Pruisen gekomen. Men zou zoo meenen, dat het voor den Russischen monarch minder aangenaam moet geweest zijn door den Duitschen keizer verwelkomd te worden in de voornaamste stad van een uitgestrekt en bloeiend land, dat vroeger aan de kroon van zijne voorzaten behoorde. Na het Duitsche bezoek vertrekt het Russische keizerspaar naar Denemarken. Te Elberfeld is een kind zonder oogen geboren; de oogholten zijn weliswaar aanwezig, doch de oogen ontbreken geheel. Een oogarts heeft verklaard, dat zulk een verschijnsel in de geneeskundige wetenschap tot nog toe onbekend was. Evenals in Japan, heeft ook op Ysland eene aardbeving gewoed. Er zijn vele huizen en twee kerken vernield en veel vee is er gedood. De hoofdstad Rejkiavic schijnt niet geleden te hebben. Er wordt uit Weenen verteld, dat de czaar en de keizer van Oostenrijk aan den Turkschen ambassadeur te Weenen verzocht zouden hebben, den sultan ge luk te wenschen met zijn optreden tegen den Armeniërs. De czaar zou er bij gezegd hebben, dat de Armeniërs de deelneming van Europa niet verdienen. Men weigert voorloopig aan deze bewe ringen geloof te slaan. Luit. Eloff, de schoonzoon van Paul Kruger, die onlangs ook een bezoek aan ons land bracht, is naar Zuid Afrika teruggekeerd. Bij zijn vertrek werd hij nog geïnterviewd door een berichtgever van South-Africa. Op diens vraag, hoe Eloff dacht over de oppositie tegen dr. Leyds, antwoordde hij Dr. Leyds zal het volgende jaar met een groote meerderheid als staats secre taris herkozen worden. Ik geloof, dat hem een groote toekomst wacht en dat, als »Oom Paul" aftreedt, hij tot president van de Republiek zal worden gekozen. De Engelsche gevangenissen staan niet hest aangeschreven. Telkens, een En- gelsch blad zegt het zelf, komen er I personen uitte voorschijn, vernield naar lichaam en geest. Onlangs was weer j vrijgelaten een Iersche Fenian, veroor deeld tot levenslangen dwangarbeid. Zijne vrienden wilden hem sprekenhij ontvluchtte. Men vond hem terug, maar geheel in den waan verkeerende vervolgd te worden door cipiers en politie. De man was volslagen krankzinnig De vorst van Montenegro zou volgens geruchten zijn land verheven hebben tot een grootvorstendbm't klinkt beter, maar het land der zwarte bergen wordt er natuurlijk niet rijker door. Te Schoonhoven zou op Koninginnedag een luchtballon opgaan, doch op den aangegeven tijd bleek de ballon door den regen geen genoegzame stijgkracht te bezitten en bovendien kreeg het ge vaarte nog een scheur. In plaats van me delijden te hebben met de ongelukken van den luchtschipper nam het publiek een zeer dreigende houding aan. Bij het vuurwerk op den Amstel te Amsterdam, was ook een vrouw met een kind op den arm. Door het gedrang is het kind letterlijk dood gedrukt. In de legerplaats bij Oldebroek had op 31 Aug. een droevig ongeluk plaats. Onder de talrijke bezoekers op dien dag bevond zich een jongetje uit Epe, dat meermalen bij de soldaten eten bekwam. Een veldwachter of jachtopzichter uit Oldebroek meende, dat het kind het eten stal en greep den jongen beet. De kleine viel en werd door een der om standers bewusteloos opgenomen en daarna naar het hospitaal overgebracht, waar hij is overleden. De veldwachter werd gevat en in verzekerde bewaring gebracht, nadat hem een geducht pak slaag was gegeven. Op een revolverschot van hem kwam hulp opdagen, anders had hij 'ter zoo niet afgebracht. Te Harlingen brengt een huisgezin van acht personen den nacht door onder den blooten hemel. Het gezin vond eerst tijdelijk een onderkomen in eene woning behoorende aan de armen voogdij, maar omdat deze meende, dat de man, iemand van drie en dertig jaar en zeeman van beroep, gemakkelijk met eenigen goeden wil eene woning zou kunnen huren. In middels heeft het gezin zijne woonstede gekozen naast de woning van het armbestuur, ondanks den regen der laat ste dagen. Te Utrecht wordt, in de buurt waar het leger des heils zijne tenten heeft opgeslagen, sterk geklaagd over den hin der welken men ondervindt door het geluid der trompetten en rinkelbommen bij de oefeningen in gebruik, waardoor alle geestesarbeid voor de omwonenden totaal onmogelijk gemaakt wordt. Medegedeeld wordt, dat de aanneming en bevestiging van Koningin Wilhelmina zal plaats hebben den 24 October in het Koninklijk paleis te 's Gravenhage. Op Koninginnedag vervoerde deAm- sterdamsche Tram negen en tachtig duizend personen, een bewijs, dat de beambten en verder trampersoneel aller minst van den nationalen feestdag heb ben kunnen genieten. HAARLEM 8 September 1896. Donderdag avond had de opening plaats van den eersten cursus in de talen en wel in het Duitsch, te geven vanwege de Vereeniging van Kantoor- en Handelsbedienden, Afd. Onderwijs in de Handelswetenschappen, onder lei ding van den heer M. v. d. Boon. Tegenwoordig waren, behalve de onderwgzer, vier leerlingen, terwijl de afdeeling onderwijs was vertegenwoor digd door de Secretaris Penningmeester den Heer G. B. van Wengen. (de Heer J. A. Aukes, voorzitter, dezer was door uitstedigheid verhinderd tegenwoordig te zijn) en de hoofdvereeniging door den Heer C. G. Koen. Ten ruim half negen nam de Heer van Wengen het woord en opende dezen eersten cursus der Vereeniging. Hij wees op het, voor de vereeniging, belangrijke feit dat thans, dank zij het eendrachtig samen werken, reeds met de cursussen een aanvang kon worden gemaakt, hoopte dat de deelnemers spoedig het nut en belang ervan zouden inzien en eenmaal met succes een examen voor de praktijk mogen afleggen, hetgeen toch steeds van blijvend nut en aanbe veling voor de maatschappelijke positie is. Moge deze cursus bloeien en spoedig blijken, dat een tweede in deze taal kan worden geopend. Tevens kan worden bericht, dat de cursussen in het Fransch en Boekhouden binnenkort een aanvang zullen nemen en worden allen, die daaraan wenschen deel te nemen, verzocht zich op te geven aan den Secretaris der afdeeling, den Heer G. D. van Wengen, Brouwerstraat 10 alhier. Zondag 1.1. had, ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Konin gin, de onderlinge schietwedstrijd plaats van de leden der Vereeniging tot ver hooging van 's lands weerbaarheid" Voor Vaderland en Koning", alhier, in de duinen onder Overveen. De prijzen bestonden in een zilveren jaarmedaille, welke tweemaal achter elkander of driemaal in 't geheel moet gewonnen worden, en kunstvoorwerpen. De eerste prijs, jaarmedaille en kunst voorwerp, werd behaald door J. Wijdoo- gen met 96 puntende volgende prijzen werden behaald door de heeren2e pr. H. van Daalen, 3e pr. J. Bouwmeester, 4e pr. D. Teekens, 5e pr. A. Wijdoogen, 6e pr. J. Kamman, 7e pr. H. Twister- ling, 8e pr. A. A. Zuurendonk, 9e pr. C. Boon Pz., 10e pr. F. A. Boeree, 11e pr. A. J. Dijkhofïz, 12e pr. Jac. v. Waard, 13e pr. Joh. Aartsen, 14e pr. J. Groet, 15e pr. C. F. Arnold, 16e pr. M. Zwartser 17e pr. K. v. Donselaar, Consolatie prijs Th. J. Verzijlberg. Voor de jonge leden waren twee prijzen beschikbaar gesteld, welke resp. werden gewonnen door de heeren J. Arnold en J. Wensing. Over de werking van de Inrichting voor het dooden van dieren door gas, geopend door de Vereeniging tegen het mishandelen van dieren alhier, kan be treffende de eerste drie maanden van haar bestaan het navolgende worden bericht. Ingebracht werden 129 dieren en wel 102 honden en 27 katten. Van dit belangrijk aantal zonden particulieren er 73, terwijl de overige 56 door de politie werden ingebracht. Kosteloos werden 102 dieren gedood en tegen betaling 27. Deze hooge cijfers pleiten zeer zeker voor het nut der inrichting en verzekeren haar ongetwijfeld den blijvenden steun van alle dierenvrienden. De inrichting is geopend op Dinsdag, Woensdag, Vrijdag, en Zaterdag van 1 tot 5 uur. Na zeer voldoend afgelegd examen slaagde Vrijdag 1.1. als leerling aan het Conservatorium de Heer A. F. H. Wij- nands le Violist en Hoboïst by het Stedelijk Muziekcorps alhier. De Heer W. is een leerling van de Heeren An- driessen en Kriens. Heden morgen zijn hier en uit de omstreken 800 personen, waaronder verscheidene geestelijken, ter bedevaart naar Kevelaar vertrokken. In den nacht van 5 op 6 September j.l. zijn te Haarlem ontvreemd door middel van het verbreken van eene winkelruit ten nadeele van den winke lier G, G. Bies aan de Koningstraat 27 alhier 1 gouden dames-remontoirhorloge, van achteren bewerkt; 1 gouden dito, van achteren bewerkt met vergeetinij nietjes; 1 zilveren dito met gekleurde wijzerplaat; 2 zilveren dito1 zilveren dito met breeden rand 3 Goldin savon- net remontoirhorloges met vergulde wijzers, van achteren verschillend be werkt; 3 zilveren heeren remontoirhor loges,klein model,scherpe randen, bewerk te achterkast2 gewone nikkelen heeren- remontoirhorloges2 doublé dames horlogekettingen, kort met dubbele hanger; 24 doublé heeren horlogeket tingen van verschillend model. De Commissaris van Politie verzoekt opsporing en bericht. damesparasol. Een biervaatje. Een ijzeren handschroef. Een gouden oorbel. Een zilveren dameshorloge. Een portemonnaie met geld. Een onderstuk van een gouden oorbel. Een rooede zakdoek waarin vleeschwaren en eieren. Een zwart vest. Een bloedkoralen ketting met gouden sluiting Een lederen boezelaar. Een hond. Een hoed. Een paar vangsnoeren. Een lorgnet. Een damesparapluie. Een kinderschoentje. Een kraag van een jongensblouse. Een geolied zeil. Een rekenboekje. Een paar- dedeken. Een bloedkoralen halsket ting of armband. Eenige sleutels. Een zweep. Een koperen tabaks doos. Een dienstbodenmuts. Een gouden haak van een horlogeketting. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Aug. 1896. Boter. Aangev. 618 verk. 576 KG. L. pr. 1.10, H. pr. 1.30 p. KG. Biggen. Aangev. 423 verk. 353 stuks. L. pr. ƒ3.H. pr. ƒ6.50 p. stuk. Schrammen. Aangevoerd 286, verkocht 251 stuks. L. pr 8.H. pr. ƒ13.p. st. Aardappelen. Aangev. 2907 verkocht 2626 ILL. L. pr. ƒ1.80, H. pr. /3.50 p. H. L. Appelen. Aangev. 541 HL. verk. 371 HL. L. pr. ƒ2.H. pr. ƒ10.p. H.L. Peeren. Aangev. 2302 H. L. verk. 1567 H.L. L. pr. 2.'H. pr. 0.—p. H.L. De loting over de vóór 1 Septem ber j.l. ingeschrevenen voorde nationale militie voor 1897 zal hier gehouden worden op Donderdag 8 October des voormiddags ten 9 uur en wel voor hen wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met J, alsmede op Vrijdag 9 October d. a. v. de overige jongelingen op de alphabetische lijst voorkomende. KAASMARKT van 2 Sept. 1896. Verkocht 42 stapels, uitmakende 5754 kazen, wegende 10510 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. 24. Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WEB.KVERSCHA1F1NO. Van 1 Not. tot 27 Aug. hebben zich de vol- geilde personen aangemeld: 1 voor costuumnaaister. 46 voor werkvrouw. 14 voor grondwerker. 25 voor loopknecht. 1 voor koetsier. 51 voor los werkman. 2 voor smid 6 voor schilder. 2 voor timmerman. 4 voor huisknecht. 1 voor bankwerker. I voor kantoorbediende. 6 voor oppasser. 7 voor breiwerk. 1 voor loopjongen. 1 voor machinist 1 voor pakhuisknecht. 5 voor waschvrouw. 2 voor mangelwerk. 2 voor kookster. 1 voor baker. 2 voor strijkster. 8 voor naaister 1 voor vlechtwerk. 1 voor witter. 1 voor kleedermaker 2 voor schoenmaker. 2 voor metselaar. 1 voor opperman- 1 voor letterzetter. 1 voor voorslager. 1 voor broodbakker. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 27 Aug. zijn de volgende per sonen geplaatst. 1 voor breiwerk. 1 voor kruideniersbediende. 12 voor loopknecht. 1 voor vlechtwerk. 4 voor waschvrouw. 1 voor strijkster. 86 voor werkvrouw. 1 voor noodhulp. 2 voor snelpersdraaier. 1 voor smid. 40 voor loswerk. 1 voor witter. 1 voor kleedermaker. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Boelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 8-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Boelen, Kamer No 2. Voorwerpen gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie die da gelijks uitgezonderd des Zondags) van s' middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. 3 schoolboeken. Twee pakjes in- ,i houdende eenige borsteltjes. Een I GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktberichten van 7 Sept. 1896. Witte tarwe f 5.60. f 6. Rogge 3.50. 3.60. Haver 2.85. 3. Gerst 4.50. 4.75. Buivenboonen 5.50. Groene erwten 6.75. 7. Capucijners v 6.7.60. ad 11.25. Markt van 7 Sept. 1896. Boter. Aangev. 243, verk. 243 K.G. L. pr. ƒ1.10. H. pr. 1.20. p. K.G. Biggen. Aangev. 147, verk. 147 st. L. pr. 6.— H. pr. 7.p. st. Schramme/n. Aangev. 87, verk. 87 st L. pr. 8.—. H. pr. 13.p. st. Aardappelen. Aangev. 337, verk. 254 HL. L. pr. ƒ1.20. H. pr. ƒ3.—. p.H.L. Appelen. Aangev. 43, verk. 43 H.L. L. prijs ƒ5.—. H. pr. 8 Peren. Aangev. 332, verk. 291 H.L L. pr. f 4.H. pr. f 7.p. H.L. Snijboonen. Aangev. 670 manden, verk. 670 manden. L. pr. ƒ0.60 H. pr. ƒ1.10 p. mand HeereboonenAangev. 430 manden, verk. 430 manden. L. pr. Ó.40. H. pr. 0.90 p. mand. MUZIEKUITVOERING in den Hout op Woensdag 9 Sep. 's avonds ten 7Vs uur> door het Gemeentelijk Muziek korps onder directie van den Luitenant- Kapelmeester C. W. P. KRIENS. PROGRAMMA. 1-Marche des Chasseurs Autrichieos". Eilenberg. 2. Ouverture „Medea"Cherubini. 3Voksscene aus .Souvenir de Napoli". Koedel. 4. Gres ie Fantasie aus der oper „Tann- hnuser"Wagner. 5. Ouverture "Der KÖnigslieutenant".Tit,i. 6. .Immortellen" WalzerGang'! 7 Rondo pour petite flu eBonjou. Uit te voeren door den heer George Smidt. 8. Potpourri op ltaliaansche Volks liederenRampezotti. BRONGEBOUW. Donderdag 10 September SOIRÉE. 's avonds acht uur, te geven door het Gemeentelijk Muziek- korps. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 10 Sept. 1896, des namiddags van 23 uur door den Heer WEZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. AndantinoVolckmar. 3. la. Adagio ?b. Introduction und' Rheinbergar. Ricercare 4. Ree en Romance.Wagner. 5. Tr&umerei Schumann.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2