scheen dan ook een wagen voor het gebouwde jonge man ging het kantoor binnen, liet zich altijd op bevel van den directeur de pakketten geven, die hij in den wagen bracht en vertrok daarna met het rijtuig. Er voegde zich nu ook een tweede persoon bij hem, die zich bij den koetsier van het rijtuig bekend maakte als de postdirecteur. Even buiten de stad verlieten zij het rijtuig, na uit de pakketten alles ge haald te hebben wat van hunne gading was. Toen eindelijk de ware besteller aan het bijkantoor kwam om de post te halen, bleek het natuurlijk, dat men was opgelicht. Van de oplichters is echter geen spoor meer ontdekt. Men vermist 170,000 francs aan wis- se's en 80,000 francs aan geldswaarde. Uit Engeland wordt nog medege deeld, dat de hooge ambtenaren ver heugd waren dat de czaar vertrokken is, aangezien de bewaking der keizer lijke familie nogal hooge eischen stelde en men daar te lande niet gewoon is aan gasten, wier leven zóó moet be schermd worden. De czaar heeft bij zijn verblijf op Engelschen bodem aan staatszaken zoo weinig gedaan als hij kon. Maar als de min of meer onbestemde berichten eenigen grond van waarheid bevatten dan heeft zijn bezoek, ofschoon het slechts de familie gold, toch eene betere verstandhouding tusschen Rusland en Engeland voorbereid. Is die eenmaal tot stand gekomen, dan kan Engeland zich wederom eenigszins vrijer bewegen en tegenover zijn buren een anderen toon aanslaan. Nu, dat zal men wel spoedig merken. Een troost is het verder dat de be sprekingen tusschen den Czar en den Britschen Premier ook ten bate der Armeniërs zullen komen. Alles bijeen genomen hebben de Britten reden tot tevredenheid en heeft de Czar een ge-1 lukkigen tijd gehad. Eureka, onfeilbaar middel ter bestrij ding van Drankzucht, dat ook buiten medeweten van den lijder kan worden toegepast en nimmer faalt. Door het preparaat «Eureka", schrijft meD, dat ieders maag beslist afkeerig maakt van alcoholische dranken, kan het alcohol vraagstuk als opgelost beschouwd wor den. Prijs per flacon ƒ0.60. Bijna dagelijks worden, naar men ons mededeelt, ongevraagd uit alle oorden des lands brieven ontvangen van per sonen, die het middel «Eureka" met succes toepasten. Deze brieven zijn niet voor openbaarheid bestemd, doch onder toezegging van de gewenschte discretie werden eenige dezer brieven, loopende over de jaren 1894—96, ter inzage verstrekt aan de directie van het llaagsch Handelsblad". Naar aanleiding daarvan schreef zq in haar nummer van 3 September 1896: »Zooals men weet, bestaat er groot verschil van meening omtrent de waarde der middelen, die worden aangewend om dronkenschap, of t. m. zucht naar sterken drank, te bestrijden. Vooral is dit het geval met de z. g. geneesmiddelen geheime of niet ge heime welke daartoe worden aan bevolen. Dit is ook het geval met het middel „Eureka", door de firma Josephus, Jacob van Campenplein te 's Gravenhage, in den handel gebracht. Om de waarheid te zeggen, hadden wij er ook niet veel waarde aan gehecht. Wij hebben dezer dagen evenwel inzage gehad van eenige brieven van personen in verschillende plaatsen van ons land, die het middel met veel succes bij drankzuchtigen had den aangewend. Deze brieven zijn geheel spontane uitingen van tevredenheid en dankbaarheid en niet gevraagd. Voor belangstellenden, wier maatschappelijke postie discretie waarborgt, liggen zij ter inzage bij genoemde firma. Men kan dus de proef nemen; in elk geval zal het middel geen schade doen. Te Scheveningen klaagt men over slapte in het scheepsbouwvak. Terwijl hiervan als oorzaak wordt genoemd de minder voordeelige haringvangst en het feit, dat het meeste timmerwerk te Vlaardingen wordt gedaan, omdat tegen woordig daar de meeste bomschuiten binnenvaren, schijnt men overtuigd, dat ook liet gemis van een haven te Scheve ningen tot een der oorzaken moet ge rekend worden. Een der Scheveningsche scheepstimmerwerven is reeds naar Vlaardingen verplaatst en een andere werf is zoo goed als opgeheven. Het voorstel van het dagelijksch Be stuur van Amsterdam tot het stichten van een nieuw beursgebouw op het gedempte Damrak is door den Raad aan genomen. Het beurs vraagstuk, geduren de zes en twintig jaren aan de orde geweost, is hierdoor van de baan. In middels is er nog menige moeielijkheid te overwinnen, te meer daar de om wonenden in ruime mate hunne aan spraken in deze, waar of ongegrond, deden gelden. Hoe de nieuwe beurs er zal uitzien, weet men nog niet goed, aangezien er nog maar alleen eene schetsteekening van schijnt te bestaan. In verband met de plannen van eene commissie te Amsterdam welke zich gevormd had tot het aanbieden van eeri j huldeblijk aan H. M. de Koningin bij hare meerderjarigheid, deelt de Ar. llott. Ct. mede, dat de Koningin Regentes deze Commissie doen weten, dat, hoewel II. M. met groote waardeering van het voornemen der Commissie kennis nam, de Koningin beslist den wensch had uitgesproken, dat bij die gelegenheid geen geschenken mochten worden aan geboden en de hoop werd uitgesproken, dat van aanbieding van geschenken door de commissie zou afgezien worden. Eerst onlangs is het de firma Fritz Schulz Jun., te Leipzig, wier alom bekende huishoudartikelen (glansstijfsel, poetszeep enz.) reeds sedert vele jaren de grootste navraag genieten, gelukt een nieuw poetspommade, ver overtredend poetsmiddel te vervaardigen, dat door haar onder den naam van „Globe Poets Extrakt" in egelante blikken doosjes in den handel wordt gebracht. Dit «Globe Poets Extrakt" is in deugd zaamheid werkelijk onovertroffen. Het is geschikt tot het poetsen van alle metalen voorwerpen, Goud, Zilver, Com positie, Koper enz, enz., welke men door het gebruik van het „Globe Poets. Extrakt" met geringe moeite spoedig een onovertref baren, buitengewoon lang blijvenden glans kan verleenen, zonder dat de gepoetste voorwerpen in het minst aangetast of bedorven worden. Als eigenares van de belangrijke mineraalwerken in Neuburg a. D. al waar de eenig bruikbare grondstof voor de vervaardiging van het „Globe Poets Extrakt" verkregen wordt, is de Firma Fritz Schulz jun., Leipzig, alleen in staat om, tot genoegen van de vele Koopers van dit spoedig gewild gewor den Poetsmiddel, voortdurend een even goede waar te leveren. Het handelsmerk bestaat uit een Globe in een breede roode streep, van de Firma Fritz Schulz Jun., Leipzig. Dit «Globe Poets Extrakt" is verkrijg baar in doosjes a 5, 7 Va en 15 ets. per doosje bij de meeste Drogisten en Han delaars in Koloniale, Galanterie en Ijzerwaren. school in de Oranjestraat en zulks ten j voordeele van deze school, alsmede tot het houden van eene verloting van door armen vervaardigde voorwerpen ten bate van de Vereeniging tot beharti ging van de stoffely k en geestelijke be langen der armen te Haarlem. Op het Museum van Kunstnijver heid zullen aanstaanden Zondag de décoratieve schilderwerken van het kasteel te Versailles nog tentoongesteld zijn. Deze werken werden vervaardigd door Charles Le Brun, in 1619 te Parijs geboren. Door de bizondere welwillendheid van IIH. Directeuren van Teylers stich ting werd het Bestuur van het Museum in de gelegenheid gesteld dit kostbaar werk te exposeeren. Zondag is de toegang vrij. Gisteren Donderdag namiddag om streeks IV» uur is een 5 jarige knaap wonende Zuidpolderstraat in den Heerpn- singel geraakt. Hij werd echter spoedig gered door den werkman de Graaf, wonende Groot Heiligland No. 76, die van de Schalkwijkerbrug te water was gesprongen. Door de politie is in beslag genomen een valsch kwartguldenstuk voerende de beeltenis van Koningin Wilhelmina en het jaartal 1895. In den vroegen morgen van heden Vrijdag omstreeks 4Va uur. heeft een begin van brand plaats gehad ten huize van H. Posch, sigarenmaker, wonende ICoksteeg no. 14, ontstaan op den zolder boven een achterkamer, vermoedelijk door onvoorzichtigheid met vuur of licht op gisteren avond bij het verrichten van de gewone werkzaamheden aldaar kerven en uitzoeken van tabak. Een gedeelte van het dak is verbrand en een gat in den zoldervloer gebrand. De brand is door de polite en haar slangenwagen gebluscht. De staf der brandweer was aanwezig. Alles is verzekerd. Deze week had de opening plaats van de cursus te geven door de Vereeni ging van Kantoor en Handelsbedienden voor Haarlem Omstreken, atdeeling Onderwijs, in de Fransche Taal, onder leiding van den Heer P. H. de Haan en in het Boekhouden, onder leiding van den Heer J. J. Wenting, leeraar M. O., beide cursussen met4 leerlingen. Thans kunnen wij nog melden, dater op 't oogenblik 4 cursussen zijn met 17 leerlingen, terwijl zich weder 2 leerlingen hebben aange meld, zoodat wanneer er nog iemand tot de cursussen wil toetreden, men beleefd wordt verzocht zich ten spoedigste op te geven bij den Secr. Penningm. den Heer G. D. van Wengen, Brouwer straat 10. Op de beide lotingsdagen, Donder dag en Vrijdag, waren de herbergen in den omtrek van den Stadsdoelen op last van den Burgemeester tot des namiddags vier uur gesloten. Krom. 2 Oct. P. de Wilde 49 j. Ursuta- steeg. 3 Oct. H. de Zwaan 63 j. K Laken straat. J. B. Giling 3 in. z. Rozestraat. M. J. ELenkorst 42 j. Kruisweg. C Kern 62 j. Zijlstraat. W. Saur67j.Ane- gang. J. v. Zomeren 20 m. d. Leidsckevaart. 4 Oct. H. J. v. d. Meijden 2 d. z. Regu- liers'raat. 5 Oct. H. B. Koessingli geb. Koning 76 j. Spaarne. 6 Oct. P. Tesselaar 21 j. Bakkerstraat —7 Oct. M. C. v. Deven ter 4 j. d. Rozensteeg. MAARLEI 9 October 1896. Uit de opening van de stembriefjes, ingeleverd voor 'de verkiezing, van een lid voor de Tweede Kamer, is gebleken, dat ingeleverd zijn 1484 stembriefjes. Van onwaarde zijn verklaard 43 stem- briefjs, waaronder 39 in blanco. Volstrekte meerderheid 721. Uitgebracht zijn op de heerenJhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré (lib.) 959 stemmen, Dr. A. E. van Royen (anti- rev.) 445 stemmen, zoodat eerstgenoem de is gekozen. Uit de opening van de stembriefjes voor de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad bleek, dat zijn ingeleverd 1483 stembriefjes Van onwaarde zijn verklaard 37 stem briefjes waaronder 32 in blanco. Meerderheid 724. Uitgebracht op de heeren Jhr. H. M. Speelman 536, Th. G. Schürmann 414, A. C. Laane 303 F. M. baron van Lijnden 171 stemmen. Er moet alzoo eene herstemming plaats hebben tusschen de twee eerst- genoemden. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer in Haarlem bedraagt 2891dat voor den Gemeenteraad 2883. Bij Koninklijke besluiten is ver gunning verleend tot liet houden van eene verloting van geschonken voorwer pen, onverkocht gebleven op de bazar I gehouden in de Christelijke bewaar-1 BUKÖERMJKE STAND. ONDERTROUW li. 2 Oct. 3. A. Obdam en M E. Schierliout. 7 Och G. Gerritsen en G. A Cornet. P. E. Kiaassen en J. B. Wolfrom. E. Vergers en H. P. Otscn. H. R. Smink en H. K Hollander. A. Brand en A. M. Piepenbrink. 8 Oct J. C. Th. Scheer en E. v. Vliet. GETROUWD. 7 Oct. A. R. Kuijper en N. Smits. Th. M. v. Dcursen en J. H. A. Kruijt. J. v. Lieshout en E. J. v. Brugge. GEBOORTEN. 30 Sept. R. Suurendonk geb Ililderingd. M. H Evelein geb. Evelein z. 1 Oct. G. C. v. d. Meijden geb Schiering z. U. M. Bknkwatcr geb. v. d. Schaar d M. ■C. Glas geb. v. Roon d. J R. Wilkens geb. v. Peseh d M. Gerritsen geb. Ere- deriks z. 2 Oct. A. Heiloo geb. Noortman z. M. A. C. Konhals geb. v. Wijkd.-- C. Th. Treur geb. de Vries d. H. Bremer geb. Alderlieste z. 3 Oct. S. Mertens geb. Blommaert z. J. C. Boerema geb. Bannink d. Th. M. Hendriks geb Lamersz A. G Paauw geb. Delchambre z. 4 Oct. D. A. v. N ekerken geb. Keuning d. D. de Vries geb. Wijker z P. Venema geb. v. Steen z E. Meijer geb. de Mon d. 5 Oei. J. E. Bouman geb. Cormond z. 6 Oct. M. Hangoor geb. v. d. Wcrff z. A. Smits geb. de Maaker d. S. E. de Graaft' geb. Zwarter z. E. A. M. Kales geb. Vroomz. J. S. Heeres geb. Verquerene d. E. Mok geb. Nopol z. 7 Oet. L. v. Breemen geb. Klok d. - M. J. Schoor geb. Stas z. 8 Oet. M. Traanberg geb. v. Saesi z. OVERLEDEN. 39 Sept. J. H. Wagenmaker geb. Poot 79 j. Jansst'aat. M. M. Wisker geb. Sieraad 26 j. Kerkbofstr. 1 Oct. A. v. d. Bosch 5 m. z, L. Annastr. P. "Wiedijk 7 m. d. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WERK VERSCHAFFING. Van 1 Nov. tot 8 Oct. hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor coatumnnaai8ter. 49 voor werkvrouw. 14 voor grondwerker. 26 voor loopknecht. 1 voor koetsier. 52 voor los werkman. 2 voor smid 7 voor schilder. 2 voor timmerman. 4 voor huisknecht. 1 voor bankwerker. I voor kantoorbediende. 6 voor oppasser. 8 voor breiwerk. 1 voor machinist. 1 voor pakhuisknecht. 5 voor waschvrouw. 2 voor mangelwerk. 2 voor kookster. 2 voor baker. 2 voor strijkster. lOvoor naaister. 1 voor vlechtwerk. 1 voor witter. 1 voor kleedermaker 2 voor schoenmaker. 2 voor metselaar. 1 voor opperman. 1 voor letterzetter. 1 voor voorslager. 3 voor broodbakker. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 8 Oct. zijn de volgende per sonen geplaatst. 1 voor breiwerk. 1 voor kruideniersbediende. 12 voor loopknecht. 1 voor vlechtwerk. 5 voor waschvronw. 1 voor strijkster. 39 voor werkvrouw. 1 voor noodbu'p. 3 voor snelpersdraaier. 1 voor smid. 40 voor loswerk. 1 voor witter. I voor kleederraaker. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wsnschen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Doelen of Stadhui*. Inlichtingen kannen dagelijks van 9-1 en van 8-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau I^oelen, Kamer No 2. Voorwerpen gedeponeerd aan het Öoxnmispariaat van Politie die da gelijks uitgezonderd des Zondags) van s' middags 11 tot lure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. In de opgehaalde vuilnisstoffen en terug te bekomen bij den Hoofd-Opzichter der Gemeente Reiniging bureau Harmenjans- weg Een zilveren vork gemerkt H. F. Een zilveren theelepeltje. Een zilveren vingerhoed. Een zak met aardappelen. Een paternoster in étui. Een griftendoos met inhoud. Een snoeimes. 6 boekjes houdende voorschriften van Dr. Oudschans. Een lot v/h Rotterdamsch Dagblad. Een grijze pet. Een kinderpantoffel. Een kinderjurkje. Een wagenmoer. Een R. C. kerkboek je. Een Engelsch taalschrift. Een rozenkrans. Een paar glacé dames handschoenen. Een haakdoosje met inhoud. Een grijs geruite jas. Eenige sleutels. Een bruin garen handschoen. KAASMARKT van 7 Oct. 1896. Verkocht 40 stapels, uitmakende 5522 kazen, wegende 10369 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. ƒ23. VEEMARKT 7 Oct. 1896. AangevoerdPrijs 9 Koeijen 20 N. Kalveren 18 Schapen 42 Lammeren 3 Paarden. ƒ150.— ƒ180.— 8.y> 16. 14.— 22.— 9.14. - ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 13 October 1896 des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga IIMendelssohn. ij 2. Adagio uit de 2e Symphonie. .Beethoven. 3. Sonate No. 2S. de Lange. a. Maestoso. b. Andante. c. Allegro con fuoco. jj 4. Trauermarsch aus der Gotter- dammerung."Wagncr. 5. AbendliedSchumann.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2