Een Inlegger Boe Onder, hoe Gekker, ié, Sociëteit „Vereemging." Vioolklasse l>e bazaar DAGMEISJE, Dagmeisje, DAGMEISJE, ADVERTENTIEN. Dollandsch Tooneelgezelschap Zondag 5 Mei 1896, op Zondag 5 Mei 1896, Instituut voor Jonge Dames Zijlstraat 62. Tuinjongen. Spaarne 19. Cli. KRIEXS, Een DAGMEISJE Dienstboden- of kinderwasschen. DAGMEISJE genot aan. De medewerking van me- juflrouw Jeanne Landré en den heer W. Robert Jun. (viool) stelde hem tot dit- laatste instaat. Mej. Landré zong op de haar eigene sympathieke wijze een keur van uitge zochte liederen en toonde daarin opnieuw de veelzijdigheid harer muzikale gaven. De heer Willem Robert was bijzonder gelukkig in de voordracht van Schu mann's Fantasie (Op. 73). Zijn spel onderscheidde zich door artistieke hoe danigheden, welke wij tot hiertoe nog niet bij hem hadden opgemerkt en die ons de overtuiging gaven, dat deze jonge musicus zijn weg in de muzikale wereld wel vinden zal. De vioolpartij in het zangnommer van Max Bruch, hoe een voudig deze ook mocht zijn, gat den heer Robert gelegenheid, den goeden indruk in het bovengenoemde Schumann- sche werk gemaakt, te versterken. Met belangstelling mag de verdere ontwik keling van zijn talent worden gadege slagen. Door de voordracht van eene met zorg samengelezen serie liederen vulde de concertgever zelf het programma aan tot een belangrijk geheel. Wie de pro gramma's van den heer Zalsman met eenige aandacht volgt, zal opmerken, dat deze zanger over veel lectuur be schikt en door zijne krachten te be proeven aan veel en velerlei reeds een belangrijk reportoire heeft verkregen. Aan de liederen van Joh. Brahms was thans een ruime plaats gegeven, terwijl in de tweede afdeeling nommers gezon gen werden van Dan. de Lange, Willem Landré, Schlegel en Joh. Wagenaar. De heer Zalsman behaalde veel succès onder een hartelijk applaus werd hem een lauwerkrans aangeboden. Nog zij vermeld, dat de heer Schlegel bij deze, evenals bij de vorige liederen- avonden de klavierbegeleiding vervulde en daardoor de muzikale beteekenis van de voordrachten niet weinig verhoogde. Tot den Raad van Bestuur van het Koloniaal Museum alhier zijn in de laatste maanden toegetreden de heeren J. E. Scholten te Groningen, A. 0. Wertheim, S. P. van Eeghen en H. J. Rahusen te Amsterdam, C. H. Krantz te 's Gravenhage, Mr. H. L. Drucker te Leiden, Mr. A van Naamen van Eemnes te Zwollekerspel en Mr. H. Rooyaards van Scherpenzeel te Utrecht. Voor ver schillende afdeelingen van het Museum werden weder geschenken ontvangen. Zoo werd de houtverzameling verrijkt door eene inzending van den heer H. D. Benjamins te Paramaribo, 43 mon sters (balken van flinke afmetingen) der meest deugdelijke houtsoorten van Suri name; de heer M. A. Q. Kluppel te Haarlem zond 14 Nederl.- Ind. houtsoor ten in. Van de heeren Coomans en de Roock te Rotterdam ontving het Museum 18 handelsmonsters gomdamar uit Moko-Moko, die nog aan de collectie damar's uit den Indischen Archipel ontbraken. Belangrijk is voorts een ge schenk van den heer P. van Leersum, directeur der gouvernements kina onderneming, bestaande uit een zeer fraai en volledig herbarium (bladen, bloemen en vruchten) der thans in 's lands kinatuinen aanwezige soorten en variëteiten, alsmede 5 kina stammen. Van dezelfde afdeeling zonden de heeren C. F. Boehringer te Mannheim eene collecjig der in hunne fabriek bereide kina-alcaloïden alsmede andere zuivere plantenstoflen (27 stuks). De Heer C. A. Ophuysen, inspecteur van het inl. onderwijs te Fort de Hoek, zond eene interessante verzameling van 157 Ba- taksche geneeskrachtige planten, met belofte deze zending later nog aan te vullen met een handschrift over Batak- sche medicijnen. Van den Resident van Banjoemas werden nog herbaria ontvan gen van deze verschillende afdeelingen van in die residentie voorkomende echte en onechte kemoekoes (cubeben). De heer A. C. Meyjes te Londen zond thee sigaretten, een nieuw genotmiddel, dat in Londen opgang schijnt te maken. De Heer C. J, van Kandaagan blijft de koffie verzameling vermeerderen door zijne leerzame bijdragen, als herba rium der op de koffielanden gekweekte schaduwboomen en grensplanten en eene serie gedroogde koffieplantjes van de ontkieming af tot zij geschikt zijn voor overplaatsing. Dr. J. Boerlage zond eenige voorwerpen op de kofiSebladziekte betrekking hebbende. Voor de Zoölogi sche collectie werden bijdragen ontvan gen van de heeren M. de Graaf te Amsterdam en G. Bouwes te Haarlem. Verschillende Indische voorwerpen, o.a. fraai mandewerk uit de Kajan streek (W. A. v. Borneo) werden ingezonden door den heer J. C. van Hasselt, Assit. Resident van Nederl. Indië. Voor de afdeeling van koloniën en andere tropi sche gewesten werden van den heer E. Merck te Damstad ontvangen plantaar dige producten uit Brazilië, Mexico en Md-Afrika. Van Prof. Max Cornu te Parijs zaden en vruchten van tropische gewassen, van den heer J. Cremer water uit de heilige bron te Mekka, van den heer T. Masdorp te Amsterdam, voor werpen uit de Transvaal. Bijdragen voor deschoolverzamelingen werden gezonden door den heer E. G. Th. Crone te Amsterdam en den heer Dr. C. Kerbert, directeur v. h. Genootsch. Nat. Artis Magistra te Amsterdam. Vier volledige koloniale verzamelingen voor de scholen werden thans samenge steld en als „wandelcollecties" gezonden naar de scholen, die zulks verlangden, in afwachting dat het Koloniaal Museum in staat zal zijn in alle aanvragen (thans nog 312) om een eigen collectie te voorzien. De vier groote collecties zijn gezonden naar Amsterdam, om verder door Nd. Holland te worden rondgezonden, naar Arnhem voor Gel derland en Overijsel, naar Deventer voor het noorden van het land en naar Rot terdam voor Nd. Brabant, Limburg en Zeeland. Een Tentoonstelling betreffende den Transvaal in de laatste twee maan den in het Koloniaal Museum gehouden werd bezocht door 1340 personen. Het Magasin I'rancaise, vroeger Groote Houtstraat 47, is thans heropend Warmoestraat 15 Zeer wordt de aandacht gevestigd op de uitgebreide keuze Parasols, Parapluies en Wandelstokken in dit magazijn voor handen. Op het Museum van Kunstnijverheid is de tentoonstelling der titelbladen en illustraties van muziekstukken, ontwor pen en geteeker.d door artisten van verschillende natiën, aangevuld met een rijke verzameling plakaten, die in het trapportaal werden opgehangen. In de maand April j.l. is het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis bezocht door 246 personen tegen betaling en door 137 personen zonder betaling. Heden herdacht de heer G. Prins, adjunct-commies ter Prov. Griffie van Noord-Holland, den dag waarop hij voor 40 jaar in dienst der provincie trad. Door zijn mede-ambtenaren opgewacht in een der lokalen van het Gouverne mentsgebouw, werd hjj door den chef der 3e afdeeling Mr. F. H. de Veije, in hartelijke woorden gelukgewenscht. Spreker wees er op, dat zonder een bepaald soort van werk te kunnen aan duiden, de heer Prins gedurende dat tijdvak had medegewerkt en met lust en ijver zijn aandeel had geleverd. Namens de ambtenaren bood hij hem een souvenir aan, met den wensch, dat zoo dikwijls hjj dit mocht aanschouwen, hij nog steedsmocht denken aan de welgemeende deelneming, die zijne ambtgenooten hem betoonden, in de hoop dat voor hem nog menig gelukkig jaar zal aanbreken. De Heer P. van Looy heeft zijne inrichting voor teeken- en schilderonder- wijs met 1 Mei verplaatst naar Klein Heiligland No 8. De teekenzaal ziet er gezellig uit en is uitstekend verlicht. Heden herdacht de rijtuig bank werker A. van Noorduijn den dag waarop hij vóór vijftig jaar in dienst trad bjj de Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij en gedurende welken tijd hij met ijver en opgewektheid werkzaam was. De verdienstelijke werkman werd heden ochtend door zijne medearbeiders, met het aanbieden van souvenirs, ge lukgewenscht, terwijl ook zijne chefs hem op de meest hartelijke wijze com plimenteerden en hem tevens een aan denken aanboden. De Heer H. C. F. Fundter, sedert 1 Maart 1893 adjunct Inspecteur van politie alhier, is benoemd tot Inspecteur van politie te 's Gravenhage. Door de politie alhier zijn aange houden eene 39 jarige vrouw woonachtig te Schoonhoven, die zich te Gouda in eene slaapstede had schuldig gemaakt aan diefstal van twee dekens, waarvoor hare opsporing was verzocht, en zekere H. K. oud 43 jaren wegens verduistering van 2 handkarreu te Wormerveer en Zaandam. INGEZONDEN. Landgenooten Een ieder heeft voorzeker met geest drift het mannelijk en waardig nationaal protest gelezen van Dr. E. J. P. Jorissen, Rechter in de Zuid-Afrikaansche Repu bliek. Het protest is niet alleen gericht aan den Engelschen minister Chamberlain, maar ook aan het misleide Engelsche volk. Welnu, eert uwe stamgenooten in de Z. A. R. in den persoon van Dr. Jorissen te Pretoria, door hem onmiddellijk uw naamkaartje als bewijs van instemming per post toe te zenden. EEN BURGER VAN NEDERLAND. Amst. 29 April 1896. aGReEBLlJUE STAND. ONDERTROUW». 29 April. J. de Goede en T, J. Ylstra. W. Mekes en R. A. W i--gand. H. Koelemejjer en A. Koster. J. H. Somera en W.van Keulen. H. N. de Zwaan en M. C. Jansen. T. de Vries en G. Romeijn. H. B. Dijkmans en H. Vester. A. J. Ves er en M. Kamp.E. J. van 't Vtie en E. M. Slingerland. G. J. van 't Vlie en H. Co-net. W. Kollerieen S. M. Schryers. R. van Balen en S. Henning. P. E J. de Vries en M. Wijker. J. Wouden berg en M. Sieben. JLangeveld en P. Megs. J. W. Piers en W. M. van Norde. B. J. Opdam en A. M. F. Sleeman. CL J. Jansen en Y. Bel,-aars. B. Willem e en M. de Graaf. P. F. Spior en A. Kater 3 J April. J. H. A. van der Water en J. E. A. Grootenboer. W. van den Bosch en G. J. van der Laan. GETROUWD. 29 April. J. Eibers en M. E. Plaaaont. F. Th. Bloem en G Konijn. H.Th.vanNie- kerken en D. Keuning. J. H. Beezem en C. M. Stringer. H. G. van Welsenes en H. van den Berg. G. L. Arink en MSmal. A. A. P. Lemin en S. G. Hulsebosch. J. C. Bakker enM. C. Spruijt. 30 April. J. G.van der Weegh en B. F. U.H. M. Drewer.E. J. Hoefman en J. H. Worst J. H. Kersten en A. Taderaa. U. J. Heersma van Vos en P. van der Wilk. A. J. P. van den Broek en W. M Negrijn. GEBOORTEN. 22 April. J. H. van Dijk geb. Hey t velt d. 23 April. P. van Marsbergen geb. Ulrich d. 21 April. G M Heerens geb. de Graaff d. E. Sckoltz geb. Dekker d A. Huizing geb. van der Horst z. H. C. Sierveld geb Zeg -aartd G. Memelink geb. Barink z. -- A Meere-" boer geb. Oavlee d. 25 April. J. M. Hilter- man geb. Breek z. W. Spoor geb. van der Aar d. H. Giljou geb. Buurman d. A. E. Schornagel geb. Kans d. C A. Bosse geb. Laotain z. C. M. A. W. Hegdanus geb. van Duffelen z. J. Kooijmans geb. van Zanten z. 26 April. G. Timmerman geb. Klaverblad z. DJ. Hoenderdos geb. van Eijk z. F.We- lagen geb. Kuiper d. M.C. Heeres geb. Fran sen d. -- A. Jvan den Adel g.b Fromer d. G. van Keulen geb. Dijksterkuis d. 27 April. G. Stam geb Kaper z. A. M. Leising geb. Ku'ijken d. K. van Nbuwenhu-zen geb.Bak ker d. C. M. Duin geb. de Haan d. A.Glas geb. Kortekaas d. JWvan der Schaar geb. Damen z. A. Smit geb. Piek d. A. L. C. van Leeuwen geb. Mangelsdorf z. M. P. Ruurda geb. Korl hoven d. C. M. Stol geb. Sernéd. J. A Piggegeb. Meijerd.28 April. H. C Goversgeb. P.etersed. T. Wïjkhuise geb. Beers z M. Weidema geb. Kors d. 29 April. W. N. Miesijerius geb. Blote d. B. van 't Hof geb. Hillez. M. Groenendaal geb. Bouwmeester z. 30 April. J. Molenaar geb Sprijers d. J. Sikkink geb Wapens z. A.Sijmonsgeb. Rijnsmad. OVERLEDEN 23 Ap-il. G. L. Th. Kerstel 7 j. z. Jacobijne- Btraat. E. Bakker geb. Lafbur 08 j. K. An na siraat, 21 Ap-il. C. J. Lex 2 j. z. Brouwer straat. G. de Vries 91 j. Burgwal. 25 ApriL R. E. van Eeden 85 j. Florapark.Wed. J. Cramer geb. de Laat 75 j. L. Begijnestraat. D. van Waert 56 j. N. Kerksplein. A. Bak ker 22 j. Gr. Houtstraat. 26 April.N.Vogels 76 j. Hagestraat. W. H. Lelieveld 49 j. L. Heerenvest.J.E. Lijnzaad8 in.z. Doelatraat. 27 April. C. F. Barel (6 j. L. Coster traat. J. I. Stiphout gib. Teeven 29 j. Oranje straat. W. F. van der Ham 12 j. d Dijkstraat. 28 April. C. Gouka 6 m. d. Haarlemmer- liedestraat. 29 April. P. van Dijk 3 m.d.Z. Polderstraat. G. van Lunenburg 75 j. Burgwal. 0RGELBESPEUN6 in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 5 Mei 1895, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. SonateA G Bitter. 2. Fuga (As moll) Brahms. 3. Ai dant: uit het Vioolconcert. .Mendelssohn. 4. Aria uit de MessiasHandel. 5. Allegro moderatoNiels W. Gade. GRAND Dir. GEBRs A. VAN LIER. Kolossaal lachsucces fe Amsterdam. Laatste Abonnenients voorstelling in dit seizoen. SQgSBH3cS2K2S^«8»Hra!5»SaE£3araSZ8i2E5Sr. Klucht in 3 bedrijven naar het Engelsch, van Ralph Gobbins, U door Peka. Mise- en-Scène van Isouard yLier. Enorm succes door geheel Engeland en Duitschland. Aanvang 8 uur. Balcon 1.25, Stalles en le Loge 1.Parterre 0.75, 2e Loge ƒ0.50, Gaanderij ƒ0.30. Plaatsbespreking als gewoonlijk met medewerking van BEROEMDE ARTISTEN, des avonds te Ttfa uur. Zie programma en tableaux aan het Concertgebouw. Bewijzen van toegang met pro gramma tegen betaling van 0.30 te verkrijgen op Zondag 3 Mei 1896 des nam. van 24 uur en des' avonds van af 61/5 uur, aan het; bureau der Sociëteit. Straatmerken worden niet af gegeven. (673) Inschrijving voor den cursus 1896/97, van leerlingen die den leeftijd van 10 jaar bereikt hebben. Voorbereiding voor de Kweekschool. Prospectussen verkrijgbaar bij 1. P. BRON. Gevraagd een knappe Adres Brouwerstraat 66. ten behoeve van de Christelijke Bewaarschool in de Oranjestraat alhier, zal gehouden worden 20 21 en 22 Mei. Het Bestuur verzoekt vriendelijk alle voorwerpen daarvoor in te zenden vóór 16 Mei bij de Presi dente, Mevr. VAN STRALEN— van Lennep, Wagenweg 38. volgens de methode v/h Conservatorium te Leipzig. Woensdags en Zaterdags. 10. per kwartaal. Begin van het 2e halfjaar 15 Mei Leeraar a/d Kon. Muziekschool (678) te s-Gravenhage. gevraagd, dat goed werken kan. Te bevragen Zijlweg 25. Gevraagd een net beneden de 15 jaar. Adres bureau van dit blad. Ondertrouwd: DIRK ALBERTUS BRAAKENBURG EN CHARLOTTA JOHANNA SANTVEER. Haarlem, j 3Q A jj 1896_ Amsterdam, 1 Gevraagd een flink niet boven de 16 jaar. Adres Rid derstraat 22. Een knappe waschvrouw vraagt een paar Adres Kleine Houtstraat 138. I! Ged. Oudegracht. aan de snelpers, kan plaatsing be komen bij DE ERVEN LOOSJES, Gevraagd een net P. G., dat kan naaien en mazen, van 9—4 uur. Zich te vervoeger, bij Mevrouw WIJSMAN, Park- laan No. Ha. Gevraagd een flink Adres Kruisweg No. 11.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2