, W; van den Broek, D. van der Capellen, J. de Clercq, R. W. de Clercq, Aafke Croll, J. G. Cramer, J. C. Duyf, Anna Duyfjes, Marie Duyfjes, E. J. Geldorp, H. J. Geyl, W. J. A. Hackstroh, G. J. van Hoogenhuyzen, J. Ieswiet, A. Kloeke, E. B. Kijlstra, J. G. Larive, G. S. Lijn- kamp, J. A. G. Maurenbrecher, F. L. E. Maurenbrecher, C. J. van Mansum, J. C. Munk, F. B. Mensing, B. W. Parker J. J. Roog, K. Roog, P. C. Stol, R. van Vloten, R. Wierdeman. E. F. Wie- mer, W. R. Woutersen; voorwaardelijk bevorderdO. A. Brender a Brandis, C. M. Bruyns, G. Fleumer, J. B. Geul, A. M. J. Holdert, Klasina Holwerda, Titia Kesper, J. Wittop Koning, A. J. Over de Linden, J. W. van Loghem, W. P. J. van Oyen, L. N. van de Stadt, J. Voet, N. R. van der Vlugt. Tot de Derde Masse: IJ. Bakker, Victorine Boshouwers, J. J. Baale, J. A. F. M. Bruyns, E. Calkoen, H. W. Dahlberg, D. C. Endert, J. van Gogh, A. C. Gebhard, G. Hagen, H. S. Hallo, L. A. Hissink, A. M. Hubregtse, D. Keus, -J. W. Kalis, P. Lohr, A. A. Pauw, J. H. Poppink. J. C. Ritsema, J. Rookmaa- ker, E. W. Renmert, J. H. Roog, W. H. Schouwenburg, C. L. Shicker, N. J. van Suchtelen, E. R. Verkade. J. F. van Weelderen, R. A. Weerman, Julie van West, J. H. Westerveld, J. W. Wil son; voorwaardelijk bevorderdC. Bak ker, G. C. Boogaard, A. D. H. Bos, A. Q. van Braam Houckgeest, A. Broere van Groenau, W. Drooglever Fortuyn, D. G. J. Ph. Hulst, J. R. W. van It- tersum, Th. A. Klinkkamer, H. H. Koopman, D. Th. Kremer, J.Smit Kleine, H. Th. R. Loomeyer, H. J. Lught, C. H. van der Mersch, K. A. van Oosterzee, E. N. L. Quadekker, C. E. Sepp, J. Ti- deman, F. Westendorp. Tot de Vierde klasseM. L. Adema, T. J. Bakker, C. de Boer, H. B. Beau fort, W. D. Bosch, G. P. Carli, D. M. G. H. Putman Cramer, J. Broese van Groenau, J. Feikema, A. A. M. van Goor, J. A. de Granada, J. Belt de Hazeth, J. A. Heringa, Ymena Kuypers, F. A. Janssen van Raay, P. Kremer, J. W. G. Kruseman, L. W. J. Larive, G. H. Möller, S. E. van Nooten, C. H. Roose- gaarde Bisschop, Anna Scheffer, F. A. van Suchtelen, B. W. van Eldik. Thieme, J. W. van Eldik Thieme, H. Witkamp, en voor slechts enkele vakken Tan Tjoen Lee; voorwaardelijk: S. W. de Clercq, H. W. Dammers, J. Enschedé, C. H. J. C. Oudschans, J. F. D. Scheltema, D. J. Volcker, M. H. van Waveren. Tot de Vijfde klasse: A. E. R.Ar nold, S. C. Bakker H. J. H. Boshouwers, N. A. A. Bruyn, A. J. P. van den Broek, G. W. Brongersma, L. E. J. Brouwer, G. Brussé, L. van Hemert, W. A. Hoeffelman, H. Hijmans, G. M. de Jong Schilfer, J. J. Kerbert, H. W. Klerk de Reus, D. L. Keur, A. C. de Koek, P. S. van der Ley, C. S. Lugt, A. H. J. Merens, C. F. G. Metsch, H. M. Bernelot Moens, H. P. Solens, R. A. W. Soesman, L. W. van Suchtelen, H. Tromp, Magdalena Westerveldvoor waardelijk A. C. van Braam Houckgeest, A. A. Cats, G. E. Hoeffelman, A. A. Lingeman, C. A. Pufkus, F. J. Nix, F. H. de Vogel, N. W. Vonk, S. van West, en voor enkele vakken Rudoph H. J. Gallandat Huet. In ons bericht betreffende de overgangsexamens van het Gymnasium in het nummer van Dinsdag stond, van de 4e naar 5e klasse P. A. van der Laarsdit moet zijnP. A. van der Laan. Op het Museum van Kunstnijver heid zullen aanstaanden Zondag eenige teekeningen en schilderwerkstukken, vervaardigd door de leerlingen der school voor Kunstnijverheid, tentoongesteld zijn. Des Zondags is de toegang vrij. Door de politie alhier zijn aange houden en naar het huis van bewaring overgebracht B. van V. oud 33 jaren, varensgezel en J. L. oud 30 jaren, los- werkman, die zich in den nacht van 1.1. Woensdag op Donderdag hebben schul dig gemaakt aan diefstal van een koe uit eene weide onder de gemeente Heemstede. Zij hebben reeds vroeger wegens diefstal gevangenisstraf onder gaan. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WERK VERS Gil Ai F ING. Tail 1 Nov. tot 13 Juli hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor bloemistknecht. 1 voor dames-laarzenmaker. 2 voor schilder. 10 voor los werkman. 1 voor kleedermaker. 1 voor baker. 30 voor werkvrouw. 2 voor waschvrouw. 6 voor naaister. 2 voor mangelwerk. 3 voor grondwerker. 12 voor loopwerk. 2 voor breiwerk. 7 voor loopknecht. 4 voor oppasser. 3 voor koffiehuisbediende. 2 voor schoenmaker. 3 voor schrijiwerk. 1 voor stucadoor. 1 voor koetsier. 1 voor kantoorbediende. I voor timmerman. 1 voor sigarenmaker. 1 voor lichtwerk Particulieren en werkgevers, die van bovenstaand! aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelgk tot het Bestuur te richten, bus Boelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en vam 3-5 uur verkregen worden by den Administra teur, bureau Doelen. BURHEKLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 6 Juli. A. E. H. Eschauzier en A. M. J. tui der Meulen. J. W. Lippits en J. van der Stijlen. 7 Juli. C. A.AbbingenC.E Siokler. 11 Juli. W. Koning en Ei A. Kaart. J. Vermeren en S. Engberts. G. Pater en A. de Nieuwe. K. Krijnen en A. E. Sohuijleman. 12 Juli. G. van Hoik en M C. Planteijdt. W. de Jonge eu J. van der Snel. P. N. van 't Wout en C. M. Rijneveld. W. A. Rijneveld en W. Snip. GETROUWD. 11 Juli. T. J. Monsma en A. M. Bracht. J. J. Minkels en J. A. Monsma. B. Voetberg en C. Willemse. E. de Vries en A. Faber. H. L. Huijboom en G. Bogaart. 12 Juli. P. Kolkmeijer en G. J. Terpoorten. E. van der Pers en J. S. Boeré. G. Groeneveld en A. M. Kooij. GEBOORTEN. 4 Juli. P. van der Heide geb. Nuwenhuis z. M. Koorn geb. Franken d. C.A.vanBem- melen geb. van Buchem d. 6 Juli. C. Koster geb. Edelaar z. E. W. Kerkhoif geb. van Oostveen d. F. Mok geb. Nopol z. (Ievenl.) 7 Juli. M. van Essen geb. Jansen van Galen z. B. Kerkman geD. Veenstra z. A. Hein- huis geb.van Calcar z. en d. W. S. Smit geb. de Preez. H. S. Jonkers geb. Wiaselint d. C. Dixon geb. Hoogstraten z. M. C. Wij- deman geb. Vooges d. H. M. Roosengeb. Roosen z. 8 Juli. A. B. Verkruissen geb. Kuurstra d. J. C. Hoogstraten geb. Dee z. J. J. Droste geb. Smeding d. (Ievenl.) M. C. Eman geb. van der Eerden d. 9 Juli. A. A. van der Sluis geb. Corsten z. (Ievenl.) A. S. van Wort geb. Wasterval d. A. J. G. Stam geb. van Scneijndel z. 10 Juli. G. van Berloo geb. Hoek d. S. K. Beukkers geb. Steenmetz z. M. C. Stoute geb. Fakkelz.— S.deGroot feb. van Winkel z. M. P. Jore geb. van der linden z. M. van der Hoffgeb. Baxd. S. H. Vetb geb. de Flines d. 11 Juli. A. Schraders geb. Anslyn z. W. B. E. van Don- selaar geb. Diekhus d. 12 Juli. H. A. Klaa- sing geb. de Waal Malelijt z. OVERLEDEN. 4 Juli. A. van Steynen 7m. d. Zomervaart. 5 Juli. H. F. Helem 2 m. z. Burgwal. 6 Juli. C. M. Zalm 1 m. d. Leidsche vaart. J. W. Parker 59 j. Zijlweg. 7 Juli.H.Puister 65 j. Z. Polderstraat. J. Vring 7 m. z. Haar- lemmerliedestraat. A.T. Jager 1 m.z. Kerk straat. J. van Maris 59 j. Zijlweg. P. Boeijing 13 j. z. Ged. Raamgracht. 8 Juli. C.Heinhuisl d. d. Spaarnwouderstraat.9 J uli. J.Souwer61j. Harmenjansweg. J. Bottelier 67 j. K. Houtstraat. 10 Juli. C. Brinkman geb. Beele 85 j. Hagestraat A. M. de Vries geb. Wingander 31 j. Valkesteeg. A. Klee- man 41 j. Gr. Houtstraat. 11 Juli. E. C. van Waert geb. Camphuijnder 54 j. N. Kerksplein. A. Huijbens 3 m. d. Oranjeboomstraat. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 11 tot lure voor de eigenaars terng te bekomen zijn. Eene schaar. Een dames ceintuur met koperen sluiting. Een koperen gewicht. Een stuivers-spaarbank boekje ten name van Willem Vermaas. Een witharige hond. Een knipmes.' Een lichtbruinharige hond. Eene jas van een werkman. Een glacéhand schoen. Een bruin kinderschoentje. Een boodschappenboekje. Eene ledige portemonnaie. Vier sleuteltjes aan een ring. Een gouden medaillon waar in o. m. een mansportret. Een strooien meisjeshoed met rood lint. Een bont boezelaar. Eene portemonnaie met eenig geld. Een fantasie broche. Een zakmes. Eene portemonnaie waarin o. m. een lot van de thans trek kende Staatsloterij. Eene portemon naie met geld. Een vrouwenzak waarin twee zakdoeken en eene porte monnaie met eenig geld. Een kope ren gewicht. Een zilveren armband. Een R. K. kerkboekje. Eene meer schuimen sigarenpijp. Een luchtpomp eener velocipede. Een notitieboekje. Een paar glacé handschoenen. Een mandje met broodjes. Eene porte monnaie zonder geld. Eene porte monnaie met geld. Een trekhond. Een fox-terrier. Een hondenhalsband met lederen voering. Eene zilveren broche van drie initialen voorzien. Een sleutel. KAASMARKT van 11 Juli 1894. Aangev. en verk. 80 stapels, uitma kende 11108 kazen, wegende 20966 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 25.50. VEEMARKT 11 Juli 1894. AangevoerdPrijs 9 Koeien f 140.— f 200. 1 Pink 75. 28 N. Kalveren 7.s> 12. 16 Schapen 16.— 20. 46 Lammeren 6.10. MUZIEKUITVOERING in den Hout op Zondag 15 Juli des namid dags van 2%4 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luite nant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. 1. Marech a. d. SuiteRaff. 2. Ouverture Hans HeiliugMarschuer. 3. Fantasie stuckLow. 4Ouverture ie Pêre GaillardReber. 5. Twee Spaansche DansenMoskowsky. 6ReverieVieuxtemps. 7. Fantasie de 1' operette petite FanstHervé. Buiten-sociëteit „TROU MOET BLYCKEN" MUZIEKUITVOERING op Zondag 15 Juli a.s., des avonds ten 7J4 ure, door het Stedelijk Muziekkorps, Kapelmeester de Heer Ch. P. W.KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marche ans der Oper-Rienzi". Wagner. 2. Ouverture -Zanberflöte"Mozart. 3. Zweite PolonaiseLiszt-Kriens. 4. Grosse Fantasie aua der Oper Tannhauser''Wagner. 5. Overture .Jeanne d'Arc"Verdi. 6. Grande Fantaisie sur des mo tifs de i'opéra .Pagliacci". .Leoncavallo. 7. a. Ave MariaSchubert. b. .Bambonla" Negerdans van TrinidadMorelli. 8. Ballet .Excelsior"Morenco. ORGELBESPELING in de Groote- ol St. Bavokerk alhier op Dinsdag 17 Juli 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Elsa'a Brautzug zum MunsterWagner. 3. Finale uit de le SonateGuilmant. 4. AdagioBeethoven. 5. OffertoiieWely.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2