UITVOERING Driedaagsch Muziekfeest Aanbesteding. cein. ira, RITSEMA &Co. Noodhulp, Gevraagd JLessen. Eooper Kantoor. TE HUUR 2 of 3 Kamers PENSION Te koop gevraagd J. DWEELAARD, Verhuisd: AD VERTENTIEN „Musikalo Vriendenkring." >p Donderdag 28 Mei 1896, slechts cene Gastvoorstelling, Mr. MAX en Mr. MARTIN, The famous World Wonderworkers. Kleurlingen Meesterzangers, Martin Stein en Cli. Dlimifon] 2 Groote Buitengewone Zaterdag 30 Mei. Bureau 7 uur: Keukenmeid van de Haarlemsche Afd. der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, op 5, 6 en 7 Juni 1896. Dienstbode, Een DAGMEISJE Dagmeisje, Dienstbodenmutsen. Burgerdienstbode, Gevraagd Dagmeisje, E Werkvrauw SCHILDER Kamers te Huur, Aangeboden Twee Jongelieden Kamer met Kost Kamer met alcove Te Huur aangeboden Aangeboden LM. Donkere Spaarne 34rood. 13 Gents per Pakje. trekking vergunning telephoon- geleiding. Schrijven van den heer H. W. E. Struve, eervol ontslag als lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Adres Mej. M. C. H. Uzuret, eervol ontslag onderwijzeres opleidingsschool voor meisjes. 2. Voortzetting behandeling voorstel B. en W.W, met rapport van de commissie voor de pensioenen, opheffing stedelijke begrafenissen. 3. Voorstel B. en W.W. wijziging regeling jaarwedden onderwijzend personeel der openbare scholen voor lager onderwijs. -4. Id. id. vermeerdering aantal scholen voor lager onderwijs enz. met adressen van J. Mooij e.a. en van A. W. Weissman. 5. Id. id. vernieuwen van de brug over de Ringvaart van den Haar lemmermeerpolder bij de Fuik vaart met adres Haarlemsche Handelsvereeniging. 6. Id. id. overbrugging van desporen der Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij bij den Kruisweg met schrijven Kamer van Koop handel en Fabrieken en adres Vereeniging van Industriëelen en kooplieden, betreffende bouwkun de en aanverwante vakken, alhier. 7. Id. id. adres coöperatieve bouwver- eeniging „Door eendracht saam gebracht" overneming van voor straat bestemde gronden ten zuidoosten van den Heerensingel. 8. Id. id. adres J. Kuit vaststelling van een plan van bebouwing van grond in den Zuiderpolder. 9. Id. id. adres J. van de Pol, namens P. Toeset, bouwen van huizen aan de Minnebroedersteeg. 10. Id. id. met rapport commissie van financiën ruiling grond Kenne- merstraat. 11. Rapport commissie voor de pensioe nen adres wed. W. de Roo verlenging onderstand. 12. Id. commissie van financiëen beta ling van drie rekeningen Stads- Apotheek. 13. Voorstel B. en W.W. benoeming gemeente-archivaris en bibliothe caris. 14. Id. id. adres H. A. Balabréga be noeming tot makelaar in mobi laire goederen. 15. Benoeming commissie tot de loting en van onderzoek der schutterij. 16. Verslag eindexamen Burgeravond school. 17. Id. opzichter gasverlichting over Maart j.l. 18. Zitting met gesloten deuren. MUZIEKUITVOERING in den Hout op Woensdag 27 Mei, 's avonds ten 8 uur, door het Gemeentelijk Muziek korps onder directie van den Luitenant- Kapelmeester C. W. P. KRIENS. PROGRAMMA 1-Commandeur-Marsch"Kosubek. 2 Ouverture -Flot'e Bursche". .Suppé 3. -Myrteofest.-' Pulka Mazurka-'.Hermann. 4. Grande Fautaisie. -Faast".. ..Guunod. 5. Ouverture -Romilda et Conata- nce"Meyerbeer. 6. - Künstlerleben" WalzerStrauss. 7"Ueber Stock und Stein Galop Fauat 8. Fantaiaie du ballet Excelaier.M areuco, ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 28 Mei 1896, des namiddags van 2—3 uur door den Heer WEZERMAN. PROGRAMMA 1. Fantaaie met Canon en Fuga.Worp. 2Andante uit de Sonate patbétique. Beethoven. 3Variatien op het Oost. Volkslied. Hfiydn. 4. Allegro moderatoNiels W. Gade 5. Aria: Und ob die Wolke".Weber, Dilettanten- V ereeniging Opgericht 8 Novemler 1886. Directeur le Heer K. F. VAN MAAS Jr. des avonds te 8 uur in de bovenzaal der Sociëteit „VEREENIGING." Donderdag 28 Mei, ?>an de wereldberoemde Gedaclitenlezers Tegenwoordig de grootste Sensatie in Amsterdam. Phenomenale Experimenten op het gebied der mentale Suggestie.' Bureau 7/ uur. Aanvang 8 uur. Prijzen: f 150, ƒ1-—, ƒ0.75 en ƒ0 30. Plaatsbespreking als ge woonlijk. (148) Het interessantste Concert van het seizoen van de met buiten gewoon succes opgetreden oorspronkelijk Amerikaansche 3 Dames en 5 Heeren. Impressario en Manager met geheel verschillende Programma's. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen: Balcon f 1.50, Stalles en le Loge '1.Parterre en 2e Loge ƒ0.75, ïaanderij ƒ0.50. Plaatsen zijn te bespreken dage ijks van 103 uur in den Schouwburg. Gevraagd tegen Augustus eene lekwame 1. K., tevens voor huiswerk. Zich e vervoegen 's avonds tusschen en 9 uur, Lange Veerstraat 16. Voor de voorwaarden van toegang tot de Uitvoeringen en Repetities en liet bespreken van plaatsen, raadplege men den FEESTGIDS, tegen betaling van 50 Cents te verkrijgen bij de Boekhandelaars MET MEYLINK, Lange Begijnestraat alhier, of de groote aanplakbiljetten. (151) Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder ESTHER MARIE SLUIJTERMAN VAN LOO, weduwe van den WelEd. Gestr. Heer F. E. van Praag, in den ouderdom van 66 jaar. M. NOË—van Praag. L. P. NOË. Haarlem, 24 Mei 1896. Volstrekt eenige en Wegens ziekte der tegenwoor dige, wordt terstond gevraagd een nette R. IC. van goede getuigen voorzien en goed kunnende koken en netjes werken. Adres Jansweg 17. gevraagd. Adres BLOM, Zijlstraat No. 8 Terstond gevraagd een net 15 a 16 jaar. Adres Bakenesser- gracht No. 51. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor het wasschen van Adres Clercqstraat 131, desver- kiezende kunnen zij ook bezorgd worden Frankestraal 51. Wed. J. KOK. Tegen Augustus wordt gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoor dige, eene flinke in gezin zonder kinderen. Goede getuigen vereischt. Adres bureau van dit blad. Gevraagd tegen half Juni een flinke goed kunnende koken en werken. Zich aan te melden Kruisweg 7, 's morgens vóór 12 uur of's avonds na half 8. (155) Een net meisje, 23 jaar, zag zich gaarne geplaatst als meid-alleen, in een stil gez, Br. fr. onder No. 163 aan het bureau van dit blad. een flink, net meisje, omstreeks 15 jaar, dat reeds meer gediend heeft. Zij moet kunnen stoppen en mazen en lichte werkzaamheden verrichten, van 's morgens 9 uur tot 's middags 2 3 uur. Loon 1.25 's weeks. Zich te vervoegen Wilhelmina straat 35, 's avonds na 8 uur. Gevraagd een fatsoenlijk voor halve dagen, dat reeds ge diend heeft. Zich aan te bieden tusschen 7 en 9 uur 's avonds. Adres Raamvest 39rood. tot het verrichten van lichte be zigheden, gedurende een paar uur 's morg., een fatsoenlijk meisje, circa 14 j. oud. Z.-B. Spaarne 72c. Eene dienstbode, m. 1op kosten van hare familie levende, vraagt beleefd om een lich ten dienst of hulp in een huis- houding; hoog salaris geen ver- eischte. Geen bovenhuis. Brieven fr. onder No. 164 aan het bureau van dit blad. JHiwerkvrouw, voor werkhui zen en dienstbodenwasschen Fr. Br. onder No. 165 aan het bureau van dit blad, Een Juffrouw, goed kunnende knippen en costuum- maken, beveelt zich aan,! ook om de dames behulpzaam te zijn bij het maken van costuums. Br. fr. onder No. 166 aan het bureau van dit blad. en net burgermeisje zoekt een nette vriendin, omstreeks 17 jaar, P. G. Br. fr. onder No. 167 aan het bureau van dit blad. Een winstgevend Een knappe gevraagd. Adres Gierstraat 2, Een onderwijzeres met akte Fransch en Engelsch, die beide talen vloeiend spreekt, en den geheelen dag disponibel heeft, wenscht les te geven. Velen referentiën. Br. fr. onder No. 162 aan het bureau van dit blad. Een bekwaam gevraagd, bij J. RETEL, te Heem,' stede. (170) gevraagd, niet beneden de 17 jaar, bij H. N. MUL, Kruisstraat 25. Terstond gevraagd een Jong- mensch, niet beneden 16 jaar. goed kunnende schrijven en re kenen, voor kantoorwerkzaamhe den. Aanvankelijk salaris 300. Eigenhandig geschreven aanbie dingen worden met opgave van referentiën franco ingewacht onder motto Kantoorbij den Boek handelaar A. VERNOUT, War moesstraat, Haarlem. le Etage, bestaande uit drie groote en een kleine kamer, gemeubileerd of ongemeubileerd te huur. Barteljorisstraat 10. een Benedenkamer, Gasthuis straat No. 5, ƒ1.25 per week. Te bevragen KI. Heiligland 68. een Zit- en Slaapkamer met bediening, voor een Heer z. b. b. h. h., op netten stand. Adres bureau van dit blad. Van half Juli tot half Augustus worden te Haarlem gevraagd voor Heer of Dame met 3 kinderen met. of zonder pension. Br. fr. onder No. 173 aan het bureau van dit blad. vragen tegen 16 Juni a.s. een gemeubileerde Zitkamer met twee afzonderlijke Slaapka mers, zonder pension, den prijs van 20,per maand niet te boven gaande. Br. fr. met prijsopgaaf onder No. 174 aan het bureau van dit blad. Tegen half Juni wordt voor eenigen tijd een gevraagd, omtrek werkplaatsen H. IJ. S. M. Brieven met prijsopgaaf onder No. 175 aan het bureau van dit blad. Tegen 1° September a.s. wordt voor een lieer, bij fatsoenlijke lieden TE HUUR GEVRAAGD, een gedeeltelijk gemeubileerde of slaapgelegenheid, zij nde beneden vertrek gelegen aan de straat, voorzien van stookplaats en met inbegrip van bediening. Aanbiedingen met prijsopgave worden ingewacht onder No. 176 aan het bureau van dit blad. Br. fr. letter B a/h Algemeen Advertentie- bureau, Commelinstraat 88, Amsterdam. met gebruik van vrije Zit- en Slaapkamer aangeboden, voor één of twee Dames, nabij den Hout Br. fr. onder No. 177 aan het bureau van dit blad. voor een heer, z. b. b. h. h., eene gedeeltelijk gemeubileerde Zit- en Slaapkamer, op een der beste standen. Adres bureau van dit blad. omtrek Station, gemeubileerde Kamer met twee Slaapka mers, zeer geschikt voor twee vrienden. Nette behandeling. Con ditiën billijk. Adres bureau van dit blad. Op Dinsdag 2 Juni 1896, des namiddags ten 3 uur, zal door den architect S. J. W. MONS, in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis, Stationsplein, worden aanbesteed: Het verbouwen van per ceel No. 49, staande aan de Hagestraat al- bier. Bestek en teekening zijn a 1.per stel verkrijgbaar ten kantore van den Architect Groote Houtstraat No. 103, waar tevens dagelijks de noodige inlichtingen worden verstrekt. een gebruikt duivenhok, zonder paal. Prijsopgaaf wordt verzocht, Zijlweg 35 Haarlem. Uitzender van Diners, verhuisd van Frankeslraat naar Bakenes8ergracht 47. van Dijkstraat 5 naar

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 3