kaal succes gehad en zoo gezongen, dat ■wij met onverdeeld genoegen naar haar konden luisteren. Het concei t van Caecilia deed ons ten slotte nog kennismaken met het zeer artistieke vioolspel van den heer J. Luyt, violist in het orkest van het Concertge bouw te Amsterdam. Zoowel in het Concert van Wieniawsky als in Fan tasie appassionate van Vieuxtemps schit terde de heer Luyt met zijn virtuozen- talent. Een enkele maal speelde zijn overmoed hem echter parten b.v. in de octaven van het Concert en werd het spel een beetje ruw en onduidelijk. De gloedvolle vertolking van menig onderdeel der genoemde werken de nobele weergave van de meer gedragen deelen lieten overigens de beste indruk ken achter en geven ons vrijheid de aandacht van concertbeduren op den heer Luyt te vestigen. In de Maandag gehouden jaarlijk- sche vergadering der Haarlemsche Tram way Maatschappij werd Verslag uitge bracht omtrent den toestand gedurende het afgeloopen dienstjaar. De ontvangsten van de vervoerde passagiers bedroegen in het afgeloopen boekjaar 48.962 tegen ƒ47.959 in 1897/98 en de gemaakte winst is 18.465 of ƒ1296 hooger dan in het voorgaande jaar. Het zuiver batig saldo bedraagt ongeveer 16000. Er werden vervoerd 715216 personen, tegen 696572 in het voorgaande jaar; gemiddeld 6J/,0 passa gier per rit, tegen 60 in het vorige jaar. Op 1 Maart 1899 waren 43 paarden aanwezig. Hun gezondheidstoestand was in het afgeloopen jaar uitstekend. Hun onderhoud (voeding en ligging) kostte gemiddeld 63°/,0, tegen ƒ618/loinhet vorige jaar. Zg legden gemiddeld 18 kilometer per dag af. In verband met den aanleg van een tramlijn naar Overveen en Bloemendaal langs den Zijlweg en verplaatsing van stal aan de Baljuwslaan en remise aan Rozenstraat, omdat de vergunning der gemeente kan worden ingetrokken, is voor ƒ14116.95 een terrein gekocht aan de Garenkokerskade om later daarheen stal en remise over te brengen. Het personeel bleef onveranderd en gat over het algemeen reden tot tevre denheid. Aan arbeidsloon werd uitbetaald 16142 76. Door Commissarissen werd voorgesteld uit te keeren 4 pet., ƒ500 te reserveeren voor het personeel en tot het resteerende bedrag afschrijvingen te doen, waarmede de vergadering zich vereenigde. Het Verslag brengt allen lof aan den directeur, den Heer J. H. van Oyen, aan wiens uitnemend en zuinig beheer de goede uitslag van het afgeloopen jaar te danken is. Vrijdagavond zijn wij naar Rooy- aard's voordracht van Shakespeare's Julius Caesar gaan hooren. De keuze van dit werk van Shakespeare komt ons voor eene zeer weloverdachte te zijn. In Julius Caesar immers handelt het meer om toestanden en verhou dingen dan om eigenschappen en de hoofdpersonen zijn geen met forsche lijnen krachtig neergezette figuren. En waar men nu de gave van den heer Rooyaards bezit om door genoegzaam levendige teekenning van het milieu de fantasie der toeschouwers te hulp te komen, waar, wjj herhalen het, de ka rakters niet zoo fijn zijn uitgewerkt dat van den artist die alléén die karakters moet uitbeelden het onmogelijke wordt gevergd (vergelijk hierbij b. v. eens Hamlet en Macbeth om alleen deze te noemen), daar is het dunkt ons voor ieder duidelijk dat de heer Rooyaards door deze keuze blijk gaf Shakespeare te kennen. Rooyaards kweet zich boven onzen lot van zijn taak, Tot het einde toe bleef zijn mooi geluid krachtig en frisch, vermoeidheid was niette bespeuren. Hjj gat alle personen wat hun toekwam, zonder mal pathos, zonder te veel den acteur uit te hangen, doch schilderde met levendige kleuren den breeden stoet voor onze oogen. Op 't gebaar ware mogelijk iets af te dingen, en beperking aan te bevelen. Gaarne spreken wij onze groote bewondering uit voor wat Rooyaards geboden heeft, en wjj bevelen een bezoek op Vrjjdag 2 Juni, wanneer een tweede voordracht zal worden ge houden van Julius Caesar, ter zeerste aan. In de laatste weken zijn verschil lende goud- en zilverwinkels alhier bezocht geworden door eene dame zich noemende Mevrouw Mandes, Munders of Jansen, die zich "en aantal gouden voor werpen liet voorleggen om te bezichtigen en ten slof te een gouden ketting, ju weelen knoppen of gouden horloges kocht zonder te betalen om te doen bezorgen aan de door haar opgegeven adressen waaraan werd voldaan maar alwaar bleek dat die dame aldaar onbekend was en geene voorwerpen waren besteld. Hoogstwaar schijnlijk is haar te doen geweest om bij het uitzoeken dier voorwerpen dief stal te plegen hetgeen haar echter niet is geluk. Haar signalement is tusschen 30 en 40 jaren oud, niet groot, nog al gezet, vol gezicht, gezonde kleur, donker blond haar, blauwachtige schelle oogen, j netjes en fatsoenlijk in haar spreken, eenvoudig en netjes gekleed met effen zwarte japon, zwarte pellerine, ronde zwarte hoed met paarsche violetkleurige bloemen, mededeelende dat zij in de Transvaal was geweest. De aandacht wordt op deze dame gevestigd. Door twee timmerlieden is bij de politie aangifte gedaan dat ten hunne nadeele verschillend gereedschap is ont vreemd uit de werkplaats van den Heer E. aan de Nassaulaan. Door de politie is aangehouden P. V., oud 32 jaren, pakjesdra ger, die zes weken gevangenisstraf moet ondergaan ter zake diefstal waartoe hij door de Arrondissements Rechtbank alhier bij vonnis d.d. 20 April j.l.was veroordeeld. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht. De H. H. uitgevers van de Spaarne- Bode hebben Zondagavond den lezers van hun blad eene hoogst aangename en afwisselende soirée aangeboden in de concertzaal der sociëteit „Vereeniging." Een keurkorps van artisten, voor het grootste deel leden der Nederlandsche Opera, brachten daarbjj een uitgebreid programma ten gehoore. Onder aan dachtige belangstelling en met eene waardeering, die zich herhaaldelijk open baarde en luide toejuichingen werd door een talrijk publiek van dezen eigenaar- digen concertavond gebruik gemaakt. Het tweeledig doel, het geven van een kunstavond aan een deel hunner stadgenooten, gepaard aan een bescheiden poging om het hobbelig pad waarlangs de artisten van de Ned. Opera voortgaan een weinig te effenen, werd alzoo vol komen bereikt. Voor een talrijk auditorium trad gisterenavond in de bovenzaal van het Brongebouw de heer D. de Clercq op met het onderwerp; „De ethische en sociale beteekenis van het Vegetarisme." Na eerst de ethische zijde in 't licht te hebben gesteld, besprak de heer de Clercq de sociale zijde en deed daarbjj uitkomen dat het beginsel der gezellig levende dieren is het liefdebeginsel, het hoofd beginsel waarvoor de socialisten strijden. Spreker eindigde met nog even de economische zjjde aan te stippen en wekte op om vegetarier te worden. In de Maandag gehouden vergade ring van de Kiesvereeniging Vooruitgang, voor het 3e Kiesdistrict werden de aftredende leden de Heeren Mr. J. de Clercq van Weel, J. A. Lodewijks, Mr. A. A. van der Mersch en Dr. H. D. Tjeenk Willink voorloopig candidaat gesteld. Gaarne ver wjj zen wij onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie, betreffende het optreden van onzen vroegeren stadgenoot den Heer D. de Clercq van Nunspeet, voor de Afd. Haarlem van de Ned. Vereen, t. afsch. v. Sterken Drank. Naar wij vernemen is het Stedelijk Museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis alhier, a.s. Zondag 4 Juni uitsluitend toegankelijk voor de leden van het Vredescongres. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 533 baden. Heden zijn alhier de eerste Dop erwten aangevoerd, door J. E. de Vries, wonende Botermarkt. Heden zijn alhier de eerste Mei kersen ter Markt gebracht door M. de Vries, Lange Begijnestraat. Zooals uit in dit blad voorkomende advertentie blijkt, zijn de entréekaarten voor het Hippisch feest en Bloemen corso, zoowel hier ter stede als elders, reeds nu verkrijgbaar gesteld en wel tot verlaagde prijzen. Op den dag zeiven zijn de entrée's voor passé-partout, eerste rang en tweede rang respectie velijk gesteld op ƒ5, ƒ2.50, ƒ1; thans echter kan men zich die aanschaffen voor ƒ4, ƒ2, en 0 75. Deze maatregel van vóórverkoop is door het comité genomen, gedeeltelijk ten einde aan de ingang van het ter rein opstopping en gedrang te voor komen, maar dan nog in hoofdzaak om den kaartenverkoop te kunnen contro leeren en zoo noodig te kunnen staken, daar ofschoon het beschikbare terrein flink groot is, er vooral van buiten af een dergelijke toevloed van bezoekers te wachten is, dat niet allen op het terrein zullen kunnen worden toegela ten. Bij den wedstrijd tusschen de j studenten roeiclubs Njord van Leiden, Laga van Delft, Triton van Utiecht en Nereus van Amsterdam, Zondag op het NoorderSpaarne alhier gehouden was een groot publiek opgekomen. De tri bune was goed bezet en velen bewogen zich langs het Spaarne. Het hoofdnummer waaraan de vier clubs deelnamen werd gewonnen door Nereus. Het tweede nuuimer, Single sculling outrigged werd weder gewonnen door een lid van Nereus. Nummer die, tweeriems juniores, weder Nereus. Het vierde nummer tweeriems senio- i res, werd gewonnen door Laga van Delft. Het slotnummer, vierriems juniores hierin behaalde Triton den prjjs. Het weer was gedurende den gehee- len Zondag goed, hoewel verre van aan genaam te zijn bleef het tenminste droog. VERGADERING van den Raad dot Gemeente Haarlem, op Woensdag 31 Mei 1899, des namiddags te 1 ure. De volgende stukken en punten zulle aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Verzoek eervol ontslag leerares Meisjesschool voor middelbaar onderwijs. 2. Voorstel B. en W. goedkeuring rekening en verantwoording Barbara- Gasthuis, over 1899. 3. Id. id. goedkeuring 2e en 3e sup pletoire begrooting St.-Elisabeth's of Groote Gasthuis, dienst 1898. 4. Id. id. goedkeuring rekening en verantwoording voormalige corporatiën van neringen, ambachten en bedrijven, dienst 1898. 5. Id. id. af-en overschrijving begroo ting voormaligecorporatiën van neringen, ambachten en bedrijven, dienst 1898. 6. Id. id. vaststellen kohier plaatselijke directe belasting naar het inkomen voor 1899. 7. Voorstel B. en W. verhuring op slagplaats Leidschevaart aan if. Blan kevoort Cz. 8. Id. id. vergunning maken brug over de Houtvaart aan Ant. lloozen. 9. Id. id. en nader voorstel verzoek R. Veldhuyzen van Zanten vergunning maken brug in den weg langs de Leid schevaart. 10. Id. id. aankoop grond Van-Marum- straat en Zuider-Buitenspaarpe van L. Allard. 11. Stemming voostel B. en W. wegrui ming pompen, waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. 12. Voorstel B. en W. aanbrengen brandbluschmaterialen Museum, Archief en Bibliotheek. 13. Id. id. wijziging plan bebouwing gronden ten zuiden van de Leidschestraat. 14. Id. id. vaststelling verordening schoolgelden. 15. ld. id. vaststelling verordening heffing leges. 16. Id. id. wijziging verordening op de markten. 17. Voorstellen B. en W. en Th. G. Schürmann en adres J. H. Krelaye ver ordening belasting openbare vermake lijkheden. 18. Voorstel B. en W. vaststelling lijst van ingezetenen ter benoeming van leden stembureau's. 19. Benoeming adjunct-archivaris. 20. Id. lid Burgerlijk Armbestuur. 21. Id. leden commissie voor de be zwaarschriften plaatselijke directe belas ting naar het inkomen. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 27 Mei 1899, in de .Gouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Een huis en Erve met Tuin en afzonder lijk opgaande Bovenwoning, aan de westzijde van de Ruvchhaverstraat. No. 22. ƒ4360, C. J Hienkens. 2. Een Dubbel Huis en Erve met grooten Tuin, te Heemstede, aan de Kerklaau nabij den Straatweg van Haarlem naar Leiden. No. 151, ƒ3510, H. Peperkorn. 3. Een Villa met Tuin, aan de weatzjjde van het Kenaupark. No. 2, f 11550, P. Hoo- geveen. 4. Een Stal, aan de zuidzijde van de Nieuwe Gracht, bjj de Kruisstraat. No. 19, f 3500, P. Hoogeveen. 5. Een Dubbel Huis en Erve aan de west zijde van de Kruisstraat op den boek van de Nieuwe Gracht. No. 2, ƒ12300, S. J. W. Mons. 6. Een Dubbel Huis en Erve met Tuin, nsast het voorgaande. No 4, ƒ11900, J. Portie gen. 7- Een Pakhuis en Erve, aan de oostzijde van de Bakenessergracbt. No. 83, ƒ5025, H. J. Edelijn. 8. Een Huis en Erve met afzonderlijk opgaan de Bovenwoniug en achtergelegen Pakhuis,' met uitgang in een gemeenschappelijke poort, naast het voorgaande perceel. No. 87 zwart en rood en bet Pakhuis No. 85a. f 4050, J. v. d. Boogaard 9. Een Huis en Erve, aan de noordzijde van de Spaarnwouderstraat. No. 19. 10. Een Huis en Erve, aan het Korte Spaarne, achter,trek kuilde aan het voorgaande per ceel. No. 15. - 11. Een Huis en Erve, aan de noordzijde van de Spaarnwouderstraat naast perceel No. 9. No. 17.' De perceelen No. 9, 10 en 11 te zamen groot 2 aren, 50 centiaren, gecombineerd. Te zamen ƒ16005 opgehouden. 12. Een Huis en Erve, aan de noordzijde van de Korte Begijnestraat. No. 13. ƒ2345, J P. v. d. Giessen. 13. Een Huis en Erve met Tuintje aan de zuidzijde van de Korte Poellaan. No. 6. 14. Een Huis en Erve met Tuintje naast en ten westen van het voorgaande. No. 4, 1640, P. Hoogeveen. 15. Een Huis en Erve, san de westzijde van de Nauwe Appelaarsteeg No. 20, 1400, M. Nieuwjaar. 16. Een Huis en Erve, aan de oostzijde van de Bakenessergracht nabij de Zaksteeg. No. 7, ƒ2390, J. V, Rusconi. 17. Een Huis met afzonderlijk opgaande Ba- venwoning en Erve met Tnin, aan de west zijde van het Klein Heiligland. No. 28 zwart en rood, y 5300, J. Guldemond. 18. Een perceel Bouwterrein, aan de Kamper vest by de Kleine Houtbrug. 19. Een perceel als voren, nsast en ten oosten van het voorgaande. 20. Een perceel als voren, nsast en ten oosten van het voorgaande. 21. Tot Amotie een Gebouw ingericht tot Paardenstalling, staande op den grond van de perceelen No. 18, 19 en 20. Tezamen ƒ6745, G. Jongkind. 22. Een Huis en Erve, aan de westzijde van de Lange Raamstraat. No. 26. 23. Een Huis en Erve met Tuintje, naast en ten zuiden van het voorgaande. No. 28. Te zamen ƒ2025, Mej E. G. Addink. 24. Een Huis en Erve met Tuintje, aan de zuidzijde van de Meesterjoostenlaan. No. 2o. 25. Een Huis en Erve met Tuintje, naast en ten oosten van het voorgaande. No. 25. „.26. Een Huis en Erve met Tuintje, naast en ten oosten van het voorgaande No. 2c. 27. Een Huis en Erve met Tuintje, naast en ten oosten van het voorgaande. No 2rf. De perceeleD No. 24 en 25 gecombineerd. Te zamen ƒ2955, A. Witkamp. De perceelen No. 26 en 27 gecombineerd. Te zamen ƒ2975, E. J. Klop. Markt van 29 Mei 1899. Boter. Aangev. 167 verk. 467 K. G. L. pr. ƒ1.10 H. pr. 1.15 p. K. G. Biggen. Aangev. 127 verk. 115 stuks. L. pr. 5.50 H. pr. 8 50 p. stuk. Schrammen. Aangev. 27 verkocht 27 stuks. L. pr. f 11.50 H pr. f 14.50 p. stuk Aardappelen. Aangev. 85 H.L. ver kocht 67 H.L. L. pr. f 2.H. pr. f 2.50 p. H. L. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 1 Juni 1899, des namiddags van 2—3 uur door den Heer W. EZERM.AN. PROGRAMMA. 1. Concert FantaisieA. Hesse. 2AndantinoVolekinar. 8. Sonate No. 2J. S. Bach. a. Grave Adagio. b. Allegro maestoso. c. Faga. 4. HosannahLemmens. 5. Aria: IiinaldoHandel.

Haarlemsch Advertentieblad | 1899 | | pagina 2