DE en verdere benoodigdheden DE ERVEN LOOSJES, Boekhandelaren, Gedempte Oude Gracht No. 86. Hoogere Burgerscholen, het Gymnasium, de School voor Handel en Nijverheid en de Meisjesschool van den Heer L. van der Wiek, zijn voorhanden hij in gebruik op de LEERBOEKEN 327 //Gij waart niet alleen! Gij hadt Aubrey. En wat gij mij weigert, gaaft gij hem!" Zij kromp ineen bij het hooren van dien naam, als onder een slag. //Dat is slecht, dat is onedelmoedig," fluisterde zij. //Hij heeft altijd even edel tegenover u gehandeld; nog pas een dag geleden pleitte hij voor u en ver oordeelde mij. Noch mijn leven, noch het uwe is een uur van zijn bestaan waard!" Heftige woorden kwamen Guilderoy op de lip pen, maar hij wist ze terug te houden, hoewel het hem de grootste moeite kostte; het gevoel van rechtvaardigheid en edelmoedigheid; dat in zijn hart sluimerde onder zijn egoïsme, overwon zijn jaloe zie en zijn beleedigd eergevoel. En daarenboven, welk recht had hij om te laken, te veroordeelen P Welk recht had hij om aanspraak te maken op hare genegenheid //Het is alles mijn schuldzeide hij diep ontroerd. //Ik heb u in een hoogst gevaarlijke positie gebracht als gij in eenig opzicht een smet op mijn naam had geworpen, zou mij slechts geschied zijn, wat ik ver diend had. Als ge mij niet meer lief hebt, als gij een grooter en edeler man bemint, mag ik u niet laken, ik, die reeds zoo spoedig ophield u lief te hebben! Geloof mij ten minste in dit eene opzicht, mijn arm kind, uit het diepst van mijn ziel smeek ik u mij de waanzinnige gril te vergeven, die er mij toe bracht, uw leven aan het mijne te binden. Ik dacht, dat gij, zooals zoovele vrouwen, tevreden zoudt zijn geweest met het materieel genot, dat de wereld, dat rang, aanzien en weelde u verschaffen konden; ik vergat, dat gij uw vaders dochter waardt en dat Ui

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 7