BLANCHETTE, LES REVEMSTS, Onze Don Juans. LIEDEHMD, Sociëteit „Verbuiging" •ADVERTENTIEN. Tournees Schürmann. Samedi 6 Octobre 1894, Nederl. Tooneelvereeniging. Maandag 8 October 1894, Donderdag U Oct, 1894, JOH. M. MESSCHAERT, JUL. RÖNTGEN, Entree 2. Openbare Jaarvergadering Ds. B. PIERSON, dernemers aanbesteed liet vullen der benoodigde zakken met zand, elk tot een gewicht van 100 K.g., en het bren gen daarvan op den steiger. Het werk werd aangenomen tegen 6 centen per zak. Eenige duizende zakken moeten gevuld worden. De beruchte Hozenmarijnsgas, het straatje te Nijmegen waar de moord op den Scheveningschen weesvader plaats had, staat van het publiek verkeer af gesloten te zullen wordeneen voor stel in dien geest vond in den Nijmeeg- schen gemeenteraad veel bijval. Uit Beilen wordt aan de Asser Ct. gemeld, dat zeker persoon, wonende te Hijken, zich Vrijdag jl., terwijl hij be zig was den schoffel te scherpen bij het plaggensteken, den rechterwijsvin ger heeft afgesneden. Hij had zich dezer dagen voor het Ned. Oost-Indisch leger laten engageeren en was Donderdag met zijn handgeld ad ƒ300 met verlof te huis gekomen. De campagne aan de beetwortel- suikerfabriek «Holland" te Halfweg is Donderdagavond begonnen. De buiten terreinen zijn geheel, de fabriek ge deeltelijk electrisch verlicht. Ruim 37 mlilioen K.G. beetwortelen zullen deze campagne verwerkt worden. Ofschoon de Synode aan de Herv. Gem. te Houtrijk en Polanen ƒ2000 heeft toegezegd, als bijdrage voor den bouw eener nieuwe Pastorie, is de ge meente nog niet in staat aan den bouw te doen beginnen. Om meerderen steun heeft dekerke- raad zich o. m. gewend tot H. M. de Koningin-Regentes, doch ontving een afwijzende beschikking. HAARLEM 5 October 1894. De concert avonden in de Sociëteit Vereeniging nemen Donderdag 41 Octo ber een aanvang met een Liederavond te geven door de Heeren Joh. M. Mes- schaert en Jul. Röntgen, de eerste de met roem bekende Baryton-zanger, de twee de de niet minder gunstig bekende Pi anist. Men kent het oordeel derdesbevoeg den omtrent de beide in de kunstwe reld hoog aangeschreven kunstenaars; niet ligt is een vlekje aan te wijzen in hunne kunstuitingen; uit alles blijkt hun ernst om te geven het schoonste op de meest volmaakte wijze. Het zal ons muzieklievend publiek aangenaam aandoen, te mogen verne men, dat niet in de laatste plaats Haar lem de eer van een bezoek van dit eminente tweetal wacht. Leden van Toonkunst, der Bachver- eeniging en der Soc. Vereeniging ge nieten eene belangrijke reductie op den entreê-prijs. - Het getal exposanten ter tentoon stelling te Antwerpen bedroeg 12,000. 401 eerste prijzen, 812 eere-diploma's, 1813 gouden medailles, 2238 zilveren medailles, 1671 bronzen medailles en 879 eervolle vermeldingen, werden toe gekend. In de afdeeling voor schoone kunsten vielen de meeste prijzen aan Duitschland en Nederland ten deel Van de 386 Nederlandsche exposanten ver kregen 14 eerste prijzen, 102 zilveren medailles, 73 bronzen medailles en 27 eervolle vermeldingen. Onder deze treffen wij aan de volgende Haarlemsche Instellingen of firma's. Nederlandsche Maatschappij ter be vordering van Nijverheid, Erven F. Bohn, H. D. Tjeenk Willink, Gebrs. M. en F. Kimman, de Maatschappij tot exploitatie van staalwaterbronnen, G. J. Droste. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem werd gedurende de maand September door 1149 personen bezocht. Voor den Catalogus der boekerij van het Museum waarvan het eerste ver volg 1894 in druk is verschenen, werden gedurende de maand September 119 aanvragen ontvangen, terwijl aan 87 personen uit 30 verschillende plaatsen van ons land 125 boek- en plaatwerken verzonden werden. De aan het Museum verbonden school voor Kunstnijverheid is primo Septem ber begonnen met 52 leerlingen van den dagcurcus, 32 leerlingen van den Woensdag- en Zaterdag- curcus, 70 leer- lingen van den avondcurcus en 35 leer lingen der Rijksnormaallessen, totaal 189 leerlingen. De werkstukken der leerlingen die op de Wereldtentoonstelling te Antwer pen werden ingezonden zijn met de gouden medaille bekroond. Door Burg. en Weth. dezer gemeente is beslist om de levering van de navol gende artikelen voor het tijdvak van 1 November 1894 tot 31 October 1895, ten dienste van de paarden der ge meentereiniging, te gunnen aan Johs. Vermeulen en zoon te Waspik, stroo 20.per 1000 K. G., haver 5.95. per 100 K.G.Grippeling en Verkleij, alhier, paardeboonen ƒ5,65 per 80 K.G. Naar men verneemt, zal op de lotingsdagen voor de nationale militie in de volgende week hier ter stede te houden, aan de lotelingen die zulks verlangen, brood en koffie worden uit gereikt. Door het bestuur van den Veen- polder is heden in het café de Poort van Kleef, aanbesteed: Het bouwen van een stoomgemaal met woning van den machinist en bergplaats van steenkolen aan de Leidsche vaart, ter vervanging van den watermolen. Ingeleverd zijn 17 inschrijvingsbiljet ten. Het hoogste was van P. van Essen voor ƒ14118, het laagste van J. van den Bogaard voor ƒ8460. Aan de heden gehouden aanbe steding van de leveling van steenkolen, turf en gascokes ten dienste van de ge meente-inrichtingen, is deelgenomen door Frans Perquin, ƒ0.99 per 100 K.G. grove steenkolen, ƒ1.55 per 100 K.G. Anthracit kolen, ƒ0.41 per H.L. grove en /0.47 per H.L. geklopte Gascokes; N. van Breemen en Co., 1.50 per 100 K.G. Anthracit kolen, 0.55 per dubb. H.L korte turf; J. Bellaarl, ƒ0.90 per 100. K.G. grove steenkolen, 1.60 per 100 K.G. Anthracit kolen, 0.45 dubb. H.L. lange turf, 0.80 per dubb. H.L. korte turf; P. G. Otter, 1.18per 100 KG. grove steenkolen, /1.58 per 100 K G. Anthracit kolen, ƒ0.29 per dubb. H.L. lange turf, 0.63 per dubb. H.L. korte turf, 0.49 per H.L. grove Gas cokes; J. Overakker 0.27 per dubb. H.L. lange turf, ƒ0.54 per dubb- H.L. korte turf; Ing. Gasfabriek, ƒ0.39 per H.L. grove en 0.44 per H.L. geklopte Gascokes. In een tijd als deze, nu mond- klauwzeer bij het vee heerscht, is bij het gebruik van melk alle voorzorg aan te bevelenvan de zijde des leveran ciers wacht men die in de eerste plaats. Om hierin te voorzien heeft de direc tie der Ned. Roomboterfabriek, Oude gracht 48, een streng onderzoek inge steld naar den gezondheidstoestand van het vee harer leveranciers waaruit ge bleken is dat geen der melkkoeien is aangetast. Bovendien worden alle pro ducten der fabriek bacteriën vrij afge leverd. In het Museum van Kunstnijver heid is tentoongesteld eene verzameling oorspronkelijke, Japansche gekleurde houtgravuren uit het einde der 18de eeuw. Des Zondags is de toegang vrij, De Bibliotheek van bovengenoemd Mu seum is geopend op iederen werkdag van 9 12 uur. Catalogus is in het Mu seum verkrijgbaar of wordt op aanvrage toegezonden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUW». 3 Oct. P. 1'. Kramer en M. E. Toornent. G. Verbruggen en C. Hagebout. G. Philir po en A Moerwijk. J. Hulseboscli en M.J. Zwarter. P. Visser en J. H. Hooreman. -- W. J. van der Meeren K. Maarsen. 4 Oct. C. Martens en M. E. Goode. J. L. Roest en G. M. A.Cumajta. Mr. P.Tjeenk Willink en B. Sabelis. GETROUWD. 1 Oct. C. Schut en A. van Essen. 3 Oct. T. J. van den Hcogen en J. Roest. J.G. Schornagel en C. P. Rog 4 Oct. J. L M. de Groot en M E. Verbeek. AW. H. Beek man en C. Oosten. GEBOORTEN. 27 Sept. C. F. de Vries geb. Moes z. E. Scheelings geb. van den Berg d M.J Derks geb. Han-que z. P. C. Key geb. Rouffaer d. E. W Jongelecn geb. van Rekom z. 28 Sept. E. du Crocq geb. Hooreman d. F. van Rijn geb. Ckapuis z. »9 Sept. M. E. Roogerwerf geb. Steenkistd. M.S. Motke- nius geb. Schreuder z. 29 Sept. M. van Ou ters) erp geb van Gog 2 z. S. M. J. Ottolini geb. Blauw z. C. M. Verdel geb. Brinkman z. H. Kruijt geb. Wubbenhorst z. W. Groenendaal geb. Hartgerink z. E. L. A. Schönhuth geb. Barnikel z. S. van Dam geb. van Zijp d. 30 Sept. C. S. Bartmentlo geb. van Everdingen d. F. P. Sebornagel geb. Berendrecht d. C. A. Gussenhoven geb. Scbrönen z. J. C. Smits geb. Roebers d. J. L van der Vliet geb. Banck d 1 Oct. M. Moonen geb. Ouweband d. 2 Oct. M. E. Remmégeb de Reus d. A. Arons geb. Me lissen d. P. C. Muis geb. Kiel d. (levenl.) 3 Oct. A.Overbsek geb. van Ekeren z. A. K. Gubbels geb Snoeks d M. H. Henneman geb. Geerlings d. 4 Oct. A. M. Moolenaar geb. Barnhoorn z. OVERLEDEN. 27 Sept. J. Pel 58 j. L. Annastraat. A. C. Joosten geb. Bouwmeester 72 j. Doelstraat. H. C. Got den 2 j. z. Oranjeboomstraat. 28 Sept. G. P. Veldwijk geb. Everaars 52 j. Vooruilgang,traat. 29 Sept. J. P, Verzeil- berg 3 j. z. Raamstraat. bOSept M. Zalm geb. Lens 56 j. L. Raamstraat. J. W. ten Boom geb. de Cock 59 j. Ged. Oude Gracbt. 1 Oct. P. Marijs 39j. Korle Houtstraat, 2 Oct,. P. van Wort 3 m. z. Anihoniestraat. E. Teeuwe geb. Kraak 24 jGastkuisvest. L. Bankl4m.z. Heerensingel. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaarten, bestemd voor onbekende personen, gedurende de eerste helft van Septem ber welke stukken thans door de Afzenders kunnen worden teruggevraagd. B r i e v e li. J. Hazekamp, Alings Booy ea Co., "Wed. Beekman, J. Cramer I. H. I. Eviens, W. Lonk, J. H. Biichner, allen Amsterdammej. v. Keulen, Haar lem mej. J. Schijhorn, Meppel; D. G. Avinarius, Nieuw Vennep, H. Baardman, Rotterdam; Mej. van Hattero, Utrecht; A. Otjes? Briefkaarten. J. Hazekamp. Mevr. de Gruiter, Mevr. T. Kruijff, Mej. F. Jacobij, J. G. C. Vermeulen allen Amsterdam; Mej, Nieuwmuller, Kollen, beiden Hen Haag; R. Mulder, HaarlemMej. A. Kuipers, Leiden; G. Philipsen? Bnitenlandsche Brieven. G. Parsons, Bunelevées; W. Goosens, Utah A. v. Halen, Antwerpen; C'. Reichwein? Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks uitgezonderd des Zondags van 's middags 11 tot lure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een boezelaar. Eene broche. Een puckhondje. Een lederen tuigje. Een kinderlaarsje. Een kinder schoentje. Een schoolboek en een cahier. Een kerkboek. Een lom bardbriefje. Een kerkboek. Een bruin hondje. Een ring met een' steen. Een knipje. Een boek der algemeene geschiedenis. Eene brei kous. Eene pelerine. Een gouden horlogesleuteltje met dito kettinkje. Eene rozekrans. Een kinderschoentje. Eene bril. Eene pet. Een handschoen. Een potloodhouder Eene parasol. Eene kam Eene portemonnaie met eenig geld. Een paar handschoenen. Eene ceintuur. Een ring met eenige sleutels. Eenige losse slentels. VEEMARKT 1 Oct. 1894. AangevoerdPrijs 8 Koeien 180.210.- 1 Stier 145. 18 N. Kalveren 8.15.- 26 Schapen 15.21.- 1 Paard KAASMARKT van 3 Oct. 1894. Verkocht 82 stapels, uitmakende 10988 kazen, wegende 21206 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 24.50 MUZIEKUITVOERING in den Hout op Zondag 7 Oct. des namid dags van 2%-4 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps onder directie van den Luite nant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. ORGELBESPELING in de Groote- ot St. Bavokerk alhier op Dinsdag 9 Oct. 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Fantasie EroicaKühmsfeit, 2. AndanteChr. Bach. 3. Vorspiel zu ParsifalWaguer. 4Canzonettaltheinberger. 5. Concertfautasie op; -Diesist der Tag des Herrn."R. Palme. une seule representation extra ordinaire par la troupe du Théatre libre de Paris. Dir. Mr. ANTOINE. pièce en 3 actes, suivie de drame filiale en 3 actes de Ibsen; Itideun a 7Vs heures. Balcon 3.Stalles 2.50; Parterre 2.le Loge ƒ1.50, 2e Loge ƒ1.Gaanderij ƒ0.50. Bureau de location comme d'habitude. Dir. L. H. CHRISPIJN. 21e OPVOERING VAN Kluchtspel met zang en dans in. 4 bedrijven van Carl. Treptow. Aanvang 8 uur. Balcon ƒ1.50, Stalles en le Loge 1.25, Parterre ƒ1.2e Loge ƒ0.75, Gaanderij 0.30. Plaatsbespreking zooals ge woonlijk. 8 uur, te geven door Baryton en Piano. Het programma bevat onder meert Suite *Aus Holberg's Zeit" i Op. 40 EGrieg. v.00r Sonate Op. 90L.v.Beethoven!)^lVC^ Liederreihe Op. 35. R. Schumann, j roor BalladenC. Löwc. j zang> Leden der „Maatschappij tot bev. der Toonkunst," van de „Bach- Vereeniging" en de Sociëteit „Ver eeniging" en hunne dames ƒ1. de persoon. Toegangsbewijzen zjjn dageljjks verkrijgbaar bij de Heeren DE HAAN ZOON, Groote Houtsttaat Haarlem, en op den avond der uitvoering aan het Bureau van de „Vereeniging." Concert-Directie „De Algemeene Muziekhandel," Amsterdam. TWEEDE VAN DE Centsvereeniging Ezech. 3416a, Maandag 8 October a. s.„ 's avonds te 8 uur, in de kerk der broedergemeente P a r k 1 a a n 34. Spreker: de Weleerw. Heer (•423) van Zetten

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2