DIENSTBODE, MEISJESSCHOOL Keukenmeid, DIENSTBODE, Keukenmeid, ^in wo^teenHn^ipe MEISJE, Dienstbode, Adres2e Hasselaerstraat 4. MEISJE, itSentarenTerd^'d^huise" Dienstbodenmutsen. ADVERTENTIEN VAN DEE WILE. Dienstbode, Keukenmeid. DAGMEID. JJlJbjJN O JL om dagelijks eenige boodschappen DAGMEISJE met den dag de aansluiting voor de achterbljjvenden meer en meer noodig wordt en het getal geabonneerden inderdaad dagelijks toeneemt. Op 1 Januari 1896 bedroeg het aantal gea bonneerden slechts 14 en op 1 Jan. 1897 reeds 80, terwijl nu op 15 Aug. het cijfer der aangesloten perceelen in deze gemeenten, d.w.z. Koog a/d Zaan, Zaandijk en Westzaan, reeds is ge stegen tot 100. Dit groote net de afstanden zijn hier groot is grooten- deels ondergronds aangelegdstoringen komen bijna niet voor en de bediening bevredigt de geabonneerden. Belang hebbenden verheugen zich dan ook in de regeling, zooals zij in deze aange legenheid door den Raad onzer gemeente is getroffen. In de vorige week is melding gemaakt van wanordelijkheden, die hadden plaats gehad onder de gevangenen van de cel lulaire gevangenis aan den Amstelveen- schen weg te Amsterdam. Die wanordelijkheden hebben zich Zaterdag en Zondag herhaald; de ge vangenen maakten zulk een rumoer in hunne cellen, dat behalve de veldwach ters nog bovendien een detachement Amsterdamsche politie werd te hulp ge roepen. Deze laatste is echter niet han delend in het gebouw opgetreden, doch bepaalde zich tot het surveilleeren op den weg, ten einde het publiek tot door- loopen aan te manen. Zij heeft zich een post ingericht in een ontruimd brand spuithuisje. Het Hblad meldt omtrent deze wan ordelijkheden „Men sloeg met bankjes tegen de deuren en wanden der cellen, kortom maakte zulk een vervaarlijk lawaai, dat zelfs de wandelaars uit het Vondelpark kwamen toeloopen, om te zien wat er aan de hand was. Zondag overtroffen de wanordelijkheden alle vorige. De gevan genen verbrijzelden metdevoetenbanken de omtraliede ruiten hunner cellen, sta ken hunne dekens en lakens naar buiten, gooiden met nappen water en brulden allerlei liederen uit, zoodat er weer een groote menigte menschen kwam toe loopen. Uit de uitroepen der gevangenen was op te maken, dat ook ditmaal de reden hunner ontevredenheid de qualiteit der boonen was." Nader wordt omtrent het gebeurde uit Amsterdam nog gemeld: De ongeregeldheden in de cellulaire gevangenis aan den Amstelveenschen weg schjjnen weder haar oorzaak te vinden in de door heeren gevangenen als van minder qualiteit geachte erwtensoep en bruine boonen. De klacht omtrent de erwtensoep is door de directie niet geheel ongegrond bevonden. Althans er moet order zijn gegeven de soep beter door te koken. Het toezicht in de gevangenis is versterkt. Buiten de gevangenis patrouil leeren politieagenten. Eenige belhamels onder de gevangenen, o. a. zij die de glazen in hunne cellen stuk sloegen en voorwerpen uit hun raampje wierpen, zijn disciplinair gestraft. HAARLEM, 20 Augustus 1897. Gelijk men weet, zal de bouw van die Kathedrale Kerk aan de Leidsche Vaart in het voorjaar van 4898 zóóver zijn gevorderd, dat een gedeelte in ge bruik kan worden genomen. Met het oog hierop is aan den heer Henri Pie- lage, voor den dienst in de nieuwe Kerk, de vorming opgedragen van een Mannen- en Jongenskoor. Op meer dan eene wijze waakt het Bestuur van onze Gemeente voor de gezondheid der schoolgaande jeugd. Niet alleen wordt de gewenschte zorg besteed aan den bouw en de inrichting der schoollokalen, ook tot den lichame- lijken welstand van de kinderen strekt het zijne bemoeiingen zooveel doenlijk uit. Thans is aan de hoofden der scholen opnieuw opgedragen, kinderen welke Ijjdende zijn aan oogziekten of kwaad hoofdzeer (tinea capitis') tijdelijk te ver wijderen en slechts weder toe te laten na de verklaring van een geneeskundige, dat genoemde kwalen in voldoende mate hersteld zijn. Dat deze maatregel heilzaam werkt op de behandeling van het kind te huis en de ouders krachtig aanspoort tot reinheid en zindelijkheid, behoeft niet te worden gezegd. Met ingang van 4 November a.s. is tot bewaarder van den Stads-Doelen benoemd, H. Boerée. De verzameling reproductien der decoratieve schilderkunst betrekking hebbende op de Romaansche en Gothische tijdperken, die thans in de Rotonde van het Paviljoen tentoongesteld is zal aan staanden Zondag nog te bezichtigen blij ven. Zondag is de toegang vrij. In den handel is verkrijgbaar ge steld „Haarlemsch Troonlied ter gelegen heid van den Geboortedag van Hare Majesteit Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, woorden van]F.SmitKleine, getoonzet voor jongensstemmen, man nenkoor en koperinstrumenten door W. Robert". Den tekst van het Jongenskoor, in unison, schrijven wij hier af: Het Spaarne stroomt al lang door de stad En nog lang zal het Spaarne stroomeD, En wie in kiel of buis nu zat Zal dan in een jas zijn gekomen, En jas met panden en een staande boord En een hooge hoed op zijn hairen, en dan, zegt de Dichter: I)an zal onze Koningin IVillemijn Allang over Neerland regeeren, En dan zullen wij jongens herdenken den dag, Den dag dat Zij zal verjaren, Dat wij dragen Oranje en hijschen de Vlag, ln de atad aan de Dreef op het Sparen enz. Men bemerkt, dat de tekst in den juisten jongenstoon is geschreven en ook de zeer opgewekte muziek in marschtempo, van weinig meer toon omvang dan één octaaf, komt ons voor met genoegen te zullen gezongen worden. Het mannenkoor, vierstemmig gezet, ademt en in tekst en in muziek meer hooge ernst en het komt ons voor, dat ook dit zeer zangerig is. Het Troonlied is het Eigendom der Feestcommissie Koninginnedag alhier. De prijs is 4. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUW 8 Ang. G. van Gasteren en G. Galis C. J. Renaud en A. H. Drenth A. Kroon en W. S. P. R bin. A. Brandt en A. Den.P.J. Kor'hoven en A. M. Kuipe-, M.Sievalen E.Charitee. P. R. Roemeren M. A. Rejjnen. P. J. Klok en L. van Breemen. F. Slip hout en J. W. Diderichs. GETROUWD. 18 Aug. J. P. Kottman en A. M. Heeres. H. v. d. Bo-ch en E. Roelofs. T. Nieuwen- huizen en C. Langeveld. D. G. van Koot en P. H. Horeman. W. EL. van Wel en J. Vroom. A.C. Wijkhuijzenen A. M.vau Kor- delaar. C. H. Nol en G. van Werdum. H. R. A. Willeuseaen R.Bosch. J. A. v. d. Heuvel en J. C van Willigenburg. 19 Aug. J. P. de Wit en H. Bronkhorst. A. Wils en A. M. Niemöller. J. H. van Rooij en S, J. van Leeuwen. P. L. Engelenberg en J C. Roeland. P. P. Scheffelaar Klots en L. F. Holm. A. v. d. Heuvel en J. C. van Beem. GEBOORTEN. 19 Aug. T. M. Bellaart geb. v. Bergen, d. G. E. v. Looy geb. Amelung. z. ld Aug. C. v. d. Meer geb. Hartoch. z. 14 Aug. I. Jan sen geb. Beljaars z. M. Gude geb. Krijn en. d. J. Beekman geb. Becier. z. L. M. S. Vader geb. Grandia. d. L. Noordanus geb. Horsman, z. M. B. van Lunenburg geb. Rooney. z. A. G. Lijdsman geb. Bos. d. 4 5 Aug. C. JNijssen geb. Carbo z. M. Mar tens geb. Hogenes.d.A. Meijer geb. Mulder, d lb Aug. fit. JE. v. Daalen geb. v. Saarloos. z. M. H. Blokker geb. Versterre. d. H. G. Reijnders geb. Meyers, d. S. Warners geb. v. d Linden, d. 1.1. A. Teeuwen geb. R est. d. 47 Aug. C Bakker geb. Kleverlaan. z. G. M. Pennvrtsgeb v. Dijk.z. S.v.Marken- stein geb. Noorman, z. E. Bijster geb. v. d. Haak. z. l8 Aug. E. Frölich geb. Ratsma.d. C. v. d. Werff geb. v. Brussel, d. J. H. Klingers geb. Kikkert, d. M. van Looii geb. Domhart. z. 11. 19 Aug. M. de Bie geb. Ledder. d. OVERLEDEN. 12 Aug. A. P. Wesseling 1 m. d. Bakenes- sergracht. H. J. v. d. Brink 1 m. z. Z. B. Spaarne li Aug. H. H. ten Hoope 4 j. t. Papentorenvest C. B. G. van Munnen 18j. z. Hazepaterslaan. F. H. Surendonk 27 d. z. Lin chotens'raat. A. Terpoorten 28 j. Korte Poellaan. 14 Aug H. Blommaert 7 m. z. Hagestraat. C. Büihker 9 d. z. Castelfynstr. G. B. M. Smulders 16 d.d. Kinderhuis vest. J. van Kampen 37 j.Gasthuissingel. 45 Aug. A. JRandoe 24 j. z. Gierstraat. G. D. Schild li m. z. Amsterd. straat. E W. Wevers 23 d. z. N. Raamstraat. A. W. Wevers 23 d. d. N. Raamstraat. 16 Aug. H. J. WeijerslO m. z. Amaterdamschevaart. - 17 A.v.d. Putten 2 m. z. Raamst. W. Kort 1 m. z Tulpenatr. 18 A. W. F. v. Swaaningeu42 j.d Zuider Buitenspaame. „Weldadigheid naar Vermogen". Afdeeling: „fPERK-PERSCHAPPINQ. Van 1 Nov. tot 19 Aug. hehhen zich de vol gende personen aangemeld: 52 voor werkvrouw. 4 voor strijkster. 6 voor waechvroow. 1 voor stoelenmatter. 6 voor kookster. 7 voor naaister. 2 voor breister. 43 voor los werkman. 19 voor loopwerk. 2 voor kleedermaker. 2 voor atncadoor. 1 voor licht werk. 4 voor timmerman. 1 voor opperman. 7 voor grondwerker. 6 voor metselaar. 2 voor machiniet. 2 voor bankwerker. 1 voor koffihuiabediende. 3 voor schilder. 1 voor echoenmaker. 2 voor huishoudster. 3 voor smid 1 voor oppasser. 1 voor broodbakker. 1 voor baker. 5 voor pakhuiskoecht. 3 voor noodhulp. 1 voor bleekersknecbt. 1 voor steendrukker. 2 voor koetsier. 1 voor tuinman. Bij de aanmelding moet een getuigschrift vao goed gedrag overgelegd worden. Van 1Nov. tot 19 Aug. zijn de volgende per- sonen geplaatst. 40 voor werkvrouw. 1 voor strijkster 3 voor naaister. 4 voor waschvronw. 2 voor kookster. 1 voor baker. 1 voor kleedermaker. 5 voor loopknecht. 2 voor noodhulp. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wensehen te maken, warder beleefd verzocht hanne aanvragen schriftelijk tot het JBestnnr te richten, bas Doelen of Stadhaii. Inlichtingen kunnen dageljjks van 9-1 en van 8-5 nnr verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doelen, Kamer No 2. Voorwerpen gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie die da gelijks (uitgezonderd des Zondags; van 's middags 11 tot lure voor de eigenaars terng te bekomen zijn: Een dameshoed. Een gouden ring. Een mes met scheede. Een rieten gordijn. Een oorbel. Een porte feuille. Een gieter. Een ro! muziek. Een pr. sokken. Een zakmesje. Een pr. muilen. Een halsketting blauw koraal. Een kin derschoentje. Een portemonnaie. Een hondje. Een rozekrans. Een hondenhalsband. Een pr. manchet ten. Een handschoen. Een bonte boezelaar. Een zilveren armband. Eenige sleutels. Achtergelaten in de wagens der H. T. M. Twee paar handschoenen, en een parapluie. Markt van 19 Aug. 1897. Aardappelen. Aangev. 93 verk. 81 H.L L. pr. ƒ4.25. H. pr. ƒ3.00 p. H. L. Appelen. Aangev. 29, verk. 47 H.L. L. pr. ƒ2.H. pr. ƒ3.per HL. Peren. Aangev 83, verk. 69 H. L. L. pr. /4.50. H. pr. f 6.p. H. L. Heereboonen. Aangev. 432 verk. 432 M. L. pr. ƒ0.40. H. pr. f 1.20 p. M. Snijboonen. Aangev. 516 verk. 516 M. L. pr 0.70. H. pr. ƒ1.20 p. M. VEEMARKT 18 Aug. 1897. AangevoerdPrjjs 6 Koeien ƒ150.ƒ190. 20 N. Kalveren 2 Schapen 7.— 17. 13.- 18.— MUZIEKUITVOERING in den Hont op Zondag 22 Augnstus 1897 des nam. van 21/24 ure, door het Stedelijk Moziekkor| a onder directie van den Luitenant-Kapelmeester deo heer C'. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1-Tiroli-Jiibilaumsmarrrh.Meisel. 2. Ooverture Der Beherrscher der Geister."Weber. 3. -Einzng der Götter in Walhalla.". .Wagner. 4. Fantaisiedel'opéra -Jerusalem".Baggenhout. 5. Oovertnre - I.e Barbier de Se ville."Rossini. fi-Ueher Stock und Stein'' GalopFaust 7Hommage a Gonnod." FantaisieClément. 0R6ELBESPELIN6. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 24 Aug. 1897, des namiddags van 1—2 uur door den Heer W. EZERMA PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaA. Hesse. 2. Choralvorspiel und FugeBrahms. 3Hoaannahhemmens. 4. 2e MeditationGoilmant. 5. ConcertfantaisieH. Berens. Aanvang der lessen Voormiddagklas 26 Augustus. Lager Onderwijs, uitgezonderd 4e klasse, 26 Augustus. Lager Onderwijs, le klasse, 27 Augustus. Voortgezet Onderwijs, 1 Sep tember. Spreekuren: DINSDAG en VRIJDAG, 23 uur, Jacobijne Straat 1517. Getrouwd: A. J. SALM Architekt en G. C. DE VOS, lie, mede namens wederzijdsche jetrekkingen, hun hartelijken dank jetuigen voor de vele blijken van jelangstelling. Arnhem19 Aug. 1897. Mevrouw FYAN November een verlangt met P.G., goed kunnende koken en genegen huiswerk te verrichten Loon 120. Spreekuur Ged. Oude Gracht 82, 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Men verlangt in een klein, stil gezin, met November, eene als meid-alleen, van den P.G. Zich aan te melden vóór 's mid dags 1 of 's avonds na 7 ure, bij Mevr. ONNEN, Hazepaterslaan 6. Gevraagd terstond of met Nov.. eene eenvoudige P.G. Vereischlen: burgerpot koken, netjes werken, goede getuigen, Loon bij nadere overeenkomst. Adres: Parklaan 51. Gevraagd voor Rotterdam tegen hoog Iood, een flinke degelijke (van buiten), P.G., goed kunnende koken. Adres in persoon Groote Houtstraat 2. Terstond of 1 September ge vraagd eene fatsoenlijke van den P.G. Br. fr. onder No. 405 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een flinke tegen 1 September als meid. alleen. Adres Frans Halsstraat 10. Wordt gevraagd een flinke Adres bureau van dit blad. In een klein deftig Israëlitisch'! Gevraagd een net gevraagd, goed kunnende koken te verrichten, en werken. Zonder goede getuigen Adres bureau van dit blad. onnoodig zich aan te melden. - Br. fr. onder No. 408 aan het Gevraagd met Sept. een net flink bureau van dit blad. DAGMEISJE, Met Nov. wordt gevraagd eene p.G., kennis van koken strekt tot flinke nette aanbeveling. de 25 jaar, als meid- Gevraagd een net Mevr. NOË, Park hoven alleen bij laan No. 21. P.G„ van 's morgens 8 tot 's na- 51 middags 5 uur. iüch te vervoegen Mej. BROOS, Smedestraat boven, verlangt dadelijk een net Koudenhorn 16huis. !J Ondergeteekende beveelt zich be van den P.G., niet beneden de 15 leefd aan voor het wasschen van lijke bezigheden mee kan doen. Adres Clercqstraat 131, des vei - Zich aan te melden tusschen 51 kiezende kunnen zij ook bezorgd en 7 ure, liefst van goede getui-worden KI. Heiligland 51. gen voorzien. Wed. J. KOK.

Haarlemsch Advertentieblad | 1897 | | pagina 3