CONCERT, Lawn-TennistM BACHVEBEENIGM Tweede Meid, ADVERTENTIEN. Vocaal en Instrumentaal Groote* of St. Bavokerk, W. ROBERT^ (Iogang Klokliuisplein). DE HAARLEMSCHE Internationale Matches, HAAEIEMSCHE „Ter verbreiding der Waarheid" Locaal Ridderstraat. Gevraagd bijna de geheele bevolking uitmaakten, eene schuilplaats in een moeras. Zij werden echter ook daar geblakerd door de vlammen, welke over den poel heen sloegen. Hun eenige reddingsmiddel be stond hierin, dat zij elkaar met water en modder nat hielden. Niettemin kwa men daar toch 67 menschen door den rook en den gloed om. De dertig overigen brachten er het leven af. Zij verkeerden echter in zoo deerniswaardigen toestand, dat de meesten, toen zij door de uitge zonden redders gevonden werden, zelfs niet meer in staat waren te loopen. Men dringt op bet nemen van maat regelen aan, ora zulke rampen voortaan te voorkomen. Wanneer de sluizen te Haarlem mermeer voor het algemeen verkeer geopend worden, komt in de vaart een beurtschip,varende van Hoofddorp (Haar lemmermeer) op Amsterdam en Leiden. Te Hoofddorp (Haarlemmermeer) is eene vergadering gehouden, op uit- noodiging van eene Commissie uit het Burg. Armbestuur, met de geestelijken en eene corperatie uit de diakenen van alle gezindheden ter bespreking van het doel en de middelen welke aangewend moeten worden, tot stichting van een tehuis voor weezen en ouden van dagen. Hoewel allen doordrongen van 't groo- te nut, toch stuitte men op godsdiensti ge bezwaren, waarom men gelooft, dat vooreerst niets van eene poging tot stich ting komen zal. HAARLEM, 7 September 1894 In zake de aanstaande verkiezing van een lid voor den gemeenteraad op Dinsdag 11 September ter vervulling van de vacature, ontstaan door het o- verlijden van den Heer Jhr. J. W. M. van de Poll, zijn door de afdeelingen van de Kiesvereeniging Vooruitgang de volgende voorloopige Candidaten gesteld Mf. G. C. Ever wijn Lange, G. E. L. Hij mans, Mr. A. Kist, G. L. van Lennep, ■H. F. van Thiel. Donderdagavond vergaderde Vooruit gang in de bovenachterzaal van het Café Brinkman ter verkiezing van een defi nitieven Candidaat. In deze vergadering, bijgewoond door 45 leden, waarvan 42 stemgerechtigd, kwamen de vijf Candidaten in bespre king, nadat de vergadering had bepaald, dat de discussiën niet zouden openbaar gemaakt worden. De uitslag der stemmingen was als volgteerste stemming, uitgebracht 41 stemmen, waarvan op den Heeren Ever - wijn Lange 7, Hijmans 13, Kistl,Van Lennep 14, Van Thiel 6 stemmen, zoodat eene tweede vrije stemming noodzake lijk was. In deze bekwam de Heer Everwijn Lange 2, Hijmans 17, Van Lennep 18 Van Thiel 3 stemmen. Bij herstemming tusschen de Heeren Hij mans en Van Lennep verkreeg de eerste 19, en de tweede 23 stemmen, waar door de HeerG. L. van Lennep gekozen is tot Candidaat der Kiesvereeniging Vooruitgang. De Anti revolutionaire Kiesvereeni ging Nederland en Oranje heeft den Heer G. Bos Candidaat gesteld en de Katholieke Kiesvereeniging, welke mede Donderdag vergaderde, heeft gemeend geen Candidaat te moeten stellenhare leden zullen zich gedeeltelijk van stem ming onthouden, gedeeltelijk de andere Candidaten steunen. Door een dertigtal ingezetenen werd de Heer Everwijn Lange aanbevolen en in een der plaatselijke bladen kwam eene aanbeveling voor in het belang van den Heer Hijmans. De Kiesvereeniging Burgerplicht stelde als Candidaat den Heer W. A. J. van de Kamp. Bij den Engelschen Crickettour te Heemstede was Woensdag de strijd tusschen de Plaistow C. C. en Rood en "Wit onbeslist gebleven. Donderdag trad Noord-Holland met de Engelschen in het krijt. In twee innings wonnen de En gelschen met innings en 105 punten. Vrijdag en Zaterdag komt Nederland uit tegen de Engelschen. In het Nuseum van Kunstnijver heid is deze week tentoongesteld eene uitgebreide verzameling oorspronkelijke Japansche houtgravuren, voornamelijk uit het einde der '18de eeuw. Des Zondags is de toegang vrij. Het Bestuur der Vereeniging tot bevordering der Volksgezondheid te Haarlem heeft dezer dagen de aandacht van Heeren Burgemeester en "Wethou ders gevestigd op den voor de alge- meene gezondheid nadeeligen toestand der woningen in het slop No. 65 in de Raamsteeg en in het slop No. 15 in de Hondesteeg; zoomede op het niet voldoen van een perceel in de Voorting- straat aan den eisch der achtste zin snede der Algemeene Politieverordening, en daarbij aan B. en W. in overweging gegeven op al die woningen art 197. der genoemde Verordening toe te passen. De boekerij van het museum van Kunstnijverheid te Haarlem is sedert 1 September weder geopend. Wij her inneren er aan, dat uit genoemde boe kerij boek- en plaatwerken kunnen worden aangevraagd, welke gratis door het geheele land worden verzonden. Vooral de beoefenaar van de verschil lende kunstambachten, beeldhouwers, meubelmakers, kunstsmeden, goud- en zilversmeden, graveurs en decoratischil- ders en vele andere vakken vinden hier eene ruime keuze van goecte modellen en leerzame lectuur. De Catalogus wordt tegen toezending van 15 cents in postzegels franco toe gezonden aan allen, die er de aanvrage toe doen aan den Heer E. von Saher, Conservator van bovengenoemd Mu seum. Het Museum van Kunstnijverheid werd gedurende de maand Augustus 1.1. door 1174 personen bezocht. De heer Mr. W. Jager Gerlings, majoor-commandant der dd. schutterij alhier, heeft als zoodanig zijn ontslag aan H. M. de Koningin-Regentes aan geboden. Met het oog op de vele diensten in deze betrekking door den Heer Jager Gerlings bewezen, en zijne meer dan gewone geschiktheid om als zoodanig met succes werkzaam te zijn, wordt het aftreden van verschillende zijden betreurd. Het Vocaal- en Instrumentaal Concert, Zaterdag a.s. te geven in de Groote Kerk, belooft veel kunstgenot. In de eerste plaats wordt de aandacht getrokken door de uitstekende namen der medewerkenden; de Heeren J. J. Rog mans, W. Ezerman, W. Robert Jr. en G. Ph. Zalsman, omtrent wier ver diensten geen tegenspraak bestaat. Vervolgens biedt het programma de noodige afwisseling aan, zoowel wat het Instrumentaal als het Vocaal gedeelte betreft, zoodat alles een meer dan ge wone belangstelling van de zijde van het kunstlievend publiek doet verwachten. Donderdagmorgen omstreeks elf uur brak een hevige uitslaande binnen brand uit in het perceel Klein Heilig land No. 32, bewoond door den meubel maker C. Henskens en wel in de werk plaats. Door de eenigermate afgelegen ligging bestond er weinig gevaar voor het woon huis en de belendende perceelen. Met de bekende voortvarendheid, ei gen aan het personeel van Spuit 10, de vrijwilligers, was de kleine 10 in een oogwenk ter plaatse van het onheil en aan het blusschen, waarna de slan genwagen der politie verscheen. De groote 10 werd nog ontboden, doch be hoefde geen water te geven. De werkplaats is geheel uitgebrand. Eenige meubelen, in de werkplaats voor handen, konden niet gered worden en werden dus ook een prooi der vlammen. Ook moet er nogal waterschade geleden zijn. Gisteren Donderdagmorgen is uit het Spaarne nabij de Schalkwijkerbrug opgehaald het lijk van den 22 jarigen schippersknecht B. woonachtig te Enk huizen, die sedert 1.1. Zondagavond werd vermist. Door de politie is aangehouden een 15 jarige knaap, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een gouden ring met zwarten steen in perceel No. 52 aan het Groot Heiligland, tijdens hij aldaar met zijn baas schoorsteenen veegde. Hij is vroeger meermalen ter zake van diefstal aangehouden. Door de politie alhier is weder in beslag genomen een valsche gulden voerende de beeltenis van Koning Wil lem III en het jaartal 1863, en waar aan het randschrift ontbreekt. tfUKUEKLlJKE «TAND. ONDERTROUWD. 5 Sept. J. van Schie en M. Heemskerk. P. Snieder en D. de Vries. L. F. Slebos en M. C. C. ter Horst. J. B. Huijsmans en G.C. Wijkhuijzen. GEBOORTEN. 30 Aug. G. van Diest geb. Oomen d. en z. J. Reerink geb. Reerink z. F. Groet geb. de Vries d. 31 Aug. C. van Ketel geb. Rijbroek d. E. de Vos geb. Berendrecht d. G. G. van Beek geb. Flipsen d. A. M. van Beijnen geb. Geersen d. A. C. S. ter Smitten geb. van Duffelen z. JKoppen geb. Smit z. A. van der Hart geb. van der Meij z. W. A. Jasper geb. Breeman 2d. 1 Sept. A. Hetem geb. Huijboom d. A. Smelter geb. Koppen d. C. M. de Wilde geb. de Lugt z. C. E. Erdtsieck geb. van der Steeg z. 2 Sept. F. Schotema geb. Klevez. 4Sept.J.M. Goeden geb. Greeve d. 5 Sept. G. Pleijsant geb. Broekman d. J. M. C. Bierboom geb. van Zijl z. A. Kees geb. van der Winden z. T. J. Jungblut geb. Slootjes z.G. Pleijsant geb. Broekman i. (levenl.) 6 Sept. A. M.van Amstei geb. Vermeer d. H. van der Water geb. Roest d. en z. C. W. Zijlmans geb. van der Zwet d. OVERLEDEN. 30 Aug. M. J. BoersmaS j.d. K.Lakenstraat. W. P. Puts 67 j. Antboniestraat. 1 Sept. N. G. Sebachman 11 m. z. Spaarnwouderst.raat. 2 Sept. S. de Rijk geD. Borgman 55 j. Vrou- westeeg. 3 Sept. M. M. Frijhoff geb. Kruijs- man 55 j. L. Begijnestraat. 4 Sept. A. J. Scbijvenaar 9 m. z. Anthoniestraat. H.J. Cornet 5 m. z. Leidsckestraat. J. Koning 1 m. d. Ged. Raamgracht. II. Cornet22 j. Gr Heiligland. 5 Sept. J. Weeber 79 j. Schotersingel. C. Mulder 2 j.z.Oranjeboom straat.. 6 Sept. JB. van Miegem 80 j. Hage- straat. 1. Marsch de l'opéra les Troyens a CarthagaBerlioz. 2. Ouvtrture charles VIHalévy. 3Czardas der Geist des Woiwoden, Ungarisch Ballet geïnstrumen teerd door KriensGrossmann. 4. Fantasie de l'opera l'ombre. ...Flotow. 5. Ouverture le Pére Gaillard..Keber. 6. La Viennoise ValseCzibulka. 7. Grande Fantaisie sur des motifs de 1' opera la TraviataVerdi. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 11 Sept. 1894, des namiddaes van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Grosser religiöser Marach 2. Adagio o a. Andante religioso (b. Allegretto 4. Hallelujah 5. Consolation op Zaterdag 8 September, des namiddags te 2 uur, in de te geven door met welwillende medewerking vaix de Heeren: J. J. ROGMANS, Tenor. G. Ph. ZALSMAN, Bariton. W. EZERMAN, Orgel. W. ROBERT Jr., Viool. Benev.ens H.H. Dilettant Zangers. Zaterdag en Zondag 8 en 9 Sept. a.s. op het terrein achter de Spanjaardslaan. Aanvang 10 uur. Entree f 0.50 per dag. Donateurs en Leden hebben op vertoon van hun diploma vrijen toegang. (747) Zij, die als Lid of Donateur der Haarl. Baehvereeniging wenschen toe te treden, worden verzocht hiervan kennis te geven aan dem Secret.- Penningmeester. E. A. KRUSEMAN, Groote Markt 21rood. .VEREENIGING De Christelijke Volksbibliotheek wordt geopend Vrijdag 14 Sep tember 's avonds van half 8 tot half 10 uur en voorts eiken Vrijdag. Inschrijving 15 Centen, het le zen gratis. J. WESSELIUS. gpflP" Het bestuur der Haar- lemsche Zondagschool van den Nederlandschen Protestantenbond be richt aan alle leerlingen, dat Zondag 9 September de school (ingang S op hi as tr a at) wederom geopend is. Gevoelig voor de belangstelling in de laatste dagen van vele zijden ondervonden, beiuigt de onderge- teekende daarvoor zijn oprechten dank. L. P ZOCHER. Haarlem, 6 Sept. 1894. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van onze geliefde zuster, WILLEMINA ELIZABETH, be tuigen wij onzen innigen dank. Uit aller naam: C. SCHUDDEBOOM. Haarlem, 8 Sept. 1894. Mevrouw CREMERS, „Herten- lust" Dreef, vraagt met November te Wormerveer eene nette een voudige P. G. Zich aan te melden tusschen 7 en 8 uur. (753) een flinke dagmeid, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te mel den. Lange Veerstraat 33. 5 Sept. P. J. van Baekel en J. H. van der Horst. J. J. Bijster en S. J. van Nimwegen. 0van Scbagen en W. J. Staphorst. H. C. Bos en G. M. van Reet. A. de Maaker en F. van Es. A. M. J. L. Kervel en L. F. T. Everard. P. J. Bolmers en M. H. J. Heere. 6 Sept. P. C. van der Vliet en R. L. M. N ienhaus. GETROUWD. VEEMARKT 5 Sept. 1894. AangevoerdPrijs 6 Koeien f 150.f 200. 14 N. Kalveren 9.18. 10 Schapen 20.23. 2 Paarden i> KAASMARKT van 5 Sept. 1894. Verkocht 71 stapels, uitmakende 9839 kazen, wegende 18565 KG. ""Hoogste prijs per 50 kilogr. ƒ25. s. Vocaal en Instrumentaal CONCERT, op Za terdag den 8 September des namiddags te 2 uur, in de Groote- of St. Bavokerk, te geven door den Heer W. Robert, met welwillende medewerking van de Heeren: J. J. Rogmans, Tenor, G. Ph. Zalsman, Bariton, W. Ezermao, Orgel, W. Robert Jr. Viool. Benevens H.H. Dilettant-Zangeres. PROGRAMMA. 1Maestoso uit de 2e Sonate (Orgel). Merkel. 2. Ree. en Aria uit het Oratorium -der Messias" (Tenor)Handel. 3. Adagio uit het G mol Concert (Viool)Bruch. 4. a. Adoro te. u Th.vonAquino-Kothie. b. Adoramus te. \o£Palestrina. c. Tenebrac factaef-* M. Haijdn Sunt, f q Kothe. d. Ecce, quomodcJ. Handel moritur. /S Greef. 5. Ingemisco tauquam uit het Re quiem (lenor)Verdi. 6. a. Abeudlied Schumann. b. Largo. j(Vl00l>-Handel. 7. Te Denm laudamus, voor Sotf Tenor, Bariton, Koor en Orgel.Verhuist. (Ingang Klokhuisplein.) MUZIEKUITVOERING in den Hout op Zondag 9 Sept. des namid dags van 2%4 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luite nant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. .F. Lux. Fischer. .Handel. Liszt.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2