Lyttelton, die Warren moest steunen, leed ook eenige verliezen. Voorloopig is Bulier dus nog niet te Ladysmith. Het gevecht heeft den geheelen Zondag nog voortgeduurd. Buller geloofde dat zyn j troepen vorderingen maakten. Er gaat een, nog niet bevestigd ge rucht, dat het de Engelschen zou gelukt zijn met 1600 man Ladysmith binnen te dringen. Zaterdag hebben de Engelschen drie kopjes ingenomen In hoever dit ge paard ging met verliezen, blijkt niet. Zondag werd hel gevecht voortgezet- De Engelschen rukten voort tot ongeveer de verdedigingslinie der Boeren, die hunne rechterflankstelling opgaven, om dat zij hoogerop nog twee schansen beschikbaar hebben. Waarschijnlijk zjjn de Engelschen hier op onbekend terrein. Inmiddels is de voorhoede teruggeslagen. De Boeren gebruikten geschut, dat aan de Toegela op de Engelschen was buit gemaakt. De Engelsche regeering heeft aan gaande Buller's beweging niets mede gedeeld, zoodat tot heden van een Engelsche overwinning geen sprake is. In de Boheemsche kolenmijnen hebben thans bijna al de arbeiders het werk gestaakt. Ook in het westen scheen men tegen Maandag iets dergelijks te ver wachten. De mijneigenars willen alleen onderhandelen met de worklieden, niet door bemiddeling van den raad van verzoening. Door en ander begint men gebrek aan kolen te krjjgen. In Engeland staat het kolenwerk ook voor een goed deel stil, ten eerste door dien vele arbeiders naar Zuid Afrika zijn en dan nog heerscht er veel ziekte. De overbljjvenden, nu meester van den toestand, hebben besloten één dag van de zes niet te werken. Natuurlijk bestaat de meening dat het boven aangehaalde van invloed zal zijn op de Duitsche en Belgische kolen- prijzen, die toch al bijzonder hoog zijn. Te San Francesco wordt door de schatrijke weduwe van den in 1891 overleden senator G. R. Hearst eene universiteit gesticht, bestaande uit vijf tien universiteitsgebouwen, musea en woningen voor vijfduizend studenten. De akademiestad zal tweehonderd million francs kosten. De Berljjnsche bakkersgezellen hebben in eene groote vergadering besloten, te zamen met vakgenooten van andere steden den patroons eenige eischen te stellen tot verbetering van hun lot als: afschaffing van kost en inwoning bij den patroon, een minium loon van 21 Mark per week en betalen van overwerk met 50 pf. per uur. Wcrdt aan die eischen niet voldaan, dan zal het werk worden gestaakt. Omtrent de vijandige plannen van Megut Menelek van Abessynië, duiken in Engelsche bladen nog telkens weêr berichten op. Ook de Afrika-reiziger Anger moet hebben verzekerd, dat Menelek met aan dacht de gebeurtenissen gadeslaat en op een gunstig oogenblik een inval in Egypte wil doen. Te Rio de Janeiro hebben de koet siers en conducteurs van de tram het werk gestaakt. De wagens rijden onder bescherming van soldaten en politie. Er kwamen alreeds onordelijkheden voor, waarbij een man werd gedood en verscheidene gekwetsten vielen. Te Amsterdam neemt de influenza af, in de afgeloopen week was het getal sterfgevallen 280, het normale cijfer ligt tusschen 160 en 170. In een der December-weken was het getal over ledenen 480. HAARLEM, 23 Januari 1900. In het Brongebouw zal Woensdag 24 Januari a.s. de eerste Strausavond worden gehouden. Het volledige strijk orchest van ons Haarlemsch Muziekkorps onder persoon lijke leiding van den Luitt. Kapelmeester Kriens zal van 8'/a tot 11 uur, by wijze van Concert de zangerige dansmotieven van den beroemden Walsenkoning Straus uitvoeren op de uitnemende wijze waarop wij dit van genoemd korps gewoon zyn. Terwijl de leden naar het concert luisteren, bestaat reeds voor de jongeren gelegenheid in de opengelaten middenruimte der groote zaal tot dansen. Voor een dergelijken gezelligen avond wordt alleen avondtoilette, geen bepaald bal-toilette vereischt. Na afloop van het concert wordt het bal met een speciaal balorchest voort gezet. In de groote zaal mag natuurlijk niet gerookt worden. Doch daar ook alle bijzalen geopend zullen zjjn, zullen voor liefhebbers van rooken, een par tjjtje maken of voor hen diewenschen te soupeeren, zalen beschikbaar zjjn. Het kan voor de vele leden van het Brongebouw en hunne familie een aan gename avond worden. De bruidenbus ten Raadhuize heeft in het jaar 1899 eene som van 452.97 opgeleverd. In het jaar 1899 zjjn 677 lijken op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld en wel618 op het prot. ge deelte; 56 op het R.K. gedeelte; 1 op het Isr. gedeelte2 in het Mausoleum bjjgezet, Er was Zondagavoud niet veel publiek in den schouwburg, bij de opvoering van „Jeanne de Gevloekte". Het gezelschap van Saaliorn verdient echter hulde dat het zich hierdoor niet liet ontmoedigen en met evenveel en- train speelde als of 't huis tot den nok gevuld was. Ook matig bezet was de schouwburg gisterenavond bij de laatste opvoering van het damesoperette gezelschap, het bekende gezelschap waar listiglijk alle mannen zjjn buitengesloten. De dames hadden inderdaad een groote opkomst verdiend, want spel, zang en costumes, in één woord, het gansche optreden was allerliefst. Vooral het derde gedeelte van 't programma, de komische operette „De schoane Adolar" werd levendig toegejuicht en vei diende dit bijzonder. De dames waaronder tal van lieve kopjes spelen allergeestigst en zingen ook heel goed. Mocht 't gezelschap weer eens in Haarlem komen, dan ga men zien. „De dame van Maxim" wordt Vrij dagavond weer gegeven, en dat men daar wel heen zal gaan, lijdt o.i. geen twjjfel. Men zie onze bespreking in het nummer van 17 Januari j.l. De Kamer van Arbeid voor de Voedings- en Genotmiddelen alhier maakt aan belanghebbenden bekend, dat klach ten betreffende arbeidsaangelegenheden kunnen wordeningedieud, en detusschen- komst der Kamer, ingeval van geschil tusschen patroons en werklieden kan worden ingeroepen bjj de volgende Hee- ren, leden en secretaris der Kamer: G. J. Droste, Groote Houtstraat 132 lidpatroon; S. C. J. Bertram Groote Houtstraat 12, lidpatroon; E. Levert, Harmenjans weg 23, lidpatroon; F. Sipkes, Koudenhorn 44, lidpatroon; G. H. L- Verwejj, Ripperdapark 14, lidpatroon; W. F. Missset, Korte Houtstraat 12, lidwerkmanL. Modoo, Voorzorgstraat 74, lid werk man; B. Kaan, Spaarn wou derstraat 106, lidwerkmanP. Ratsma, Barendsestraat 28, lidwerkman; G. W. Raas, Tybautstraat 2, lidwerkman; W. C. Hennis, Esschilderstraat 3, secretaris. Tot leeraar in het rechtlijnig en vakteekenen aan de Ambachtschool en Avond Vakteekenschool alhierisbenoemd de Heer H, IV. Brouwerbouwkundig opzichter-teekenaar te Leiden. De a. s. uitvoering van 't Haar- lemsch a capella Koor be.ooft in menig opzicht belangrijk te zullen worden. Een zeer artistiek Vocaal Kwartet, heeft zjjne medewerking toegezegd. Dit kwartet bestaat uitMev. A. Noordewier Reddingius (sopraan) Mej. G. Loman (alt) de Heer Joh. Tijssen (tenor) en de Heer Gerard Zalsman (bas). Uitgevoerd zullen worden werken van J. P. Sweelinck, Alph. Diepenbrock, G. P. da Palestrina, Mozart en F- L. da Vittoria. Door eene 28 jarige dienstbode J. B. K. was 1.1. Zondagnorgen bij de politie aangifte gedaan, dat haar in de R. K. kerk aan de Nieowe Groenmarkt eene portemonnaie, inhoudende een paar gulden was ontrold. De vermoedelijke daderes M. J. G. F. oud 32 jaran is door den agent rechercheur van Halst opgespoord maar werd geen portemon naie op haar gevonden, ook ontkende zij aan den diefstal schuldig te zijn. Reeds vroeger moeten dagelijks diefstal len in die kerk zjjn gepleegd. In den laten avond van Zondag omstreeks 12 ure is de workman A. Z. wonende Rollandstraat,in dronken schap in het water van de Leidschevaart geloopen, het geen gelukkig werd opge merkt door eenige voorbijgangers die hem hebben gered. Tegen 2 knapen van 12 jaren R. S. en J. B. A. V. wordt procesver baal opgemaakt ter zake van het ver nielen van 4 glasruiten der openbare school aan de Ged. Oude Gracht. In het Douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 275 boden. Voorwerpen, gedeponeerd aan hei Commissariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags, van 's middags 11 tot 1 ure voor at eigenaars terug te bekomen zijn. Een bruinharig hondje. Een Duitsche penning. Zilveren vinger hoed. Een blauw geverfde wagen. Een foxterrier. Een taxhondje. Een wagen met savoyekool. Een Meisjes pellerine. Een groen geverfde trommel. Een portemonnaie met geld. Twee zakken met waschgoed. Een ring met sleutels. Eenige losse sleutels. Een Caoutchoux slan getje met kaartje. Een blikken etensbus. Een bruine wollen hand schoen. Een zilveren armband. VHBGADHBING van den Baad dei Gemeente Haarlem, op Woensdag 24 Jan. 1899, des namiddags te l'/t ure. De volgende stukken en punten luller aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingek. stukken. 2. Voorstel Rechtsgeleerde Commissie, adres C. G. van Dyk e. a. muziek uitvoeringen m tapperyen. 3. Id. id. adres Buffetmaatschappjj „E Pluribus Unum" sluitingsuur tap- perjj. 4. Id. id. adres A. van Breukelen vroeger openen tapperij. 5. Voorstel B. en W.W. aanwijzing plaatsen kiosken. 6. Id. id. plan C. A. Kok, bebouwing gronden Leidsche Straat. 7Schrijven id. vaststelling plan Erven A. A. Perrin bebouwing grond Koninginneweg. 8. Voorstel id. bestratings- en riolee- riugswerken in het verlengde der Bloemhofstraat. 9. Id. id. adressen W. Berkemeieren dames Slujjterman van Loo, om uitstel plaatsing hek Haarlemmer hout. 10. Id. id. adres H. Scholten, verbree ding pad Haarlemmerhout. 11Id. id. aankoop grond hoek Oranje boomstraat van A. Koen. 12. Id. id. adres T. Hilarius Wz.,hoo- ger bouwen perceel Kleine Hout straat 4. 13. Id. id. intrekking besluit onbe woonbaarverklaring perceel Kerk hofstraat No. 6C. 14. Id. id. onbewoonbaarverklaring ver schillende perceelen. 15. Id. id. adressen om wederinhuring van grond. 16. Id. id. teruggaaf gelden aan R. Veldhuyzen van Zanten. 17. Id. id. adres Gebrs. van Brederode, aansluiting aan lichtfabriek „Electra." 18. Benoeming Ambtenaar van den Burgelyken Stand. 19. Voordracht B. en W.W. benoeming onderwijzer 2e kl. aan de Vjjfde Tussenschool. 20. Verslag opzichter gasverlichting over November 1899. 21. Staat onafgedane zaken. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 20 Jan. 1900. in de .Gouden Leeuw" te Haarlem. Nos. 1—3. Drie Loodsen en Erven, nevens elkander aan de Bakkumstraat op den hoek van de Bakkumsteeg. No 3, als: No. 1 Bakkumstraat hoek Bakknm.teeg. ƒ1420. opgehouden. No. 2. Bakkumsteeg. No. 3 Bikkumsteeg. De perceelen No. 2 en 3 gecombineerd te zamen 1155. J. N. v. d. Weiden. No. 4 9. Zes Huizen en Erven, nevens elkan der aan de ncordzyde van de Linschoterstraat, als: No 4. No. 11. ƒ1335. A. Witkamp. No. 5. No. 13. 1225. opgeh. No. 6. No. 15. ƒ1480. J. v Waard. No. 7. No. 17. ƒ1220. F. Toeset. No. 8. No. 19. ƒ1200. H. Veldhuizen. No. 9 No. 21. ƒ1230. H. Veldhuizen. No. 10 en 11. 'twee Huizen en Erven, nevens elkander aan de noordzijde van de Zuid Brou- werstraat, als No. 10. No. 2 r. No. 11. No. 2 s. De perceelen No. 10 en 11 gecombineerd te zamen ƒ2090. N. Nieuwja-r No. 12. Een Huis en Erve, aan de zuidzijde van de Clercqstraat. No 94. ƒ1150. J. N. v. d. Weiden. No. 13. Een Huis en Erve met Tuintje, aan de oostzijde van de Kenuemerstraat. No. 14. ƒ1150 opgeh. No. 14. Een Huis en Erve met Tuin, aan de noordzijde van de Doelstraat No. 1. ƒ3400. Jb. v. Servellec. No. 15. Een Huis eu Erve met Bovenwoning, aan de oostzijde van de Gedempte Raamgracht. No. 37 zwart en rood. ƒ5275. G. Schous. No. 16 Een Huis en Erve met Bovenwoning en Poort, aan de oostzijde van de Gedempte Raamgracht, op den hoek van eene doorloopende Poort. No. 21. ƒ2460. Jh. v. Servellen. No. 17. Een Huis en Erve met Tuintje, aan de zuidzijde van de Jan Steenstraat. No 44. No. 18. Een Huis en Erve met Tuintje, naast en ten oosten van het voorgaande. No 42 No. 19. Een Huis en Erve met Tuintje, naast en ten oosten van het voorgaande. No. 40. No. 20. Een Hnis en Erve met Tuintje, naast en ten oosten vau hes voorgaande. No. 38. No. 21. Een Huis en Erve met Tuintje, naast en ten oosten van het voorgaande. No. 36. De perceelen Mo. 17 tot en met 21 gecom bineerd 4460 Jb. v. S rvellen. No. 22. Een Huis en Erve, aan de noordzijde van de Bannesteeg. No. 7. ƒ605 L. Simous. Postkantoor Haarlem. OPGAVE van de door dit kantoor vertonden brieven en briefkaarten, bettemd voor onbekende pertonen, gedurende de eertte helft der maand Jan. 1900, welke stukken thans door de Afzondert kunnen worden teruggevraagd. Brieven. Fritz Schurer, Mej. Steenhof, Mej. L Vuiler, Mej. v. d. Straaten, Mej v. Esch, Mevr. Metus, van Leer, Govert flinkstr. 14, allen Amsterdam. Mej. G. Vamphorst, ApeldoornMevr. G. van Noes Ruitenga, Beverwijk Willams, P. Kuipers dames v. Meerten v. Etdeu, allen 's Gravenhage; W. P. Jansen, Mevr. G. E. Reuk, Mej. Harmens, Mej. Leane Mej. C. v. Musscher, Mevr. Groe- newegen. P. W Ditmar, Mej Krimberg, Wad. Holm, allen Haarlem A. B. Haringsma, Hans- weert) Drimd, HoogcarspelJan Booi Jr., Hooge- veenMej. C. W de Vries, Hoorn; Hoogeveen Leiden; Mej. K. Linin, Rijswijk W. v. Staveren, J. A. Sprenger, J. S. Spierenburg, van der Hei den. Wedekker, P. Kooy, P v Schaik, J. Koenes Mej. M. Diekman, A. C. Fabink, Mevr E. C. Wiggers v Kerehem, J v. Wijk, M. v. Wjjk, K. Bosch, J. van der Heer, allen RotterdamA. Meyer, Veenhuizen Mej. Rika Steunenberg H Zuden Briefkaarten. Mej. Bouisson, J. v. Rijn, D. Saris, G. J. Breedveld, allen Amsterdam; P. v Lentveen, Arnhem ;Mej Harmsen, Deventer Staugeubergen 'a Gravenhage P L. Veerstraat, Haarlem; E. Groot, Leiden; Th. H. de Jong, Nieuwer Amstel Mej. T. Dricssen Visser, Nijmegen; G. Geboert. J. v. Wijk, J. Hoekemeyer, allen Rotterdam L. Schoonheyt, ScheveningenMme J Sloven Jans sen, Utrecht; P M. Streek, Zeist; Mevr. Wit- teveen en Mej Siebenga, P; P. Keeman Buitenland. F. H. M. Rant, BataviaF. E. D. Stegeman Be eelt bij RubrortMelle E. H. Stoel, Bruxelles; M. Metz, Düisburg; T. H. vau Hujjsteeden, Eic- kendorfJr. Kessel, MalangH. B. Moorrees, San Francisco; J. Verbeek, H C. v. Ab, beiden Soerabaja; G. Koring, Westfaleu. Briefkaarten. A. de Lieme, BruxellesMelle Teding v. Berk hout, Neuilly Paris Markt van 22 Januari 1900. Boter. Aangev. 137 verk137 K. G L. prƒ1.20 H. pr. f 1.30 p. K. G Biggen. Aangev. 126 verk. 117 stuk. L. pr. 5.H. pr. 7.p. stuk. Schrammen. Aangev. 63 verk. 63 L.Upr. 8.H pr. ƒ12.p. H.L. Aardappelen. Aangev. 34 H.L. verk. 34 H.L. L. pr. 1.30 H. pr. ƒ2.— p. H.L. Appelen. Aangev. 52 H.L. verk. 40 H.L. L. pr. ƒ5.H. pr. 8.p. H.L Peren. Aangev. 32 H.L. verk. 21 H.L. L. pr. 5.— pr. 9.p. H.L. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. B&vokerk alhier, op Donderdag 25 Jan 19(0, des namiddags van 3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaC. F. Hendriks. 2. AndanteChr. Bach. 8. I tidagnr°en,ae"0,°A" Mail1»' 4. Trauermarsch au9 der Götter- dammrungR Wagner. 5. AbendliedSchumann.

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 2