33 Soirée Musicale De Man met de Wassenbeelden. Een «ntaard Vader. Dienstbode- DIENSTBODE, DIENSTBODE, Buitenmeisje, Keukenmeid, Ëen flinke Dagmeid DAGMEID, DAGMEISJE, ADVERTENTIEN. Hollandsch Tooneelgezelschap Zondag 22 Maart 1896, Vereenigde Rotterdamsche Tooneelisten, Donderdag 26 Maart 1896, Eene Vergissing. op Zaterdag 28 Maart 1896, JOH. STEENMAN, Toelating van Leerlingen. Dienstbode of Vrouw Dienstbode, Keukenmeid Dagmeisje, Bekwame Costuumaaaister Keukenmeid, Dagmeisje Een DAGMEISJE Dienstbodenmutsen. het grasgewas op de dijksgronden en bermen langs het Noordzeekanaal einde straatweg Amsterdam-Haarlemop brengst der 16 perceelen. (waarvan er 2 niet gegund werden) ƒ1460, tegen 1216 pefr jaar in het vorige tijdvak; de visscherij op het Noorzeekanaal en zijkanalenopbrengst 2004 tegen ƒ2539 bij de vorige verpachting; c. het jachtrecht op de verhuurde perceelen, slechts ƒ38 tegen ƒ124; d. het riet gewas langs de genoemde kanalenvan de 10 perceelen worden er 5 aange houden, ƒ584 tegen ƒ989. Te Hoofddorp Haarlemmermeer heeft men de ontdekking gedaan, dat zich ook daar gasbronnen bevinden. Bij den heer S. hield men na het oppompen van een karaf water, een brandende lucifer er boven waarna dadelijk een vlam zicht baar werd. Bij den landbouwer Eijken aldaar, waar ze het eerst ontdekt werd, is zoo veel gas aanwezig, dat de geheele boeren plaats hiervan kan worden voorzien. Met het toenemen der bevolking te Haarlemmermeer, schijnt ook de armoe de te vermeerderen. 10 jaar geleden toen de bevolking 14000 zielen telde waren de uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur 6000 gulden, nu de bevol king met 2000 zielen is toegenomen, is die som verdubbeld en bedraagt op heden ongeveer 12000 gulden. HAARLEM 20 Maart 1896. In tegenstelling met het groote suecès, op andere plaatsen behaald en in weerwil van de goede aanbevelingen, welke de voorstelling vooraf mochten gaan, zijn de Hamburger Plattdeutschen Schauspieler in onzen schouwburg met weinig gelangstelling ontvangen. Heel goed had de directie van den schouwburg Woensdagavond nog een gedeelte van de zaal aan een schietver- eeniging kunnen verhuren; deze zou zonder iemand te kwetsen de projectie len door de ledige vakken van balcon en loges hebben kunnen laten snorren. Toch maakte de vertooning aanspraak, èn zij ondervond die ruimschoots van de weinige aanwezigen, op groote waar deering. Daar is in dit spel een door gaande gemoedelijkheid en een frissche humor, die goed doen. Tante Lotte speelde voortreffelijk, zoowel in het voorstukje van dien naam, naar een novelle van Fritz Reuter, als in het geestige Jan Peper ling, waarin zij als eerzame huisvrouw den huwelijks hemel bewolkt zag door de verliefde kuren van haren echtvriend, die het met de schalksche dienstmaagd maar al te goed wist te vinden. Aan recht origineele tafereeltjes dreigende verwikkelingen, koddige ver gissingen, gemoedelijke verzoeningen, enz. bleek dit stuk overrijk. Vlot spel en eene zeldzame rolvastheid verhoogden den prettigen indruk er van. Het dialect stond het goed verstaan niet in den weg, zoodat er ondanks de leegte, ten slotte nog sprake mocht zijn van eene gezellige voorstelling. Eerst onlangs is het de firma Fritz Schulz Jun., te Leipzig, wier allom be kende huishoudartikelen (Glansstijfsel, Poetszeep enz) reeds sedert vele jaren de grootste navraag genieten, gelukt een nieuw, Poetspommade ver overtreffend poetsmiddel te vervaardigen, dat door haar onder den naam van «Globe-Poets- Extrakt" in elegante blikken doosjes in den handel wordt gebracht. Dit »Globe-Poets-Extrakt" is in deugd zaamheid werkelijk onovertroffen. Het is geschikt tot het poetsen van alle metalen voorwerpen, Goud, Zilver, Com positie, Koper enz. enz., welke men door het gebruik van het «Globe Poets Ex- trakt" met geringe moeite spoedig een onovertrefbaren, buitengewoon lang blij venden glans kan verleenen, zonder dat de gepoetste voorwerpen in het minst aangetast of bedorven worden. Het beste bewijs voor de onovertref baarheid van het «Globe-Poets-Extract" is het feit, dat dit nieuwe artikel in het jaar 1893 op de wereldtentoonstelling te Chicago als het beste poetsmiddel beschouwd en met de hoogste onder scheiding, Medaille en Eerdiploma be kroond werd. Als eigenares van de belangrijke mine- raalwerken in Neuburg a. D., alwaar de eenige bruikbare grondstof voor de ver vaardiging van het Globe-Poets-Extrakt" verkregen wordt, is de firma Fritz Schulz Jun., Leipzig, alleen in staat om, tot genoegen van de vele Koopers van dit spoedig gewild geworden Poetsmiddel, voortdurend een even goede waar te leveren. Daar waardelooze namaaksels voor zeker niet zullen uitblijven, is het aan te bevelen, bij het koopen nauwkeurig op te letten of de doozen zijn voorzien van het handelsmerkeen Globe in één breede roode streep, van de Firma Fritz Schulz Jun., Leipzig. Dit „Globe-Poets Extrakt" is verkrijgbaar in doosjes 5, 7 Va en 15 ets. per doosje bij de meeste Drogisten en Handelaars in Koloniale-, Galanterie- en Ijzerwaren. De eerste spinasie van den kouden grond is ter markt gebracht door Emile Eres van Heemstede en geleverd aan Govers en Baggerman. Een verdienstelijk ingezetene is aan de Stad Haarlem ontvallen. De Heer Mr. A. J. Enschedé, oudste firmant der aloude boekdrukkersfirma Joh. Enschedé Zonen is Donderdag na een kortston dig lijden overleden in den leeftijd van 67 jaren. De overledene was versierd met de Ridderorde van den Nederlandschen Leeuw en met de orde als ridder 4e kl. van den Gouden Leeuw van het Huis van Nassau. Voorts was de heer Enschedé lid van eenige geleerde genoot schappen. Veel moeite en zorg werd door den overledene, die jaren lang archivaris en Bibliothecaris der Stad was, aan de rijke verzamelingen of het raadhuis ten koste gelegd. Over het aan die betrekking verbonden honorarium werd door den heer Enschedé niet beschikt; overeen komstig zijnen wensch werd het daar voor uitgetrokken bedrag geheel aan gewend om de belangwekkende stads boekerij door aankoop te verrijken. In tal van openbare en bijzondere betrekkingen was hij steeds van gan- scherharte werkzaam. Op het Museum van Kunstnijver heid zuilen a.s. Zondag als nog tentoon gesteld zijn de werken van A. Ter wes ten, de nieuwe studiën van de leerlingen der school, en het tweemaandelijksch tijdschrift voor versieringkunst onder redactie van den Heer Boersma. De in deze gemeente gehouden collecte voor het fonds van den gewapen- den dienst heeft opgebracht eene som van ƒ254.27Vs• BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. )8 Maart. A. Hueting en A. A. Montauban. H. van Niel en A. W. Koene. GETROUWD. 18 Maart. D. Ou1: en C. M. Bi-chot. A. Baas en F. C. Roest. H. L. Schouten en en H. M. S'eenkist. J. J. van den Berg en M van Wandelen. GEBOORTEN. 11 Maart. R. Taekeroa geb Kingmaz. 12 Maart. A. Smaling eeb Blonk z. AP. Hoenderdos geb. van Bruggen z. A A.M. van Walwijk geb. Kooij z. A. M. H. Ides geb. van der Beid z. 13 Maart. J. Schaken g b. Lanooij z. E. Haan geb. Vredenburg z. E. G. Bessen geb. Brakenhof z. H. Seton geb. Pavias d. J. P Stringer geb. van Zwe den z. 14 Maart. H. van Deventer geb. van den Klinkenberg z. J. Tueset geb. Lijnzaad z. C. A. van Alphen geb. van Dalsen z. A.Smits geb Huijsmansz. F. WC. Dekker geb. Steinheiter d. J. Hira geb. Renout z. M. J. C Oosterman geb. Keh-er d. A. van der Slois geb. van Ginkel z. E. H.J.C Bon geb. Zwart z. 15 Maart. A. M. van derEngh geb. Vergers d (levenl.) W. S. Groenewoud geb. Zurendonkz.—M. deNijsgrb Salodez. M. Groot geb. Lange d. - C. A.Uittenbogaard geb Rousz. 16 Maart W. Hessüng geb.van Raalte z. T. Passer geb. Rijniersce z. M. Boerrigter geb. van Westerhoven z. A. J. van der Boom geb. Fortgens z. A. M. van der Weiden geb. Althoifd. 17 Maait. M.Th. Heeres geb. Vrugt d G. C. Lasschuit geb. de la Chambre d. J. M Heinsbergen geb. Assendelft d. M. Perry geb. Banen d. 18 Maart. C. van Ketel geb. Rijbroek z. J. Suerink geb. Lippus z. A. M. Reckman geb. van Huizen d. C. J. Joor geb. van der Ham d Jonkvr. G. S Westerouwen van Meeteren geb. van Sij aesteijn z. A. G. Voigt geb. Berkenkamp d. (levenl.) 19 Maart J. Braakenburg geb. Ketema d C. van der Erf geb. Kcelemeijerz. OVERLEDEN. 13 Maart. T. H. Cast 57 j. K Lakenstraat. 14 Maart. J. J. Prins 87 j. Wilsonsplein. H. Lensen 37 j. Ripperdasteeg. Wed. W. Coolen geb. van Staveren 74 j. Houtmarkt. 15 Maart. G.Kruid 3 j. d.Vooruitgangstraat.— M. Verdonk geb. Bartelzon 66 j Kennemer- straat. A. A. Scholts 11 dg. d. Oudeweg. 16 Maarh A. M. G. Visser 3 a d. Raamsingel. P. van Dijk 56 j. Z. Polders'raat. C. P. Sabel 6 m. d. Jan Steenstraat. C. van Rijn 13 m d Harmenjansweg. 17 Maart M Loep 85 j. Schotersingel. P. C. Touw 7 j. z. Dubbele buurt. A.Sierveld lflm.z. Antonie- straat. P. J. Ego 70 j Celiasteeg. F. J. van Alphen 3 d.z. Boogaard-traat. KAASMARKT van 18 Maart 1896. Aangevoerd stapels, uitmakende kazen. Verkocht 8 stapels, uitmakende 761 kazen, wegende 1496 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. ƒ23.50 VEEMARKT 18 Maart 1896. Aangevoerd: Prijs: 1 Pink 60. 93 N. Kalveren 6.10. 4 Schapen. 10.24. 8 Paarden ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 24 Maart 1895, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2Choralvorspiel uud FugaBrahms. 3. Sonate.A. G-. Bitter. 4 ElevationSaint Saëns. 5. Aria uit de Messiasllandel. v/h Paleis voor Volksvlijt. Groot Drama in 5 bedrijven of 8 Tafereelen, naar Xavier dé Montépin. Aanvang 7i/s nur. Balcon 0.75, Stalles en 1 e Loge ƒ0.60, Parterre ƒ0.50, 2e Loge ƒ0.40, Gaanderij ƒ0.25. Dir. LE GRAS HASPELS. Laatst optreden van Wil lem van Zuvlen in dit seizoen. Klucht in 3 bedrijven. Gevolgd door Blijspel in een bedrijf. Aanvang 71/, uur. F Balcon ƒ2.-, Stalles ƒ1.75,16 Loge f 1.50, Parterre 1.25, 2e Loge ƒ1.Gaanderij ƒ0.50 in de bovenzaal der Sociëteit VEREEN1GING." 'i avonds 8 uur, TE GEVEN DOOR met medewerking van Mevr. S. BOSMANS-BENEDICTS, Piano. Den Heer HENRI BOSMANS, Violoncel. Den Heer H. W. HOFMEESTER, AU. Introductiekaarten a ƒ2.bij de H.H. Boekhandelaren. Op de Rijksleerschool, Ged Voldersgracht 22, kunnen 1 Mei a.s. leerlingen geplaatst worden, die op dien datum den leeftijd van 6 jaar bereikt hebben. Aanmelding op vertoon van ge boortebriefje en vaccinatiebewijs vóór 1 April e.k., dagelijks van 12 uur tot half één des na middags. Den ouders wordt verzocht, het kind bij de aangifte mede te brengen. Het waarn. Hoofd der School, J. W. SEVENHUIJSEN. Haarlem, 17 Maart '96. Tegen April gevraagd eene die alle net kamerwerk kan ver richten (geen straatwerk), van 's morgens half acht tot vier uur. Adres bureau van dit blad. Gevraagd voor noodhulp of vast eene zindelijke Adres in persoon Leidsclie Vaart 140. Gevraagd tegen Mei eene fats. nette die goed kan koken en werken als meid alleen, P. G. Zich te ver voegen Kleine Houtstraat 76. Gevraagd eene flinke fatsoenlijke die goed kan koken en netjes wer ken, P. G. Zich te vervoegen Nieuwe Gracht 50. In een stil gezin wordt met Mei gevraagd eene R. K. als meid alleen. Br. fr. onder No 735 aan het bureau van dit blad. Aan hetzelfde adres eene R. K. werkster gevraagd of iemand ge schikt voor tafeldienen en strijken, Wordt gevraagd 1 Mei een flink van den P. G-, Hoog loon en verval Fr. br. met volledige inlichtin gen onder No. 750 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een nette, eenvoudige P. G ook genegen huiswerk te verrichten. Adres Ged. Oudegracht 104. Mr. Th. DE HAAN HUGEN HOLTZ, Spaarne 94, te Haarlem vraagt tegen 1 Mei e.k. wegens huwelijk der tegenwoordige, eene P. G., tevens voor huiswerk. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. gevraagd tot 1 Mei. Adres Ruycha- verstraat No. 17. Wordt gevraagd tegen 1 Mei, van 's morgens 71/2 uur tot 's mid dags 5 uur, een fatsoenlijk een niet boven de 16 jaar, tegen ee wekelijksch loon van ƒ1.buiten den kost. Zich te vervoegen Leid- schevaart 94. gevraagd, tegen hoog loon. Br. fr. onder No. 743 aan het bureau van dit blad. Met Mei gevraagd een die huiswerk moet verrichten. Zich te vervoegen 's morgens vóór 12 uur, Parklaan 73. Wordt gevraagd tegen Mei eene flinke van den P. G. Adres Anthoniestraat 63. Terstond gevraagd een net P. G., niet onder 15 jaar. Adres Oude Groenmarkt No. 12, gevraagd, van 9 tot 4 uur. Adres Oranjekade 11, In een klein gezin (eenige Dame) wordt verlangd een net niet beneden de 16 jaar, van 's morgens 9 uur tot 's middags 4 uur, om alle huishoudelijke be zigheden te verrichten, tegen 1.50 per week. Br. fr. onder No. 758 aan het bureau van dit blad. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor het wasschan van Adres Clercqstraat 131, desver- kiezende kunnen zij ook bezorgd worden Frankestraat 51. Wed. J. KOK. Er bieden zich aan een tweede meld en een keuken meid, van goede getuigen voorzien, vier jaar in één betrekking geweest. Brieven fr. onder No. 760 aan het bureau van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2