MUZIEKSCHOOL Werk-Tweede Meid, Engelsche Taal. Keukenmeid, Dienstbode, ADVERTENTIEN. ter bevordering der Toonknnst. Nassaulaan 20. JUFFROUW, DIENSTBODE, Dienstbode! Werk-Tweede-Meld, Dienstbode. Dienstbode, flinke DIENSTBODE, nette Werkmeid, ,Amerikaansche Imperialisme." Hij be zwoer daarin het volk der Vereenigde Staten, te beletten, dat een oorlog ondernomen met een doel van gerechtig heid en menschelijkheid, ontaarden zou in een huichelachtigen strijd om uitbrei ding van gebied. De redevoering van Bryan, die, gelijk men weet, om zijn welsprekendheid ver maard is, heelt grooten indruk gemaakt Men beschouwt haar als het uitgangs punt van een politieken strijd, welke zal voortduren tot de volgende Presi dents verkiezing. De Keizer van Rusland moet een buitengewoon gezant naar Parijs ge zonden hebben, om een paleis te zoeken, waar hij en de Keizerin in 1900 ge durende den tentoonstellingstijd verblijf kunnen houden. De Czar hoopt dan lang te bljjven en Parijs goed te leeren ken nen. Er werden hem verscheidene palei zen aangeboden, maar er was geen dat voldeed. Het gebouw van het Russische Gezantschap werd te klein bevonden. Het kon ook wel zijn, dat de Czar een paleis liet bouwen te Auteuil, misschien nog verder weg. Te Berlijn en omstreken heeft een zwaar onweder met hagelbuien verschei dene ongelukken en veel schade aange richt. In den omtrek der noordelijke voorsteden komt van het te velde staande gewas niets terecht. Ook werden er verscheidene menschen gewond. In een winkel brak by een hevigen Donderslag een spiegelruit, en door de wegvliegende stukken glas werden twee dames ernstig gekwetst. Een vrouw kreeg een beroerte toen zij hoorde dat hare woning onder water stond, en op den spoorweg werd een baanwachter zwaar gekwetst door den bliksem. Bij de opgravingen, welke Pater De- lattre te Carthago laat doen, zijn dezer dagen op een diepte van 20 meter mar meren sarcophagen gevonden, in een van welke een geraamte lag, dat 3000 jaren oud moet zijn Er werden verder nog verscheidene belangwekkende voor werpen opgegraven. Frankrijk heeft nog geen ministerie- Verschillende mannen van naam hebben het beproefd een kabinet samen te stel len, telkens is men gestuit op bezwaren, die hen van verdere pogingen deden afzien. Men zal zich herinneren de wanorde en het lawaai vóór eenige dagen bij de benoeming van een voorzitter in de Kamer en hoe toen de Heer Descha- nel werd gekozen en de Heer Brisson werd uitgestooten. Deze zelfde Brisson heeft thans van president Faure een opdracht ontvangen tot vorming van een kabinet. Als het dezen nu gelukt aan de opdracht te voldoen moet hij natuurlijk zelf ook een ministerszetel bekleeden. Hoe de verhouding dan wezen zal tusschen hem enden Kamervoorzitter, laat zich denken. Zaterdag is Z. H. de Sultan van Siak door H. M. de Koningin op het Paleis te Soestdijk in audiëntie ontvangen. Z. H. mocht H. M. bij die gelegenheid een huldeblijk aanbieden dat om zijne eigen aardigheid eene nadere vermelding ten volle verdient. Het stuk bestaat uit een fraaie olifant stand die, omslingerd en gevuld met Indische bloemen en vruchten, zich als een indrukwekkende hoorn van over vloed uit een rotsachtigen grond verheft en aan zijn voet is omgeven van Indische herten. Rotsgrond en versieringen zijn smaakvol gegroepeerd en kunstig in zwaar zilver gemodelleerd en gedreven, op levendige wijze met vermeil afgezet. Een en ander rust op een voetstuk van goudgeel fluweel, waarop aan de voorzijde in een zilver schild de opdracht prijkt: „Aan Hare Majesteit Koningin Wilhelmina. Huldeblijk van Jang di Pertoean Cesar Sharif Hasjim Abdül Djalil Sjaifoedin. Sulthan van Siak Sri Indrapoera. 25 Juni 1898." Als een echt Indische fantasie, maakt dit stuk een zoo eigenaardig effect, dat het in de rijke verzameling kunstwerken ten paleize geen onwaardige plaats zal innemen. Het is geleverd door de heeren Van Kempen, te 's Gravenhage, en in hunne fabriek te Voorschoten ontworpen en uitgevoerd. Bij de audiëntie op Soestdijk droeg de Sultan een geheel met goud gebor duurde gesloten jas met opstaanden gou den kraag en gouden epauletten, waar van de bladen met diamanten geheel waren bezet. Daarover bij wijze van sjerp een breeden massief gouden band met dia manten slot, waaraan een gouden sleep sabel met diamanten heft. Het hoofd deksel was een zwarte muts met gele staande pluim, omgeven door diamanten met een prachtige diamanten figuur aan de voorzijde. Om den hals droeg de Sultan een kostbaar diamanten versier sel, dat aan den boord was bevestigd. De pantalon, van dezelfde stof als de galarok, was van een gouden galon voorzien. In het dorp Dinxperlo is Vrijdag bij een plaats hebbend onweer een hevige hagelbui neergekomen, die de fraai te veld staande oogst geheel vernielde en bovendien veel schade toebracht aan ramen en daken. HAARLEM, 28 Juni 1898. Bij de Haarlemsche Bankvereeni- ging is tegen 1 Juli a. s. de inschrijving opengesteld op aandeelen in de Eerste Nederlandsche Electrische Trammaat schappij, welke van de Heeren Van der Steur en Van der Arend heeft overge nomen de concessie en het exploiteeren van de electrische tramlijn Haarlem Ringbaan, Haarlem-Bloemendaal, Haar lemZand voort. De kosten van aanleg, gebouwen met aanhoorigheden materieel en aankoop van particuliere gronden worden geraamd op ƒ1. 100,000. Het Maatschappelijk kapitaal be draagt een millioen gulden, waarvan voorloopig wordt uitgegeven ƒ600,000, verdeeld in 600 aandeelen, ieder groot ƒ1000.splitsbaar in onderaandeelen van ƒ500. Prospectussen en Inschrijvingsbiljet ten, alsmede uittreksel der statuten van de Maatschappij zijn verkrijgbaar aan de Haarlemsche Bankvereeniging. Bij den korps-kegelwedstrjjd Za terdag en Zondag te 's Gravenhage ge houden, en waaraan door zeventig clubs werd deelgenomen, werd de eerste prijs behaald door de Kegelclub „Hard gaat ie" de vierde pry's door de Club „De Kroon" beide alhier, de eerste met 276, tweede met 240 houten. Naar wij vernemen zullen gedu rende de Kermisdagen in den Nieuwen Schouwburg alhier voorstellingen gege ven worden door de Rotterdammers, met medewerking van den heer Willem van Zuylen. De laatste jaren is men gewoon geweest, de artisten van het Ned. Tooneel in den Schouwburg te zien optreden. Het repertoire der Rot terdammers en de medewerking van den genoemden tooneelspeler openen het uitzicht op amusante voorstellingen. Men deelt ons mede, dat een aan vang is gemaakt, met het traceeren van den weg voor de tramlijn Haarlem-Zand- voort. De lijn zal loopen van het Heeren hek, door eenige tuinen, van daar langs het Geldeloozepad, een gedeelte van den Koninginne weg van waar de weg door een weiland over de Leidsche Vaart langs de nieuwe St. Bavo kerk een drie hon- meter de Leidsche Vaart zal volgen. Dan gaat de weg om het klaphek door het weiland en het villa park, aldaar aan te leggen, en hetwelk eene opper vlakte heeft van 16 H. A. De verder te volgen weg loopt evenwijdig met, dus niet op den Zandvoortschen straat weg. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terng te bekomen zijn: Een kalf. Een pet. Een zak met 3 sloopen. - - Een knipmesje. Een portemonnaie met geld. Een dito zonder geld. Een ring met steen. Een R. C. kerkboek. Een ijzeren afvoerpijp. Een rol behangsel. Een Broche zilver. Een damesstrik. Een zwart lederen taschje. Een koperen gewicht. Een ledig biervaatje. Een schrjjfboekje en lot der loterij. Een parapluie. Een muilkorf. Een Servet. Een potlood met sleutel. Een bok. Een pakje geadresseerd naar Leiden. 2 potografiën. Een gouden broche. Een meelzak en borstrok. Een hondje. Een bril. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 25 Juni 1898, in de .Gouden Leeuw" te Haarlem. 1. 2. 10. 11. 12. 13. 14—! 14. 15. 16. 17 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27- Een Huis en Erve met daaraan verheeld Pakhuis en Erve, Bakenessergracht No. 16. Een Pakhuis en Erve, achter het voorgaande. No. 16. De perceelen No. 1 en 2 te zamen f 5160. H. L. Knapen, qq. Een Huis met Tuin en eeuwigdurend recht van Erfpacht van den grond. Kerkplein hq de Tram en de Gereformeerde Kerk te Heemstede, Get No. 33, 3005. J. Eden, qq. Een Huis en Erve, Plein, No. 29. Een Pakhuis en Erve aan de noordzijde van de naast het voormelde perceel gelegen poort De perceelen No. 4 en 5 te zamen f 9935. C. L. M. Iïobhers Een Gebouw met afzonderlijk opgaande Bo venwoning en Erve, Kinderhnissingel No. 58 zwart en rood, f4250. A. v. d. Linden, qq. Een Huis en Erve, Rnijchavcrstraat No. 21. Twee Huizen en Erven, nevens elkander, een aan de Ruijchaverstraat No. 23 en een aan de Brouwerskade No. 1. Een Erf, aan de Brouwerskade nevens het voorgaande perceel. De perceelen No. 7, 8 en 9 te zamen 8130, opgehouden. Een Winkelhuis en Erve met tuin, Groote Houtstraat No. 86, 18050, M. v. Om meren, qq. Een Winkelhuis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve No. 13 zwart en rood, 8275, J. H. Bierboom Een Winkelhuis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, Leliestraat No. 17 zwart en rood. Een Huis en Erve, Witte Leliestraat, achter het voorgaande perceel, No. 17 a en b. De perceelen No. 12 en 13 te zamen 3900, A. v. d. Linden, qq. Negen Heerenhuizen en Erven met Tuinen, Zjjlwcg. No. 61, 9325, S. Y. Wettons. No. 59, 8800, L. de Breuk. No. 57, 9105, L. de Breuk. No. 65, 9500, J. v. Citttert. No. 53, 9410, S. J. W. Mons. No. 61, 9100, T. H. Peltenbnrg. No. 49, f 9110, J. B. Lasschuit. No. 47, f 8800, A. J. H. Reijnders. No, 45. f 9300, A. J. H. Reijnders. Een Gebouw, Brouwersvaart No. 48, Een Huis en Erve met Bleekveld, naast het voorgaande, No. 46. De perceelen No. 23 en 24 te zamen ƒ3320, J. H. Segaar. Een dubbel Huis en Erve, Coruelissteeg No. 16 en 18, 6805, opgehouden. Een Huis en Erve met Tuin, Kruisweg, No. 19, f 6005, J. Machielse. ■28. Twee perceelen Bouwterrein, met daarop staande ruïne van een Koepel, aan de Baan, No. 23. Niet geveild. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor verzonden brieven en briefkaartenbestemd voor onbekende personen, gedurende de eerste helft der maand Juni 1898, welke stukken thans door de Afzenders kunnen worden teruggevraagd. Brieven. Wed. P. v. Eden. W. Vermeulen. Geuteman. Wed. C. v.d. Werf. J. G. van Andel. Monnike- dam. D. Brands allen Amsterdam. Mej. A. Bos Arnhem. W. de Meur Breda. E. J. W. van Geelen Doorn. Mevr. Boera i>angendam Dordrecht P. Kos Etten. H. de Roor, Mej. J. Lindeman hei den 's Gravenhage O. Muller. Mevr. Schuls 3. Blniser, H. v.d. Drift allen Rotterdam Mej. J. de Groot Utrecht. Vlaardingsche katoen mij. Vlaardingen. P. Burger Vlaardingen. Briefkaarten. Dr. v. Wendel. Mej. M. Woudenberg. Mej. A. A. v.d. Herl Wed. Beis allen Amsterdam. Mej. G Bakker. Mej v. Velzen beiden Haar lem. Spijkers, Mej D. Verhagen, heiden Utrecht. A. Eschanzier S. Davids? Buitenland. Mej. C. Bike Brussel. Mej. L. Glazer Elber- feld, van Balen Emmerik. Mej E. Clavel Nervi, Mej. C. Wernink Nice, J. Schreurs Sengrong. Markt van 27 Juni 1898. Boter. Aangev. 216, verk. 216, K. G. L. pr. ƒ0,90 H. pr. 1.10 p. K. G. Biggen. Aangev. 116, verk. 96 stuks. L. pr. f 6.H. pr. f 9,p. stuk. Schrammen. Aangev. 47 verk. 47stuks. L. pr. ƒ11.— H pr. ƒ14.p. stuk. Aardappelen. Aangev. 259 H.L. verkocht 221 H.L. L. pr. 2.50 H. pr. 5.p. H. L. Appelen Aangev. verkocht H. L. L. pr. f H. pr. p. H. L. Peren. Aangev. verkocht H. L. L. pr. H. pr. p, H. L. GRAAN- EN ZAADMARKT. Niets aangevoerd. 0R6ELBESPELIN6. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 30 Jnni 1898, des namiddaga van 23 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Adagio uit de 5e SymphBeethoven. 3. SonateA. Maillij. a Allegro maestoso. b Andante. 4. CanzonettaRheinberger. 5. Aria -Jerusalem." nit (Paulns).Mendelssohn. DirecteurK. F. van MAAS Jr. Prospectussen verkrijgbaar. Mejuffrouw A. E. DE VRIES, Mauritsstraat 1, in het bezit eener acte Engelsch (Middelbaar A.) biedt zich aan tot het geven van lessen. Gevraagd eene nette eenvoudige P. G., 40 50 jaar, tot gezelschap en hulp in de huishoudelijke bezig heden, tegen genot van kost en inwoning. Brieven onder No. 347, aan het bureau van dit blad. Gevraagd tegen Aug. eene flinke goed kunnende koken. Adres: Groote Houtstraat 18. Wordt gevraagd met Aug. eene die goed en netjes werken kan, naaien, mazen en stoppen, P. G liefst boven 20 jaar. Brieven franco onder No. 1355, bij den boekhan delaar H. N. MUL, Kruisstr. 25. Gevraagd dadelijk of tegen 1 Augustus a. s., eene P. G., niet beneden 23 jaar, voor zien van goede getuigen. Zich te vervoegen Damstraat 23. Wordt gevraagd met Aug. eene eenvoudige goed kunnende koken en werken. Adres: Duvenvoordestraat 4. Dadelijk gevraagd voor nood hulp of vast eene bekwame en eene nette niet onder de 25 jaren. Brieven fr. onder No. 352 aan het bureau van dit blad. Gevraagd met Augustus eene eenvoudige Adres: Groote Houtstraat 179. Terstond gevraagd eene flinke P. G. en van goede getuigen voor zien. Adres: Houtplein 22. Gevraagd met Aug. eene P. G., als meid-alleen, in een klein gezin, goed kunnende koken en werken, van goede getuigen voor zien. Loon 100 gulden buiten ver val en waschgeld. Brieven franco onder No. 355, aan het bureau van dit blad. Gevraagd met 1 Aug., eene goed kunnende werken en koken. Zich te vervoegen, 's avonds na 8 uur Ruijchaverstraat 2 hoek Zijlweg. Met 1 Augustus gevraagd, eene goed kunnende naaien en strijken, liefst boven 23 jaar. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Briev. fr. onder No. 357, aan liet bureau van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1898 | | pagina 2