TMUEE Teyler s Stichting Zalsman-Concert BITSfflA&O). Gichorijlof. Maken en vermaken de Tooneelkijker, 15, BIEREHS BE HAAN „ZangcnVriendseliap" Keukenmeid, DIENSTBODE. Sociëteit „Vereemg." Tweede Me id, Dienstbode, DAGMEISJE TE KOOP 13 Cents per Pakje. ADVERTENTIEN, Uedörlandscbe Opera van den Stadsschouwburg Donderdag 16 Deeember 1897, DE ERVEN LOOSJES, Gevraagd Koninklijke Liedertafel op Woensdag 15 Dee. 1897, „Vereeniging", Keukenmeid, Dienstbode. Zondag 19 Deeember 1897, Yereenigd personeel van de If. en Z. Nederlandsche Opera-Vereeniging, IMenstbode, MEID-ALLEEN. DERDEMEID-LINNENMEID, Een flink Dagmeisje Gevraagd DAGMEISJE, Dienstbodenmutsen. AANGEBODEN ZIT- en SLAAPKAMER Naamlooze Vennootschap De Nederlandsclie Crediet-Bank J. fl. BOERKOEL ZOON, Wijde Geldeloozepad 35. koe, daaraan lijdende, is reeds gestorven. Onder toezicht der politie wordt ze ge dood. HAARLEM 14 December 1897. Men deelt ons mede, dat deVer- eeniging Doopsgezind Zangkoor hare eerste uitvoering in dit seizoen geven zal op Dinsdag 21 December a. s. in de Sociëteit „de Kroon" Medewerking wordt o. m. verleend door Mejuffrouw 6 Scha- gen, sopraan alhier en den heer Joh. Kerkhof! violist, te Arnhem. De bege leiding van dezen en van het koor is opgedragen aan Mejuffrouw Riepsaame en den heer Wiegant, beiden uit Haar lem. Het Doopsgezind Zangkoor geeft even als het vorige jaar een Kerstuitvoering voor leden de Doopsgezinde gemeente in het kerkgebouw dier gemeente. Voor meerdere bijzonderheden zij verwezen naar een advertentie in eene der volgende nummers van dit blad. Te kwart over tienen reed dezen morgen de extra-trein binnen, met welken H. H. M. M. de Koningin en de Ko ningin Regentes met klein gevolg, de Dames Freule van de Poll en Gravin van Limburg Stirum en de Heeren Graaf Dumonceau en Jhr. de Stael, uit de residentie vertrokken waren tot een bezoek aan Teylers Museurn. Aan het perron werden de Konin ginnen ontvangen door den Burgemees ter. De Koningin was gekleed in blauwe japon met bontmantel en zwarten hoed met blauwe veêr. De Koningin Regen tes was in 't zwart. De Heeren Nierstrasz, Rouwenhofen Van Zwieten geleidden den Koninklijken trein. De restauratie zaal diende tot entrée. In een open hofrijtuig, bespannen met twee paarden, voorafgegaan door het rij tuig van den burgemeester, werd de tocht naar Teyler afgelegd langs Stati onsplein, Jansstraat en Damstraat, waar zich, evenals aan het Station veel be langstellenden bevonden, die H. H. M. M. hartelijk begroetten. In Teylers Museum, waar de nissen in de vestibule versierd waren met groene planten, werden de Hooge Be zoeksters ontvangen door Mr. A. W. Thöne, directeur der Stichting, waarna onder medegeleide van den conservator van Teylers Kunstverzameling, den Heer H. J. Scholten, een kort bezoek werd gebracht aan de Palaeontologische, de Physische en Mineralogische verzameling en het schilderijen-kabinet. Het doel van het bezoek bleek te zqn het bezichtigen der teekeningen van oude meesters uit de Hollandsche school, welke met veel [belangstelling werden beschouwd. Vervolgens werden nog teekeningen van moderne meesters en etsen van Ostade bezien alsmede het Penningkabinet. Ten slotte bezochten de Koninginnen de Bibliotheek, de Gehoorzaal en begaven zich toen naar de ontvangkamer waar het register van bezoekers vereerd werd met de handteekeniugen der Vorstinnen. Met dank voor de ontvangst en na betuiging van veel belangstelling ver trokken de Koninginnen met een omweg naar het station terug. Met den gewonen trein van 12.41 gingen de Koninginnen naar den Haag terug. Ook thans was het publiek zeer hartelijk. Woensdagavond had in de sociëteit „Vereeniging" de tweede voorstelling plaats van het Italiaansch Opera-gezel schap uit den Haag. Vele leden der sociëteit hebben met hunne dames van de gelegenheid, met dit uitheemsch kunstgezelschap kennis te maken, bij hernieuwing gebruik gemaakt. Of zij daarbij in alle opzichten zoo bevredigd zjjn als bij de voorstelling van Paljas durven w\j betwijfelen. De bezetting der hoofdpartijen was niet in handen van zulke eminente krachten als toen. Voor al de tenor was veel minder, wat te meer afbreuk deed aan het succes, om dat aan hem de sympathieke titelpartij is toevertrouwd. Hoe geheel anders zou de indruk geweest zijn, indien een meer deugdelijk zanger met grootere stern- middelen als zoodanig ware opgetreden. De sopraan en de bas gaven evenmin reden tot klagen als tot loven. De on natuurlijke wijze, waarop de eerste hare lage noten zong en het vibreeren van den laatste moesten in mindering komen iNan beider overigens niet onverdiend succes. Alleen de bariton, de heer Lunardi mocht geheel en onverdeeld aanspraak maken op de toejuichingen, welke aan zijne verrichtingen ten deel vielen. Zijn mach tig geluid en levendig spel gaven aan de voorstelling kleur en bezieling. Wat de Koren en het Orkest betreft, beide werkten mede tot een gunstigen, doch geenszins schitterenden totaal-indruk. Aan het Bestuur der sociëteit zij niet temin een woord van dank gebracht voor de geboden gelegenheid, met een werk van Verdi kennis te maken, dat aan de meeste bezoekers wel onbekend zal zijn geweest. Ernani heeft als dramatisch toonwerk veel aantrekkelijks. Van de Directie van den Schouwburg vernemen wq, dat a. s. Donderdag de Ned. Opera komt met Tannhauscr. Een goede gelegenheid derhalve om een ver gelijking te maken tusschen hetgeen zich op kunstgebied op eigen bodem heeft ontwikkeld en wat ons van uit den vreemde wordt gebracht. Door de rechercheurs Jansen en Misset is bekeurd de bierhuishouder E. wonende Kampervest ter zake het verkoopen van sterken drank in het klein, zonder de daartoe vereischte ver gunning. Op erven, gelegen aan dePapen- torenvest en Brouwersvaart zijn weder konijnen ontvreemd. Als de daders van dezen diefstal aan de Papentorenvest zijn 2 knapen van 11 jaren aangehouden. ,.Weldadigheid naar Vermogen" Afdeeling: WERR VERSCHA1 FING". Van 1 Nov. tot 10 Dec hebben zich de vol gende personen aangemeld: 1 voor portier. 6 voor werkvrouw. 2 voor naaister. 4 voor los werkman. 1 voor pakhuisknecht. 1 voor schoenmaker. 1 voor 9toelenmatter. 1 voor schrijfwerk. 1 voor grondwerker. 1 voor sigarenmaker. 9 voor loopwerk. 1 voor schilder. Bij de aanmelding moet een getuigschrift van goed gedrag overgelegd worden. Van 1 Nov. tot 10 Dec. zijn de volgende per sonen geplaatst: 3 voor werkvrouw. 1 voor naaister. Particulieren en werkgevers, die van bovenstaande aanbiedingen gebruik wenschen te maken, wordan beleefd verzocht hunne aanvragen schriftelijk tot het BeBtuur te richten, bat Doelen, Stadhuis, of Stationsplein. Inlichtingen kunnen dagelijks van 9-1 en van 3-5 uur verkregen worden bij den Administra teur, bureau Doden, Kamer No 2. Markt van 13 December 1807. BoterAangev. 419, verk. 119, K. G. L. pr. 1.H. pr. ƒ1.10 p. K. G. BiggenAangev. 207, verk. 207 stuks. L. pr. f 5.H. pr. t 8.p. stuk. Schrammen. Aangev. 84 verk. 84 stuks. L. pr. ƒ10.-. H pr. ƒ13.p. stuk. Aardappelen. Aangev. 70 H.L.verkocht 70 H.L. L. pr. 2.H. pr. 2.50 p. H. L. Appelen. Aangev. 35. verk. 21. H. L. L. pr. ƒ4.H. pr. 8.p. H.L. Peren. Aangev. 41 verkocht 29 H. L. L. pr. ƒ2.50. H. pr. ƒ5.p. H. L. GRAAN- EN ZAADMARKT. Marktbericht van 13 December 1897. Witte tarwe 7.90 8.10 Rogge 5.10 5.25 Haver 3.05 3 375 Duivenhoonen 6.6.25 Paardenboonen 5.50 5.55 Groene erwten - 6.10 - 6.50 ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 16 D*c. 1897 des namiddags van 2—3 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1PrdudioRheiberger. 2. Andante uit de 4e Symph.... Mendelssohn. 8. a. Allegro maestosot.- i b. Solemn MarchO. Dmuel. 4. Adagio (Sonate Patbétique).Beethoven. 5. Aria uit Elias: - Es ist genug"Mendelssohn. te Amsterdam, Dm. C. v. d. LINDEN. Groote Opera in 3 bedrijven. Muziek van RICH. WAGNER. Aanvang 7 Va mr- Balcon 2.50; Stalles 2. 4e Loge f 1.75Parterre ƒ1.50; 2 Loge f 1.25; Gaanderij ƒ0.60.; komt voor in Korte inhoud van zeventig beroemde Opera's. Prijs 1.25 in linnen band. voorhanden bij Ged. Oude Gracht. Op Woensdag 22 Decern- her 1897 zal de voordracht ge houden worden door den heer van Hoogland. tegen Febr. een TweedeMeiaje goed kunnende stoppen, mazen en naaien, P.G. Adres: Groote Houtstraat 4. Beschermheer Jhr. Mr. J. W. G. BOREEL VAN HOGELANDEN. Directeurde Heer W. ROBERT, 8 uur, in de Muziekzaal der Sociëteit met welwillende medewerking van Mej. Corn. v. Zanten (Alt), Hoofd- leerares Conservatorium Amster dam; den Heer Joh. Messchaert (Bas), van Amsterdam; den Heer Henk van Breemen (Pianist) alhier, en den Heer Anton H. Tierie(Bege- leiding), van Amsterdam. Tekstboekjes A 15 cents bij H.H. Boekhandelaars. Entreékaarten a Gevraagd tegen 1° Februari op een buiten in Brabant tegen hoog loon en verval, eene bekwame van den P.G. Br. fr. onder No. 672 aan het bureau van dit blad. Gevraagd tegen Februari een eenvoudige, degelijke voor koken en huiswerk. P. G., goede getuigen vereischte. Loon ƒ110. Spreekuur nk7 uur 's avonds Zijlwegl98A, dichtbij den overweg Er wordt gevraagd een flinke Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres- Bakenessergracht 95. Biedt zich wegens vertrek aan een fatsoenlijke Adres: Frankestraat 18. s avonds 8 uur door het onder leiding van den Heer AUGUST HOEDEMAKERS Entrée 050. Voor leden der Sociëteit met hunne dames 0.25 de persoon. Plaatsbespreking Zaterdag en Zondag 18 en 19December, van 1012 uur, aan het bureau der Sociëteit. Gevraagd 1° Februari in eene kleine familie, eene flinke P.G., als Meid-alleen, netjes kunnende werken en eenigzins kunnende koken. Adres: Wagenweg No. 3b. Mevrouw HAVELAAR, Flora park 16, vraagt tegen Februari een nette bekwaam voor haar werk, vooral goed kunnende strijken en ver stellen, stoppen en mazen, P.G., en van goede getuigen voorzien Gevraagd met 1 Febr. in een klein gezin eene P.G., goed koken en netjes wer ken vereischte met behulp van een Dagmeisje. Loon 100. Br. fr. onder No. 678 aan het bureau van dit blad. In een klein gezin verlangt men met Februari een net, fatsoenlijk, eenvoudig meisje als Bekendheid met koken en werken vereischte. Zich aan te melden Leeghwaterstraat 8. Er wordt gevraagd met Februari eene bekwame P.G., en van goede getuigen voor zien. Adres: Nieuwe Gracht 39. Spreekuur 's avonds van 89. gevraagd, R. K., niet beneden '16 jaar, voorzien van goede getuigen. Zijlstraat 12 'savonds na 7 uur. een flink DAGMEISJE, P.G., niet beneden 16 jaar. Zich aan melden 's avonds na 7 uur. Adres: Groote Houtstraat 109 gevraagd van den P.G., niet bene den 16 jaar. Vervoege: Wilsonsplein 61. Gevraagd een flink van 's morgens 7 tot 's middags 3 uur. Aanmelding Ampsingstraat 86 (a/d Leidsche Vaart), Dinsdag avond tusschen 8 en 10 uur. Costuumnaaister biedt zich aan voor eenige dagen in de week. Fr. br. onder No. 685 aan het bureau van dit blad. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor het wasschen van Adres Clercqstraat 131, desver- kiezende kunnen zij ook bezorgd worden Kl. Heiligland 51. w ed. J* HOE. Pension met gez. huiselijk ver keer en het gebruik van 1 k 2 vrjje kamers. Fr. br. onder No. 687 bureau van dit blad. van Mantels en Costumes, daarvoor beveelt zich aan eene juffrouw bekwaam in het vak. Br. fr. onder No. 688 aan het bureau van dit blad. Gemeubileerde TE HUUR, met pension. Te ver voegen Ged. Oude Gracht löOrood. een zeer mooi Dames-Hondje (reu). Te zien Plein No. 30. Nieuwe Gracht HAARLEM, koopt en verkoopt binnen- en buitenlandsche wissels en vreemd geld, verleent voorschot in reke ning-courant en neemt gelden a deposito. Dagelijks, uitgenomen Zon dag, verscll LOF verkrijgbaar bij

Haarlemsch Advertentieblad | 1897 | | pagina 3