MOROCCO BOUND. Kamermuziek. 2 UITVOERING Vriend Frits. DIENSTBODE, Gemengd Koor. DIENSTBODE Maandag 29 April 1895, Vierde Séance op Dinsdag 30 April, ten 8 nur. Donderdag 2 Mei 1895, ling te Rotterdam. Twee zulke kroegjes, respectievelijk slechts groot 16 en 36 centiaren, werden in bod gebracht voor ƒ8650 en 8400 plus 8 pCt. kosten, terwijl voor een huis met tuin, groot 2 aren 75 centiaren, slechts f 5000 ge boden werd. Te Zalt-Bommel, alwaar de Gemeen teraad indertijd besloten heeft tot het verminderen van den gasprijs van 13 op 8 cent, vreesden velen, dat daardoor een groot tekort zou ontstaan, door ver beteringen aan gasfabriek en gasbuizen. Het tegendeel is geschied, en het toene mend gasverbruik heeft tengevolge gehad, dat de fabriek meer en meer winst gaat opleveren. De commissie van beheer der stedelijke gasfabriek heeft thans besloten, teneinde het verbruik nog meer te doen toenemen, aan den. Raad voor te stellen den prijs van kook- en drijfgas nogmaals te ver lagen, met 1 Juli a.s. te brengen op 5 cent per kubieken meter. In de eerst volgende raadsvergadering zal dit voor stel worden behandeld. Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar was het aantal bezoekers van het Koninklijk Kabinet van Schilderijen te 's Gravenhage 2.582, Museum Meer- manno Westreenianum te 's-Gravenhage 17, Koninklijk Penningkabinet te 's-Gravenhage 84, Rijksmuseum te Am sterdam 31.505, Rijksmuseum van Oud heden te Leiden 747, Rijks Ethnogra- phisch Museum te Leiden 84, Rijks Kabinet van Prenten te Leiden 22, Historische zaal in het Prinsenhof te Delft 515, Gevangenpoort te 's-Graven hage 1.733, Muiderslot 187, Ruïne van Brederode 111, Monument te Heiliger- lee 48. Naar de Middelb. Ct. met zekerheid verneemt, zal de vorstin Von Wied, vergezeld van de prinsen en prinsesjes, dezen zomer van 1 Augustus tot in de Maand September te Domburg in het „Badhotel" van den heer H. J. Vreeburg vertoeven. De verschillende appartementen zijn besproken. Het gevolg van de vorstin zal bestaan uit den hofmaarschalk graaf Van Bylandt, eenige hofdames, de bonne der prinsesjes en verder dienstpersoneel. HAARLEM 26 April 1895. Omtrent de waardeering van het weigeren der gevraagde vergunning aan het brongebouw loopen de gevoelens zeer uiteen. De Gemeentestem zegt: Ongetwijfeld is te Haarlem het maxi mum van vergunningen bereikt en gold het dus hier eene buitengewone ver gunning, die volgens art. 2, al. 3 drank wet, in bijzondere gevallen, na mach tiging van Ged. Staten, kan verleend worden- Met het oog op de bij de vast stelling van dit art. gebleken bedoeling des wetgevers, om namelijk aan nuttige of wenschelijke inrichtingen als hoedanig het te Haarlem op te richten »Kurhaus" wel zal zijn te beschouwen eene vergunning boven het maximum te kunnen verleenen, hadden wij eene tegenovergestelde beslissing verwacht. Van een geheel verschillende meening is het Weekblad voor Burgenlijke Ad ministratie. De geest der drankwet, dus merkt het op, is beperking der tapperijen en ons komt het voor, dat B. en W. van Haarlem met kordaatheid in dien geest hebben gehandeld. Zij hebben een voor beeld gesteld, dat navolging verdient. Wanneer de bedoelde inrichting inder daad „nuttig of wenschelijk" is, wat wij gaarne aannemen, dan zal zij ook moeten kunnen bestaan, zonder er ter stond een kroeg aan te verbinden. Is het geen spotternij om naast het heil brengende staalwater een jeneverkraan te willen plaatsten De Handelsvereening alhier heeft be sloten op het verleenen der vergunning bij B. en W. aan te dringen, omdat die wordt geacht te zijn in het belang der gemeente. Op het Museum van kunstnijver heid alhier zullen aanstaanden Zondag nogmaals de Perzische postzegels, ver vaardigd door de firma Joh. Enschedé en zonen alhier, te bezichtigen zijn. Des Zondags is de toegang vrij. Door B. en W. is aanbesteed de levering van materialen voor het onder houd van straten en riolen. Laagste inschrijvers zijn: 555.000 straatklinkers (Waalvorm) Gebr. Bos te Haarlem voor 14.67 per 1000. 51,750 straatklinkers (Utrechtsche Waalvorm) G. J. W. Koolemans Beijnen Czn. te Utrecht voor ƒ15.97 per 1000. 100,0000 Utrechtsche drieling straat klinkers J. de Koning Jbz. te Woerden voor 11,07Va per 1000. 100,000 blauwe IJselstraatklinkers Schalij Bekker te Schoonhoven voor 6,59 per 1000. 300 strekkende meter trottoirbanden van Escauzijnschen steen Louis Gaffin te Luik voor 2,19 per strekkende meter. 50 groote ijzeren straatkolken de Ijzergieterij „de Prins van Oranje" te 's Hage voor 9,68 per stuk en 50 kleine dito dezelfde voor ƒ8,05 per stuk. Gegoten ijzeren dekplaten de Ijzer gieterij ïde Prins van Oranje" te 's Hage 25 a 4,38, 60 a ƒ3,18, 40 k ƒ2,88 en 50 a 0,72y, per stuk. Volgens de heden gesloten kiezers lijsten, bedraagt het getal kiezers alhier voor de Tweede Kamer 2826, van de provinciale Staten 2821 en voor den Gemeenteraad 2816. Allerlei geruchten deden gedurende de laatste dagen de ronde omtrent de arrestatie van den vermoedelijken be drijver der moorden aan den Raamsingel. Wel heeft de arrestatie van zekeren G. plaats gehad, doch of men in hem den moordenaar heeft te zoeken, wordt door desbevoegden sterk betwijfeld. De Heer W. van Amstel Wz. maakt volgens achterstaande advertentie be kend, datde bekende melkinrichting aan den Kloppersingel met 1 Mei verplaatst wordt naar de Oude Gracht hoek Zuider straat. Tevens wenscht hij er de aandacht op te vestigen, dat hij tot de nieuw op gerichte melkinrichting aan den Klop persingel in geen betrekking staat. Aan het brongebouw in het Fre- derikspark, aan het terein voor het bou wen van honderd twee en negentig wo ningen achter de Boterfabriek aan de Leidsche vaart en op nog een paar aan genomen werken enz. hier ter stede heb ben de timmerlieden Donderdag ochtend het werk gestaakt. Hun getal is ongeveer tweehonderd. De eisch is drie en twintig cents per uur en een werkdag van elf uren. Op verschillende werkplaatsen is het werk gaande gebleven. Er werd medegedeeld, dat pogingen werden in het werk gesteld om ook daar het werk te doen staken. Het besluit tot deze werkstaking is genomen in eene vergadering, Woensdag avond gehouden in Felix Favore. Hier ter stede is gisteren overleden de heer J. van Diermen geboren 22 April 4804. Hij was Ridder van het metalen Kruis. Door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland zijn benoemd tot Rijksschatters voor de personeele belas ting dienst 4895/4896 voor de inspectie Haarlem de heeren G Boogaard, A. Brakel Jr., J. W. Daudey, I. van Cam- pen, C. J, Cramer, G. J. Heydanus, A. J. Stoel Jr. en J. A. Jonker. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 24 April. J. Kolderie en M. II. van Es. P. F. van Koningsbruggen en E. Kockelkoren. P. van Strien en A. Jongbloed. A. Dit- mar en M. Lageweg. P. Elipsen en G. Kers- 8ens. W. van Baardwijk en J. Boer. M. R. Watzema en M. de Vries. J. J. Veldhuijs en W. Wijling. E. B»s en G. Blitterswijk:. J. C. van Ruizen en G. Rietman.P. Veldheer en M. Kok. C. Niemöller en M. Damiaans. J. Vermeer en P. G. van Koten. - W. E. Ie Eebre en M. Bierbaum. Jvan Maas en H. J. Denser. W. B. Kortebein en A. A. Dorre man. GETROUWD. 19 April. J. Plugger en A. L. van Ooster zee.23April.J. N. de Chateau en W. M. C. Donkers. 24 April. T. Heemskerk en A. E. Dnineveld. A. Pijnakker en S. C. van Ever- dingen. J. Vreugdenburg en C. Wilner. J. Gieliam en P. C. Bouwmeester. J .van Gel der en E. Krap. B. H. van der Moolen en E. Snelderwaard. A. WSchrama en C. Koers- velt. 25 April. J. F. Heijligers en P. van der Elshout. A. van Huizen en J. la Lau. GEBOORTEN. 17 April. S. van Kugk geb. Stienstra d. 18 April. A. van Twuijver geb. Lewis d. J. A. Miseri geb. ter Horst z. B. Kluit geb. van der Blink z. 19 April. G. Hoogvelt geb. Zonnevelt z. P. van Raaphors gen. van der Hulst d. en z. E. de Roo geb. Koppen d. H. Kuijper geb. Dernison d. H. Roosdorp geb. Dijkstra z. 20 April. A. C. Kromberg geb. Gö'te d. J W van den Heuvel geb. Verhagen d. A. Caasee geb. Paap z. Wiersma geb. Meinsma z. 21 April. P. Go- vers geb. de Boer z. E. A. Koning geb. Kaart z. J. Groeneveld geb. Harlel z. N. Sehoppenhorst geb. Gude d. A. M. van den Berg geb. Jacobs d. S. Baske geb. Mok d. 22 April. E. P. T. Klabou geb. Groenen- daal d. 23 April. J. van der Veldt geb. Jans zen z. 24 April. A. M. A. Leisinggeb. En gelman z. G. B. van Aken geb. van der Put ten z. E. A. M. Kales geb. Vroom d. J. J. Nachtegeller geb. Stikvoort d. 2) April. C. S. W. Plate geb. Kehrer z. OVERLEDEN. 17 April. M. Kuipers 10 m d. Spaarnwou- derstraat. 18 April. M. H. Guitoneau 9j. Heerensingel. 19 April. A. Koot 22 j. Spaarnwouderstraat. C. de Zwaan, wed. van Eeden 75 j. Hazepaterslaan. L. Kostelijk2 j. z. Clercqstraat. W. Coolen 40 m. d. Spoor wegstraat. 20 April. J. O. Koopman 13 m. z. Spoorwegstraat. H. M. Lasschuit 7 m. d. Hondesteeg. 21 April. C. J. de Rijk 61 j. Vrouwesteeg. W. C. Heistek 4 m.z.Oranje straat. M. A. Elsenhout 83j.Warmoesstraat. M. van der Werff.wed. Deen 87 j.Witstr. 22 April. C. E. L. Pareau 68 j. Raamsingel. P. Smit 40 j. z. Meester Joostenlaan. M. G. Ophoven 90 j. Wijde Appelaarsteeg. A. Kok 6 m. z. Nassaulasn. 23 April. M. Hens 69 j. Jansweg. G. Koop man 2 j.z. de Clercqstraat. 24 April. A. A. E. de Jong 9 j. z. Rozestraat. H. M. Meijlink, wed. van der Laan 88 j. Gr. Houtstraat. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelij ks f uitgezonderd des Zondags van 's middags 11 tot lure voorde eigenaars terug te bekomen zijn. Een hond. Eenige portemonnaies met geld. Eene shawl. Een krui wagen. Een koperen rijtuigmoer. Een knipmes. Een metalen opzet. Eene muilkorf. Een bos sleutels. Een ledig fust. Een halsband. Een hemd. Eene handkar. Eene vrou wenzak. Een hoepel. Eene zilve ren lauwerkrans. Een kerkboek. Gevonden in de opgehaalde vuilnisstof- fen een zilveren theelepel en 48 koperen gewichten, terug te bekomen aan het bureau van het Hoofd-Opzichter, der Gemeente-Reiniging, Harmenjansweg. Een zakmes. Een Zakmesje. Een lombardbriefje. Eene vrouwenzak met zakdoek. Een hond. Eenige sleutels. ADVERTENTIEN. VEEMARKT 24 April 4895. AangevoerdPrij s 12 Koeien ƒ125 150. 241 N. Kalveren 4.— y> 7. 56 Schapen 3> 16.21. KAASMARKT van 24 April 1895. Verkocht 15 stapels, uitmakende 1715 kazen, wegende 3312 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. f 25. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. 5e CONCERT (buitengewoon) op Maandag 29 April 1895 des avonds te Tl/U uur, io de Con certzaal der Sociëteit -Vereeniglng" met medewer king van het orkest van het concertgebouw te Amsterdam, onder leiding van den Heer "WILLEM KES, (Eerelid der Bachvereenigingv). Solisten: Mejuffrouw ELISABETH M. REY NOLDS uit Londen, (piano) en Mejuffrouw ADRIENNE OSBORNE ait Leipzig, (zang). PROGRAMMA. 1. Symphonie No 4 (Bes gr. tL.v. Beethoven. a. Adagio. Allegro vivace. b. Adagio. c. Scherzo. Allegro Vivace.Trio. d. Allegro ma non troppo. 2. Aria uit «Mignon"Thomas. 8. Concert voor pianoGrieg. 4V yhérad," Symphonie3ch gedicht uit den Cyclus „Mijn Vader land". F. Smetana. 5Liederen. a. FeldeinsamkeitBrahms. b. Harold nnd Ellavon Koss. c. Das Madchenu.d. Schmetter- lingd'Albert. 6a. Adagio en Finale uit de Suite, op. 4L. Schlegel. b. Nocturne (DeB dur)Chopin. c. La chassePaganini-Liszt. 7. Ouverture van de opera «Tann- hauser"R. Wagner. ORGELBESPELING in de Groote- ot St. Bavokerk alhier op Dinsdag 28 April. 1895, des namiddags van I2 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1Pa88acagliaJ. S. Bach. 2. AdagioKühmstedt. 3Sonate op •Sollt' ich meinem Gott nicht Singen."S. de Lange. a. Maestoso moderato. b. Andante. c. Finale. 4. CavatineJ. Raff. 5. Koor nit (Paulus)Mendelssohn. 99" Op verzoek tweede en zeker laatste voorstelling door het Engel- sche Burlesque gezelschap van het Shaftesbury theatre te Londen. (Op reis naar Marokko.) Aanvang 7uur. Balcon 2.50, Stalles 2. 4e Loge ƒ4.50, Parterre ƒ4.50, 2e Loge ƒ1.Gaanderij ƒ0.50. Sociëteit „Vereeniging" (Bovenzaal). StrijktrioBeethoven. Sonate voor piano en violoncelMendelssohn. PianoguartetL. Schlegel. Toegangskaarten voor een Heer a ƒ2.voor eene Dame a ƒ4.50 verkrijgbaar bij H.H. Boekver- koopers. L. SCHLEGEL. HAARLEMSCH Beschermheer Jhr. Ernest H. van Loon. Directeur de Heer Chr. P. W. Kriens. op Woensdag I Mei 1895, 's avonds te 8 uur in de Concertzaal der Sociëteit VEREENIGING", met medewerking van Mej. ANNA KAPPEL, Sopraan, 's-Gravenhage. Begeleiding van het klein Orcliest van het Stedelijk Muziekcorps. Kaarten en programma's te beko men bij de HH. boekhandelaren H. N. MUL, MET MEYLINK, DE ERVEN LOOSJ ES, D. J. v. D. WILK en op den avond der uit voering aan het bureau der „Ver eeniging." Namens het bestuur: D. DIEPHUIS, Secretaris. OPTREDEN VAN WILLEM VAN ZUYLEN, ter herdenking aan zijne 40-/a- rige tooneel loophaan. Tooneelspel in 3 bedrijven, van Erckmann Chatrian. Aanvang 8 uur. Balcon f 1.50, Stalles ƒ1.25, le Loge 1.Parterre 0.75, 2e Loge ƒ0.60, Gaanderij ƒ0.30. Tegen Mei wordt gevraagd eene als meid alleen. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. Adres Wagenweg 4 a. Wegens onvoorziene omstandig heden gevraagd tegen Mei een nette die goed kan koken en werken. Zich aan te melden na 8 uur Wilhelminastraat 23.

Haarlemsch Advertentieblad | 1895 | | pagina 2