deeld, dat de minister van koloniën de gelden voor een centrale verwarming van Bronbeek op de begrooting zal brengen, zoodat spoedig met het werk een aanvang zal worden gemaakt. Men schrijft uit IJmuiden, dat deze week de tamelijk lastigewerkzaam- heden beginnen voor het leggen der zware electrische geleiding dwars door de nieuwe sluiskolk aldaar. Zooals be kend zal zijn, zullen de deuren voor de groote sluis geopend en gesloten worden door electromotorische toestellen te leveren en op te stellen door de firma Figée te Haarlem. Daartoe moet met groote omzichtigheid een zware geel koperen geleiding worden neergelegd op den bodem der sluiskolk, waarvoor eene holte in het metselwerk is gemaakt. Onlangs werd medegedeeld, dat de heer D. Pauwels wegens verbintenissen in het buitenland het voornemen had geen engagement bij de Ned. Opera (Dir. C. v. d. Linden) aan te nemen, thans kunnen wij berichten, dat er tusschen de heeren Pauwels en van der Linden eene overeenkomst is getroffen voor eene groote reeks van voorstellingen gedu rende het geheele speelseizoen 1896/97. De werkstaking onder de sigarenma kers der firma A. van Vliet te Aarlan- derveen duurt nog steeds voort. Het publiek heeft zich Maandagavond weder voor het huis van den heer Van Vliet verzameld en daar met groote steenen alle ruiten ingegooid, zoowel van de eerste als tweede verdieping, waar de kinderen reeds lagen te slapen De heer Van Vliet moest met zijn gezin bij een ander de wijk nemen. In Tietjerksteradeel is reeds nu de werkloosheid aangevangen. Men schrijft dit toe aan den schoonen zomer, waar door de veldwerkzaamheden veel vlugger dan anders verliepen. De burgemeester dier gemeente heeft thans tot de eigenaars der gronden een schrijven gericht, waarin hij hunne hulp inroept tot het verschaffen van produc tieven arbeid. Hij vraagt voor den arbei ders geen geld, maar zulk werk dat in dezen tijd kan verricht worden en dat later zal blijken de opbrengst van de landerijen ten goede te komen. Als nu de landeigenaar den wijzen raad van den burgemeester opvolgt, zullen de bedeelingen, die anders onvermijdelijk zijn, thans nog geruimen tijd kunnen uitblijven en zij, die deze toch zouden moeten betalen, vinden het uitbetaalde loon, later in hun grooteren oogst terug. De Parkschouwburg, niettegenstaande haar betrekkelijk kort bestaan reeds van hand tot hand gegaan, is dezer dagen weèr verkocht, maar men weet niet aan wien. Reeds meende men dat het leger des heils de kooper was, doch het is gebleken, dat dit niet het geval is. Het publiek verdiept zich in gissingen. Een Pool was de vorige week op zijne reis naar Londen te Rotterdam uitge stapt en spoorde naar Schiedam om van daar Hoek van Holland te bereiken. Bij vergissing blijft hij zitten tot den Haag, en moest daar zijn laatste geld betalen als boete wegens het reizen zonder deugdelijk biljet. De politie hielp hem gelukkig voort, zoodat hij nog juist de Engelsche boot kon pakken. Ware dit niet het geval geweest, dan was zijn biljet naar Londen ook niet meer geldig geweest. Hoe zou 't dien ongeluksvogel in het groote Londen gaan 1 Op den weg van Beersel naar Huys- singen heeft Dinsdagmiddag een wiel rijder zijn uitspanning met den dood moeten bekoopen. Hij reed een berg af, en daar hij wegens een gebrek aan de machine zijn vaart niet kon verminderen, vloog hij met ongehoorde kracht tegen den gevel van een tegenovergelegen woning. De jongeling werd afschuwelijk ver minkt opgenomen, zijn hersenpan was vaneen gespleten en zijne handen ver brijzeld. Ofschoon nog levend, was hij toch reeds vóór zijn aankomst in het gasthuis onder de vreeselijkste pijnen bezweken. Te Haarlemmermeer, is in de nabij heid van Sloten afgebrand, het ten vorige jare nieuw gebouwde woon- en pakhuis van J. L. Leestenmaker. In het pak huis was geborgen 200 II. L. Mais, 30 H.L. tarwe, 6 H. L. boonen, 500 lijn koeken en 5000 pond hooi. De inboedel is mede een prooi der vlammen geworden. Alles was tegen brandschade verzekerd. Oorzaak onbe kend. De raad der gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude benoemde tot wethouder en ambtenaar van den Bur gerlijken Stand den heer B. P. Vink. In deze zelfde vergadering wees het raadslid van Aridel den Voorzitter op de drukte en rustverstoring, die men te Halfweg in den nacht van Zondag op Maandag der Haarlemsche kermis ondervindt; dat is elk jaar het geval, doch dit jaar was het al heel erg; drie koffiehuizen hebben voor door trekkende personen ook des nachts ver gunning om open te blijven, zoodat het meerendeel der talrijke Amster dammers, die per rijtuig of te voet passeeren, hier nog eenigen tijd, ja zelfs tot in den morgen verblijven; in twee dier cafés was zelfs muziek, zoodat de kermispret van Haarlem, tot grooten hinder voor de ingezetenen, te Halfweg wordt voortgezet. De voorzitter beloofde dat raadslid te zullen overwegen in hoeverre bij zulke bijzondere omstandigheden beperkende bepalingen kunnen worden toegepast. Nadat eerst de heer P. J. S. van der Kleinemulder te Pannerden voor zijne benoeming tot onderwijzer te Sandpoort (jaarwedde 600) had bedankt, heeft thans ook de daarna benoemde onder wijzer C. Renes te Haarlemmermeer bedankt, zoodat voor de derde maal eene benoeming moet geschieden. HAARLEM 21 Augustus 1896. Op verzoek van het Hoofdbestuur der Commissie tot feestelijke viering van den Koninginnedag, dat er steeds naar streeft den dag tot een werkelijk algemeenen feestdag te maken, consti tueerde zich hier ter stede nog een sub comité bestaande uit de heeren: P. Erdtsieck, L. A. Boers, van Riezen, C. van Andel, A. P. Spieringburg, W. C. Melius, J. Windt, J. A. Remmé, J. J. Ronde Sr., H. Duins, G. J. Meier, J. W. Verkes, J. Wesselius, C. Romijn, P. van Strien, R. W. Eede, H. Holtus, D. J. van Amssel, J. M. Spaan, J. Waage, H. J. Tjeden, W. A. Pul, M. J. Plantje, H. Haagers, H. M. Hendriks, A- van Os, Vergers, die zich behalve algemeene medewerking, ook nog ten doel stellen de werklieden de gelegenheid te bieden door geldelijken steun of anderzins van hunne sympathie te doen blijken. Dit sub-comité, zoo welwillend te zamen gekomen, geeft blijk de bedoeling van het Hoofdcomité te begrijpen, zijnde „door allen, voor allen" een feest te geven door alle inwoners ter eere van Neerlands Koningin, m. a. w. een alge meen, een nationaal feest. In een Zaterdagavond 1.1. gehouden vergadering der Financieele Commissie van het Feestcomité, werd de sub com missie geïnstalleerd en uit haar midden twee leden, zijnde de heeren J. M. Spaan, en C. Romijn benoemd, om zitting te nemen in de Financieele Commissie, ten einde tusschen d e Commissie en het Comité verband te brengen. Aan den Heer A. Huykman alhier is eene bekroning ten deel gevallen voor een collectie schoeisel door hem inge zonden ter tentoonstelling betreffende het schoenmakersvak te 's Gravenhage. Ten gevolge van het minder gun stige weder werd Dinsdagavond de muziekuitvoering aan het Brongebouw gegeven in de concertzaal en niet, gelijk de gewoonte is, in het Park. Hoe aan genaam het verblijf in het Park ook moge zijn, ongetwijfell was de teleur stelling, zoo daarvan bij enkele bezoe kers sprake mocht zijn, niet zeer groot, nu de omstandigheden hen noodzaakte tot een zitten op rijen in de zaal De muziekliefhebbers zullen met die afwij king zich gretig hebben verzoend, wetende dat alleen in de zaal eene uitvoering van een strijk-orkest tot haar recht kan komen. Het orkest uit het Concertgebouw maakte in de zaal van het Brongebouw, die bij deze gelegenheid tot in de uiterste hoeken was bezet, een goeden indruk, dank zij het degelijke, afwisselende programma en de geacheveerde, kleur rijke voordracht er van. Blijkbaar ondervindt de muziek aan het Brongebouw in het algemeen de gewenschte waardeeringdat aan eene uitvoering van het Nederlandsch sym- phonie orkest bij uitnemendheid die waardeering in bijzondere mate zou worden betoond, was te verwachten. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WERK VERSCHA1 FIN O. Van 1 Nov. tot 17 Aug. hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor costuumnaaister. 45 voor werkvrouw. 14 voor grondwerker. 2 i voor loopknecht. 1 voor koetsier. 51 voor los werkman. 2 voor smid 5 voor schilder. 2 voor timmerman. 4 voor huisknecht. 1 voor bankwerker. 1 voor kantoorbediende. 6 voor oppasser. 6 voor breiwerk. 2 voor waschvrouw. 2 voor maugelwerk. 2 voor kookster. 1 voor baker. 1 voor strijkster. 7 voor naaister. 1 voor vlechtwerk. 1 voor witter. 1 voor kleedermaker 2 voor schoenmaker. 2 voor metselaar. 1 voor opperman. 1 voor letterzetter. 1 voor voorslager. 1 voor broodbakker. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 17 Aug. zijn de volgende per sonen geplaatst. 1 voor breiwerk. 1 voor kruideniersbediende. 12 voor loopknecht. 1 voor vlechtwerk. 3 voor waschvrouw. 35 voor werkvrouw. 1 voor noodhu'p. 2 voor snelpersdraaier. 1 voor smid. 40 voor loswerk. 1 voor witter. I voor kleedermaker. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Doelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen, Kamer No 2. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 19 Aug. P. W. Otteloo en E. Seders. Th. v. Dantzig en F. L. de Graaff.B. Bruijns en P. Bulder G. F. Haase en M. Bouw meester. 20 Aug. J. A. Danzgloclt en C. Planije. GETROUWD. 19 Aug. H. C Campfens en A. M. v d. Ham. J. E. Blankwater en H. E. de Wilde. A. W. Kou ts taal en E Koudstanl. H. Balk en J. M. E. Bu-gers. H. van Zonneveld ea C. A. M. Priesman. H. van Boekhoven en M.. J. Belterman. R. Ratsma en C. Sanne?. M. C. J. Schouten en M. C. Majoor A. Scliornagel en J. A. van Alphen J. N. Neijenhuis en A C Nijssen. G. K ning en E P. Kern. 20 Aug. G. C. Weeren en M. A. Lamp. GEBOORTEN. 12 Aug. C. Stammers geb. Fokkens d. G. Kabel geb. Ofuian d. 1 i Aug. L. H gen- doorn geb. Hooghuijs z. G. Ondersma geb. Stoppels d. C. E. Janus geb. v. Goor z. H. C. Steenk;st geb. Bon z. 14 Aug. M. Tijs- seu geb Booms d. J. de Koning geb. Spek man d. A. Voetelink geb. Avis d. -15 Aug. A. Faase geb. Ha'toch z. 16 Aug M. v. Brugge geb. Graman d (levenl.) M. W. Bekooij geb. Andree d. M. de Leeuw geb. Nieuweboer d. A. M. Pieterman geb. Theijs z. M. Timmermans geb. Woudenberg d. M. E. Swart geb. v. Hoof z J. E. Duinker geb. Bolt d. J. C. Janper geb. Brinke's z. A. G. v. Hemert geb. Velt- buijsen z. M. Jansen geb. Haeseker z. 17 Aug. J Roeland geb. Boetbergen z. (leven 1.) M. Otte geb. Krouwels d. M. Lavooi geb. O sterling z. C. M. A. Stou'jesdijk geb. Wedding z E. v. Brinkooi geb. Kogenhop d. C. Slenders geb. Arons z. A. E Bolderdijk geb. Grevers z. M. E. Kok geb. v. Eeden d. 18 Aug. G. Tim- mers geb. Dam d. H. Luijten geb. Nieuwen- buijsen d. C. Wensveen geb. Duin z. H. Huizinga geb Feenstra d. G. M ijom- merse geb Piët. '9 Aug. W. C. Hessen geb. Staal z. G Bosselaar geb. Eelmanz. E M. J. Wielnrt geb, v. d. Horst d. H. Fiege geb. Sebens d. S. S. Pennink geb. v. Hemert z. 20 Aug. J. C. v. Maanen geb. v. Giezen d. OVERLEDEN. 12 Aug. G. Serné 5 m. d. Raaks. 13 Aug J. W. Pecht 8 m. z. Krom. J. Jutten 70 j. v. Marumstr. A v. Stipriaan 7 m. d Z.-Polderstr. 11 Aug. W. M. Scbrckman 6 m d. K&mperstr. G. N. A. Timmers 2 m. z. Voorzorgstr. M. v. d. Berg geb. v. d. Veldt 78 j.Tulpenstr. -- M. M. v. d. Horst 3 m. d. L. Hofstr. 15 Aug. E. Klerks 75 j. Scbotersingel. C. Landman 7 m. d. Harmenjansweg. C. A. v. d. Pol 9 m. z. Essestr. 16 Aug. A. C. Haamans 4rn. d. Burgwal. B. J. J. Seggeünk 6 m. z. Am sterdam cite vaart. J. C. Berendregt 4 ra. z. Rozemarynsteeg. F. J M. Gerbebij 2m z. Saenredamstr. —17 Aug. G. Tii-rie 3 m. d. Gr. Heiligland. N. v. Breemen 81 j. Gasthuis singel. 18 Aug. C. de Waal Mal fijt 9 j. z. Bakenessergr. D. L»dder50j liozeprieelstr. A. Buurman geb. v Steen 66 j. Leliestr. C. v. d. Riet 46 j. Jan Steenstr. 19 Aug. C. Geh'els geb. Fomm 83 j Koudenbom. J. G. Huijbens 3 m. z. Oosl-Indiscb vaartie. J. G. Tijssen 5 dg. d, Nadorslaan.T. Buniga 80 j. Gr. Houtstraat. Voorwerpen gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie die da gelijks uitgezonderd des Zondags; van s' middags 11 tot lure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een onderstuk van een gouden oorbel. -- Een hondetuig. Een stalen lorgnet. Een parapluie. Een knipmes. Een paternoster. Een lodderijndoosje. Een overhemdsknoopje. Een ring met sleutels. Een hond. Een zil veren broche. Een kinderbroekje. Een stalen bril in étui. Een sigaren- knipper. Een paar glacé handschoe nen. Een koperen gewicht. Een rol behangselpapier. Eenige sleutels. Markt van 20 Aug 1896 L. pr. 8.H. pr. f 11.p. st Aardappelen. Aangev. 312 verk. 281 HL. L. pr. 2.H. pr. 3 50. p. H. L. Appelen. Aangev. 37 verk. 37 H.L. L. prijs ƒ5H. pr. f.8 Peren. Aangev. 274 H.L. verk. 211 H.L L. pr. 3.H pr. f 5.p. H.L. Snijboonen. Aangev. 885 manden verk. 885 manden. L. pr. ƒ0.40 H. pr. ƒ0.90 p. mand Heereboonen. Aangev. 1009 manden verk. 1009 manden. L. pr. ƒ0.30. H. pr. ƒ0.80 p. mand. VEEMARKT 19 Aug. 1896. AangevoerdPrijs 4 Koeien ƒ110.ƒ160. 1 Pink 70. 19 N. Kalveren 8.— n 14.— 2 Schapen 16. 8 Lammeren 12. - 2 Paarden. KAASMARKT van 19 Aug. 1896. Verkocht 56 stapels, uitmakende 7652 kazen, wegende 13775 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. f 24. MUZIEKUITVOERING ia den Hout op Zondag 23 Aug. des namiddags van 2^/34 ure, door het Gemeentelijk Muziek korps ouder directie vau den Luitenant-Kapel meester den heer C. P. W. KRIENS PROGRAMMA. 1. „Commandeurmarssh''Stetefeld. 2. Concert ouverture Maillart. 3. „Amorrpfeile PolkaFarbach. 4Fantai ie de l'opéra Le Muletier de Tolè le"Clément. 5. Ouverture „Le Barbier de Se ville" Rossini. 6. «Ün bal a la Cour." Valse..Farbach. 7Fantaisie de l'opéra „Le Postillon de Long-JumeauAdam Buiten-societeit „TR0U MOET BLYCKEN". MUZIEKUITVOERING op Zondag 23 Aug 1896, des avonds te 8 uur door het Gemeentelijk Muziekkorps, onder directie van den Luitenant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. «Frisch in's Feld-, Marsch Strauss. 2. Ouverture «der Königs Lieu tenant"Tittl. 3. Grande Valce de Concert.... Gillet. 4. Fantaisie de la pantomime //l'Eufant prodigue» Wormser. 5. Ouverture «le Domino noir« Auber. 6. Fantaisie de Pope a «l'Ombre* Flotow. 7. a. «En Automne», idylleTscliaikowsky. b. 'Ioréadore et Andalonse.Rubinstein. c. Menuetto.Bocherini 8. Potpourri op thema's uit Ita- li<ansche opera'sKsppey. BRONGEBOUW. Zondag 23 Augustus, MATINÉE, half drie en SOIREE 7% uur, door het 4e Regiment In fanterie. Dinedag 25 Augustus, SOIREE, half acht, door het Utrechtsch Stedelijk Orkest. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 25 Augustus 1896 des namiddags van I2 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Sonate No 2Lemmens. a. Prélude. b. Cantabile. c. Allegro con fuoco. 2PreludiumMendelssohn. 3. Choral Fantaisie No. 2F. Lux. 4. Vorspiel zu ParsifalWagner. 5. Duet uit Stabat MaterRossini.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2