EAAEL Eerste Blad. PREDIKBEURTEN Wereldkroniek, IN o. 103 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Zestiende Jaargang. 144. van ZATERDAG 29 December lö94. Wegens den Nieuwe- jaarsdag zal het WOENSDAGNUMMER niet verschijnen. Ned. Vereen, tet bevordering van Zondagsrust. No. 39 TELEPHOONNUMMER TELEPHON1SCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maandenf ,25. franco p. post —,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stnk. Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet •p Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. OP Zondag 30 December, Maandag 31 December 1894 en Dinsdag 1 Januari 1895. Op Oudejaarsavond zal er bij het einde der Godsdienstoefening aan de denren der kerken collecte voor de armen gehonden ■worden. Groote Kerk. Zondag. Voorm. 10 ure, Vs. Hoog. 's Avonds 6 nre, Vs. Moeton. 4e Zondag. Oudejaarsavond. *s Avonds 7 nre, Vs. Barbas. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, Vs. van Lennep. Nieuwe Kerk. Zondag. Voorm. 10 ure, Vs. Swaan. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nre. Vs. Swaan. Jans-Kerk. Zondag. Voorm. 10 nre, Vs. Knottenbelt. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Zondag. Voorm. 10 nre, de Heer Faber. Eglise Wallonne. Zondag. Pas de service. Oudejaarsavond. 7 henres, dn soir, M. Chouillet pasteur a Ia Haye. Gereformeerde Kerken. (Ged. Oudegracht). Zondag. Voorm. 10 nre, 'sav. 5 nre, Vs. Mulder Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nre, Vs. Huider. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, Vs. Mulder. (Klein Heiligland). Zondag. Voorm. 10 nre, 's av. 5Vs are, Vs. Nolten. Oudejaarsavond. 's Avonds 8 nre, Vs. Notten. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, Vs. Notten. (Ridderstraat). Zondag. Voorm. 10 nre, 's av. 6 nre, Vs. Langhout. Oudejaarsavond. 's Avonds 8 ure, Vs. Langhout. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Vs. Langhout. Christelijk Geref. Gemeente. Ridderstraat 24. Zondag. Voorm. 10 ure, 's av. 5Vs nre, Godsdienst oefening. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nre, Docent van Lingen, van 's Hage. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Docent van Lingen. Vonderdag 's av. 8 nre, Vs. J. van Vrunen pred. te Sliedrecht. Lnthersche Kerk. Zondag. Voorm. 10 nre, Vs. Helper Sesbrugger. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nre, Vs. Poolman. Kerk derV ereenigdeDoopsgezinden Zondag. Voorm. 10 nre, Vs. Craandijk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nre, Vs. Hesta. Sluiting des jaars. Remonstrantsche Kerk. Zondag. Geen dienst. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nre, Vs. Tideman. Vrijdag voorm. 121/2 nre, Vs. Tideman. Huwelijkswijding. Kerk der Broedergemeente. Zondag. Voorm. 10 nre, Vs. Weiss. Oudejaarsavond. 's Avonds IIV2 nre, Vs. Weiss. De collecte voor de school voor on- en minvermogenden, gehonden aan de denren der kerken op Zondag 25 Deo., heeft opgebraeht de som van f 186.50. Vs. Veen ontving met dankzegging van Mej. M. v. K. f 1.voor de Chr. sohool voor on- en minvermogenden. De colleote voor de Remonstr. Broeder schap bracht op f 29.36. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Zondag. Voorm. 10 ure, Vs. Gerth van Wijk. Oudejaarsavond. 's Av. 6Vs nre, Ds. Gerth van Wijk. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Vs. Gerth van Beverwijk. Zondag. Voorm. 10 aio, Ds. Boon. Doopsbediening en Bevestiging van Kerkeraadsleden. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nre, Vs. Boon. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 nre, Vs. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Zondag. Voorm. 10 nre, Geen dienst. Oudejaarsavond. 's Avonds 6V2 nre> Gonlag. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 nre, Geen dienst Doopsgezinde Kerk. Zondag. Voorm. 10 nre, Vs. Sepp. Oudejaarsavond. 's Avonds 6V2 nre, Vs. Sepp. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, Geen dienst. Bloemendaal. Zondag. Voorm. 10 nre, Vs. Barger. Nam. 2 ure, Geen dienst. Oudejaarsavond. 's Avonds 6V2 nre, Vs. Barger. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Vs. Barger. Haarlemmermeer. Hoofddorp. Zondag. Voorm. 9i/i nre, Vs. Bax. Lokaal aan de Lijnden. Voorm. 9% nre, De heer Andringa. Lokaal aan de Vijfhuizen. Voorm x 9 54 ure, De heer de Vries. Lokaal aan den Aalsmeerderweg. Nam. 2 nre, Vs. Bax. Doopsbediening. Hoofddorp. Oudejaarsavond. 's Avonds 6 nre, Ds. Bax. Lokaal aan de Lijnden, 's Avonds 6 nre, De heer Andringa. Lokaal aan de Vijfhuizen, 's Avonds 6 nre, De heer de Vries. Lokaal aan den Aalsmeerderweg. 's Avonds 6 nre, De heer Jeyskoot. Hoofddorp. Nieuwjaarsdag. Voorm. 91/2 ure, Vs. Bax. Lokaal aan de Lijnden. Voorm. 91/2 nre* De heer Andringa. Lokaal aan de Vijfhuizen. Voorm. 91/2 nre, De heer de Vries. Lokaal aan den Aalsmeerderweg. Voorm. 91/2 nre, De heer Jeyskoot. Heemstede. Zondag. Nam. 21/2 nre, Ds. Kuylman. Oudejaarsavond. 's Avonds 61/2 nre, Vs. Kuylman. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, Vs. Kuylman. Woensdag 's Avonds 6% ure, Vs. Kuylman. Hillegom. Nam. 2 nre, Vs. Verhoef. Pred. te Noordwijk binnen. Oudejaarsavond. 's Avonds 51/2 n-e, Vs. Oorthuys. Pred. te Katwijk aan Zee. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, Geen dienst. Houtrijk en Polanen. Zondag. Voorm. 91/2 nre, Vs. Kuylman. Pred. te Heemstede. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, Geen dieust. Sandpoort. Zondag. Voorm. 10 nre, Vs. van Loenen Martinet Bevestiging van Lidmaten. Oudejaarsavond. 's Avonds 6 nre, Ds. van Loenen Martinet. Afscheidsrede. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 ure, Geen dienst. Spaar ndam. Zondag. Voorm. 10 nre, Vs. Hoog. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 nre, Vs. Hoog. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, Ds. Hoog. Velsen. Zondag. Voorm. 10 nre, De Heer B. van Zweden. 's Avonds 7 nre, Ds. Loggers in het lo kaal Chr. belang, 's Avonds 7 nre, op de Heide, De Heer van Zweden. Oudejaarsavond. 's Avonds 6 nre, Ds. Loggers. Nieuwjaarsdag. Yoorm. 10 nre, Vs. Loggers. Donderdag 's Avonds 71/2 nre, Ds. Loggers, Bijbellezing in het lokaal Chr. belang. Vmuiden. Zondag. Voorm. 10 nre, De Heer Wesseldijk. 's Avonds 6 nre, De Heer Wesseldijk. Oudejaarsavond. 's Avonds 7V2 nre, De Heer Wesseldijk. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 nre, De Heer Wesseldijk. Donderdagavond, Onder leiding van den Heer Wesseldijk Kerstboom voor de leden der Geheel onthouding, in het Zeeman8hnis. Zandvoort. Zondag. Voorm. 10 nre, Ds. Hulsman. Oudejaarsavond. 's Avonds 61/2 nre, Ds. Hulsman. Nieuwj aarsdag. Voorm. 10 nre, Ds. Hulsman. VAN DE is direct na uitgave voorhanden in den Boekhandel van DE ERVEN LOOSJES. Prijs 10 Cents. Weten en Werken. Niettegenstaande het Maandag de avond voor Kerstmis was, had dit op het aantal bezoekers geen invloed; de zaal was flink bezet. Zooals reeds werd medegedeeld, ver vulde de Heer G. C. C. Ruys de spreek beurt. De Heer Ruys beschikt over een humo ristisch talent; het komische in onze Nederlandsche literatuur trekt hem in de eerste plaats aan en bijzonder heeft hij er slag van dit genre tot zijn recht te brengen, reden waarom hij in onzen kring de lachers op zijn hand heeft. En de denkers soms ook. Maandag avond was het dus een lach- avond en zulk eenen hadden we dan

Haarlemsch Advertentieblad | 1894 | | pagina 1