burgerlijke stand. slechts 2 uien onder de wapenen kan worden gehouden. Het terx'ein is toegankelijk over een houten brug, waarop een hek geplaatst is, hetwelk tijdens de oefeningen, be waakt wordt. Toen v. U. daar kwam, werd hem het wachtwoord gevraagd, hetgeen hij niet wist, zoodat hij niet werd doorgelaten. Ten einde nu toch zijn voornemen te volvoeren, sprong hij over de sloot, welke om het terrein ligt. De zaak zal voor den schuttersraad komen, en men is benieuwd naar den uitslag. Na een dag of vier van meer dan gewone warmte ontbarstte Dinsdag avond een hevig onweer boven Haarlem en omstreken. Men herinnert zich zulk wêêr niet. De bliksem was gedurende anderhalf uur niet van de lucht en de donder was hiermede in overeenstem ming. Bovendien ontlastte zich een plas regen, die sommige stadsgedeelten voor langer of korter tijd onbegaanbaar maak te, door dat riolen óf verstopt raakten, óf al het hemelwater niet zoo spoedig konden verduwen. Bijna overal hoort men dan ook van waterschade. Men meende, dat na de bui een tijd perk van meerdere koelte zou intreden, doch dit mocht zoo niet zijnWoensdag ochtend weer warmte. De wêêrprofeten voorspelden nieuwe onweersbuien. De bliksem heeft hier zeer weinig schade veroorzaakt, doch men maakte zich bezorgd over hetgeen in het noor den zou kunnen plaats gehad hebben. Is Haarlem er goed afgekomen, van elders kwamen berichten van ongeluk ken in. Twee jonge werklieden uit Leiden, tijdelijk te Lisse werkzaam, werden door den bliksem gedood. De brand aldaar door het onweder veroorzaakt, werd gebluscht. Een paard van den landbouwer P. de B. werd doodelijk getroffen. Enkele woningen bekwamen schade zonder brand te veroorzaken. Te Alfen, Voorschoten en Oestgeest ontstond door dezelfde oorzaak brand en verscheidene koeien in de weide werden doodgeslagen. Te Heemstede werden twee woningen op de Molenwerf getroffen zonder dat er brand ontstond. Twee der bewoners zijn zoo geschrikt, dat zij niet loopen kunnen. Te Waddingsveen sloeg de bliksem m eene papierfabriek. Dertig personen, daar werkzaam, konden zich redden, doch het gebouw en vier woningen ver brandden. Hoewel de brandweer zich uitstekend hield, viel er aan redden der gebouwen niet te denken. In den Spaarndammerpolder zijn, ter wijl een gezin van vijf personen aan de tafel zat, de vrouw des huizes en de zeventienjarige zoon doodelijk getroffen. Men herinnert zich, dat de firma Bahlman en Co zich bij zijn in aanbouw zijnd perceel, Nieuwendijk te Amsterdam veroorloofd had de verordening op het bouwen te buiten te gaan, door een paar versieringen op het gebouw te vervangen door hoogere. Het gemeentebestuur ge lastte nu afbreken. In den raad kwam echter van twee leden een voorstel om, niettegenstaande enz. de verorde ning was overtreden de zaak te laten zooals zij was. En ziet, de Raad had de zeldzame lankmoedigheid om genoemd voorstel goed te keuren en aldus in beginsel te verklaren, dat de bouwverordening te Amsterdam mag worden overtreden, straffeloos, als de bouwer maar driest genoeg is om zijn wil door te zetten Te Kerspel-Goor heeft een wezel bij een boer een kippennest willen plunde ren. Hij nam een ei, drukte het tusschen kop en borst, en liep er mee weg, het ei steeds met zijn kop vast drukkende. Om bij zijn eigen nest te komen, moest het over een sloot. Een sprong en het ei viel in het water. Een tweede en derde ei werden achtereenvolgens ge haald, doch telkens viel het bij het sprin gen over de sloot in het water. Tot ne genmaal toe herhaalde de wezel zijne poging, doch steeds met denzelfden voor hem ongelukkigen uitslag. Toen de eigenaar van het kippennest, die alles had afgezien, de eieren opvisch te, bleek het, dat zij alle negen heel en ongeschonden waren gebleven. HAARLEM, 2 Juli 1897. Ten Raadhuize zijn door den burge meester in ontvangst genomen de na te melden opgaven van candidaten voor lid van den Gemeenteraad. In het eerste kiesdistrict (4 leden) ingeleverd door 1°. J. Boogaard Jr. en 31 anderen Dr. H. D. Kruseman, J. J. Sneltjes, A. v. d. Steur Jr., W. Stolp. 2°. D. Miezerus Jr. en 28 anderen: Dr. H. D. Kruseman, J. J. Sneltjes, A. v. d. Steur Jr., W. Stolp. 3° Mr. F. A. Bijvoet en35anderen: Dr. H. D. Kruseman, J. J. Sneltjes, A. v. d. Steur Jr., W. Stolp. 4°. A. Blaauw en 27 anderen: M. Schoolmeester, S. Reinalda, W. L. Schram, L. Modoo. In het t w e e d e kiesdistrict (3 leden) ingeleverd door: 1°. G. C. C. Reeser en 37 anderen Mr. Th. de Haan Hugenholtz, jhr. H. M. Speelman en J. van der Wijde. 2°. H. J. Blansert en 30 anderen: B. F. Westerouen van Meeteren, J. B. Lasschuit en J. Klein. 3°. J. van Servellen en 41 anderen: W. F. Bremer, mr. Th. de Haan Hu genholtz en J. Klein. 4°. J. W. A. Beijnes en 30anderen: Mr. T. de Haan Hugenholtz, G. Hulse bosch en J. Klein. in het derde kiesdistrict (3 leden) ingeleverd door: 1°. Dr. J. Timmer en 41 anderen: Dr. J. Nieuwenhuyzen Kruseman, jhr. mr. F. W. van Styrum en C. G. Loomeyer. 2°. J. W. Hilbrander en 36 anderen Dr. J. Nieuwenhuyzen Kruseman. jhr. mr. F. W. van Styrum en F. M, baron van Lijnden. 3°. M. Dirken en 35 anderen Dr. J. Nieuwenhuyzen Kruseman, jhr. mr, F. W. van Styrum en C. G. Loomeyer. Wij mogen de muziekliefhebbers onder onze lezers wel opmerkzaam maken op de concerten, welke a.s. Zon dag en Dinsdagavond in het Park van het Brongebouw zullen gegeven worden. De heer Couwenhoven uit Arnhem speelt met de uitstekende muziek van het 8ste Reg. Infanterie zoowel Zondag middag als Zondagavond terwijl op Dinsdag 6 Juli de kapel van de Grena diers en Jagers, onder de leiding van den heer Bouman, zich zal doen hooren. Het Haarlemsch Muziekkorps van den heer Kriens gaat voor eenige dagen op reis om concerten te geven in Apel doorn, Deventer, Zutphen, Hengeloo, enz. De Heer J. Veth heeft zijn perceel Groote Houtstraat 79, eene verbouwing doen ondergaan, waardoor zijn winkel in Comestibles, Vleeschwaren en wat verder tot het vak behoort tijdelijk ver plaatst was. In betrekkelijk korten tijd heeft de winkel eene belangrijke uit breiding ondergaan, waardoor de goe deren beter uitgestald en het publiek meer regelmatig kan bediend worden. Het geheel ziet er frisch en aantrek kelijk uit, keurig afgewerkt en in over eenstemming met de artikelen in lichte kleur geschilderd. Tevens is aan de zaak verbonden eene rookerij, geheel naar den eisch des tijds ingericht. Men herinnert zich de indertijd uit geschreven Prijsvraag door de Kegelclub „De Kroon" alhier voor het schrijven van een werkje, ten doel hebbende het kegel spel meer algemeen te maken. Verschillende antwoorden zijn ingeko- en het bekroonde antwoord, of misschien beter, de bekroonde antwoorden, zijn thans in druk verschenen, In aangenamen vorm bevat het, voor zoover bij het doorbladeren van het boek je mogelijk is dit op te geven, alles wat op het kegelspel betrekking heeft, de oorsprong en ontwikkeling, de geschie- nis, het kegelspel in den loop der tijden, plaatsing en namen der kegels, bouw der kegelbanen, het kegelen in verband met de gezondheid, de literatuur van het spel, over kegelvereenigingen, bene vens een kluchtspel De Wedstrijd in den huize „Kegellust", een kegellied en ver schillende kegelspelen, alles in aangena men vorm en goed uitgevoerd. Het boekje bevat een paar illustraties. De prijs is f 1.50. Aanstaanden Zondag zullen op het Museum van Kunstnijverheid verschillen de bijzondere tentoonstellingen geopend zijn die op het gebied van het Kunst ambacht bijzondere belangstelling wek ken. Het stedelijk museum van schil derijen en oudheden op het Raadhuis alhier is in de maand Juni 1.1. bezocht -■ïoor 357 personen tegen betaling en door 321 personen zonder betaling. Medegedeeld wordt dat het bestuur der A. R. kiesvereeniging alhier bedankt heeft, wegens een genomen besluit om bij de aanstaande gemeenteraadsver kiezing geen kandidaten te stellen. Omtrent de tentoonstelling van miniaturen in de Raadzaal van het Museum van Kunstnijverheid wordt nog het volgende medegedeeld. Zij omvat ruim 200 stuks portretten van histori sche vorstelijke en adellijke personen waaronder vele exemplaren van bijzon dere schoonheid en is het eigendom van Jhr. Mr. Victor de Stuers te 's Graven- hage. De oorsprong der miniaturen is in de verluchtkunst te zoeken en toen door de uitvinding der boekdrukkunst deze weldra verdrongen werd, kwam later het gebruik der miniatuurportretten weder in zwang en werd toegepast op meubels en medaillons bonbonnieres, deksels van snuif-, tabak- en andere doo- zen, waaiers en verdere voorwerpen van weelde die tot geschenk dienden en als teedere herinneringen van liefde en vriendschap tot ons gekomen zijn, om ons een blik te doen werpen in het elegante leven van vroegere dagen. Reizende artisten hielden zich in de 17de en 18de eeuw uitsluitend bezig met het schilderen van miniatuurportretten terwijl ook andere portretschilders groo- ten naam daarmede verwierven. Onder de hier tentoongestelde stukken vinden wij om slechts enkele namen te noemen werken van Clouet, Olivier, de Keijser, Pot, Metser, Codde, ter Borsch, van Dyk, Anna Tolkema, Wolters, Rode, Sauvage, Burckmann, Rochard, Passat, Hambur ger en anderen. De verzameling die deze tentoonstelling omvat werd welwillend ter expositie afgestaan door Jhr. Mr. Victor de btuers te 's Gravenhage. Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: WERK VERSCHA1FING. Van 1 Nov. tot 1 Juli hebben zich de vol gende personen aangemeld: 46 voor werkvrouw. 3 voor strijkster. 6 voor waschvrouw. 1 voor 8toelenmatter. 3 voor kookster. 6 voor naaister. 1 voor breister. 43 voor los werkman. 15 voor loopwerk. 2 voor kleedermaker. 2 voor 8tucadoor. 1 voor licht werk. 3 voor timmerman. 1 voor opperman. 6 voor grondwerker. 6 voor metselaar. 2 voor machinist. 2 voor bankwerker. 1 voor koffihuisbediende. 3 voor schilder. 1 voor schoenmaker. 2 voor huishondster. 3 voor smid 1 voor oppasser. 1 voor broodbakker. 1 voor baker. 4 voor pakhuisknecht. 2 voor noodhulp. 1 voor bleekersknecht. 1 voor steendrukker. 1 voor koetsier. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 1 Juli zijn de volgende per sonen geplaatst. 36 voor werkvrouw. 2 voor naaister. 3 voor waschvrouw. 2 voor kookster. 1 voor baker. 1 voor kleedermaker. 5 voor loopknecht. 1 voor noodhulp. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaand e aanbiedingen gebruik wenachen te maken, worden beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het Bestuur te richten, bus Doelen of Stadhuis. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen, Kamer No 2. ONDERTROUWD. 1 J uli. JWagetiaar en D. P. v. Valkenburg. J. P. v. d. Berg en A. C. Boon. H.G. Andrea en A. C. Verhagen. G. H. Goode en H. C. A. Traksel. H. Hulshof en M. C. de Vries. GETROUWD. 30 Juni. P. J. Luiting en N. Visscber. A. Warmerdam en J. iiege. E. H. G. I1. Kleinlein en W. Herschoe. J-J. Koster en A. M. Koster. J. Clay en T. Landsman. P. v or den Dag en P. L. Valbraclit. C. H. Vrugt en A. Munsterman. J. Koelman en A. H. Serné. 1 Juli. J. J. Hoomaus en M. P. Basse. GEBOORTEN. 23 Juui. J. A. Claa-sen geb. Kotten, i. A. M. Bosman geb v. Nieuwenhuizen. z. (1.1.) 24 Juni. J. v. Roode geb. Stekelenburg. z. E. v. Honschoten geb. Metselaar, d. M. de Vries geb. de Waal. z. 25 Juni. W. Hore- msn geb. Haceb ut d. W. v. Roou geb. Prinsen, d. Th. J. Sipkes geb. Voet d. - M. M. Geutskens geb. Koks d. 26 Juni. J. E. Trip geb. Jongbloed d. P. W. Raatgever geb. de Groote. z A. Engelenberg geb. v. d. Colk d. 27 Juni A. M. Provoost geb. v. d. Landen d. C. M. Kors geb. Spronk. d. E. Carton geb. Hoeden, d. E. M. J Bouman geb. v. d. Horst, z C. M v. Steen geb. Taverne, d J. H. R°mtré geb.Ro«ekrans d. E. Star geb. Koning, d. A. Silvis geb. Degenaars. d. 23 J uni H. Boting geb. Moo- nen. z. A. M. Verzeilberg geb. LeuveD. d. L. v. d. List geb. Koning, z. H. Huis geb. Gort. d. A. v. Zorge geb. Sobot. d. 29 Juni. M. S Verbeek geb. Peper. z. M. A. Oxsener geb. Kockelkoren. d. C. A. v. Leeu wen geb. Teunissen, z. P. Scberinga geb. Temmen, z 30 Juni. C. A. v. Arkelgeb. Eijkman. z. C. Bakx geb. Dekker, d. J.v. Koningsbruggengeb.Kockelkoren.d.— 1 Juli. A. M. v. d. Meij geb. Wesselius. z. M. C. Dirk. geb. Eonteijne. z. OVERLEDEN. 24 Juni. J. Zandberg 6 j. d. Gr. Heiligland. J.v. Veen 37 j. de HaasstraatG. v. Lente 54 j. Tuinlaantje. J. E ranke geb. v. Eskert 55 j. Kloppersingel. P. C. Appelboom 24 d. d. Spaarnwouderstraat. A. E. Maks geb. v. Abs 64 j. Hazepaterslaan. 25 Juni. A. G. KPij 5 m. z. L. Costerstraat. E. Bakkerl4j. z. Harmenjansweg. 26 Juni. C v. d. Broek 77 i. Meester Lottelaan. A. M. C. E.Schim- meipenninck geb. IJssel de Schepper 76 j. Wagenweg. G. Westerveld 34 j Verwulft. J. F. v. d. Veldt 7 m z. Meester Joosten laan. 27 Juni. W. M. Amehbeek eeb. Ver beek 86 j. N. Groenmarkt. S.MTH. Ver steeg 6 j. d. Donkere Spaarne. A. Hoefman 4 m. z. Spaarnwouderstraat. J. E Gosewebr 78 j. Rozenprieelstraat. 29 Juni. L. Las schuit '6 j. Romolenstraat. A. Lucas 3 m. z. u. Heerenvest. D. v. d. Heijden 1 m. z. RuijsdaePtraat. 30 Juni C. J. Pierlot 9 m. d. Stationsplein. J. G. Hurk mans 6 j. d. Gasthuislaan. Staat van de Aardappelen- en Bo termarkt over de maand Juni 1897. Boter. Aangev. 621 verk. 597 KG. L. pr. 0.90 H. pr. f 1.00 p. KG. Biggen. Aangev. 383 verk. 383 stuks. L. pr. f 3.00 H. pr. 10.00 p. stuk. Schrammen. Aangevoerd 272 verkocht 272 stuks. L. pr. 10.00 H. pr. f 14.00 p. st. Aardappelen. Aangev. 658 ILL. verkocht 541 H.L. L. pr. f 2.00 H. pr. 10.00 p. H. L. VEEMARKT 30 Juni 1897. AangevoerdPrij s 5 Koeien f 125.— f 160. 1 Pink 39 N. Kalveren 6 Schapen 8 Lammeren 3 Paarden 55.- 5.- 10.- 6.- 15.— KAASMARKT van 30 Juni 1897. Verkocht 65 stapels, uitmakende 8996 kazen, wegende 16851 KG. Hoogste prijs per 50 kilogr. ƒ21. Buifen-societeit „TROU MOET BLYCKEN". CONCERT op Zaterdag 3 Juli 1897, des avonds te 8 nur, te geven door het Haarlemsch Muziek- korps onder directie van den Lnit.-Kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1»Le Luron," marche fran9aise. Mullot. 2. Ouverture »Anacréon"Cherubini. 3. »Geschichten aus dem Wiener Wald," Walzer.Strauss. 4Grande Fantaisie de l'opéra «Un Ballo in Maachéra"Verdi. 5. Ouverture »Tantalusqualen".Suppé. 6. Einleitang und Brautchor aus der Oper -Lohengrin".Wagner-Liszt. 7. a. Entre-acte aus dem Drama »Ro3amundeSchubert. b. Toréadore et Andalouse.Rubinstein. 8Potpourri de l'opérette «-Madame Angot''Lecocq. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 6 Juli 1897, des namiddags van 1—2 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Recordare (Requiem)Mozart. 3. Sonate No. 5Rheinberger. a. Grave b. Adagio. c. Finale. 4. CommunionGigout. 5. Ave MariaSchubert.

Haarlemsch Advertentieblad | 1897 | | pagina 2