AANBESTEDING. Volksbibliotheek Avond-Cursus. E CORN. L BONTEN, Mooping te Haarlem, Advertentie-Bureau Danscursus DIENSTBODE, DIENSTBODE, DIENSTBODE, Gevonden: Flinke Dienstbode Dansonderwijs Iosctuijvi^vanLezers, j. umm 2ora DIENSTBODE. DIENSTBODE, DIENSTBODE, Dienstbode. Gevraagd Wordt gevraagd MEISJE, ilej. J. C. WAPSTRA TE HUUR Vijl en twintig gulden Inwoning. Schnttersnniform TE HAARLEM. Madame Sans-Gêne, Keukenmeid Keukenmeid, J. B. BONGERS. W. H. JINTES, Costuum- en Linnennaaislcj belooning: TE HUUR Gevraagd Kost en Inwoning met vrije kamer, I of 2 Commensaals 3 Oagemeubileerde Kamers ,,'t Wapen van Haarlem," Jansstraat 85 op Dinsdag 2 October 1894, 9Ii:iTB£L£IK, TE HUUR DEERVENLOOSJES. ADVERTENTIE?- De Zondagswijding is geen gebod van God, geen voorschrift van Jezus, geen apostolische ver ordening. COHEN STUART, Predikant. De Haat tegen de Joden heeft geleid tot verwisseling van den Sabbat met den Zondag. NEANDER, Hooyleeraar en Kerkelijk geschied- schrijver. Koninklijke Ter eeniging: „Het Nederlandsch Tooneel." Donderdag 27 Sept. 1894, tooneelspel in 3 bedrijven en een voorspel, van Vict. Sardou en Emile Moreau. Aanvang 7V2 vur- Balcon f 2.Stalles 1.75, le Loge f 1.50, Parterre f 1.25, 2e Loge 1.Gaanderij O.50. Plaatsbespreking zooals gewoonlijk Al de rijke meubelen, de prachtige toiletten en costumes zoo ook het noodige décor, worden expres uit Amsterdam medege bracht, zoodat de opvoering geheel gelijk is aan die daar ter stede. Made Sans-Gène, Mevr. FRENKEL. Napoleonde Heer LOUIS BOUWMEESTER. Inschrijving van nieuwe leerlin gen boven de 14 jaar, die deel wen- schen te nemen aan den 3-jarigen cursus tot opleiding der examens N. en Pr. Handwerken, of afzonderlijk, gelieve zich voor 1 óf 5 October aan te melden van 'l22 en van 89 uur; ƒ2.50 of ƒ2.per maand, van 68 D. en V. of M. en D. Mej. BRAUNS, Onderwijzeres a/d. school van li. U. O. hoofd Mej. Bron. Jansstraat 3. in het Lokaal van 't Nut, in de Zijlstraat, op Vrijdag 21 September en Vrijdag 28 Sept. 1894, op elk der beide avonden, van 7 tot 8 uur, voor allen,wier geslachtsnamenaan vangen met een der letters AK en op elk der beide avonden, van 8 tot 9 uur, voorallen, wier geslachtsnamen aan vangen met een der letters LZ. Ieder ingezetene van Haarlem, boven 14 jaar, kan voor zich zeiven inschrijving aanvragen. Hoofden van huisgezinnen maar ook deze alleen tevens voor hunne huis genoofen. Ieder aanvrager moet voorzien zijn van den Catalogus van 1891 degene, die van den Catalogus nog niet voorzien is, kan dezen tijdens de inschrijving aan het lokaal ver krijgen, tegen betaling van 10 Ct De Boeken worden kosteloos ter lezing verstrekt en moeten op Vrijdag om de veertien dagen op het door het Bestuur aangegeven uur tegen andere wor den verwisseld. Een ieder, die nog Hoeken in zijn bezit heeft, wordt in zijn eigen belang aangemaand, ze zoo spoedig mogelijk in te leveren. Aan hen in wier gezin besmet telijke ziekte voorkomt, worden gedurende de ziekte geen boeken afgegeven. (118) gevraagd, in klein gezin, 0 kunnende koken en werken. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres Kruisstraat 43. Gevraagd met November eene van den P. G., niet beneden de 25 jaar en voorzien van getuigen. Br. fr. onder No. 119 aan het bureau van dit blad. Mevrouw EEKHOUT, Schachel- straat 18, vraagt tegen Nov. a. s. eene eenvoudige die tevens goed kan werken. van Aanvang van den nieuwen cursus October a.S. Spreekuren eiken werkdag van 2—5. Te ontbieden tusschen 1012 uur voormiddag. Prospectus op aanvrage verkrijg baar aan het lokaal Schagchel- straat 31. (114) van Aanvang der lessen 2 October a. 8. Spreekuren van 12 —1 v.m. en van 89 uur n.m. Smedestraai No. \5rood hoek wijngaardstraat.! N.B. Zondag 30 dezer zullen de Zondagslessen reeds aanvangen van 7—10 uur in Felix Favore," ingang Smedestraat. Terstond gevraagd eene flinke Adres Lange Begijnestraat 26. Tegen Nov. gevraagd eene flinke goed kunnende werken en koken. Van goede getuigen voorzien. Loon ƒ100. Adres Anegang 15. Gevraagd tegen Nov. een flinke kunnende koken. Adres Groote Houtstraat 4. Ondergeteekende geeft onderwijs in Gewoon en italiaansch Boekhouden en Handelsrekenen. Aanbevelend, (116) Kampervest 15». Mevrouw CHERIEX, Spaarne 53, vraagt tegen 1° November eene degelijke niet jonger dan 23 jaar. Met Nov. vraagt men eene nette P. G., als meid-alleen. Adres Wil- helminastraat 21. De gepensioneerde kapi tein MANSVELT geeft kennis aan belanghebbenden, dat hij zich met der woon gaat vestigen te Leiden, Plantage 7. Als meid-alleen wordt verlangd 1 November eene nette met beneden 20 jaar, P. G., kun nende koken en strijken. Zich te vervoegen Staten Bolwerk No. 30, Woensdag- of Zaterdagavond tus schen 8 en 10 uur. Gevraagd terstond een R. K. Adres Gr. Houtstraat 55. een beschaafde jonge vrouw, liefst weduwe zonder kinderen, om 's morgens van 7 tot half, twaalf huiswerk te verrichten. Loon 2.per week. Zich aan te melden Woensdagmorgen vóór 12 ure en 's avonds na half acht. Adres te bekomen b/d. boekh. A. VERNOUT, Warmoesstraat 10. een meisje, uit den fatsoenlijken burgerstand als kinderjuffrouw. Aanbiedingen onder No. 130 met; opgave van ouderdom en de waar genomen diensten aan het bureau van dit blad. Gevraagd een net voor de morgenuren. Adres Ged Raamgracht No, 39, 's avonds tus schen 8 en 9 uur. Eene beschaafde Juffrouw, P. G., 25 jaar, zou gaarne met Nov. of later in den huiselijken kring ter assistentie in de huis houding wenschen opgenomen te worden. Salaris gewenscht doch geen vereischte. Information te bekomen bij Mevrouw MOETON, Wagenweg No. 16a. Tegen November biedt zich aan een tweede-werkmeid, van goede getuigen voor zien, P. G. Br. fr. onder No. 133 aan het bureau van dit blad. Er biedt zich aan een buiten meisje, P. G., voor meid alleen, liefst in een klein gezin, van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 134 aan het bureau van dit blad. Door omstandigheden biedt zich tegen 1 Nov. aan een net meisje voor keuken- of meid-alleen, 3 jaar in laatste betrekking en van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 135 aan het bureau van dit blad. Er biedt zich aan een flinke nette keukenmeid, van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 136 aan het bureau van dit blad. Er biedt zich aan met Novem ber een net meisje voor tweede- of werkmeid, goed kunnende naaien, mazen en strijken en van den P. G., van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 137 aan het bureau van dit blad. Een net burgermeisje zag zich gaarne tegen 1 Nov. geplaatst voor assistentie in de huis houding; zij is goed bekend met het knippen en costuumnaaien. Brieven franco onder No. 138 aan het bureau van dit blad. Een net meisje zag zich gaarne geplaatst ter opleiding in een Winkel, ook niet ongenegen in de huish. behulpzaam te zijn. Br. fr. onder No. 139 aan het bureau van dit blad. Een nette burgerbaker, van goede getuigen voorzien, biedt zich aan tegen einde Decem ber of later. Br. fr. onder No. 140 aan het bureau van dit blad. beveelt zich minzaam aan tot het maken van Costuums enz. Voor spoedige en netie aflevering zal zorg worden gedragen. Adres Vrouwensteeg No. 4. Een naaister, nog een dag vrij hebbende, zag die gaarne bezet, zij is flink op de hoogte met stoppen en mazen. Adres Schagchelstraat 48. bij een eenige dame voor een of twee Dames twee net gemeu bileerde kamers ensuite. Br. fr. onder No. 154 aan het bureau van dit blad. ene onderwijzeres met acte; Fransch en Engelsch; L. O. biedt zich aan tot het geven van privaatlessen. Brieven onder No. 357 bij den[| Boek- en Muziekhandel van DE HAAN ZOON, alhier. Geëxamineerd Muziekonderwijzer, beveelt zich beleefd aan tot hel geven van les in piano, orgel, harmonieleer, kerkmuziek enz., tegen zeer billijke conditiën. Er kunnen ook meer leerlingen in één uur lesnemen. Adres Smedestraat 22rood. een Dameshorloge. Inlichtin gen te bekomen Zijlvest 25. De persoon die Maan dagmiddag tusschen 3 en 3 y2 uur op de Groote Markt alhier een gouden dames borloge met dito ketting heeft gevon den, wordt uitgenoodigd dit (des verkiezende tegen belooning) te bezorgen bij den Boek- en Muziekh van DE HAAN ZOON, alhier. voor dengene die de 2 honden, luisterende naar den naam van Bobby en Nero (Groote Uhlmer- dog en zwarte Poedel) terug be zorgt Florapark No. 43. in een net klein gezin een mooie kamer voor een naaister of iets dergelijks, ook geschikt voor iemand om alleen te komen slapen, zeer billijke conditiën. Br. fr. onder No. 155 aan het bureau van dit blad. Een net bovenhuis te huur, van alle gemakken voorz., zeer geschikt voor een paar eenige menschen. Huurprijs 2,50. Adres Hagestraat No. 11. Op Donderdag 4 October 1894, des namiddags half één uur, zal in perceel No. 22 aan den Kampersingel te Haarlem wor den aanbesteed: Het amoveeren van het woonhuis en weder op bouwen van een woon- en winkelhuis aan den Kampersingel No. 22 te Haarlem. Aanwijzing Maandag 1 October 1894, des morgens 10 uur. Bestek en teekening zijn van af Vrijdag 28 September te verkrijgen bij de Boekhandelaren DE ERVEN LOOSJES, Ged. Oude Gracht te Haarlem, a ƒ1.per stel. In een klein beschaafd gezin vraagt men een dame ter in woning. Adres te bekomen bij den boekhandelaar A. VERNOUT, Warmoesstraat 10. een gelegenheid, geschikt voor Atelier, in de omstreken van de Ged. Raamgracht. Br. fr. onder No. 149 aan het bureau van dit blad. 2 Vrienden vragen in de nabijheid van het station. Br. fr. onder No. 150 aan het bureau van dit blad. In de nabijheid van het Frede- rikspark of het in aanbouw zijnde Bronhuis bestaat gelegenheid tot plaatsing van met gebruik van net gem. slaapk Adres Wijde Geldeloozepad 31. Voor eene dame uit den deftigen stand wordt gevraagd met pension en gebruik van tuin of plaats, te Haarlem. Br. fr. onder No. 152 aan het1 bureau van dit blad. in het Verkooplokaal en zoo noodig den volgenden dag, des voormiddags ten 10 ure, ten overstaan van den Notaris B. E. C SEIGNETTE. F. H. ROCHUS8EN, make laar, zal verkoopen, diverse goed onderhouden waarbij Bonbeur du Jour, Linnen-, Penant- en andere kasten, Cylin- derbureau, notenhouten Buffet, Schrijftafel, Secretaire en Chiffon nières, Tafels, Stoelen, Canapé's, mahoniehouten en andere Ledi kanten, goed loopend Biljart, Bed den, Matrassen, Dekens, Vloerklee- den, Kleederen, eenige Manufac turen, Spiegels, Pendulen, Hang lampen enz. Aardewerk, Porcelein, waaronder Eetserviezen, gravures in lijsten, eenige moderne Schil derijen van bekende meesters,Glas-, Lak-, Koper- en Ijzerwerk, Haar den en Kachels en wat meer zal worden aangeboden. Hieronder gedeeltelijken inboe del van wijlen den heer Reuve- Kamp Gille, overleden alhier. Bezichtiging Maandag 1 October van 10 tot 4 ure. TER OVERNAME GEVRAAGD. Br. fr. met opgave van prijs on der No. 159 aan het bureau van dit blad. een pakhuis, Drossestraat 27. Te bevragen P. METSELAAR, Oude Gracht 17. Plaatsing van advertentiën in alle binnen- en buitenlandsche Dag- en Weekbladen. (1601

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 3