Opleidingsschool DIENSTBODE DIENSTBODE, Christelijke School Oude Gracht 39. Noodhulp. Dienstbode, DIENSTBODE, MEISJE, Nieuwsberichten. ADVERTENTIEN. H. C. G. „Bood en Wit". S. P. VAN1 DORP. Keukenmeid, Dienstbode, Het gasrapport over Februari wordt aangenomen voor kennisgeving. Tot gemeente heelkundige wordt her benoemd de Heer K. F. van Maas met zestien stemmen, twaalf blanco briefjes en een stem tegen en zulks na eene tamelijk langdurige geheime zitting, waarna de vergadering werd gesloten. Voor wie zich eenigzins eens denk beeld wil vormen van de hoeveelheden kool, die nu elke week van Langendijk voor het meerendeel naar het buitenland vervoerd worden, diene het volgende: in de vorige week werden alleen aan het station Noordscharwoude ongeveer 30 waggons, uitsluitend met kool, ver zonden. Als men nu nagaat, dat elke wagen van 5 tot 9 duizend kolen laadt, komt men voor het aantal der vervoerde kolen van de vorige week tot een aan tal van minstens 200.000 stuks. Deze zonnige voorjaarsdagen komen den bou wers, die nog kool in de schuren heb ben, slecht te stade; de koolprijzen rijzen weinig. Uit den Haag meldt men, dat een pas ontslagen gevangene aldaar den officier van Justitie wenschte te spreken en toen hij was toegelaten, dien heer on verhoeds aanviel. Hij werd onmiddellijk weer in arrest genomen, nadat een rijksveldwachter den aangevallene ont zet had. Er is een onderzoek ingesteld naar de toerekenbaarheid van den man. Naar uit 's Gravenhage wordt bericht, zou er sprake van zijn, dat de Neder landsche regeering haar bemiddeling aanbiedt aan President Krüger, voor het geval de regeering der Transvaalsche Republiek Nederlanders zou wenschen te benoemen in ambten of betrekkingen bij de administratie of bij het onderwijs. Volgens de N. B. Ct. is onder de stamgasten van een voornaam koffiehuis te Breda eene vereeniging opgericht die den naam draagt „Op tijd thuis", verkort O. T. T. Hel publiek heeft de vrijheid genomen hiervoor te lezen „Over tijd thuis." In de IJ en Haarlemmermeer polders komen reeds tal van Belgische arbeiders zich bij de landbouwers ver voegen om wied werk; zij bieden hunne diensten aan tegen 0.50 per dag met nachtverblijf in de stal of schuur. Tot bestuurslid van den Veenpolder onder Haarlem en Heemstede is gekozen de heer A. Voortingtot idem van den Waarderpolder onder Haarlemmerliede de heer A. F. Kremer, tot voorzitter van het bestuur van den Romolenpolder aldaar de heer Mr G. P. delcourt van Krimpen, tot bestuurslid van den Poel polder de heer L. G Prins en tot hoofd ingeland van den Haarlemmermeerpol der de heer Ch. van, der Poll, allen te Haarlem. EIAARLEH 3 April 1896. Aanstaanden Zondag en Maandag zullen in het Museum van Kunstnijver heid alhier de teekeningen van A. Ter westen, alsook de teekeningen van de leerlingen der school van Kunstnijver heid nog tentoongesteld blijven, terwijl er in de zaaien van het Museum nog eene tentoons telling van Nederlandsche gebouwen te bezichtigen is. Des Zondags is de toegang vrij. Voor de heden gehouden verpach ting van twee kiosken in den Hout zijn twee aanbiedingen gedaan. De post is gegund aan W. Warmendam voor een gezamenlijk bedrag van ƒ177. Naar men uit goede bron ver neemt, zal a. s. week door de Hollandsche opera in den schouwburg alhier Mignon ol Tannhauser opgevoerd worden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 1 April. P. J. de Bijl en W. M. vanMook. H. Severein en I. Ratsma. J. van Mierlo en A. M. Creemers G. van Wunnik en M. M. de Koe. W. Kruijd en H. M. Reraer. J. Truijens en A.Th. van der Dussen. P. Jacobs en lil E. van Waveren. F. A. Sleg'enkorat en C. Verhagen. C. A, Staphors en A. E. Koks. J Th ARooijeus tn 1L. AHeerier. J. P. van Son en A. P. Vos van Zon. J. Veonink en M. Edel. A. van der Putten en B. Bakx. 2 April. F. C. M Sudkamp en F. M C. Ve hoeven. G. H. de Loor en A.R. van Leeuwen. G Jansen Hendriks en M. B. Weldadigheid naar Vermogen". AfdeelingWERK VERSCHAFFING. Van 1 Nov. tot 26 Maart, hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor co8tuumnaaister. 22 voor werkvrouw. 14 voor grondwerker. 15 voor loopknecht. 49 voor los werkman. 5 voor schilder. 2 voor timmerman. 3 voor huisknecht. 1 voor bankwerker. 1 voor koffihnisbediende. I voor kantoorbediende. 5 voor oppasser. 6 voor breiwerk. 1 voor mangelwerk. 1 voor baker. 1 voor strijkster. 4 voor naaister. 1 voor waschvrouw. 1 voor witter. voor kleedermaker. "2 voor metselaar. 1 voor opperman. 1 voor letterzetter. 1 voor voorslager. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 26 Maart zijn de volgende per sonen geplaatst. 1 voor breiwerk. 1 voor krnideniersbediende. 8 voor loopknecht. 15 voor werkvrouw. 2 voor snelpersdraaier. 1 voor smid. 40 voor loswerk. I voor witter. 1 voor kleedermaker. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Boelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 8-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Boelen, Kamer No 2. NelUssn. W. G. Keur en G. Bliek. H. R. van den Sleen en J. W. P. Bultman. A. E. A. "Wibier en M. G. Uitzeteer. GETROUWD. 1 April. E. Hooglugt en 3. Klein. H. van Niel en A. WKoene. 2 A pril. A. Hue- ting en A. A. Montauban. M. J. Nix en H. M. C. van Cbsterzee. GEBOORTEN. 2i Maart. J. L. Palte geb. Steringa z. 26 Maart. E. Officier geb. van den Bosch d. Y. E. Otter geb. van Beem d. A. M. C. Stok man geb. Erigerio z. M. Diet vast geb. van Drentli z. H W. Prinsen geb. Jansen d. B. Hoeksma geb. Loek z. 27 Maart. N. Dek ker geb. Blokker z. M. M.van Hooijdonk geb. Lammersed. J. Germans geb. van Brinkom d. C. Hartogh geb. Bekker z. C. Piet geb. Monnee z. J. Cassee geb. Willemsez. 28 Maart. E M. J. Bouman geb. van der Horst d. A M. Zwart geb. Steffers d. D. C. Preijs geb. Let d. 29 Maart S. A. Belter man geb. Richter z. C. W. Zijlmans geb. van der Zwet z. J. C. Seegers geb. Breed d. M. M. Ruigrok van der Werven geb van der Werff z. P. J. Cuijon geb. Visser d. L. Fransman geb.Velleman d. - Ph. J Brink geb. Staphorst z. M. E. Staphorst geb. van Leeu wen d. H. G. Laag geb. Verbeek 2 z (twee ling). J. E. Bongers geb. Petri z. C.J. Kerkhoff geb. Krmjver z. C. Hessels geb de Vries z. E Benjamin geb. Smitz. E. Ren- sen geb. van Duijn z. D. C. van der Vossen geb de Haan z. A. Asmageb. Russd. (levenl M. J. Baaten geb. Kuijpers d (levenl M. H. Heijstek geb. Slakkorst d. (levenl.) - 30 Maart. Wvan der Bel geb. Blankert d. A. M. Redeker geb. Stuurman z. M. van Tongeren geb. de R oij z. M. van Nes geb. Lodder z. 31 Maart. K. Meen en geb. Benes d. l April. O. M Smit geb. van Campen d. I. M. Bonarhngeb. Remméz.— H. Kaasen brood geb. Meijer d D S weerts geb. Fran ken d. 2 April. F. Westera geb. Groen z. OVERLEDEN. 25 Maart. A. Franke 82 j. L. Hofstraat. H. Lenteling 64 j. Hoogstraat. A. Emans 67 j L. Margaretbastraat. 26 Maart. S. J. Heeres 9 dg. d. Kampervest. AG. Bulters 3 m. d. K. Poellaan. W. Overmeijer 73 j. Gr. Houtstraat. 27 Maart Wed. Th. J. Gerrit sen geb Niekerk 75 j. Jacobijnestraat. C. Smit 41 j. Luitensteeg. 28 Maart M. E. Aauama geb. Blomsma4f) j. Leidschestraat. D. Hessels geb. Luikel 32 j. Doelstraat. 29 Maart. C. W. Visser 12 m. d. Gierstraat. C. Peper 69 j. Jansstraat. 31 Maart. J. H. de Boer geb. Meijer 65 j Teylerstraat. B.van Viersen 18 m. d. Gasthuisstraat. Jde Ko ning 17 m. d. Voo-uitgangst--aat. 31 Maart. J. B. G. Stenacker 23 m. z. KI. Heiligland. P. Ruigrok geb.van der Werven 2 dg. z. Spaarn- wouderstraat. M. C. Schilte geb. Hobbele 67 j. L. Heerenvest H. Mulder 23 m. d. Heerensingel. Wed. H. M. Oolgaardt geb. Roos 73 j. Staten Bolwerk. J. Hoogkamer 2 j. d. Palmstraat. N. van Loog 13m.z.Z. Polderstraat. 1 April. E. C. Slikker 3 j. d. Botermarkt. PAARDENMARKT 27 Maart 1896. Aangev. Middenprijs. 54 Paarden ƒ50.— ƒ200. Wegens het slechte weder was de aanvoer, bestaande uit gewone werk paarden, zeer gering, en dientengevolge niet veel handel. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaarten, bestemd voor onbekends personen, gedurende de eerste helft van Maart 1896, welke stukken thans door de Afzenders kunnen worden teruggevraagd. Brieven. F. H. Swamro, Almeloo; B. de Krijger, 11. Jansen; Amst. Boek- en muziekhandel J. v. d. Berg Tuio, C Timmermans, YVillemse, C. de Bruin, A. v. Muunekrelde, alien Amsterdam; N. Bonten, Dordrecht; Coster A Haartman, B. Op dam, allen 's Gravenhage; Nienwenhuis, JMid dendorp. M M. Geertsema, a'len Haarlem; A. v. d. Thie, Harliogen Bragaar, Leiden Engelscb Ned. Stoomvaartmij, Rotterdam; Buurman, Win schoten. Briefkaarten. v. Enpelen, 1). Frank, E. Hopman, Heijmans, allen Amsterdam; H, Schouten, Eakhuizen; W. G. v. Onraad, Utrecht; J. Walig, Schaap? Buitenlandsche Brieven. H. AI. Stolwijk, Manitoba; Gregory, Amerika; B L. Bon, Brussel; G. Wagner, Groningen; H' Schermer, Morlautern; E S. P. v. Essen, London P. v. d. Weijden, Weltevreden; P. Carst, Johan nesburg. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktberichten van 30 Maart 1896. Witte Tarwe f 5.30. 5.60. Haver 2.65. 2.80. Paardenboonen 4.60. VEEMARKT 1 April 1896. AangevoerdPrijs 12 Koeijen f f. 2 Vette Kalveren 91 N. Kalveren 6.„8. 42 Schapen 10.23.— 6 Paarden KAASMARKT van 1 April 1896. Aangevoerd stapels, uitmakende kazen. Verkocht 9 stapels, uitmakende 996 kazen, wegende 1992 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. ƒ23. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 7 April 1895, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaA. Hesse. 2. Choralvorspiel und FugeBrahms. 8. Sonate No. 2S. de Lange. a. Maestoso, h. Andante, c. Allegro con fuoco. 4. Marche fanèbreChopin. 5. Allegro moderatoNiels W. Gade. Voorwerpen gedeponeerd aan het Commissariaat van Poli' ie die da- gelij ks uitgezonderd der Zondags; van s middags 1L tot 1 ure voor de eigenaars terug te b komen zijn. Een notitieboekje. Eenige bladen bladgoud tusschen twee glazen. Een eind touw. Twaalf mansboorden. Een pakje behangersgereedschap. Eenige paternosters. Een pakje boezelaars. Eenige portemonnais met geld. Een zakdoek. Een wielband. Eene tabiksdoos. Een sigaren- knipper. Een knipmes. Een broche. Een vouwsleutel. Eenige sleutels. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Ft br. 1896 Boter. Aangev. 759 verk. 7.00 KG. L. pr. ƒ1.10, H. pr. 1.20 p. KG. Biggen. Aangev. 658. verk. 624 stuks. L. pr. ƒ3.H. pr. 7.00 p. stuk. Schrammen. Aangevoerd 372, verkocht 303 stuks. L. pr ƒ8.—, H. pr. 16.00 p. st. Aardappelen. Aangev. 280 verkocht 245 H.L. L. pr. ƒ1.40, H.pr. ƒ2.50 p. H.L. Appelen. Aangev. 214 verk. 214 H.L. L. pr. 3.H. pr. ƒ8.p. H.L. Peren. Aangev. 190, verk. 154 H.L. L. pr. 2.50, H. pr. ƒ7.p. H.L. Markt van 30 Maart. 1896 Boter. Aangev. 198 verk. 139 KG. L. pr. 1.20 H. pr. ƒ1.30 p. K L Biggen. Aangev. 164 verk. 147 st. L. pr. 5.00. H. pr. ƒ7.—. p. st. Schrammen. Aangev. 80 verk. 54 st. L. pr. 9.H. pr. f 16.00 p. st. Aardappelen. Aangev. 37 verk. 37 H.L, L pr. ƒ1.70 H. pr. ƒ2.40 p. H. L. Appelen. Aangev. 17 H. L. verk. 17 H.L. L. pr. 3.—. H. 6.00. p. H. L. Peren. Aangev. 23 H.L. verk. 23 H.L. L. pr. f 2.50. H. pr. 5.00 p. H.L. Jongens uit den gegoeden stand, leeftijd 1216 jaar, die adspi- rant lid van bovengenoemde club willen worden, kunnen zich schrif telijk aanmelden onder opgave van naam, voornamen, leeftijd en adres bij den Heer A. MERENS Azn., Leidschevaart 140. HET BESTUUR. Anthoniestraat. Inschrijving van leerlingen op Woensdag 15 April, des avonds te 7 uren. Alle kinderen, die in 1890 geboren zijn, kunnen nu reeds ingeschreven worden. Plaat sing met Mei. Het Hoofd der School, (H. B. en Gymn.) verplaatst van de Witte Hee- renstraat 15, naar de Paaschvacantie van 214 April. G. FORTGENS, Hoofd der School. Door ziekte der tegenwoordige zoekt Mevr. BALWÉ, Prinsen Bolwerk No. 9, eene als meid alleen, voor 1 Mei of direct. Het gezin bestaat uit twee dames. Gevraagd met Mei een zindelijke die genegen is huiswerk te ver richten. Mits van goede getuigen voorzien, zich te vervoegen Zijlweg No. 53. Gevraagd tegen Mei eene flinke P. G., als meid alleen, goed kun nende koken en netjes werken. Zich persoonlijk te vervoegen Zijlweg 12a. Gevraagd met Mei eene goed kunnende koken en huis werk verrichten. Zonder goede getuigen zich niet aan te melden. Adres Mevrouw STRIETHORST, Schotersingel 47. Mevrouw VAN THIEL, Gedemp te Oudegracht No. 14, vraagt wegens ziekte der dienstbode, een Met Mei verlangt men in een klein gezin zonder kinderen eene eenvoudige liefst R. K. Adres Leidsche Vaart 16. Met Mei gevraagd eene fatsoen lijke net in haar werk, niet onder de 18 jaar en van goede getuigen voorzien. Adres Jansstraat 4. Mevrouw SCHORER vraagt met Mei een fatsoenlijk niet beneden de 18 jaren, dat goed naaien, mazen en strijken kan, ook glansstrijkenvan 7 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. Zich te vervoegen 's avonds tus schen 8 en 9 uur bij freule SCHORER, Nieuwe Gracht 7.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2