Schouwburg - Haarlem. Twee Weezen. „Zang en Yriendschap" CONCERT Nieuwsberichten. ADVERTENTIEN. Het vrije Tooaeel. Zondag 9 December 1894. WÊÊÊÊÊÊÊmaamoÊÊÊÊtam Slasncn-ZangvereenigiDg „CBESCEHDO", Koninklijke Liedertafel TE7LESS STICHTING. GETROUWD. 5 Dec. J. P. A. van Wetering en B. W. Boi- kenstein. J. de Graaf en F. Busé. W. J. Hessels en S. Langeveld. F. W. van Dyk en A. J. Sallmann. - 6 Dec. D.Jessurun enJ. van Eek. T. van der Mark en N. Jongkind. E. A. A. Liera en C. C. van der Ham. L. Govaerts en J. A. Burgers. A. van Willis en A. Vierkant. De Heer Bijvoet wenscht, dat op de begraafplaats bij drukte eenige meerdere orde heersche en laat gaarne aan de wijsheid des burgemeesters het nemen van maatregelen in deze over. Ook de Voorzitter stemt hierin mede. De Raad besluit in den zin van B. en W. Punt 6 bedoelt de behandeling der adressen om wederinhuring van ge meentegronden. Het stuk hier op betrek king hebbende is 36 bladzijden groot, en bevat dertig aanvagen, die ik maar niet zal afschrijven, omdat in hoofdzaak de dingen blijven zooals ze zijn en zij in den regel alleen voor de belanghebben den van belang zijn. Op een verzoek van J. O. P. A. Lan- zing en H. C. Louwerse Jr. tot aankoop van de stukken gemeentegrond, gelegen voor hunne perceelen aan den Zijlweg, wordt op voorstel van B. en W. beslo ten het verzoek af te wijzen en adres santen uit te noodigen bedoelde gronden op 31 December a. s. weder ter be schikking van B. en W. te stellen. De Heer A. Beernink, onderwijzer eerste klasse aan school lett. F, wordt als zoodanig eervol ontslagen en benoemd' aan de School lett. D in dezelfde be trekking. De Heer de Kanter komt er tegen op, dat vier der stembriefjes, die met „vóór" geteekend waren, gerekend wer den als geldig te zijn. Eene discussie ontspon zich hierover tusschen deHee- ren 't Hooft en Rethaan Macaré. De Heer de Kanter had, in verband met een vroeger genomen besluit, volkomen gelijk met de opmerking te maken, maar het stembureau maakte geen be zwaar en aldus was de benoeming van den heer Beernink met algemeene stem men geschied. Mede met algemeene stemmen bevor derde de Raad de Heeren J. D. Boes, R. Kiestra en J. W. de Koning tot on derwijzers der tweede klasse resp. aan de kostelooze scholen B, C en F tot curator van het gymnasium, ten gevolge van het aftreden van Mr. Joh. Euschedé, benoemde de Raad den Heer Mr. N. G. Cnoop Koopmans; tot leden der plaatselijke Commissie van toezicht op het lager onderwijs, ten gevolge van het periodiek aftreden van de Heeren J. Krol, F. G. N. Haitsma Muiier en Mr. L. C. Kronenberg, werden uit de drie aangeboden dubbeltallen benoemd de Heeren: Dr. J. Nieuwenhuijsen Kruseman, W. J. Wendel en J. van Gorkom; tot lid der commissie van toezicht op het Stedelijk Museum, werd de Heer S. J. Graaf van Limburg Stirum her kozen. Tot lid der commissie, bedoeld bij art.40 van het gascontract, herbenoem de de Raad den Heer J.J. Sneltjens. Als naar gewoonte was de aanneming voor kennisgeving van het gasrapport, over October, het slot der vergadering. De Heer Krol vestigde nog de aan dacht van het gemeentebestuur op vele wagens en karren, die des nachts onbe heerd op straat staan, tot groot onge rief van velen. Hij koesterde de hoop, dat deze aangelegenheid de aandacht der politie niet zou ontgaan. De Voor zitter gaf hiervan de verzekering. Eerste Kamer. Bij den aanvang der zitting, die Maandag gehouden is, heeft de voorzitter, met instemming van de geheele Kamer, met welsprekende woor den herinnerd aan het op Lombok ge beurde, en hulde gebracht aan Generaal Vetter en zijn leger voor het beleid, de volharding, de onversaagdheid en doodsverachting onder hoogst moeielrjke omstandigheden betoond. Hij verzocht de Regeering de tolk van de gevoelens der Kamer te willen zijn. De Min. van Kol. betuigde namens de Reg. dank voor de uitgesproken hulde en ver klaarde zich bereid de tolk te zijn der Eerste Kamer. Na mededeeling van in gekomen stukken en verzending der ontwerpen naar de afdeelingen, werd de Kamer verdaagd tot Woensdag. Te Haarlemmermeer zal op de rrjksgronden in de nabijheid van de inundatiedijk een munitiemagazijn ge bouwd worden. Te Haarlemmermeer heeft bij den landbouwer M. B. een executoiriale vei koop plaats gehad van roerende goe deren, met dat gevolg, dat na den ver koop en na de betaling, verzet is aan- geteekend door de tegenpartij tegen het weghalen van het ongedorschte graan en de mest. Eene wacht voor het damhek belet het weghalen dier granen. HAARLEM 7 December 1894. De buitengewone vergadering van het Departement Haarlem der Maat schappij „tot Nut van 't Algemeen" welke den 13 November wegens ongesteldheid van den Heer W. van Zuylen moest uitgesteld worden, had Donderdagavond plaats. De Heer van Zuylen trad op met een gemengd programma, waarvan echter de humoristische nummers den boven toon voerden. Het goed bewerkte stukje Op adientie bij den minister, waarvoor de spreker zich een fraaien kop gemaakt had, viel van de ernstige voordrachten het meest in den smaak. Het werd zeer verdien stelijk voorgedragen. De humoristische voordrachten, als meer bepaald behoorende tot het genre van den Heer Van Zuijlen, gaven aan leiding tot veel vroolijkheid. Een be spottelijk Misverstand was in alle op zichten zoo bespottelijk, zoo typisch voorgedragen, dat de kleine stoutighe den er door konden. Bij verschillende nummers werd de spreker teruggeroepen. De zaal was uitstekend bezet. In eene Donderdag gehouden ver gadering van Bakkersgezellen en de póthouders is door de meerderheid be sloten tot werkstaking. In den namid dag trok een stoetje bakkers zingend, doch ordelijk door de stad. Van de groote inrichtingen is alleen aan „De Volharding" niet gewerkt. Naar men ons mededeelde ondervond in den vroegen morgen van Vrijdag de broodwagen bestemd voor het gesticht Meerenberg moeielijkheden. De Bakkersgezellen eischen korter werkdag en zondagsrust. Niet allen hebben zich bij de bewe ging aangesloten. A.s. ^ondag zijn op het Museum van kunstnijverheid tentoongesteld, de teekeningen en ontwerpen Jean Le- pautre. Des Zondags is de toegang vrij, Boekerij van genoemd Museum geopend eiken werkdag van 912 uur. Cata logus wordt op aanvrage toegezonden. Door B. en W. is benoemd voor het jaar 1895 tot deskundige om te schatten de huurwaarden der lokalitei ten waar alhier sterke drank wordt verkocht in het klein, den heer L. J. Davids en tot deskundige om voor de gemeente op te treden bij de herschat tingen van de huurwaarden den heer W. H. van Asch alhier. Het Museum voor Kunstnijverheid te Haarlem werd gedurende de maand November door 891 personen bezocht. De bibliotheek van genoemd museum begint meer en meer de belangstelling van het publiek op te wekken. De laatste drie maanden werden 423 boek en plaatwerken naar verschillende plaat sen van ons land verzonden, terwijl voor voorlezingen, tentoonstellingen en kunstbeschouwingen geheele verzame lingen werden verstrekt. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat zij, die een kunstambacht be oefenen, als: meubelmakers, goud- en zilversmeden, decoratieschilders, beeld houwers, modelleurs, kunstsmeden, enz. enz., als ook bouwkundigen en dames, die het kunstnaaldwerk beoefenen, eene rijke bron van voorbeelden en gegevens in deze boekerij vinden en dat de boek en plaatwerken gratis worden verzonden. De catalogus wordt op aanvrage tegen vergoeding van 45 ets. in postzegels france toegezonden. Jaarlijksoh Overzicht der Uitgaven van De Vereeniging WELDADIG HEID NAAR VERMOGEN. Aan behoeftigen werd na onderzoek uitgereikt November. Aan brood en levensmidde lenf 481.08s Aan brandstoffen62.98 Aan ligging en kleeding.68.77s In geld965.45 Totaalf 1578.29 HURttEKLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 5 Dec. E. W. C. Scholte en J. A. la Pierre. J. Pieters en J. F Faulhaber. 6 Dec. G. van Altveer en M. C. Seel. GEBOORTEN. 28 Nov. E. Danebroek geb Westerhoven d. 29 Nov. M. W. de Klerk geb. Banninkd. J. Duijn geb. van Hoof z, 30 Nov. M.van der Oord geb. Zwakenburgz.C.C.Willemsegeb. de Leur z. H. van Zutphen geb. Wijkhuizen z- G. Faber geb. Vander z. A. Faase geb. Hartoch z. E. Dijkzeul geb Engele d. 1 Dec. C. J. van der Steijle geb. van Zijl d. H. Oudhoff geb. Zimmerman z. M. de Wildt geb. Arons d. L. M. S. Vader geb. Grandia z. H. Bremer geb. Alderlieste d. J. H. Viaser geb. Meijer z. M. van Loenen geb. Wezenbeek d. 2 Dec. C. J Heiliegers geb. Ruijgrok z. M. Brandt geb. Karmelk d. A. van der Mark geb. van Dalen d. 3 Dec. P. Hartman geb. Jonker z. C. van den Bosch geb. Cobelens d. A. C. Captijn geb.Hunting d. G. Andreoli geb. van Gastelen d. E. A. Auguaiinus geb. de Rnijter d. -C. M. Root- lieb geb. Sabee z. B. Libosan geb. Smit d. R. Taekema geb. Kingma z. 4 Dec. fl. M. de Wit geb. Koster z. E. Hetem geb. Hoender dos d. J.C. Hul bof geb. Roussacd. H. Heuperman geb. Kruijt z. J W. van Lierop geb. Pieters d. 5 Dec. M. Hendriks geb. Nijs- sen d. J. Roelofs geb. Terol d. J. H. Remmé geb. Rosekrans d. S. C. Bijster geb. Hendriks z. C. E. Aarnink geb. de Vries d OVERLEDEN. 29 Nov. M. E. Leveld 17 j. Baljuwslaan. 1.1. Boon 35 j. 't Krom. J. Springveld 75 j. Essenstraat. S. L.Sweerts63 j. L.Veerstraat. H. C. Rieu 12 m. d. Oranjeboomstraat. 30 Nov. P. C. de Vries 48 j. Bakkumstraat. N. Heijboer 2 j d. Wolstraat. D. van Aker laken 4 j. d. Kennen.erplein. 1 Dec. A. de Jong 74 j. W. Geldeloozepad. P. van Laar 17 m. z. Sehoterstraat. H. van der Putten 9 m. z. Klaverstraat. 2Dec.J.M.Swaalfgeb. van Hanswijk 52 j. Gasthuisstraat. P. van Koer-el 70 j. Mr. van Heemskerkstraat.— J.W. Huikman 63 j. Gasthuisvest. B. H. Gerrits 8 m. z. Beeksteeg. T. Rietman geb. Groten dorst 74 j. de Clercqstraat. 3Dec S.Smit 13 m. d Brouwerstraat S. D Huijboom 18 m. d. Gasthuisvest. J. H Heemskerk 27 d. z. Harmenjansweg. F. T. Eeltjes geb. Glaf ke 34 j. Zijlstraat. C. P. Heijboer 16 d. d. An- toniestraat. M. J. Mazzola2j d. Krocht. 4 Deo. G. de Wit geb. Kuijper 39 j. Rol- steeg H. Meijer geb. de Lanoy 73 j. KI. Houtstraat. G. Houtkamp 66 j. Z. Buiten- spaarne.5 Dec T. Bodegraven 23 j. Hoog straat. J. M. Captjjn 5 m. d. Turfsteeg. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor vertonden brieven en briefkaartenbestemd voor onbekende personen, gedurende de eerste helft van Novem- her, welke stukken thans door de Afzenders kunnen worden teruggevraagd. Brieves. Mej. S. Knipers, M. J. Mol, Mevr. Schot, P. v. Deursen, Mij Botje, Mej. K. Deijs, allen te Amstsrdam; Mej. H. W, Hofman, den Haag; A. Lnijf, Haarlem (2 stuks); B. de Winter, Hnar* lem j l)r. A. K, Zinper, Rotterdam. Briefkaarten. H. Hendriks, A. Dekker, Wed. BuisRakker, M. Timmermans, allen te AmsterdamJ. van Waard, Rotterdam. Buitenlandsche Brieven. J. Pijlman, West Chicago; Schuurman, Lom- bock; G. Lemoine. Forest. HAARLEM3CHE BACH VEREENIGING. CONCERT op Dinnsdag 11 December 1894 's avonds le half acht in de Concertzaal der Sociëteit Vereeniging met medewerking van het Orkest van het coneertgebonw te Amsterdam, onder leiding van den Heer W. KES, eerelid der Bachvereeniging eu den Heer EUGENE d' AL- BERT (piano.), PROGRAMMA. Ie deel. 1. Ouverture van de opera .Der Freischütz"C. M. v. Weber. 2. Concert voor piano No 5 (Es dur)v. Beethoven. 3. Suite Algérieune (op 60)C' Saint SaëDS. Impressions pittorresqnes d'un voyage en Aigérie. a. Préinde (En vue d'Alger) h. Rhnpsodie Mauresque. c. Rêverie du toir (a Blidah Be alt-solo door den Heer H. Meerloo. d. Marscbe militaire franqaise. 11e deel. 4. Siegfried—IdylleR Wagner. 5. a. Nocturae op 9 No S) 3 h. Polonaise (op 63) I .2^F- Chopm. 6. Noorache Rhapsodie NolE. Lalo. 7. a. Valse Impromptu t b. Tarentelle-Napoli" 1-|_( Llszt' ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 11 Dec. 1894, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. No. 1. Preludinm eu FugaJ. S. Bach. 2. Andante con motoGuilmant. f 3. Sonate op. 19A. G. Ritter. a. Rascli und entschlosaen. b. Ruhige Bevregang. c. Rasch nnd feurig. 4. LargoHandel. 5. Aria nit Stabat Mater.... Rossini. Tooneel vereeniging Dir. J. SAMSON. Drama a grand spectacle in 8 tafereelen. le Bedrijf: Aankomst der Weezen. 2de Parijzer losbollen. 3de De Directeur vanPolitie 4de Bij het Kerkportaal. 5de Liefde is plicht. 6de De Salpetrière. 7de Kaïn en Abel. 8ste Moeder en dochter. Aanvang 7Vs uur. Balcon f 1.Stalles en le Loge f 0.75, Parterre 0.60, 2e Loge 0.50, Gaanderij f 0.25. HAARLEMSCHE Directeur: de Heer N. H. ANDRIESSEN. op Woensdag 12 Decemb, 1894. 's avonds ten 71/2 uur, in de Concertzaal der Sociëteit „Vereeniging" alhier. Met medewerking van het vol ledig orchest van het Stedelijk Muziekkorps alhier. Solisten: de Heer J. J. ROGMANS (Tenor), Amsterdam, de Heer Ch. BLAZER (Violoncel, Haarlem. Eereleden en Donateurs hebben toegang met hunne Dames, Kunst lievende leden met 2 dames. Voor meerdere dames zijn kaarten a f 0,50 en textboekjes 5 f 0.15 te bekomen bij de Heeren ERVEN LOOSJES, MUL, KUPPERS, DE HAAN ZOON en de HAARL. BOEK- EN MUZIEKHANDEL, bij wie men zich ook voor het Kunstl. lidmaatschap (/3'sjaars). of als Donateur (minimum f 10 'sjaars) kan laten inschrijven. Het Bestuur, H. SAVRIJ president, J. J. SMITS secretaris. Beschermheer: Jhr. Mi. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Directeur: de Heer W. Robert. Het Bestuur heeft de eer U te berichten, dat het eerste concert in dit seizoen is bepaald op Vrij dag 14 Deo. a.8., 7% uur, in de Muziekzaal der Sociëteit «Ver eeniging" en dat daarbij als Solis ten zullen optredenMej. JEANNE BLIJENBURG (Alt) van Rotter dam en Mej. CHRISTINE VAN DER STEUR (Piano) van Frank furt a/Main. Namens liet Bestuur E. DE LANOY Voon., T. C. NIEPHAUS Sec. De LEZING van Prof. Dr. A. G. VAN HAMEL, van Groningen, zal plaats hebben Woensdag 12 December inplaats van Woensdag 19 De cember a. s.

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 2