MARIA ANTOINETTE, Liederavond, DIENSTBODE DIENSTBODE dienstbode. DIENSTBODE 4e (laatste) ADVERTENTIEN.il Buitengewone Voorstelling IbAMJES. Wed, K, L. TOT HALM, JEANNE LANDRÊ, op Dinsdag 10 Maart 1895, Haarlemsche Hulpbank. J.L. GOTELING VINNES, Hoodhulp*Keukenmeid Lt. VREUGDENHIL, Een net loopmeisje van de strijdende partijen afkomstig, gewond geworden. Men zegt, dat de politie in deze niet krachtig genoeg is opgetreden. De Nord Deutsche Lloyd is van een klein begin thans de grootste stoomvaart maatschappij der geheele wereld ge worden. Zij ontvangt voor vijf harer ljjnen eene subsidie van de Duitsche Regeering, op voorwaarde, dat de stoom schepen zekere havens aandoen, dat de schepen in Duitschland gebouwd worden en dat ze minstens 42 knoopen loopen. Het kapitaal der maatschappij is thans 83 millioen Mark, hare vloot bestaat uit 83 schepen, met een inhoud van 242,367 tonnen, sleepbooten niet mede- gerekend. Zij onderhoudt 22 lijnen, 8 in Europa, 6 op Noord Amerika, 2 op Zuid-Amerika, 5 op Oost Azië en 1 op Australië. Zij heeft een personeel van 8000 man. De gezagvoerders moeten allen de verschillende rangen doorloopen en hun ontslag nemen als ze een on geluk hebben. Een der groote Londensche gasfabrie ken heeft sedert de groote werkstaking van een paar jaren geleden allerlei maatregelen ingevoerd, om zich van de medewerking harer werklieden te ver zekeren. Zoo besloot zij hun een aandeel te geven in de netto-winsten, en thans gaat zij een der werklieden directeur maken. Deze zal door zijn medewerklie den gekozen worden, en krijgt op de dagen, dat hij werkt, eenige verhooging van loon, maar behalve op één dag der week wordt hij als een gewoon werkman behandeld. Dinsdagavond heeft te Amsterdam aan de Maljapenkade, een der nieuwste buurten buiten de Haarlemmerpoort, een brand plaats gehad in een perceel, bovenhuis, met drie verdiepingen, waar bij vier menschenlevens te betreuren zijn. De brand is ontstaan door het om vallen van een petroleumlamp en de bewoners, waar de brand begon, redden zich. De vlammen was de brandweer spoe dig meester, doch toen de brandweer ook de hooger gelegen verdieping in specteerde, vond men de lijken van eene moeder en drie kinderen, gestorven aan den verstikkingsdood. Het geval maakt te Amsterdam een treurigen indruk. De vrouw heeft blijkbaar het brand gevaar bespeurd en toen de kinderen gewektziende, dat het niet meer mogelijk was om de trap af te gaan besloot ze over den zolder te vluchten. Hier gekomen heeft zij de verkeerde richting ingeslagen in plaats van naar het voorgedeelte van den zolder te gaan, waar zij zeer veel kans had gehad om zich te redden in de tamelijk breede dakgoot, is zij naar het achtergedeelte geloopen, waar zich een venster bevindt, dat haar geen uitweg kon verschaffen. Haar dwaling bespeurende, is zij terug gekeerd, om nog te trachten de voorgoot te bereiken. Helaas, de steeds dikker wordende, verstikkende rook heeft haar bedwelmd en halverwege stortte de ongelukkige neder, het gelaat gewend naar den kant, die redding had kun nen geven. Op eenige schreden achter de moeder werden in dezelfde houding ook de beide knaapjes aangetroflen. De oudste schijnt nog beproefd te hebben lucht te verkrijgen door een der ruiten in te slaanzijn hand vertoonde daarvan de bloedsporen. De namen der slachtoffers zijn Geer tje Mik, oud 33 jaar, huisvrouw van Johannes Bernardus Klopper, en hunne kinderen Johannes Bernardus 40 jaren, Jan 6 jaren en Dirk 2y2 jaar oud. De vader van het gezin is nachtwaker en was dus niet te huis. Zijn toestand moet niet te beschreven zijn. HAARLEM 15 Haart 1895. Door den heer Mr. A. J. Heshuijsen, adjunct-commies eerste klasse afd. Rijks belastingen, statistiek enz. aan de pro vinciale griffie van Noord-Holland, is eervol ontslag uit die betrekking aan gevraagd tegen 4° April e. k. Blijkens de door burg. en weth. vast gestelde kiezerslijsten bedraagt het getal kiezers voor de Tweede Kamer 2826 voor de provinciale staten 2824 en voor den gemeenteraad 2846. Over den geêindigden cursus aan de School voor Bejaarden van het De partement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, alhier, wordt ons het navol gende medegedeeld. De school werd in den afgeloopen winter bezocht door 46 leerlingen 29 mannen en 47 vrouwen. De leeftijden liepen uiteen van 48 tot 57 jaar. Van de bezoekers der school waren 20 Protes tant, 20 Roomsch Katholiek, 4 Luthersch en 2 Doopsgezind; 22 waren in Haar lem geboren, terwijl de 24 anderen op vroegen of lateren leeftijd alhier zijn komen wonen. De opkomst tot de lessen was over het algemeen beter dan in vorige jaren vooral bij de vrouwen viel daarin, dank zij de medewerking van vele dames, verbetering waar te nemen. Over ge brek aan belangstelling in het onderwijs viel mede niet te klagen, met ijver werd gestreefd het vroeger verzuimde in te halen, zoodat bij velen de vorderingen in lezen en schrijven hoogst belangrijk mocht heeten. Het onderwijs werd gegeven aan de kostelooze school D. door het hoofd dier school, den heer M. Sterk, bijgestaan door den heer A. J. Beauchez. De School voor Bejaarden werd opgericht in 4845 zij viert dus welhaast haar gouden ju bileum. Ongetwijfeld was zij in de jaren van haar bestaan velen ten zegen en verdient zij als een der nuttigste instel lingen van het Departement Haarlem van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te worden aangemerkt. Op het Museum van Kunstnijver heid alhier zullen aanstaanden Zondag naast de décoratieve schilderwerken van verschillende tijdperken eene reeks af beeldingen van het werk der grootmees ters uit het tijdperk der vroeg renais sance tentoongesteld zijn. Des Zondags is de toegang vrij. Stadgenooten Bouckaert, het slachtoffer van den brand op de Bakenessergracht, heeft door den brand letterlijk alles verloren. Bloots voets en half gekleed heeft hij met zijne familie het woedende element ontvlucht en is bij de buren onder dak gekomen. Ondergeteekenden, bewogen met zijn deerniswaardigen toestand hebben reeds bij de buren, niet tever geefs, om |hulp aangeklopt, maar zij zijn niet in staat alleen hem te helpen en vragen daarom hulp van hunne stad genooten om Bouckaert van het noodige huisraad en kleeren te kunnen voorzien. Hoe gering ook, elke gift zal voor B. dankbaar in ontvangst worden genomen door: J. A. Bots, Spaarne 38. H. van Breemen, Bakenessergracht 78. P. van Cittert Jr., Bakenessergracht 98. W. L. Kuypers, Bakenessergracht 99. J. A. M. Lans, Spaarne 48. J. P. A. Nelissen, Spaarne 2. E. A. de Raay, Bakenessergracht 95. Door de politie alhier zijn aange houden en naar het Huis van bewaring overgebracht de gebroeders W. en J. W. oud 46 en 44 jaren en C. B.. oud 45 jaren, allen alhier woonachtig, die in een onbewoonde villa aan het Kenaupark, de looden afvoerpijpen in de badkamer en in de keuken de pijpen van de duin waterleiding moedwillig hadden afgerukt ontvreemd en daarna verkocht. Door het verbreken eener glasruit hadden zij zich toegang verschaft. Zij zijn reeds vroeger wegens diefstal veroordeeld geweest. SUBGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 13 Maart. A. van Marsbergen en K. JW. Bosvelt. F. van Vliet en M. Jde Blank. JB. H. van Rijswijk en P. Kranenburg. 14 Maart. G. van Maas en M. E. van Lunen burg. GETROUWD. 14Maart.J.F.H.BoonackerenC. P. Dubois. K. van der Velden en M. Berg. GEBOORTEN. 6 Maart. A. G. Goodegeb. Witmond d. M. van Dam geb. vanHooffd 7 Maart. E. van Roosenbeek geb. Meijer z. P. J. Saeijs gen. Damen z, S. E. Ove-toom geb. Snaas d. 8 Maart H. Hoogerbeets geb. Bakker z. (levenl.) G. Vreugdenburg geb. Roosz. Z. W. Bakker geb. Slrienz. M. Knoest geb. \V illemsen z. 9 Maart. B. van Wanroojj geb. van Kleef d. (levenl.) C. W. van Bogget geb. Blankwater d. J. F. Perrij geb. van Heins- be-gen z. M. Duijn geb. Bottelier z. 10 Maart. M van Thiel geb. Schaar z. (levenl.) M. C. van Pellecom geb. van der Meide z. M. J. Melis geb. Smit d. M.E Kloosgeb Zoetd. E. M. van Gennip geb. Nijssenz. 11 Maart. P Hendrks geb. Koedijk z. A M. H. W illemse geb. van der Hulst d. G. Kuiper geb.Weberd. J. Petersen geb Koster z. A. Bijbouwer geb. Brugman z.12 Maart. C. Bosman geb. van Rooij z. J. C. Bakker geb. Bremer z. 13 Maart. T. Romijn geb. Prins z. 14 Maart. E. de Graalf geb. Ver meer d.M. M. Rooslootgeb. Westholfz. OVERLEDEN 6 Maart. B. F. J. Bonarius 6 m. z. Berken- rodesteeg. T. F Hoogveld 60 j. Raamvest. 7 Maart. A. C. Hemelrijk 1 m. d. Z. Poldi straat. C. Koop geb. van der Wateren Tc Kruisweg. N. J. P. Ott 10 m. d Leidse vaart. H. G. van der Meij 2 m. d. Doelstrai A. A. Verhagen geb. de Paauw54 j.Heere singel. 8 Maart. P. J. Corino 15 j. z. 1 Heiligland. G. B. Hessing 61 j. Parklaan. C C. Begemann 70 j. Gr. Houtstraat. W. Bevel 85 Kromme Elleboogsteeg. H. Lij zaad 2 m. z Tulpenstraat. E. S. Philip geb. de Lugt 85 j. Botermarkt. J. van Boe gom 21 m. z. KL Heiligland. J. Lentelij 63 j. Papentorenvest. H. A. van Olphen 3 z. Donkere Spaarne. E. Duijndam 47 j. Witstraat. 9 Maart. J. Marijnus geb. Bu gers 88 j. Gierstraat. J. J. Koppen 60 Gortesteeg. J. M.Jansen 66 j. Florapark. P. van der Eist 84 j. Ged. Oude Gracht. P. W.Rieu 10 j.Oranjeboomstraat.lOMaa M. van Thiel geb. Schaar 40 j. Oranjestraat. 41 Maart. D J. van Sehuilenburg 43 j. Krot A. Schutte geb. Hageman 62 j. N. Kerl plein. 12 Maart. P. N. Kroon 4 m. z. Z. Br tenspaarne. H. D. F. Eggerking47 j. Dai .Steegje. C van Rijzen 30 j. Mr. van Heen kerkstraat. L. Hoogeboom geb. Freeth 41 Ruijcbaverstraat. L. Vreugdenhil 69 j. K langstraat. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van dg door dit kantoor verzona brieven en briefkaarten, bestemd voor onbeker personen, gedurende de tioeede helft van Feb. ari 1895, welke stukken thans door de z zenders kunnen worden teruggevraaqd. Brieven. Wed. H. Brouwer. P. F. Plevier, v. d. Wi Wonden, Schuiten, H. Scheffer, C Kramer.nl Amsterdam; H. Uffelaar, Dokkum; A. H, Amerstraat, den Haag; I. W. M. Milius Rus C. UismaD, beiden den HaagAvan Gaal Haarlem; Fremery Kalff, Hoorn; C. WolffSoeri Leiden; C. v. d. Boscb, RenkumGebr. Wijimai I)r. Boumann, beiden Rotterdam ;J. Walraven Br Schagen; G. Otter, Utrecht. Briefkaarten. Van Leeuwen, den Haag; van Bruynavoo Haarlem; Keizer, Lang, te? Buitenlandsche Brieven. W. Unggett. Chicbesten; (N. Amerika.) Maes, BrusselBelgiëG. Meijer, Elberfi Hummel, Straatsburg, (Duitschland.) C. Christn Edinburg; (Engeland C. v. d. Berg, Paris. Voorwerpen, gedeponeerd aanb Commissariaat van Politie, die d gelijks uitgezonderd des Zondag van 's middags 11 tot lure voor 1 eigenaars terug t,* bekomen zij] Eene broche. Twee armbanden. Eenige honden. Twee kerkboekji Eene pelerine. Een boezelai Eene portemonnaie. Een lomba; briefje. Een horlogeketting E paardedek. Een jongensjasje. - Ee cache nez. Een handschoen. E scheermes. Een pantoflel. Ee pet Een bontje. Een paternost Een oorbelletje. Een keulschpol Een handschoen. Eene rekeni ten name mejuff. Stadig. Een sleutels. VEEMARKT 43 Maart 4895. Aangevoerd 3 Koeien 405 N. Kalveren 40 Schapen 4 Paarden Prijs 420. 4 4. 8 46. 21 KAASMARKT van 43 Maart 4895 Verkocht 4 stapels, uitmakende 1 kazen, wegende 689 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 23.1 Zondag 17 Maart 1895, gdoor het Tooneel-gezelschap van het Paleis voor Volksvlijt Dir. J. G. DE GROOT. Koningin en Martelares. Aanvang 7% uur. 1 Balcon f 4.25, Stalles en 4e Loge 4.Parterre 0.75, 2e Loge ƒ0.60, Gaanderij ƒ0.25. f SS^T" De hoofdrollen worden idoor Mevr. ELLENBERGER en den Heer POTHARST vervuld. "Door deze heb ik de eer te berichten, dat ik mij gevestigd heb als dameskiaeaermaakater volgens Zweiz- en Snelsvsteem. Korte Spaarne No. 19. te geven door in de Bovenzaal der Sociëteit „VEREENT GING", met medewerking van de Heeren G. Ph. ZALSMAN (Bariton,) Haarlem. en JOH. WAGENAAR (Piano,) Utrecht. Uitsluitend liederen van Neder- landsche componisten. Aanvang 8 uur. Kaarten zijn a 4.25 te beko men bij de H.H. Boekhandelaren; 's Avonds aan het bureau ƒ4.50. LEDENVERGADERING op Maaadag 18 Maart 4895, des namiddags ten 31/2 ure, in het lokaal der Bank aan de Mo- rinnesteeg. Namens het Bestuur, Mr. L C. KRONENBERG. (889) Secretaris. Heden overleed, tot onze innige droefheid, na een smartelijk lij den, onze geliefde Echtgenoot en Vader, J". J. KOPPEN, in den ouderdom van 59 jaar. Allen, die hem gekend heb ben, zullen beseffen, wat wij in hem verliezen Wed. E. KOPPEN—Serné. Heden overleed alhier onze geliefde Zuster in den ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam .- J. J. GOTELING VINNES. Haarlem, 45 Maart 4895. Eenige en algemeene kennisgeving. I Er wordt gevraagd eene fatso lijke eenvoudige in een druk gezin, P. G. Zon zeer goede mondelinge getuij onnoodig zich aan te melden. Adres Houtplein 40a. Gevraagd tegen Mei, eene soenlijke P. G., smakelijk koken en g i werken vereischt. Zich aan te n den 's morgens vóór 42 uur. Rolhuizen 2, bij Nassaubru; jjde lancie w en dele Koppen. G. J. DE LANGE WENDELS. E. DE ROOKoppen. A. DE ROO. Haarlem, 9 Maart 4895. Zeer geachte Burgerij van Haarlem Mijn allerhartelijksten dank, de beste wenschen voor uw aller welzijn. JAAP EDEN. Mevrouw RESINK, Alexanó straat 40, vraagt om dadelijk dienst te treden eene Zich aan te melden Donden 's morgens tusschen 40 en 42 u Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm. onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 69 jaar. Uit aller naam: Wed. LL VREUGDENHIL, geb. van Duijkeren. Haarlem, 42 Maart 4895. Eenige en'algemeene kennisgeving Terstond gevraagd voor noodhulp of vast eene zindelijke Goede getuigen worden vereischt. Adres in persoon Leidschevaart !No. 140. Gevraagd voor Mei eene nt P. G., die goed kan koken werken en van goede getuigei voorzien. Zich te vervoegen Kle Houtstraat No. 432. gevraagd, adres Lange Veerstraat 'No. 9 boven.

Haarlemsch Advertentieblad | 1895 | | pagina 2