als Engelsch onderdaan. Nu is hij be trokken geweest bij den inval en om dat hij in verband met zijne nationali teit valt onder de Duitsche strafwet, schijnt de Duitsche regeering hem te willen opeischen. Uit Koog a d. Zaan deelt men mede, dat Zondag een troepje socialisten, ko mende van eene meeting te Zaandijk achterop gereden werd door een rijtuig waarin een heer met zijne familie was gezeten. De achtersten van de optocht wilden het rijtuig niet laten passeeren en hieruit ontstond twist, waarbij paard, rijtuig en de heer te water gei aakten. De heer is kort daarna overleden. Zondagochtend toen de mailtrein van Vlissingen te Rozendaal binnenreed, be merkte de machinist, dat de sluitboomen geopend waren en verscheidene personen den overweg passeerden. Ternauwer nood kon door remming een ongeluk voorkomen worden. De wegwachter had aan de zaak geen schuld, aangezien zijn uitzicht op baan door een goederentrein belemmerd was. Onlangs werd mede gedeeld, dat nabij de Naald van Waterloo, bij Soestdijk een onbesuisd wielrijder een dochtertje van den pachter van den Eult, had overreden en ernstig gewond. Dezer da gen bezochten de Koninginnen deze boer derij en onze jonge Koningin informeerde met heel veel belangstelling naar het meisje, dat bijna geheel hersteld is. «Kom maar hier, Koo.sje," riep H. M., gaf het meisje de hand een vroeg: heeft het erg veel pijn gedaan?" en informeerde met veel belangstelling naar het ongeval. In eene vergadering van de stakers der Stearinenkaarsenfabriek »Apollo" te Schiedam is, op voorstel van het besuur van den N. N. B. B. besloten, dat de werklieden van genoemde firma met de hun door de directie toegezegde verhoo ging genoegen zouden nemen en het werk hervatten, onder voorwaarde even wel, dat aan de medegedeelde grieven door de directie geleidelijk wordt tege moet gekomen. Mocht daaraan niet worden voldaan dan zal daarvan zeer zeker weder eene werkstaking het gevolg zijn. Alle werklieden hebben daarop het werk weder hervat, door niemand daar in bemoeielijkt. Thans echter is het werk gestaaktdoor twee honderd vrouwen aan die fabriek. In de loonsverhooging waien deze niet begrepen. Woensdag zou te Neerbosch eene veiling van vijftig perceelen grasland plaats hebben, doch voor den aanvang gaven de boeren hun wensch te kennen om de onkosten, 2Vs percent, gedeeltelijk te doen vervallen, evenals het zooge naamde baakgeld. Hoewel de deurwaar der en de rentmeester van het goed waar de verkoop plaats had aan dezen wensch niet konden voldoen, begon de veiling, doch daar niemand een bod deed, keerden de gemachtigden onverrichter zake huiswaarts. HAARLEM 10 Juli 1896. De plannen der feestcommissie tot viering van den Koninginnedag op 31 Au gustus nemen steeds vasteren vorm aan. Thans is definitief besloten om des morgens een groot kinderfeest te orga- niseeren, des middags een grooten op tocht te houden en des avonds muziek uitvoeringen in den Hout en elders te doen plaats hebben. Van alle zijden ontvangt de commissie grooten steun en medewerking, terwijl haar van vele vereenigingen en particulieren adhaesie wordt verleend, niet het minst door de hoofden der scholen en de onderwijzers. Tal van corporatiën en vereenigingen stelden zich reeds beschikbaar tot het deelnemen aan den optocht, of om op andere wijze het welslagen van het feest te bevorderen. Naar het zich laat aanzien zal de 31e Augustus te Haarlem een werkelijk grootsche feestdag worden. De Commissie die zich met het finan- cieële gedeelte des feesten belast, laat thans in de stad lijsten circuleeren voor het verkrijgen van geldelijken steun. Tot dusverre wordt op die lijsten over het algemeen voor ruime bijdragen geteekend. Het spreekt echter vanzelf, dat voor het welslagen van het feest een aanzienlijk bedrag wordt vereischt. De feestcommissie verzoekt ons hierop vooral de aandacht te willen vestigen, omdat het haar gebleken is, dat bij sommige ingezetenen een verkeerd denk beeld bestaat omtrent de uitgebreidheid der feestplannen en zulks van invloed is op de bedragen, waarvoor door hen op de lijsten wordt geteekend. Zoo heeft een bekend ingezetene dezer stad, aan vankelijk in de meening verkeerende, dat de feestviering slechts op bescheiden schaal zoude plaats hebben, en die daar om slechts een gering bedrag had toe gezegd, na beter te zijn ingelicht zijne bijdrage belangrijk verhoogd. Hopen wij, dat vele stadgenoten dat goede voorbeeld zullen volgen of, zoo de lijsten hen nog niet mochten hebben bereikt, daarop voor eene flinke bijdra ge zullen teekenen. De commissie, voor de Kinderfeesten ontvangt groote medewerking en steun van de hoofden der scholen en de on derwijzers, zij hield gisterenavond eene vergadering met ongeveer 56 hoofden van scholen en onderwijzers. Men hoopt een groot aantal kinderen aan die feestviering te kunnen doen deelnemen, indien ten minste Haarlem's ingezetenen de commissie ruime giften doen geworden. Van enkele zijden zijn de commissie reeds gratis bijdragen van versierings middelen, vlaggen, versnaperingen enz., toegezegd, zij houdt zich voor meerdere dergelijke aanbiedingen zeer aanbevolen. Aan de Hoogere Burgerscholen met vijf- en driejarigen cursus zijn bevorderd Van de le tot de 2e klasse: P. Ban- nink, Henriëte G. la Bastide, H. C. Valkema Blouw, J. van den Broek, J. Broekmeyer, J. Burck, H. Fick, VV. de Groot, J. N. Goustra, L. Hartoch, J. A. Hissink, J. A. Jonker, J. de Kanter, M. A. de KoekA. L. Kruseman, J. A. Laan, A. J. van der Laan, J. P. van Lennep, J. Lohr, H. Maks, L. M. Meer- tens, C. J. Merens, H. Merens, J. Haits- ma Muiier, P. M. H. Pouwels, L Robert, M. Schuitenmaker, J. G. J. Slats, F. W. de Vogel en C. E. van Wijk; Voorwaardelijk: J. H. Borger, J. C. M. Both, J. N. Figee, H. M. E. Francken, J. Hermanides, E. Keus, J. H. Kluit, S. Kuipers, V. van Leuven, J J. van der Ley. H. J. van Noppen, D. J. Span jaard, M. H Teunissen en G. F. Wiemer Van de 2e tot de 3e klasse: F. R. Adama, C. M. Bethe, W. H. Bleckman, J. de Breuk, W. Bronkhorst, F. Bruyn, G. Duyfjes, A. W. Duym, J. J. M. Francken, W. J. L. de Gee, C. Gerber, F. A. A. van Gogh, A Groenewegen, A. Hazevoet, A. M. E. J. Holdert, P. H. Kalis, J. van Kammen, W. J. S. de ICanter, J. C. Kramer, J. J G. Kruse man, F. J. C. van der Laan, J. B. van Lochem, J. A. Lodewijks, F. E. L. Maurenbrecher, C. Meyer, H. J. Mooien, H. L. Obenhuysen, W. P. J. van Ooyen, A. Pufkus, L. C. Ritsema, J. C. van Ruwnard, J. K. A. A. Sepp, H van Steyn van Hensbroek, W. F. O. Strie ker, S. P. Swart, J. J. Swens, C J. van Teylingen, A. W. Troll, P. Ver hagen, L. A. Vervoorn en C. D. van der Vliet; Voorwaardelijk: J. H. Bekouw, R. J. Botman, L. Cohen, L. G. Eschauzier, D. J. E. Klinkhamer, B J. Krul, J, Nienwenhuysen Kruse man, W. P. Lugt, B. W. Parker, M. Resink, J. Schipper, S. van Limburg Stirum, W. J. van Tiel, J. W. Roelofs Valk en G. Westerveld; Van de 3e tot de -ie klasse: P. A. F. Appelboom, C. A. W. Beelaerts van Emminckhoven, M. J. de Bosch Kemper, Victorine Boshouwers, G. A. Brender a Brandis, W. van den Broek, C. M. Bruyns, W. J. Burck, D. van Cappellen, H. W. Dahlberg, Anna C. Duyfjes, Marie H. Duyfjes, W. F. H, Hackstroh, G. F. van Hoogenhuyze, J. R. K. van Ittersum, J. J. de Jong, Th. A. Klink hamer, J. Wittop Koning, E B. Kijl- stra, Tan Tjoen Lee, P. N. Maks, C. J. van Mansum, J. A. G. Maurenbrecher, Ella M. Olferhaus, A. A. Pauw, J. H. Poppink, I. C. Ritsema, L. N. van de Stadt, E. de Stuèrs, R. van Vloten, R. A. Weerman, J. W. Wilson en W, P. Woutersen; Voorwaardelijk: J. E. van den Arend, H. Teding van Berk hout, J. de Clercq, J. Ieswiet, A. Kloeke, J. G. Larive, H. J. M. C. van Oordt, C. L. Strieker, J. A. Tuyl Schuitemaker, C. E. Volker, J. H. Westerveld en E. F. Wiemer; Van de 4e tot de 5e klasseF. J. R. Bakker, C. Blokhuis, M. C. Braat, A. Broese van Groenou, H. Corver, J. Dek ker, D. C. Endert, A. C. Gebhard, H. A. M. Gerth van Wijk, J. A. Heringa, Th. Heyting, L. A. Hissink, W. J. Kalis, A. de Kanter, D. Keus, F. J. Lamp, H. A. Lampe, S. E. van Nooten, F. van Oordt, A. M. Phlippeau, J. Schuit, C. E. Sepp, N. J. van Suchtelen, D. F. Volker, A. G. van Waveren, J. F. van Weelderen, Julie van West, F. Westendorp, en J. J. L. D. van Hoëvell Voorwaardelijk: J. F. van Bloemen Waanders en O. de Mey van Gerwen. Volgens het in de jongste verga dering van Commissarissen der stuivers spaarbank van de Atdeeling Haarlem van den Volksbond uitgebracht verslag werden van 1 Januari tot 1 Juli inge bracht in 1895 3432 posten, in 1896 4316 posten, uitbetaald in 1895 261 posten, in 1896 410 posteningebracht bedrag in 1895 6117.49s, in 1896 8040v83; uitbetaald bedrag in 1895 5649.55s, in 1896 ƒ5401.96; uitgegeven boekjes in 1895 153 nieuwe, in 1896 186 nieuwe. Van de 884 posten, welke in het eerste halfjaar van 1896 meer weiden inge bracht, waren 677 posten beneden ƒ1. Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WERK VERSVHA1FINQ. Van 1 Nov. tot 9 Juli hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor costuumnaaister. 42 voor werkvrouw. 14 voor grondwerker. 20 voor loopknecht. 51 voor los werkman. 5 voor schilder. 2 voor timmerman. 4 voor huisknecht. 1 voor bankwerker. 1 voor kantoorbediende. 6 voor oppasser. 6 voor breiwerk. 2 voor waschvrouw. 2 voor mangelwerk. 2 voor kookster. 1 voor baker. 1 voor strijkster. 7 voor naaister. 1 voor vlechtwerk. 1 voor witter. 1 voor kleedermaker 1 voor schoenmaker. 2 voor metselaar. 1 voor opperman. 1 voor letterzetter. 1 voor voorslager. Bij de aanmelding moet een getuigschrift vaD goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 9 Juli zijn de volgende per sonen geplaatst. 1 voor breiwerk. 1 voor kruideniersbediende. 11 voor loopknecht. 1 voor vlechtwerk. 8 voor waschvrouw. 33 voor werkvrouw. 1 voor noodhu'p. 2 voor snelpersdraaier. 1 voor smid. 40 voor loswerk. 1 voor witter. 1 voor kleedermaker. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Doelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen, Kamer No 2. tuten Maatschappij tot exploitatie van staalwaterbronnen. 8. Id. id. met advies commissie van financiën verhuring grond achter de Stads-Apotheek aan H. T. Peltenburg. 9. Id. id. id. id. verkoop van grond aan den Wagenweg aan J. Smits C.Jz. 10. Id, id. aanschaffen leermiddelen Burgeravondschool. IfId. id. gratificatie instructeur d.d. schutterij. 12. Id. id bevordering onderwijzers en onderwijzeressen aan openbare lagere scholen. 13. Voordracht B. en W.W. benoeming onderwijzeres 2e klasse school C. 14Id. id. onderwijzer 2e klasse school F. 15. Benoeming adjunct archivaris. 16. Id. id. commissie van toezicht lager onderwijs. 17. Verslag opzichter gasverlichting over Mei j.l. VERGADERING van den Raad dej Gemeente Haarlem, op het Raadhuis, op Woensdag 15 Juli 1896, des namiddags te 1 ure, De volgende stukken en 'punten zullen aan de orde worden gesteld: 1Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Proces-verbaal kasopneming, Verzoek eervol ontslag Dr. A. E. van Roijen, leeraar gymnasium en H. B. S. met 5 j. cursus. 2. Nader voorstel B. en W.W. met advies commissie van financiën verhuring van grond en water in den Veerpolder aan N. S. Bles graaf. 3. Voorstel B. en W.W. gemeentelijk muziekkorps met adres kiesver- eeniging «Nederland en Oranje." 4. Id. id. rioleering en bestrating van de Maerten van Heemskerkstraat. 5. Id. id. adres van de afd. «Haarlem" van den R. K. Volksbond, uit voering van werken ten behoeve van de duinwaterleiding en van een nieuw schiet- en exercitie terrein. 6. Id. id. adressen coöperatieve bouw- vereenigingen «Des werkmans lust" en „De toekomst" school- douche-badinrichting. 7. Id. id. goedkeuring gewijzigde sta V oor werpen gedeponeerd aan het Commissariaat van Poli'ie die da gelijks uitgezonderd des Zondags) van s' middags II tot I ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een portemonnaie. Een lederen tasch. Een dameshoed. Een noti tieboekje. Een kerkboekje. Twee kinderkousjes. Een vrouwenzak. Een koperen gewicht. Een hoed. Een hondenriem. Een armband. Een gummiband. Een sigarenkoker. Een bril. Een luchtpomp van een rijwiel. Een leeshoek. Een maat (2 L). Een medaillon. Een sabel kwast. Een zaag. Een parapluie. Een zakdoek waaraan een sleutel. Een postzegelalbum. Een kinder schoentje. Een rozekrans. Een boezelaar. Eenige sleutels. GRAAN- ENZAADMARKT. Marktberichten van 13 Juli 1896. Kamvijdzaad f 12.per50kilogr. Haver ƒ3. per H. G. Markt van 13 Juli 1896 Boter. Aangev. 137 verk. 137 KG. L. pr. 0.90 H. pr. ƒ1.00 p. KG. Biggen. Aangev. 124 verk. 124 st. L. pr. 5.H. pr. 7.—. p. st. Schrammen. Aangev. 70 verk. 70 st. L. pr. 10.— H. pr. 10.00 p. st Aardappelen. Aangev. 562 verk. 441 HL, L pr. 250. H. pr. 350. p. H. L. KAASMARKT van 8 Juli 1896. Verkocht 83 stapels, uitmakende 12221 kazen, wegende 15339 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 22. BRONGEBOUW. Woensdag 15 Juli SOIREE, Gemeentelijk Muziekkorps, 8 uur. Donderdag 16 Juli SOIREE, Gemeentelijk Muziekkorps, 8 uur. ORGELBESPELING in de Groote- of St, Bavokerk alhier, op Donderdag 16 Juli 1896, des namiddags van 2—3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. AndanteS. de Laüge. 3. Allegro maestosoMailly. 4. Largo uit de sonateJ- S. Bach. 5Ree. en Romance uit Tannhiiuser R. Wagner, MUZIEKUITVOERING in den Hout op Vrijdag 17 Juli, 's avonds ten 8 uur, door het Gemeentelijk Muziek korps onder directie van den Luitenant- Kapelmeester C. W. P. KRIENS. PROGRAMMA. 1. .Marche des Bergsaglieri"Eilenberg. 2. -Sarafan." Ouverture russe.Eiricha. 3! „Immer heiterer." WalzerStrauss. 4. Fautaisie de l'opéra „Falataf".Verdi. 6. Ouverture „Bmditeustreiche''. .Suppé. 6. Fest-polonaiaeKuhner. 7. -Die Heiuzelmannchen"Eilenberg. 5. Potpourri de l'opérette ,La^ -rande Duchesse de Gérol- Offenbach.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2