gezuiverd, maar vrienden in de ambte naarswereld zullen zij er zich niet door verwerven. Het Ministerie Waldeck Rousseau is Maandag in de Kamer gunstig ontvan gen. Het is nu reeds zeker van eene meerderheid. Ook de Senaat schijnt het Ministerie goed gezind. In een ministerraad, gehouden onder voorzitterschap van Loubet is besloten twee rechterlijke ambtenaren, die in het proces Zola zonderling zijn opgetreden of zich niet behoorlijk va|i hun taak kweten in de zaak Picquart, (tot andere functiën te roepen en is tot de ver plaatsing besloten van officieren, die zich door woord of geschrift aan de militaire tucht vergrepen. Omtrent mannen als Zurlinden, Bois- deffre, Gonse en de Pellieux, zoo be kend uit de Dreyfus zaak, is geen be slissing genomen. De Minister van oorlog moet gezegd hebben te wachten tot na afloop van het nieuwe proces te Rennes en hieraan doet h\j zeker wijs, alsmede dat hij op den krijgsraad geen pressie wil uitoefenen. Van andere zijde wordt dit echter tegengesproken. Te Parijs liepen Zondag geruchten, als zou Dreyfus in stilte ontscheept en naar Rennes gebracht zijn. Dit is ech ter officieus tegengesproken. Mevrouw Dreyfus moet Zondag naar Mans vertrokken zijn, waar zij haar kinderen bij vrienden achterlaat om zelve naar Rennes te gaan. De villa, die daar voor haar in gereedheid is ge bracht, behoort aan een protestantsche vrouw, mad. Godard, een bejaarde we duwe, met een voornaam en vriendelijk gelaat. De villa is geheel voor mevrouw Dreyfus in gereedheid gebrachtdage lijks komen bloemzendingen van overal. Dertig studenten te Rennes hebben mevrouw Godard aangeboden een eere- wacht voor mevrouw Dreyfus te vor men, die de villa nacht en dag in den tuin zou bewaken, waaruit men zou kunnen opmaken, dat bewaking der ongelukkige vrouw tegen vijanden noo- dig is. Dinsdagavond te omstreeks half elf lie pen drie personen, onder wie twee broeders, die den geheelen avond uit geweest waren en nu eenigszins onder den invloed van drank waren, door eene ■achterbuurt van Leiden en kwamen voorbij de woning van den uitdrager, wiens dochter verkeering heeft gehad met een der broeders. Al heel spoedig begonnen zij een kibbelpartij met den uitdrager die voor zijn woning stond. Men wil dat er over en weer geslagen werd. Opeens viel de uitdrager op den grond. Het bleek dat hij op twee plaat sen ernstige verwondingen met een mes had bekomen zóó ernstig, dat hij kort daarop den geest gaf. De daders waren spoedig aangehou den. Zij ontkenden voor den commissaris van politie, aan het feit schuldig te zijn, Daarop ging die ambtenaar naar de wo ning van den verslagene en bleek hem bij onderzoek dat een der broeders de moordenaar moest zijn. Nadat het lijk verzegeld was, is het overgebracht naar het laboratorium van een der hoogleeraren om inwendig te worden geschouwd. Aan het bureau onderging de verdach te een hernieuwd verhoor, waarbij hem werd meegedeeld wat er omtrent hem gebleken was, waarop hjj ten slotte be kende het feit te hebben bedreven en het mes in het water te hebben geworpen Naar dat mes wordt sedert hedenmorgen vroeg gevischt. Men meldt nader, dat de vermoorde uitdrager een oppassend man was, te goeder naam en faam bekend, ongeveer zestig jaar oud. De moordenaar is een achttienjarige haringvisscher. Hij had onlangs uit eigen beweging de liefdes betrekking met de dochter van den ver slagene afgebroken. Van andere zijde wordt bericht dat dader zich een uur na den moord zelf bjj de politie heeft aangemeld. Te Nijmegen heeft een Oost-Indisch ambtenaar met verlof zijne echtgenoote doodgeschoten en daarna zichzelf. Ten verzoeke van den Commissaris van Politie 1 Sectie te Amsterdam is te Haarlemmermeer door den Chef Gemeen teveldwachter aangehouden en naar Amsterdam overgebracht K. B. alhier als verdacht van verduistering van een rijwiel. HAARLEM, 27 Juni 1899. Zondagmorgen trad in de bovenzaal van „De Vereeniging" („De Kroon was geweigerd) in eene vergadering van de Afd. Haarlem der S. D. A. P. op Mevr.Cor- nélie Huygens, de schrijfster van den bekenden roman ïBarthold Meryan." Spreekster betoogde, dat geen beweging in den tegenwoordigen tjjd zoo over de gansche wereld verspreid en tevens zoo onbegrepen is als de sociaai-democratie. Zij oefende kritiek op het huidig kapitalis tisch productiestelsel en deed aan de hand der historische ontwikkelingsbe schouwing van de maatschappij uitko men hoe thans het proletariaat den strijd voert om te komen tot macht, om de slavenboeien te slaken, en hoe hen de overwinning verzekerd is, wijl de arbeid moet overwinnenzij alleen brengt allen rijkdom voort. De willoozen en energieloozen wakker te schudden, hen te geven de hoog- menscheljjke wil om zich vrij te maken uit de knellende banden hunner slaver nij, is de heerlijke taak der sociaal democratie, die het menschdom zal voeren op een hooger plan van bescha ving. Hoewel niet gezegd kan worden, dat het auditorium bestond uit menschen, die als direct belanghebbenden plegen dergelijke dingen met toejuiching te ont vangen, werd de boeiende rede toch herhaaldelijk door applaus onderbroken en aan 't eind klonken zelfs lang aangehouden bijvalsbetuigingen. Tegen Vrijdagavond a. s. zijn de leden van het college van gecommitteer den der sociëteit „Vereeniging" opgeroe pen teneinde de een voordracht te maken voor een nieuw Bestuur. Nu de financië- ele toestand der sociëteit geregeld is rneent het tegenwoordig Bestuur collec tief te moeten aftreden. Wat bedoelde regeling betreft, kan worden medege deeld, dat de gebouwen der sociëteit thans hypothecair zijn verbonden ten behoeve der obligatiehouders, welke laat ste gezamenlijk als vertegenwoordiger hebben, de Nederlandsche Trust-maat schappij te Amsterdam. Bij den heer Pander, Kruisweg 47, is iets nieuws, een „novelty." De Amerikaansche vlag steekt uit, maar dat is het bjjzondere natuurlijk niet. Men moet gehoor geven aan de dezer dagen per circulaire op ruime schaal gezonden uitnoodiging, en aan deinde winkelkast in 'tEngelsch gegeven wenk om binnen te komen en te proeven. Van heden tot Zaterdag 1 Juli n. 1. bestaat gelegenheid om in een expres- seljjk daarvoor ingericht salon kennis te komen maken met de artikelen van de Amerikaansche firma Heintz Co., waarvan de heer De Vletter, Rotterdam, generaal agent voor Nederland is, en die verkrijgbaar zijn bij den heer Pander. Die artikelen zijn o. a. Tomaten Soep, Tomaten Chutney, Tomaten Ketchup, Tomaten Jam, Uitjes, Augurkjes Zoetzuur, India Relish, Celery Sauce, Cider Vinegar, Mosterdzuur. Een dame, laat op verzoek alle arti kelen proeven en maakt zoo noodig ze op kook toestelletjes voor 't gebruik gereed. Het salon is inderdaad keurig ingericht en wij kunnen de dames een bezoek ten zeerste aanbevelen. Ook de winkelkast ziet er goed uit. Die is zoo ingericht, dat op smaakvolle wijze alle artikelen zijn geëtaleerd, waarvan men zich binnen van de kwa liteit kan overtuigen. Het komt ons voor, dat vele dames van deze gelegenheid gebruik zullen willen maken. In een winkel gaat het bezwaarlijk de artikelen te proeven; in die salon heeft men door de practische en keurige wijze van inrichting prachtige gelegenheid. De salon zal op genoemde da gen geopend zijn van 10—5 uur. De groot ste steden van ons land worden op dergelijke wijze door de heer De Vletter bewerkt. De firma Heintz kweekt de groenten, die zij gebruikt voor hare artikelen, zelf in uitgestrekte tuinen en landerijen in de Vereenigde Staten. Door den agent in boekwerken M. van der Leest, alhier woonachtig aan de Kleine Houtstraat, is bjj de politie aangifte gedaan dat door zijn bediende IC. S. te zijnen nadeele is ver duisterd een bedrag van ongeveer f 20, door bij verschillende klanten aan wie hij boekwerken had geleverd geld te ontvangen en dit niet te verantwoorden. De bekende koopman M. Willemse, die de vorige week was aangehouden ter zake diefstal van een tweewieligen handwagen, maar voorloopig in vryheid was gelaten, heeft zich gisteren ander maal schuldig gemaakt aan diefstal van een tweeligen handwagen thans ten nadeele van den groentenkoopman Ter- wolle woonachtig aan de Spaarnwou- derstraat die hij reeds weder verkocht heeft voor 8. Gisterennamiddag vervoegde zich bij de politie alhier een 15 jarige knaap C. K. zeevarende op een vischkotter, voorgevende te zijn weggeloopen van het vischvaartuig „Tarra" liggende te IJmuiden, echter weder vertrokken naar I Engeland, omdat hij voortdurend door den kapitein mishandeld werd. Daar hij te Rotterdam tehuis behoort, is hjj der waarts op transport gesteld ter beschik king van den Waterschout aldaar. Gisterennamiddag is op de brug aan de Amsterdamsche Poort een boe renwagen beladen met hooi omgevallen doordat de wagen kantelde waarbij echter geene ongelukken hebben plaats gehad. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 642 baden. VERGADERING van den Baad dei Gemeente Haarlem, op Woensdag 28 Juni 1899, des namiddags te 1 ure. De volgende stukken en punten tullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Voorstel speciale raadcommissie, vast stelling verordening heffing en invor- haven- en kaaigeld. 3. Id. commissie tot het ontwerpen en herzien van verorderingen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, tot vaststelling verordening tot rege ling van het toezicht op de prostitutie. 4. Id. B. en W.W. goedkeuring reke ning en verantwoording Burgerlijk Armbestuur over 1898. 5. Id. id. vergunning bouwen op voor tuin bestemden grond Ripperdapark. 6. Id. id. levering duinwater voor de electrische tram. 7. Id. id. vaststelling staat onvoorziene uitgaven dienst 1899. 8. Id. id. id. 3e suppl. begrooting en staten af- en overschrijving dienst 1898. 9. Id. id. adressen oprichting kiosken voor verkoop van verfrisschendedran ken. 10. Id. id. verkoop grond Wagenweg aan S. Mons. 11. Id. id. verhuring grond Heerenhek aan Eerste Nederlandsche Electrische Tram-maatschappij. 12. Id. id. adres J. Paulen e. a. inzake stationneerende rijtuigen. 13. Procesverbaal van kasopneming. 14. Voordracht B. en W.W. benoeming onderwijzer opleidingsschool voor meisjes. 15. Aanbeveling B. en W.W. benoeming leerares meisjesschool voor middel baar onderwijs. 16. Zitting met gesloten deuren. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 24 Juni 1899, in de „Gouden Leeuw' te Haarlem. De kapitale Heerenhofstede genaamd „Ooster hout", in de Gemeente Heemstede, aan de oostzijde van den Haarlemmerhout en strekkende tot aan het Spaarne, in de onmiddellijke nabijheid van Haarlem, als: No. 1 Een perceel Tuingrond met zwaar opgaand Geboomte en diverse Vruchtboomen, aan de oost zijde van den Haarlemmerhout. No. 20 geheel en 21, 22, 1069 en 1206 gedeeltelijk. No. 2 Een perceel Tuingrond met zwaar opgaand Geboomte en diverse Vrucbtboomen, nevens bet voorgaande perceel. No. 21, 22' 1069 en 1206 gedeeltelijk. No. 3. Een perceel Tuingrond met diverse Vruchtboomen, Broeibakken en Ramen, nevens het voorgaande perceel. No 22, 1069 en 1206 gedeeltelijk No. 4. De kapitale Heerenhuizing, met Bloe mentuin, Moestuin en Boomgaard, benevens Stallingen voor 11 p'-arden en 4 stuks hoornvee. Loodsen, Koetsiers- en Tuinmanswoningen, helend aan het voorgaande perceel No. 25, 26, 857, 1067 en 1068 geheel en 21, 22, 1069 en 1206 gedeeltelijk. De perceelen No. 1 tot en met 4 te zamen groot 3 hectaren, 8 aren, 50 centiaren gecombi neerd. Te zamen ƒ45200. A. J. C. Daamen qq. No. 5 Een Winkelhuis met Poort alsmede Pakhuis en Erven, aan de oostzijde van de Groote Houtstraat No. 147. No. 6. Een Winkelhuis met Pakhuis, Tnin en Erve, naast het voorgaande perceel aan de oostzijde van de Groote Houtstraat. No. 147. De perceelen No 5 en 6 te zameu groot 4 aren, 28 centiaren gecombineerd Te zamen/27805. P. Hoogeveen, N. 7. Een Huis en Erve, waarin Slijterij en Tapperij (met Vergunning) wordt uitgeoefend, aan de Turfmarkt, benevens een daarachter gelegen Pakhuis en Erve met uitgang door eene gemeen schappelijke poort in de Burretstraat. No. 18. f 12000. H. C Tombergh qq. No. 8. Een Huis en Erve met twee afzonderlijk opgaande Bovenwoningen, beneden ingericht tot Kantoor en Pakhuis, aan het Spaarne bij de Korte Veerstraat. No. 84 f 11600. E. Althotf No. 9. Een Winkelhuis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning en Erve, aan de noordzijde van de Breestraat en uitgang door een poort mede uitkomende aan de Breestraat. No. 19 zwart en rood 3665 A. v. d Linden qq. No 10. Een Winkelhuis en Erve, aan de oost zijde van de Sophiastraat op deu hoek van de Korte Doelstraat. No. 37. f 2000 I). Groen en daal. No. 11. Een Huis en Erve, naast en ten noorden van het voorgaande. No. 35. f 1525. D. Groe- nendaal. No. 12 Een Huis en Erve, aan de noordzijde van de Korte Doelstraat met afzonderlijke uitgang in de Korte Doelstraat. No. 1. 1590. J. v. d. Berg. No 13. Een Huis en Erve met Tuintje aan de noordzijde van de Schoutjeslaan. No 17. ƒ2610. G P Geukera. No. 14 Een Huis en Erve met Tuintje aan de noordzijde van de Zijdbaauslaan op den hoek van het Nauwe Geldeloozepad. No, 1. ƒ2775. P. Hoogeveen. No. 15. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, aan de oostzijde van de Spaarowouderstraat nabij de Hagestraat. No. 6 zwart en rood. ƒ3990. L. E. Slebos. No 16. Een Winkelhuis en Erve met afzonderlijk opgaande Bovenwoning, aan de oostzijde van de Barteljorisstraat. No. 25. 20000. F. C. Niep- haus qq. Vijf Huizen en Erven, nevens elkander, aan de oostzijde van de Biggeateeg, als: No. 17- No 8a, ƒ1800. R. Verdel. No. 18. No 3. No. 19. No. Ie. No. 20. No. lb. No. 21. No. la. De perceelen No. 18 en 19 te zamen J 3655. J. A. Kemme. De perceelen No. 20 en 21 te zamen ƒ3660. J Eden. No. 22. Een Huis en Erve met Tuin, aan de noordzijde van de Nieuwe Gracht. No. 88. 7625 S. 7 W. Mons. No. 23. Een Winkelhuis en Erve aan de noord zijde van de Zijlstraat. No, 79. ƒ5560. P. B. Verberne. No 24. Een Huis en Erve met Tuin aan de noordzijde van de Lange Heerenstraat. No. 17. ƒ2085. M. v. Ommeren. No. 25. Een Huis en Erve met Tuintje aan de noordzijde van de Barendsestraat benevens uit gang in de Rijpstraat. No. 33. ƒ1730. F. Krujjft. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat- van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondagsi van 's middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een bril. Een blauw koralen halsketting. Een rosekrans in etui. Een lorgnet. Een kindertuin- wagen. Een kunstgebit. Een muil korf. Twee boeken met stalen. Een kinderboezelaar. Een honden halsband Een gouden Medaljon. Een portemonnaie met geld. Een lap fluweel. Een pellerine. Eenig los geld. Een kinderpantoffel. Een witte zak waarin een paar hand schoenen. Een glacé handschoen. Een petroleumbrander. Een nikkelen hondenhalsband. Een kinderzak met zakdoek. Een nikkel slot met ket ting. Een hondje. Een zilveren oorknopje. Een stalen tabaksdoos. Een koperen weegschaaltje. Eenige sleutels. Een gouden manchetknoop. Een hondenbelastingpenning. Een geldstuk. Achtergelaten in de wagens der H. T. Maatschappij. Een portemonnaie met geld. Een parasol. Markt van 26 Juni 1899. Boter. Aangev. 121 verk. 95 KG. L. pr. 1.10 H. pr. f 1.15 p. KG. Biggen. Aangev. 74 verk. 61 stuks. L. pr. f 5.H. pr. f 8.p. stuk. Schrammen. Aangev. 51. verk. 42 st. L. pr 10.H. pr. f 14.p. st. Aardappelen. Aangev. 238 H.L. verk. 194 H.L. L. pr. f 1.— H. pr. f 5.50 p. H.L. Appelen. Aangev. H.L. verk. H.L. L pr. H. pr. f p. H.L. Peren. Aangev. H.L. verk. H.L. L. pr. f H. pr. f p. H.L. 0RGELBESPELIN6. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 29 Juni 1899, des namiddavs van 83 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1FantasieAHevie 2Adagio Beethoven. 3. Sonate No. 3Mendelssohn. a. Con moto maestoso. b Andante tranqnillo. 4. OffertoireTh. Dubois. 5. Pax VobiscnmSchubert.

Haarlemsch Advertentieblad | 1899 | | pagina 2