Societeit„Vereeniging" Soirée Musicale, „Zang eu Vriendsehap" Oudejaarsavond Mijnheer en Mevr. MONGODIN. ADVERTENTIEN. Gemeente ran I. D. Baptisten. Openbare SanjBn^onjst Vereenigde Rotterdamsche Tooneelisten, Woensdag 30 Deeember 1896, SURROGAAT. Vrijdag 1 Januari Populair Concert door het Strijkorkest van Haarlem's Muziekkorps ABRAM DE WINTER, JOH. STEENMAN, op Dinsdagavond 5 Januari 1897. Koninklijke Liedertafel de Overijsel8che Vecht. De Min. zou het onverantwoordelijk vinden op een voor- loopig plan een onderzoek aan te vangen het werk moet behoorlijk worden voor bereid en als deze begrooting aangeno men is zal onmiddellijk met die ver betering worden aangevangen. Bij art. 50 kan de Min. geen antwoord geven op de vraag van den heer Tijdens betreffende het onderzoek der Wester- woldsche kanalizatie-vervening. HAARLEM 22 December 1896. Sedert September dezes jaars zijn als Leden van den Raad van Bestuur van het Koloniaal Museum toegetreden de Heeren Baron G. Rozenthal te Am sterdam. J. B. Aug. Kessler, Directeur der Kon. Ned. Maatschappij tot exploi tatie van Petroleumbronnen te 's Gra- venbage, A. F. Kremer te Haarlem, D. Franken, Dz. te Vésinet bij Parijs, G. E. Haarsma te Brussel, Mr. J. E. Henny, Lid der Gedeputeerde Staten van Noordholland te Amsterdam, en de Dordsche Petroleum Maatschappij. Sedert dienzelfden tijd zijn geschen ken ontvangen van zijn Excellentie den Minister van Buitenlandsche zaken een verzameling Australische producten bij een gebracht door den Heer J. H. Maiden, Directeur van den botanischen tuin te Sydney. Deze verzameling telt ruim 300 nummers en zal tijdelijk worden geëx poseerd in een afzonderlijk lokaal, ver- eenigd met het vroeger reeds ontvan gen keurig herbarium materiaal, eenige fotografiën, kaarten enz. betreffende j Australië en een portret van den on langs overleden botanicus Baron F. von Mueller, de man, die voor de kennis der Flora van Australië zoo verbazend veel verricht heeft, en die ook een gewaar deerd medewerker van het Koloniaal Museum is geweest. Van denzelfden Minister is nog ontvangen een verza meling van 25 monsters hout uit China, bijeengebracht door den Consul Gene raal te Honkong, den Heer F. J. Haver I Droeze, en bestemd om een overzicht te geven van den houthandel in China, met het oog op mogelijken invoer van hout uit N. O. Indië in dat land. Van Dr. M. Treub, Directeur van 's Lands Plantentuin te Buitenzorg, her herbarium van eenige nuttige Indische planten, voor de schoolverzamelingen van de Heeren Dr. H. D. Benjamins en J. F. Pool in Suriname, een groote verzameling Surinaamsche producten van Prof. Hartwich te Zürich eenige voortbrengselen uit andere koloniën van den Heer J. Bakker te Amsterdam vruchten en monsters uit Suriname; van den Heer P. van Leersum, Direc teur van 's Lands kina-cultuur teBan- dong, een bijzonder fraaie kina stam en kina herbarium, als aanvulling van de vroeger ontvangen bezendingen, op de gouvernements kina-cultuur betrek king hebbend. Van Dr. D. W. Horst, Resident van Ternate, een uitgebreide en zeer belangrijke verzameling uit Ternate en Nieuw-Guinea. Van den Heer P. H. Bilger te Batavia, een volledig stel voorwerpen, pijp, lamp enz, bij het opium schuiven in gebruik. Van Mevrouw Baronesse van Hoëvell te Haarlem een mandje van kruidnagel, gevuld met uit ambonsch plantenmerg gesneden vruch ten uitAmbon. Van den Heer H. J. van der Schalk, Ned. Consul te Milaan, herba rium en cultuur beschrijving van Chr. sopogon Gryllus (Chiendent) voor bor stelwerk. Van Mevrouw Reisiger- Schwaabvo- gelveeren en insecten uit Suriname. Van den Heer J. C. de Vogel herbarium van Liberia en andere koffie, van den Heer W. G. Vennekool te Haarlem een Boeddhabeeldje van Javavan Jhr. L. van Panhuys te 's Gravenhage monsters uit Suriname; van Prof. Maxime Cornu te Parjjs, zaden; van den Heer J. van Moll, Terning Modjokerto, verschillende voorwerpen. Verzamelingen van materiaal tot het vormen van collecties voor het aanschou welijk onderwijs op de scholen zijn ont vangen door tusschenkomst van zijne Excellentie den Minister van Koloniën, bijeengebracht door de Heeren Benja mins en Pool te Suriname; van den Heer J' Bakker te Amsterdam en van den Heer H. S. J. Maas, Ned. Consul te Londen. Van de vereeniging van Amateur Photografen te Weltevreden is toezeg ging ontvangen op een aan haar ge-' richt verzoek het Museum een collectie photografiën en negatieven toe te zen den, betrekking hebbende op cultures, land, volk en gebouwen uit de Koloniën. Haarlem's Zanggenot heeft zich bij het eerste concert, Woensdagavond in de sociëteit de Kroon gegeven, mogen verheugen in eene goede opkomst der kunstlievende leden en in de gewenschte belangstelling bij de uitvoering van het programma. De koornummers werden voor het meerendeel verdienstelijk ge zongen en bewezen, dat de heer Henri Pielage zijne beste krachten wijdt aan de vorming van het Koor ten opzichte van klankvorming, tekstuitspraak, into natie enz. De liedertafel heeft, wat hare werkende leden betreft, nog al wisse lingen ondergaan, welke van den direc teur dubbele inspanning vragen. De jeugdige krachten zullen bij blijvende toewijding den goeden naam, dien Zang genot zich als mannenzangvereeniging heeft verworven, kunnen handhaven. De koornummers Rollandsch Lied van S. de Lange en 's Heeren Huis v an Boers, om slechts enkele te noemen, wettigen dat. vermoeden ongetwijfeld. De solisten, de h.h. Leendert van den Tand (viool) eu Joh. Mergelkamp (zang) brachten in het programma de vereischte afwisseling. Beider voordrachten vielen blijkbaar zeer in de smaak der aan wezigen en werden met bijzondere waar- deering ontvangen. De mooie toon van de n violist en het kernachtige, gezonde geluid van den zanger hadden op het behaalde succes alle aanspraak. Mejuffrouw Betsy Pielage speelde de begeleidende pianopartijen van de solo's en gaf daarbij van hare bedrevenheid op het klavier uiterst verdienstelijke proeven. Het populair Concert, Zondag ge geven in de Vereeniging was bezocht door 1027 personen; op het poupulair Concert Vrijdag 1 januari (Nieuwjaars dag) zal de bekende komiek Abram de Winter zijn medewerking verleenen. Door de politie alhier is aangehou den en naar het huis van bewaring overgebracht J. R. oud 20 jaren, van beroep kleermaker, de laatste dagen zon der huisvesting, die zich van een nieuw soort van oplichting had schuldig ge maakt. Van een der klanten van zijn gewezen patroon den kleermaker S. alhier wist hij een ulster (winterjas) te bekomen na het valsche voorgeven dat zijn baas die eenige oogenblikken ver zocht om» na te knippen daar hem een gelijke jas besteld was en het papieren patroon zoek geraakt was. Eenige oogenblikken nadat hjj die jas in zijn bezit had heeft hij die bij een uitdra ger verkocht. Gisteren Maandag morgen is uit den Schotersingel opgehaald het lijk van een man dat tweemalen is herkend, eerst voor den koopman A. uit Amsterdam, en later voor dat van den broodbakkersknecht F. v B. te Haarlem welke personen eene treffende gelijkenis hebben. Eerstgenoemde is gebleken nog in leven te zijn, terwijl thans met ze kerheid is vastgesteld dat de laatstede drenkeling is, zoowel zijn persoon, klee ding enz is door de familie herkend. Weldadigheid naar Vermogen. Ingekomen giften, 24 tot 28. Dec. van J. E. P. ƒ5, M. J.P. ƒ5, S.L.S. ƒ2.50, C. E. M. ƒ10, Mevr. F. ƒ2, B. ƒ1, W. D. H. M. 10, v. A. 5, wed. G. P. v. V. ƒ5, A. D. S. ƒ5, C. E. ƒ1, C. H. ƒ2, G. d. V. ƒ5, wed. H. ƒ1.50, J. v. d. W. ƒ50, I. L. ƒ1, W. E. 20, H. de P. ƒ10, B. ƒ5, firma H. ƒ1, G. M. ƒ3, Th. M. 0.25, J. P. ƒ5, wed. de P. ƒ15, G. B. C. ƒ2.50, P. H. ƒ3, P. J. M. ƒ2, A. C. S. ƒ3, I. H. V. ƒ2,50 L. C. B. M. ƒ10, I. C. ƒ10, Mevr. H. 5, H. de C. 4, H. C. M. 5, wed. D. G. L. ƒ20, S. de L. ƒ1, W. de C. ƒ10, H. K. ƒ5, W. v. H. ƒ2.50, G. I. v. W. ƒ10, Mevr. G. D. M. geb. B ƒ20, I. A. F. ƒ10, Dr. M. F. ƒ2.50, N. N. 10, W. F. S. 2, v. d. S. 2.50, M. E. S. de M. 25, W. I. C. 5, Mevr. v. VI. geb. v. G. 50, P. C. A. de L. P. ƒ100, N. N. ƒ2.50, v. C. ƒ25, Mej. M. E. Th. ƒ4, I. W. Th. ƒ3, Mevr. T. v. B. ƒ5, L. E. A. S. ƒ8, H. I.M.B.fl, Totaal ƒ536.25. Armverzorging. Het Bestuur der Vereeniging Wel dadigheid naar Vermogen," gedachtig aan de goede ervaring de vorige winters verkregen, toen het omstreeks Kerstmis en Nieuwjaar van de leden en begun stiger extra bedragen ontving, heeft ook nu wèêr deze bijdragen gevraagd1, ten einde dezen winter het werk der Vereeniging te kunnen voortzetten. Behalve aan leden en begunstigers wordt nu ook eene bjjdrage gevraagd aan hen, die nog niets aan de Vereeni ging hebben geschonken. Uit de inschrij vingsbiljetten, die in November 1.1. blanco terug zijn ontvangen, heeft het Bestuur eenige uitgezocht, gericht aan personen, van wie het om verschillende redenen onmogelijk is aan te nemen, dat zij in 't geheel niets zouden willen bijdra gen. In de veronderstelling, dat het ver zoek hen niet heeft bereikt, of aan hunne aandacht is ontsnapt, neemt het Bestuur de vrijheid hen nogmaals dringend uit te noodigen, de behulpzame hand te bieden. Voor hen, die het nog niet mochten weten, worde hier nog eens herhaald, dat de ondersteuning door Weldadig heid naar Vermogen" slechts na grondig onderzoek wordt verstrekt aan hen, die waarlijk hulp behoeven en verdienen ge holpen te worden. Onder de ondersteunden der Vereeni ging behooren pl.m. 180 weduwen met pl.m. 400 kinderen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 21 Dec. J. C. v. d. Heuvel en E. M. Nij- borg. 22 Dec. Jhr. C. Q. S. Sundberg en W. E. v. Mansvelt. 23 Dec. E. F Bruyn en A. Hil&rius. P. M&erten en J. O. Zwart. GETROUWD. 23 Dec. C. W. Reemer en C. E. de Zwaan.— 24 Dec. D. Doeglas en H. Mossinkoff. GEBOORTEN. 16 Dec. M.. Pennarts geb. v. Gelders. A. v. d. Ban geb. Kater d. 17 Dec. N 8trick- ling geb. Koper d. B. Heerens geb. v. d. Steijle x. S. v. Hemert geb. Gemser d. 18 Dec. H. M. v. Dijk geb. Hendriks i. E. v. d. Poll geb. Kloos z. H. v. d. Putten geb. Ver beek z. 19 Dee. A. Bos geb. de Porto d. B. Kerkman geb Veenstra d.H. C. Prancken geb. Waal z. L. I. Pahud de Mortangesgeb. Bogaardt x. T. v. Andel geb. Hogeboom d. A. Barteling geb. v. Essen d. H. A.v. Thiel geb. Weenink z. B. Werape geb. Stal- linga z. 20 Dec. I. JPeper geb. Goedhart d. H. Broekman geb. Hulshof d. A. M. van Delden geb. de Haan d. A. de Zee geb. Out z. 21 Dec. A. Slenders geb. v. d. Groote poort x. J. F. Wijkhuizen geb. Gosewehrd. C. Goudswaard geb. Hoogendoorn d. 22 Dec C. M. J. v. Santen geb.Kempenaard. J. C. Wilde geb. Driessen x. A. M. ten Thjje geb. Koot d. A. M.. Kloes geb. Heinsbergen z. A M. D kkeboom geb Hessels x. 51. Maasen geb. Kooij z. T. Koomhof geb. Els- kamn z. 23 Dec C. Balkestein geb. Kort x. E. Miehei geb. de Graaf d. G. G. v. Beek geb. Flipsen z. A. de Bruin geb. Iepenga x. R. C. Peereboom geb. Schoute d. OVERLEDEN. 16 Dec. J. v. d. Daff 82 j. Jansstraat. D. Hoogenes 62 j. Z. Polderstraat. 17 Dec. M. W. J. v. d. Walle3 m. d. L. Heerenvest. 18 Dec.C. J.v.Galenlm.d. Burgwal.J. Drabbe 68 j. Hagestraat F. J. Hordijk 32 j. Bartel- joriastraat. C. Schouten geb. Vis 65 j. Har- menjansweg. 19 Dec. C. v. Maas 81 j. Hage straat. J. J. Boelens, 2 j. z. Leliestraat. 20 Dec. A. Toesetgeb. Visser76j. Veldlaan. J. B Bosch 6 d. d. de Keijstraat. 22 Dec. J. M. Kaspers geb. Struve 55 j. Koolsteeg. R. M. v. d. Bosch geb. Teijbel 46 i. Heerensin- gel. C Doekemeijer 71 j. KI. Heiligland. 23 Dec. H. C. van Rijn 4 m. z. Harmenjansweg. C. Groeneveld geb. v.'t Vlie, 74 j. Gorte- steeg. H N H. Bakker 76 j. Jansstraat. WCassee 76 j. Fr. Halsstraat. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktberichten van 28 Dec. 1896. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, cp Dinsdag 5 Januari 1897 des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1PrelndioJ Rheinherger. 2. Koraal uit Mattheus PaasioD..J. S. Bach. 3. Fuga op den naam Bach...,;' Schumann. 4. Grosser religiSser Marsrh.... F. Bur. 5. MeditationA. Guilmant. bjj de sluiting des jaars. acht ure, Parklaan 17. Dir, LE GRAS HASPELS. Optreden van den Heer WILLEM VAN ZUYLEN en Mevr. CATH. BEERSMANS. Blijspel in 2 bed rij ven. Gevolgd door Blijspel in één bedrijf. Aanvang 7Va uur. Balcon 2.Stalles 1.75, le Loge 1.50, Parterre 1.25, 2e Loge ƒ1.Gaanderij 0.50. CONCERTZAAL met medewerking van den Heer eerelid van verschillende corpora tion en die der Koninklijke Mu- ziekvereeniging Cecilia", Goud eeremetaal „Momus" Maastricht, Haarlem, 's Bosch en Antwerpen. Aanvang 8 uur. Fntrée 25 cent. TWEEDE te geven door in de bovenzaal der Sociëteit VEREENIGING Aanvang 8 uur. Mevr. S. BOSMANS-BENEDICTS, Piano. De Heer JOH. MESSCHAERT, Zang. Liederen en piano-solo Frans Schubert. Viool sonate en Ro manceL.v. Beethoven. Introductiekaarten a ƒ2.bij de H.H. Boekhandelaren en 's avonds aan het Bureau. (586) Beschermheer: Jhr. Mi. J- W. G. Boreel van Hogelanden. Directeur: de Heer W. Robert. Het Bestuur heeft de eer U te berichten, dat het le CONCERT is bepaald op Vrijdag 8 Jan. en dat daarbij als Solisten zullen optreden de Heeren JOH. STEENMAN (Viool) en HENK v. BREEMEN (Piano). Namens het Bestuur, E. DE LANOY, Voorzitter. T. C. NIEPHAUS, le Secret. Witte tarwe 6.40. 7.15 Rogge 3.90 4.- Haver 2.75 3.15 Paardenboonen 4.90 Bruine boonen 8.25 Groene erwten 7.- 5.50 ORBELBtSPELINB. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 31 Dec. 1896, des namiddags van 2—3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. FantasieTrntschel. 2. AndantinoVolckmar. 3. Sonatea. G. Ritter. 4. Toonstuk No. 2Niels W.Gade. 5. MarschJekyll.

Haarlemsch Advertentieblad | 1896 | | pagina 2