Daar ook het woonhuis en de stallen van het landgoed ter beschikking van de commissie zijn gesteld, zijn er kleed kamers beschikbaar, is er gelegenheid tot stalling, opberging der versierde rijtuigen en kunnen die, op het terrein versierd worden. Zoo noodig kunnen de rij tuigen er reeds den dag vooraf worden geborgen en tot den dag na het feest er bljjven staan. Wat decommissie voor het feest betreft, kan worden medegedeeld, dat de heer F. W. baron Van Tuyl van Serooskerken daarin mede zitting heeft genomen, en genoemde heer zich tevens bereid heeft verklaard als voorzitter der jury op te treden. Daarentegen heeft de heer J. van Stolk zich tot zijn leedwezen genoodzaakt ge zien zich uit de commissie terug te trekken, daar hij op den 4en Juni de wedrennen te Groningen wenscht bij te wonen en dus dien dag niet te Haarlem aanwezig kan zijn. Naar aanleiding daar van heeft de commissie nog eens ernstig overwogen of voor het feest te Haarlem ook een anderen datum kon worden vastgesteld, verschillende zeer overwegen de redenen maken zulks echter onmoge lijk. Het secretariaat is gevestigd Spaarne No. 98 en de secretaris W. C. de Vos gaarne bereid nadere inlichtingen te verschaffen. Naar men mededeelt heeft het be stuur van den Studenten-roei bond zich tot B. en W. dezer gemeente gelicht tot het verkrijgen van vergunning voor het houden van den roeiwedstrijd op Zondag. Vroeger richtte het bestuur zich in deze tot den Burgemeester, doch dan volgde steeds een weigerend antwoord, hoewel dan wel werd toegestaan te roeien op den tweeden Pinksterdag. B. en W. hebben thans de verlangde vergunning verleend. Tegen dit besluit heeft de Burgemeester zich verzet met het oog op de Zondagswet. Aangezien B. en W. echter bij hun besluit blijven, heeft de Burgemeester van een en ander kennis gegeven aan Gedeputeerde Staten, die thans de beslissing van den minister hebben ingeroepen. Heden werd het stedelijk museum van schilderden en oudheden op het raadhuis bezocht door den oudminister van buitenlandsche zaken Jhr. Mr. J. M. Roëll en Jhr. Mr. Victor de Stuers refe rendaris van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen aan het departement van binnenandsche zaken. Door den bloemist P. van Velzen, wonende Zijl weg onder O vei veen is bij de politie alhier aangifte gedaan dat in den nacht van 1.1. Zaterdag een partij tulpen van zijn bollenveld is afge- sneden. In den nacht van 1.1. Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uur is uit het Spaarne aan den Kouden horn opgehaald het lijk van S. M. oud 33 jaren, die omstreeks 11 uur in den avond zijn kosthuis had verlaten. Het lijk is naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 381 baden. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 22 April 1899, in de Gouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Een sinds onheugelijke jaien beslaan heb bend Koffiehuis met vergunning genaamd De Wandelaar" met daaraan verheeld Woonhuis en Erve, beoevens het recht van opstal eu de Opstallen op grond van de Gemeente Haarlem, No. 693 te Heemstede, aan den Haarlemmerhout eu strekkende tot en uitgang aan de Meesterlottelaan. D 39 zwart en rood. 2. Een Winkelbuis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, te Heemstede, aan de zuidzyde van de Meesterlottelaan, D 53 en 54. De perceelen No. 1 en 2 te zamei 13500, G. C. Alerens q. q. 3. Een Huis en Erve, Schouwtjeslaan, No. 5, niet geveild. 4. Een Huis en Erve, Schouwtjeslaan, No 11, niet gevei'd. 5. Een Huia en Erve, Twynderslaan, No 19 2225, J. Jausen Hendriks. 6. Een Hnia en Erve, Barendsestraat, No. 27, 2750, P. Horn. 7. Een Huis en Erve, Bjeksteeg No. 25. 8. Een Huis en Erve, Beeksteeg, No. 23a. 9. Esd Huis en Erve, Beek6teeg, No, 23b. De peiceelen No. 7, 8 eu 9 te zamen 1700, J. B Lisschait q. q. 10. Het recht van Opstal tot 31 December 1906 van een perceel grond, te Haarlem mermeer aan den Ringdijk tegenover de Nieuwe Brag, No. 24a, /"805 opgehouden. 11. Een Huis, aan den Ringdijk nabij de losplaats van Vijfhuizen, No. 1268./" 180, J Heems. 12. Een Hais en Erve, Korte Heerecstraat No. 25, ƒ3235, F. T. Maas q. q. 13. Eea Huis en Erve, Oranje Doornstraat, No. 180; ƒ1.359, E J. Jonchbloedt. 14. Een Huis en Erve, naast eu ten noorden van het voorgaande. No. 178. De jierceelen No. 13 en 14 te zamen ƒ1375, A. Witkamp. 15. Een Winkelhuis en Erve, Sophiastraat op deu hoek van de Korte Doeltraat, No 37. 16. Een Huis en Erve, naast en ten noorden vaa het voorgaande, No. 35. 17. Een Huis en E ve, aan de noordzijde van de Korte Djelstraat met afzonderlijke uit gang in de Korte Doelstraat, No. 1. De perceelen No. 15, 16 en 17 te zamen ƒ5270, A Verzijl 18 Een HuisenE-ve, Minnebroeder steeg No. 12, ƒ730, H v. d. Pol. 19. Esn Huis en Erve, WaterrottentuiDpoort, No. 33 A, beneveu8 een aandeel in een gemeene steeg, ƒ380 H. Veldhuijzen. 20, Een Huis eu Ervn, Kronenpoort, No. 24 c, 435, L. J. de Itooy 21. Een Huis en Erve, Nieuwesteeg bij den Burgwal, No. 83 b bentvens een aandeel in eene gemeene steeg, ƒ405, G Bouw meester. 22. Een Huis en Erve, Bannesteeg, No. 6, ƒ800, G B. Robbé. 23. Een Huis en Eive, Bannesteeg, No. 7, ƒ805, F. J. Piët q. q. 24. Een dubbel Huis met daarachter gelegen Gebouw, waarin de Stoomwasscherij sinds vele jaren is en nog wordt uitgeoefend en Er«?e, Kinderhuissingel nabij de brug van het Kenaupark, No. 60, 8005, opgehou den. 25. Tot Amotie een Huis, No. 24, Nauwe Geldeloozepad, ƒ350, J. Veen. 26 Een Huis en Erve, Nauwe Geldeloozepad, op den hoek van de 2e Hoogelandslaan, No. 14, ƒ1875, H. v. Leeuwen. 2730. Vier Huizen en Erven, naast elkander in het Nauwe Geldeloozepad, als: 27. No. 16. 28. No. 18. 29. No. 20 80. No. 22. De perceelen No. 27 tot en met 30 te zamen ƒ5015, P. Hoogeveen. Te Schoonhoven is een kind geboren, waarvan de moeder 20, de grootmoeder 40, de overgrootmoeder 60 en de bet overgrootmoeder 80 jaren oud is. Sinds enkele dagen verblijft te 's Gra- venhage de heer L. von Thalloczy, directeur-archivaris en hofraad van Weenen. Genoemde heer houdt zich bezig met historische studiën op de Koninklijke bibliotheek en's Rijks Archief. Hij heeft zich in betrekking gesteld metdeOosten rijksch-Hongaarsche legatie aan ons Hof en met den kolonel F. de Bas. HAARLEM, 25 April 1899. Nadat achtereenvolgens drie voor stellingen van „Het afgesneden brand alarm" hadden plaats gehad, werd zoowaar medegedeeld, dat Maandagavond wegens het schitterend succes" een vierde zou volgen. Vox populi heeft zich dus zeer ten gunste van de vertooning uitgesproken. Wij woonden Zondagavond de voor stelling bij en dit kunnen wij consta- teeren, dat vooral de hoogere rangen propvol waren, dat er warm werd geapplaudisseerd, ja daverend gejuicht nu en dan. Het succes was inderdaad „reusachtig". Wij constaleeren dit feit, maar voegen er aanstonds by, dat wij het niet blijde doen. Wij wenschen met nadruk uit te spreken, dat wij het betreuren, dat zulke Amerikaansche humbug noodig is om publiek te trekken. Wij willen over 't stuk niet veel zeggen alleen de kermis spul reclame, die ge maakt werd en deze aanbeveling, die wy van een reclamebiljet neerschrijven, zullen voldoende aantoonen het gehalte van de vertooning: „Het „Afgesneden Brand-Alarm" is het nieuwste Engelsche Spectaclestuk, dat tot heden in Noord- en Zuid Nederland is ten tooneele gebracht. In het vierde tafereel ziet de toeschouwer den New- Yorkschen Brandweer naar een uitge broken brand uitrukkende voor dit stuk gedresseerde Russische paarden Ipanoff en Wladimir komen uit hunne stallen, worden aan de stoomspuit ge i spannen en verlaten in volle galop het tooneel. Dit tafereel wordt met het echte Amerikaansche materieel en de meeste juistheid uitgevoerd." Dit is dus het beste wat de menschen die 't spul aangaat, er van weten te zeggen. Van het feit, dat de menschen met belangstelling de voorstelling volgden, wij herhalen het, is niet af te dingen, maar te betreuren noemen wij het, dat waar onze ijverige schouwburgdirectie toont zoo gaarne goede kunst voor 't voetlicht te willen brengen zij zoo weinig steun ontvangt, en dat spectacle- nonsens, en revues, etc. de noodige recette moeten leveren. Dat men zuike dingen gaat zien, wij hebben er vrede mee, mits men zorge dat wanneer de Neder). Opera of een flink tooneelgeze'schap een verdienstelyk werk opvoert, de belangstelling van het publiek niet verflauwt. De schuld dat zulke wansmakelijkheden voor 't voetlicht moeten worden gebracht schuilt niet bij de schouwburgdirectie, niet bij de acteurs, die naar we hopen ook liever iets degelijkers geven, maar by het publiek, dat de handen stevig op de portemonnaie houdt, als iets goeds wordt geboden. De artisten verdienen een woord van lof. De acteur paardendriller werd her haaldelijk toegejuicht en de overigen gaven hoogst verdienstelyk spel, zoo verdienstelijk, dat wij inderdaad mede lijden hadden, dat hun talent moest vermorst worden aan dergelijke brallerij. Het Vlaamsch klonk heel liefhet is een eigenaardig genoegen dit van de planken te hooren. In de sociëteit de Kroon trad Za terdagavond een Gemengd Koor op onder de leiding van den heer W. J. van Tienen. Ëe zangnummers daarbij ten gehoore gebracht, gaven van desamen- stelling dezer nieuwe zangvereeniging en goeden indruk. Wij hoorden Trouw (ballade van Joh. Verhulst) en eenige solo-nummers van de h.h. J. A. Kleij Jr. (viool) en J. Blad (klarinet), welke heeren welwillend een paar nummers ten beste gaven. Voortgaande met ijve rige studie zal deze zangvereeniging, die het aan goede krachten niet ontbreekt, eene waardige plaats kunnen innemen onder de zangvereenigingen hier ter stede. Wij zullen dan nog wel eens gelegenheid vinden eene uitvoering uitvoeriger te bespreken. Zou het niet mogelijk zijn bij een volgend concert het rooken streng te verbieden en de buffetten dicht te houden tot aan de pauze? De typo- en lithografische ver- eeniging Kunst na Arbeid", alhier her dacht Zaterdagavond met eene goedge slaagde muziek- en tooneeluitvoering haar vyfjarig bestaan. De uitvoering van het afwisselende programma werd voorafgegaan door de onthulling van eene der Vereeniging aangeboden banier, waarbij toespraken gehouden werden, welke getuigden van den goeden geest welke tusschen de typo- en üthografen bestaat en tevens van wederzijdsche achting en waardeering. Een banierzang besloot de plechtigheid der aanbieding. Van het programma hoorden wy eenige zangnommers o. a. Des Heeren Huit van Boers voor Koor, Terugkomst van Verhulst, een Bariton-solo en een eenvoudig, keurig gezongen duet uit opera MascottaDe uitvoerenden leg gen met een en ander veel eer inhet nomnier van Boers klonk in het byzonder recht mooi, zuiver en duidelijk. De heer Kwantes had het blijkbaar voor dezen feestelijken avond niet aan goede voor bereiding laten ontbreken. Indien de overige nummers, en daaronder de tooneelstukjes, even goed tot hun recht zijn gekomen, hebben de talrijke aanwezigen een heel aardig kunstavond je gehad. Verschillende patroons woon den met hunne dames de uitvoering bij. De door het Kwartet »Loreley" uitgeschreven wedstrijd voor Mannen- kwartetzang zal door onvoorziene om standigheden inplaats van op 4 Juni, op Zondag 11 Juni a. s. worden gehou den tot deelneming aan den wedstrijd hebben zich tot heden 17 kwartetten doen inschrijven. De wedstrijd, die aanvankelijk be paald was op 8 uur des avonds, moet nu, met het oog op de groote deelne ming, des namiddags ten 1 i/a uur l aanvangen om des avonds ten 8 uur te worden voortgezet. Na afloop wordt door de eerste 4 bekroonde Kwartetten om den Eereprijs gezongen. Op Zondag 14 Mei, des namiddags ten 2 uur heeft in een der lokalen van het Brongebouw de loting plaats, rege lende de beurt van optreding. Aangaande het sportfeest en bloe mencorso te houden te Haarlem op het landgoed „'t Klooster" kan worden me degedeeld, dat de commissie besloten heeft zulks op Zondag den 4en Juni e. k. te doen plaats hebben. Het programma is thans definitief vastgesteld als volgt: I. Bloemencorso voor ezel-, bokken wagens en sportkarren. II. Springconcours voor h.h. officieren en gentlemenriders. III. Ringryden in tweewielige rijtui gen voor heer en dame in costuum. IV. Kopsteken te paard voor h.h. offi cieren en gentlemenriders. V. Groot bloemencorso van equipages. Wat de prijzen betreft zullen voor concours I een groot aantal cadeaux beschikbaar worden gesteld; voor II een eerste pry's van 150,2e prijs van 75 en 3e prijs van f 25 worden uitgeloofd voor III, IV en V gouden, verguld zilveren en zilveren medailles en Hots de ruban de prijzen zijn, terwijl bovendien wat No. V, het bloemencorso, betreft, aan de koetsiers der prijswinnende rij tuigen flinke prijzen in geld ter hand zul len worden gesteld. Verscheidene autoritei tenen particulie ren hebben reeds medailles toegezegd. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer opende de lyst door 3 medailles, waaronder een gouden, beschikbaar te stellen. Binnen enkele dagen zal het officieel programma verschynen en de inteeken- biljetten verspreid worden. Waar nu vóór het verschynen van het programma reeds vele toezeggingen tot medewerking in verschillende nummers zijn gedaan, is een zeer groote opkomst te verwach ten. Voor liet bloemencorso hebben thans reeds zeven eigenaars van equipages zich aangegeven. Door den agent van politie de Vries werden 1.1. Zaterdagnamiddag een 11 en een 10 jarige knaap op heeter- daad betrapt op het werpen van stukken rotte sinaasappel naar een heer en een dame, die op het Stationsplein liepen. Tegen hen wordt ter zake het plegen van straatschending proces verbaal op gemaakt. L.l. Zondagnamiddag, had de 11 jarige knaap P. S. de aardigheid een buurjongen G. v. V. oud 9 jaar, waar mede hij aan het spelen was, aan de Leidscheraart te water te gooien. Hij haalde hem echter weder spoedig op den wal en bracht hem met eenige andere jongens ter droging naar de Gasfabriek zoodat hy er met den schrik is afge komen. Gisterenavond bevond zich de bloemistknecht G. M. B. wonende te Heemstede in de tapperij van de weduwe B. aan het Plein alhier en moest getuige zijn dat de zoon van de tapster zijne moeder en zuster mishandelde. Toen hy hierover zijne afkeuring te kennen gaf nam bedoelde zoon een bierglas van de toonbank en bracht hem hiermede een vrij belangrijke verwonding op het hoofd toe, waarvoor hij geneeskundige hulp heeft moeten inroepen. De zoon van de tapster staat bekend als idioot. Markt van 24 April 1899. Boter. Aangev. 129 verk. 129 K. G. L. pr. ƒ1.10 H. pr. 1.15 p. K. G. Biggen. Aangev. 109 verk. 109 stuks. L. pr. f 6.H. pr. f 9.p. stuk. Schrammen. Aangev. 46 verkocht 46 stuks. L. pr. 10.H pr. f 14.— p. stuk Aardappelen. Aangev. 51 H.L. ver kocht 18 H.L. L. pr. f 2.H. pr. f 3.p. H. L. Appelen. Aangev. H.L. verk. H.L. L. pr. H. pr. f p. H.L. Peren. Aangev. H.L. verk. H.L. L. pr. f H. pr. p. H.L. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. B&vokerk alhier, op Donderdag 27 April 1899, des namiddagi vaa 23 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga-A. Heue. 2. Choralvorspiel op: Nun danket alle GottJ. 8. Bach. 3. SonateKrausse. a. Allegro moderato. b. Adagio. 4. Vonpiel au ParsifalR. Wagner. 5. Aria uit JosuaHandel.

Haarlemsch Advertentieblad | 1899 | | pagina 2