De Kinderroofster Populair Concert, Regen en Zonneschp, Christelij ke School Sociëteit „Vereen*" KUNSTCLUB. BE ZWERVER, ONDER ONS, laatste repetitie. Nieuwsberichten. ADVERTENTIEN. Zondag 81 Maart 1895. 's Gravenhaagsche Tooneelisteo. op Zondag 81 Maart 1895, Derde Voorstelling op Saterdag 6 April 1895, in den Schouwburg in de Jansstraat Prijzen der plaatsen ƒ1.50. Anthonic straat. agenda was de Heer Beijnes. Hij wijst er op, dat al wat er plaats heeft in 't belang van de brandweer ten goede komt van de Assurantie-maatschappijen en vraagt, of B. en W. zouden genegen zijn, stappen te doen tot verkrijging langs minnelijken weg van medewerking der maatschappijen tot verbetering van onze brandweer, alsook dat het hem gewenscht voorkomt personen personen die zich bij brand onderscheiden afzon derlijk te beleenen. De Voorzitter deelt mede, de zaak bij B. en W. ter sprake te zullen bren gen en dat B. en W. door de Haarlemsche Brandverzekeringmaatschappij zijn in staat gesteld tot het uitreiken van gratifi catie aan hen, die zich bij den brand in het Florapark bijzonder hebben onder scheiden, welke mededeeling metapplaus werd ontvangen. Na deze bespreking ging de openbare Raadszitting over in eene met gesloten deuren. HAARLEM 29 Maart 1895. In onzen Schouwburg was het Woensdagavond zeer gezellig bij de op voering van de Papa van Daisy Bell, Blijspel in drie bedrijven, door den Heer J. F. Naar men weet gaf de Vereeniging Amsterdam's Wielrijders Bondslokaal eene voorstelling van dit stuk in de hoofdstad en dit met zooveel succes, dat de wensch werd uitgesproken ook elders de opvoering te herhalenHet was aan de tusschenkomst der Haarlemsche Vélocipèdeclub te danken, dat die ook hier ter stede kon plaats hebben. De gedachtengang van het stuk is als volgt: Eerste bedrijf: Bondsbestuurs- lid van Peddelen legt een bezoek af bij het anti-wieler-kamerlid Mr. Bell om dezen te bewegen zijne vervolgings- plannen tegen al wat wielrijdt te staken. Bondgenoote in dezen strijd is Juffrouw Daisy, die, zonder zelf aan sport te doen, veel met wielrijden en wielrijders op heeft. Papa Bell moet hiertoe in de rechte stemming gebracht worden. Van Pedde len, hier fungeerende als dokter, spelt hem eene ziekte op den mouw; middel tegen de kwaal: Wielrijden. Van Peddelen en Daisy verliefd. Tweede bedrijfMr. Bell oefent zich met ongunstig gevolg in het rijden, verwondt zich, de kar breekt, standjes met de politie, vechtpartij met een agent, alles bespied door Pennewip, redacteur van de Vliegende Wielrijder, die door deze zijne bekendheid Papa Bell in zijne macht heeft. Van Peddelen verklaart zijne liefde. Derde bedrijf: De bekeerde anti- wieler tegen wil en dank receptie van groepen BondsledenPapa, onder den in druk van de omstandigheden, staat de verloving van Daisy met Van Pedde len toe. De eenige damesrol werd vervuld door Mejuffrouw S. Bos. Haar geestig spel vond veel waardeering, zij zag er in haar fraaie toiletjes uit om te stelen. De verschillende heerenrollen, als die van Mr. Bell, Pennewip, Van Pedde len en Foezel waren degelijk opgevat. Verschillende zinsneden, betrekking hebbende op Wielesport, werden harte lijk toegejuicht. Mr. Bell, zeer nauw verwant aan den schrijver van het stuk, ontving van de Haarlemsche Vélocipèdeclub een krans met een vriendelijken toespraak van den Heer Blok van Laer, Daisy een fraai bouquet. De Haarlemsche Kunstclub bracht mede door het aanbieden van een krans hulde aan de Amsterdamsche Vereeni ging en ten slotte ontvingen de Haar lemsche Vélocipèdeclub en de uitvoerende Vereeniging bij monde van den Voorzit ter van de Vereeniging Weldadigheid naar Vermogen, ten wier voordeele de opvoering plaats had, dank voor al de bemoeiingen welke men zich wel had willen getroosten om de voorstelling zóó flink te doen slagen. Het tooneel stelde in het eerste en dei-de bedrijf een salon voor. De hiertoe benoodigde meubelen waren door de Firma Gemund welwillend afgestaan. De Heeren Augustinus en Witteveen waren zoo vriendelijk de rijwielen voor deze gelegenheid beschikbaar te stellen. Met bijzondere ingenomenheid mogen wij vermelden, dat door heeren Directeuren van de Haarlemsche Bach- vereeniging inderdaad nogmaals het orkest uit het Concertgebouw te Am sterdam voor eene uitvoering is geënga geerd. Dit concert, hetwelk bepaald is op 29 April a. s., zal geheel het karakter dragen van een feestconcert ter eere van den heer Kes, aan wien ook onze stad zooveel muziekaal genot te danken heeft. Be halve de orkestwerken zullen de voor drachten van twee damessolisten mejuffrouw Reinoltz (piano) en mejuf frouw Osborne (zang) den avond op luisteren. Ongetwijfeld zal een en ander door onze muziekliefhebbers met belangstel ling worden vernomen en zal het de heer Kes dien avond niet aan bewijzen van sympathie ontbreken. De leden der Bachvereeniging ontvan gen binnen eenige dagen een circulaire, waarin nadere inlichtingen worden ver strekt over de inrichting van hef concert. In de Zaterdag gehouden verga dering der Commissie voor het bureau voor vraag en aanbod te Haarlem, werd den Secretaris opgedragen eene dank betuiging te zenden aan het bestuur der Ysclub, voor de orgenisatie der werk verschaffing, waardoor vele ingeschre venen wat hebben kunnen verdienen. Tevens werd besloten de zitting avonden voorloopig te schorsen met het oog op de vele werkzaamheden welke in het vooruitzicht zijn, terwijl aan het bestuur van Patromonium zal verzocht worden een vergadering te beleggen, teneinde eene flinke werkverschaffing teorgani- seeren. Met waardeering werd tevens over de Redactie van dit blad gesproken welke steeds altijd bereidwillig de me- dedeelingen van de Commissie had op genomen, en na dankbetuiging aan de leden der Commissie voor den onvermoei- den ijver waarmede de meesten zijn werkzaam geweest, werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Gaarne vestigen wij de aandacht onzer lezers op de aanstaande uitvoe ring van het Haarlemsche a Capella- Koor onder de leiding van den heer E. F. Bruijnsteen. Zij is bepaald op Zondag 7 April, des namiddags te 2 uren, in de muziekzaal der sociëteit „Vereeniging. Het programma zal bestaan uit moderne toonwerken van Mendelssohn, Schuman, Verhulst, Brahms en Loots, teijwijl daaraan zal voorafgaan de uitvoering van het Wilhelmusnaar eene zetting van het jaar 1607 onlangs door onzen stadgenoot, den heer J. W. Enschedé in „Oud-Holland" medegedeeld. De herinneringen aan vorige uitvoe ringen, waarbij zoowel door de goede krachten van het Koor als door de de gelijk geleide voorbereidingen steeds een zeer schoon geheel werd verkregen geven ons vrijheid, de hier bedoelde matinee met warmte aan te bevelen. Heden had de zes en zestigste en daarmede de laatste maaltijd plaats voor kinderen door de Vereeniging voor Kin dervoeding alhier. Als gewoonlijk gaat de laatste deeling met eenige plechtigheid gepaard, zoo ook heden. Na afloop van den maaltijd het menu was rijstebrij met suiker dankten een jongen en een meisje met eenige hartelijke woorden, ook na mens de ouders, voor het genotene ge durende den winter en zij wenschten de Dames toe lust en kracht om het liefdewerk den volgenden winter te kunnen voortzetten. De Heer M. Sterk, Hoofd der koste- looze school D, bracht vervolgens in welgekozen bewoordingen der Vereeni ging hulde voor de wijze waarop zij weer dit seizoen haar taak heeft opgevat en uitgevoerd. Behalve het lenigen van werkelijke nooden, werkt ook de Kin dervoeding uiterst gunstig op het school verzuim en ook om deze reden kan zich de Vereeniging verzekerd houden van de medewerking der Onderwijzers. Mevrouwjde Clercq, die zich steeds zeer voor de Kindervoeding interesseert, be dankte namens allen voor den steun en de zeer gewaardeerde medewerking van verschillende zijden ondervonden en niet in geringe mate aan de Commissie tot uitreiking van koffie en brood, die ten behoeve van Kindervoeding in hare wijze van bedeeling eene aanmerkelijke ver andering bracht, in dier voege, dat zij op dagen der kindermaaltijden aan hare in richting geen kinderen toeliet. Gedurende den afgeloopen winter werden gehouden zes en zestig maal tijden, waarbij verstrekt werden 27200 porties warme spijs. De photograaf J. C. van der List opent Zaterdag zijn tweede atelier, ge plaatst op den tuin van het perceelZijlweg 23 en valt zoowel door de goede ligging als door de smaakvolle afwerking flink in het oog. Om aan de meest uitgebreide eischen te kunnen voldoen, heeft de Heer Van der List zijn nieuwe artelier geheel doen inrichten overeenkomstig de hoogte van de tegenwoordige photografie, terwijl een in alle opzichten bekwaam personeel hem ten dienste staat. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD 27 Maart. H. Schuurman, en T. Sempel. J. Plugger en A. L. A. van Oosterzee. M. H. Ruijzenaars en C. van Berloo. 28 Maart. B. G. Zuurendonk en A. C. van der Laan. H. N. Vastenouw en A. Tierie. GETROUWD. 27 Maart. A. van Marsbergen en K. J. W. Bosvelt. 0. J. Scholtz en E. Dekker. J. B. H. van Rijswijk en P.Kranenburg. 23 Maart. G. van Maas en M.E. van Lunen burg. GEBOORTEN. 20 Maart. G. S H. Muller geb. Philippo 2 z. 21 Maart. J. E. Stoelman geb. Lem z. en d. 22 Maart. H.J. Peper geb. Vrij bloed z. J. A Rooij geb. Bloemers z 2 4 Maart. A. Hogenes geb. Krijne z. S. de Jong geb. Lessing d. C. G. Prinsen geb. van Roosenbeek z. C. T. van Galen geb. van der Meij d. A. E, de Zwart geb. de Vos z. 24 Maart. A. C. Boon geb. Merz a. T. P. Vredenburg geb. Peterson z. T. Welsgen geb. Kuiper z. - C. van den Broek geb. Vonk z. H. Broekman geb. Huls hof d. C. J. M. van Berloo geb. Radix d. A. Vreenegoor geb. Bronsgeest z. A.M. Steenkist geb. Vosshard d. 25 Maart. A. Hurkmans geb. Dekkers d. A. S. van Straten geb. Trouwen d. M. C. Bahlen geb. van der Steijlen z. A. Abcouwer geb. Brugman z. O. Kimman geb. Sckiettecatte d. A Oster- tliun geb. Ligtenberg z. E. Gigengack geb. Lanooij d. 26 Maart. A. Heiloo geb. Noort- man d. M. C. de Boer geb. Jaussen d. W. Smits geb. Martens d. B. K. Kuvener geb. Bottema d. 27 Maart. JM. Jansen geb. Lab- berté z. 28 Maart. C. T. de Mon geb. Ie Noble z. OVERLEDEN. 20 Maart. J. P. Erdtsieck geb. Bleker 65 j. Zijlstraat. E. K. Molhoek 9 m.d. Jan Steen straat. J. Borrenbergl7 m.z. Ursulasteeg. M. van Huijsen geb. Wijdoogen 87 j. Jans straat. 21 Maart. A. J. H. Kelfkens 25 j. Ja- ctbijnestraat. J. W. Tieman 58 j. Ripperda- steeg. 22 Maart. M. van der Horst geb. Wil link 51 j. K. Wolstraat. 25 Maart. J. Erdt sieck 641. Zijlstraat. G. C. Kleefstra 1 m. z Burgwal. W. C. Dikkeboom i9 m. z. Korte Heerenstraat. G. M. Smits geb. Koek 31 j. KI. Houtstraat. C. van Schooten 25 dg d. N. Heiligland. A. de Rijt geb. Papenbroek 30 j. Gasthuisvest. B. H. Blesgraaf 5 d z. Donkere Spaarne. 24 Maart. T. Soeters 86 j. KI. Houtstraat. G. J. van Geicen 8 j.z.Scho- terweg. J. Erdtsieck geb. Zwaanswijk 54 j Spaarne. P. H. M. A. van den Bergh 20 j. Gr. Markt. A. van Unen geb. Zeilmaker52 j. Leidsche straat. 25 Maart. JC, Sabelis 3 j d. Oranjestraat. T. Appelboom 2 m. z. Zo- mervaart. 26 Maart. P. Landman 13 m. d. Leidsche vaart. P. H. A. Horeman 4 j.d. Oranjestraat. 27 Maart. J.M. Overtoom 19 d. d. W ouwermsnst.raat. J. H. van der Wall e 8 m d. Brouwerstraat. A. C. Bruin 4 ra. d. I Erankestraat. P. Sprengers 51 j. L. Hof- I straat. Ill mmilWIMilllew—g—BK «■«■■aBanaanm Beroemd drama in 8 tafereelen. - le Tafereel. De Kinderroof. 2e De Herkenning. 3e De Ontvoering. 4e Moeder en Kind. 5e De Uitdaging. 6e Het Duel. 7e De Moordaanslag. 8e De Ontmaskering. Aanvang 71/) uur. Balcon i .25, Stalles en de Loge ƒ1.Parterre 0.75, 2e Loge ƒ0.50, Gaanderij 0.25. LAATSTE door het Sociëteit „VEREENIGING CONCERT, te geven door de Koninklijke Liedertafel ,Zang en Vriendschap" te Haarlem op Vrijdag 5 April 1895, 's avonds te 7y2 uur. Solisten: Mejuffrouw MARIE LüNING, (Alt) van Rotterdam; de Heer JOH. MESSCHAERT, van Amsterdam; (Eerelid), Begeleiding: de Heer L. SCHLEGEL, (piano) alhier. Lid van Verdienste. PROGRAMMA. 1. De Nomen (Koor)Gevaert. 2. Aria uit «Fidelio" (alt)Beethoven. 3. Aria uit de opera »Erio" (bas).Handel. 4' bSgelW 5. Todten volk (koor)Hegar. (Op vereerend verzoek.) 6. a. Der Entfernten k Schubert, b. Grab und Mond 7Ond-Nederlandsche Liederen naar Valerius (b as). a. Dankgebed b. O Aogenietje I c. Een Liedje van de zee Röntgen. d. Bede voor het Vaderland e. Wilhelmus vau Nassouwen 8. a. Mit Myrtben and Rosea iSchamaQU. b. lm Ilerbst alt.Franz. c. Es blinkt der Thau I ]Rubinstein. 9. Germinal (koor)Riga- Dit, Concert zal worden afgewisseld door Mr. KARLO BURTON, Ventriloque en Prestidigitateur, en Mrs. CAREL en CARELS, Simultane Duettisten. Aanvang 's avonds te 7'/s uur. Entrée f 0.25. Toegangsbewijzen zijn verkrijg baar aan het bureau der Sociëteit, op den dag van het Concert, des na middags van 24 uur en 's avonds te 61/2 uur. HET BESTUUR. HAARLEMSCHE des avonds ten 8 ure precies. PROGRAMMA: naar Octave Feuillet. Eene muzicale voordracht. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 2 April. 1895, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Allegro moderato le Sonate..Mendelssohn. 2CanzonettaRheinberger. 3. Concert FantasieH. Berens. 4. Bénddiction nuptialaSaintSaèns. 5. Aria uit de MessiasHiiadel. door Marcellus Emants. van Léon Gozlan. Plaatsen kunnen (uitsluitend op vertoon van de kaart) wor den besproken op de gewone wijze aan den Schouwburg. N. B. De toegang naar de Gaanderij is op last van de Po litie aan de Parklaan. Donderdag 4 April, des avonds ten 8 ure, Toegang voor houders van kaarten f 0.75. De inschrijving van leerlingen zal plaats hebben Maandag 8 April, des avonds van 710 uren. De nieuwe leerlingen worden geplaatst 1 Mei. Het hoofd der School, (262) S. P. VAN DORP.

Haarlemsch Advertentieblad | 1895 | | pagina 2