HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN en Eerste Blad. 144- van ZATERDAG 21 April 1900. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? TE HAARLEM Zondag 2*2 April 1900. BUITENGEMEENTEN. Z E 0 N I E K Wo: 32. TELEPHOONKUMMER TELEPHONISCHE VERBINDIN.O met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden,25. jj franco p. post ,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. PrQs per Advertentie van 1—5 regel» f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Adverlentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, dü alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Muller. Collecte pour lee églises et les perBonnes nécessisteuses. Gereformeerde Kerk: Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 'b Avonds 5 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. V. d. Valk, van Scheveningen. 's Avonds 5Vs ure, Ds. F. d. Valk, van Scheveningen. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Hesta. Homonatrantach Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. J. van Zoenen Martinet, Em. Pred. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Zaterd. vm. 10 ure, Prediking. Nam. 12ys ure, Sabbatschool. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Onderlinge vergadering. Nam. 12% ure,Zondagschool. 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering, 's Avonds 8 ure, Meisjesvereeniging. Dinsdagavond 8y3 ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Waar niet» and.ra vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Hoog, Emer. Pred. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Nam. 2 ure, Ds. Gonlag. Voor de kinderen. Evans. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. Knottebelt. Pred. te Haarlem. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. v. Veen. 's Avonds 4% ure, Ds. v. Veen. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojengm. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Barbas. Pred. te Haarlem. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. Klap. Bevestiging van nieuw gekozen Dia kenen. Nam. 2 Vs ure, Ds. Klap. Doopsbediening. Heide. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. 's Avonds 61/» ure, Ds. Hulsman. Na opening van de Raadsvergadering van Woensdag had eerst de beëediging en installatie plaats van het nieuw inkomend Raadslid, de Heer J. H. Welsenaar, het laatste meteen vriendelijk woord van den Voorzitter. De Heer Welsenaar nam de plaats in naast wijlen den Heer Van der Steur de plat van den Heer De Kanter, vóór zijn wethoudersschap. De Voorzitter deed mededeeling van een schrijven van den Heer M. O. de Kanter, waarin deze ontslag neemt als lid van den Raad wegens ongunstigen gezondheidstoestand. De Voorzittermeent het te moeten waardeeren, dat de Heer De Kanter op zijnen leeftijd nog zoo lang opgewektheid heeft bezeten zijn ambt waar te nemen, herinnert aan het vele goede, dat tijdens zijn lidmaat schap is tot stand gekomen en wenscht den Heer de Kanter nog vele jaren van welverdiende rust. De Heer W. J. van Es vraagt en verkrijgt wegens benoeming tot onder wijzer in Nederl. Indië eervol ontslag als onderwijzer eerste klasse aan de eerste Burgerschool, de Heer T. Hellinga als onderwijzer eerste klasse aan School A wegens benoeming tot onderwijzer aan de Rijksleerschool te Apeldoorn en evenzoo ontvangt eervol ontslag de onderwijzeres aan de tweede Tusschen- school Mejuffrouw J. R. A. B. over de Linden. De herstemming had plaats over het amendement van den Heer Tjeenk Wil link betreffende de instructie der brug wachters. Het amendement werd aan genomen en daarna de geheele instructie met tien stemmen tegen. De Heer Groot wenschte vooraf nog eenige inlichting. 200.werd toegestaan voor uniform en ƒ312.tot verhooging der jaarwed den voor brugwachters. Het besluit tot onbewoonbaarverkla ring van perceel Kerkhofstraat 6 G wordt voorgesteld te zijn ingetrokken. De Heer Modoo wenscht dit niet te doen, maar te wachten tot geheel aan al de eischen is voldaan. De Heer Schram wenscht dit ook. Voorstel Modoo komt in bespreking. In stemming wordt het aangenomen. De Binnenlandsche Maatschappij van Onroerende Goederen verzoekt weder eene wijziging in het door den Raad goedgekeurde plan tot bebouwing van gronden in den Schoterveenpolder, welke wordt verleend. Een adres van den bouwkundige J. Zipp, betreffende de huurwaarde van perceelen aan de Wouwermanstraat. De Heer V. d. Kamp vraagt opheldering, welke Wethouder de Breuk verschaft. De Raad beschikt gunstig. Voorgesteld wordt aan ieder der ambte naren belast met de inning van haven- en kaaigeld acht vrije Zondagen in het jaar toe te staan, waardoor dan op twee en dertig Zondagen een noodhulp ambtenaar zou aangesteld moeten worden. Dit zou per jaar 64.kosten, welk bedrag wordt aangevraagd. De Heer Schram wil minstens acht vrije Zondagen en noodigt B. en W. uit hiertoe mede te werken. De Heer Stolp wil voorstel B. en W. aannemen. Motie Schram in stemming wordt aangeno men, en met deze aanvulling ook voorstel B. en W. De Heer Grippeling te Heemstede wenscht aansluiting van zijne woning aan de gemeentelijke waterleiding. Voorgesteld wordt het verzoek toe te staan onder voorwaarde, dat voor het water anderhalf maal den prijs wordt betaald. De Heer Stolp wenscht niet toe te staan. De Heer de Breuk licht toe. Nog heelt de Heer V. d. Kamp het woord, evenzoo de heer Van Lennep. Voorstel B. en W. wordt ten slotte aangenomen. De Rekening over 1899 van het Bur- gelijk Armbestuur, sluitende met een bedrag van 20.776.28, en een voordee- lig saldo groot 429.165 wordt goedge keurd, tegen de Heer V. d. Kamp. De eerste suppletoire begrooting van het Elisabeths Gasthuis aanwijzende in ontvangst en uitgaaf een bedrag van ƒ3791.36.wordt aangenomen. De Heer Sneltjes heeft het woord om den toestand met het Gasthuis te bespoedigen. De eervol ontslagen ambtenaar belast met de inning van haven- en kaaigeld, J. Hahn verzoekt pensioen en tevens om daaraan eene jaarlijksche toelage te verbinden. B. en W. stellen voor het pensioen te bepalen op ƒ318.75, benevens eene toelage van ƒ106.25. De Heer Beynes wil het geheele bedrag op vijfhonderd gulden per jaar stellen en verzoekt hiervoor de medewerking van den Raad. De Voorzitter heeft het woord,even zoo de Heer Schram, die de verhooging niet noodig acht. Voorstel Beynes wordt verworpen, dat van B .en W. aangenomen. Voorgesteld wordt afwijzend te be- schikken op een adres van het Comité van den Bond van Vrouwelijke Verlos kundigen in Nederland, houdende ver zoek om eene jaarlijksche bijdrage in een op te richten pensioenfonds. Het stuk in deze was niet gezegeld, er gaan dus stemmen tegen de behandeling op. Het punt komt niet in behandeling. Machtiging wordt verleend tot open baren verkoop van de thans in het magazijn der schutterij voorhanden onbruikbare kleeding- en uitrusting stukken der Schutterij. Ingevolge eene aanschrijving van Gedeputeerde Staten worden opnieuw vastgesteld de Verordening op de heffing en invordering van rechten voor het begraven op de Algemeene Begraafplaats en die op de heffing en invordering van marktgeld op de vischmarkten. Tot lid der Commissie van Bijstand in het beheer der openbare werken benoemt de Raad den Heer J. H. Wel- senaar met zeventien stemmen. Benoemd wordt tot makelaar in mobilaire goederen de Heer W. Bos man. Benoemd wordt tot onderwijzeres le klasse aan de opleidingsschool voor meisjes tot het middelbaar onderwijs Mejuffrouw G. Graue. Het gasrapport over Januari en Fe bruari wordt voor kennisgeving aange nomen. De Heer V. d. Kamp verzoekt al de brandkranen te doen nazien, omdat bij den laatsten brand het onklaar zijn van een kraan belemmerend werkte op de blussching. De Voorzitter deelde mede dat de brandkranen geregeld elke maand worden nagezien. De Heer V. d. Kamp verzoekt ten slotte den Heer Beynes zijn verzoek tot het ruilen van grond niet in te trekken, aangezien door den ruil de toegang tot den Koninginneweg beter wordt. Nadat dit punt door den Voor zitter was beantwoord, werd de verga dering gesloten. Tot het verkiezen van een Wethouder in de plaats van den afgetreden Heer de Kanter zal de Raad eene vergadering houden op 2 Mei a. s.

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 1