UITVOERING De Wapeos neer! r*- Op bet Tooneel. NGEZONDEN. AD VERTEN TI EN. iiscnap?, d. Tivolischouwburg (Een protest tegen den Oorlog) Zondag 6, Maandag 7, Dinsdag 8 en Woensdag 9 Mei 1900, Cirque Rudolphe enJacquesFrères. Groote Kinder- en Familie-Voor stelling Sroote- sf Si Bavokerk, op Vrijdag 4 Mei, Bij den Zang wedstrijd te Delft, Zondag gehouden, is de derde prijs behaald door het Zangkoor „Benedicamus Domino" Directeur de Heer P. J. van Kessel. De Liedertafel Haarlemsch Zangenot, Direc teur de Heer Andriessen, behaalde den vierden prijs. Maandag middag had in eene buitengewone zitting van de arrondisse mentsrechtbank alhier de installatie plaats van den heer Mr. A. A. Pélcrin, nieuw benoemd offiecier van Justitie. Bij voortduring worden in de laat ste weken gunstige berichten ontvangen omtrent den gezondheidstoestand van den secretaris dezer gemeente, den heer Mr. Pijnacker Hordijk. In de maand April is het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis werd bezocht door 345 personen tegen betaling en door 362 zonder betaling. Morgen 1 Mei is het 42i/s jaar geleden dat Mej. Wilhelmina Groenen- daal in betrekking kwam bij den WEd. Heer Michielsen Nieuwe Gracht 48 alhier. (Em. Predikant). Aanvangende met den zomerdienst 1 Mei 4900 worden op de lijnen, onder beheer der Hollandsche IJzeren Spoor weg-Maatschappij, ingevoerd ééndaag- sche retourkaarten 2e en 3e klasse voor buurtverkeer, tegen den enkelen reisprijs, geldig op de daarvoor in de dienstrege ling aangegeven treinen. De terugreis mag echter ook met een anderen trein worden afgelegd, mits tegen betaling eener suppletie, gelijk staande aan den balven enkelen reisprijs. De Heer Mr. F. W. van Styrum neemt de kandidatuur voor het lidmaat schap voor de Tweede Kamer der Staten Generaal niet aan en dit in verband met zijn lidmaatschap van de Kiesver- eeniging Vooruitgang. Toch is de Heer Van Styrum officieel kandidaat gesteld. In het Douchebadhuis zijn in de afgeloopen week genomen 568 baden. Gisterenavond te ruim 9 uren is een platte vrachtwagen, bespannen met een paard, de wagen toebehoorende aan de vrachtschippers Planije en Blan sert aan het Spaarne en het paard aan den stalhouder Voorting, aan de Nieuwe Gracht bij het afrijden van de Kruisbrug aldaar te water gereden. De wagen werd bestuurd door K. Bosch, machinist bij genoemde schippers, terwijl op den wagen zaten P. van de Kommer, koet sier bij Voorting, C. J. van den Merken- hof, knecht bij voornoemde schippers en dims zoontje. Deze vier personen zijn allen te water geraakt maar gered. Van de Kommer en van den Merkenhof (de vader) zijn aan het hoofd verwond en door Dr. Lodewijks verbonden. De andere twee personen zijn met den schrik vrijgekomen. Het paard, dat aan beide oogen blind is, is door middel van schuiten aan het wed aandeJans- brug gered. De wagen zat nog te water maar zou heden worden gelicht. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoeken de Vereenigde Bier- bottelaars en Mineraalwaterfabrikanten U eene kleine ruimte in Uw veel gelezen blad om een paar woorden te zeggen tot het bierdrinkend publiek. Zij willen n.l. door deze hun cli> nte- le even attent maken op het groote flesschenverlies1), waaraan ze blootstaan. Jaarlijks toch moet door hen voor on geveer ƒ40.000 aan flesschen bijgekocht worden, waarvan slechts een klein ge deelte dient om de door breuk verlorenen aar. te vullen doch zeker zeven achtste gedeelte komt in handen van opkoopers. De politie schijnt hiertegenover machte loos te staan. Deze toestand is voor ons onhoudbaar. Wjj moeten maatregelen nemen, willen niet velen van ons ten onder gaan. Met dit doel is eene vereeniging opgericht, doch eene afdoende regeling in deze is nog niet gevonden. En zoolang dit nog niet het geval is, verzoeken wij beleefd een weinig meer zorg te dragen voor de in bruikleen gegeven flesschen. Nu de groote schoonmaak weer zijn intrede heeft gedaan in de meeste huizen en de ordelijke huisvrouw haar niet meer bruikbaar huisraad opruimt, nu Men bedenke, dat de gewone halve beu- geltlesch 7 ctide kogelflesch 9 ets. en een syphon ƒ1.20 ptr stuk kost. gebeurt het maar al te dikwijls, dat hierdonder tevens de aanwezige bier- en mineraalwaterflesschen worden begre pen. Och waarschuw liever even den leverancier en zeker zal hij U spoedig afhelpen van de ledige flesschen. Wij twijfelen niet of dit verzoek zal gunstig door U opgenomen worden. Bij voorbaat onzen dank. Bet Bestuur. VERGADERING van den Raad dei Gemeente Haarlem, op Woensdag 2 Mei 1^899, des namiddags te I'/s ure. De volgende stukken en punten zulltn aan de orde worden gesteld: 1Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Voorstel B. en W.W. oprichting abattoir. 3. Id. id. aanbrengen duinwaterleiding woningen Oudemannenhuis. 4. Id. id. adres F. J. T. van Keeken, vergunning plaatsen kiosken. 5. Nader voorstel B. en W.W. adres Jansen Co., huur water Klopper- singelgracht. 6. Voorstel B. en W.W. adres W. L. Kuijpers, kwijtschelding boete. 7Id. id. vaststelling aanspraken pen sioen J. Blom Sz., Directeur ge meentelijke lichtfabrieken. 8. Id. id. goedkeuring rekening en verantwoording Stads-Apotheek over 4899. 9. Id. id. adres Jhr. F. Teding van Berkhout, bouwen op voor tuin bestemden grond Florapark 36. 40. Id. id. adres J. C. van den Berg, hooger bouwen Anegang 3en3A. 44 Id. id. intrekkking raadsbesluit 40 Mei 4899 No 41, verkoop grond aan H. London. 42. Id. id. adres Anderheggen Neu- mijer, afstand grond Amsterdam- sche Vaart. 43. Id. id. adres A. Marlens, huur grond Oude Weg. 44. Id. id. verhuring water Z. B. Spaarne aan J. van Berkum. 45. Schrijven B. en W.W. en advies Commissie van Bijstand in het beheer en het onderhoud van den Hout en de plantsoenen, fontein Hout. 16. Voorstel B. en W.W. intrekking besluit onbewoonbaar-verklaring perceel Kerkhofstraat 6 G. 47. Id. id. aderes L. P. J. Burggraaf, om vergoeding loonverlies tenge volge verwonding bij vallen boom. 18. Benoeming wethouder. 19. Verslag opzichter gasverlichting over Maart 4900. 20. Zitting met gesloten deuren. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 28 April 1900. in de .Gouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Een HeereDhuis en Erve met Tuin, aan den Wagenweg, tegenover het Florapark, met uitgang door een poort in de Olieslagerslaan. No. 36a. f 12126. J. Oostwald. Nos 2—4. Drie Huizen e:< Erven met Tuinen, naast elkander, aan de noordzijde van den Zjjlweg, No. 2. No. 21g. No. 3. No. 21h. No. 4. No. 21i. De perceelen No. 2, 3 cn 4 gecombineerd, te zamen ƒ15305 Opgebonden. No. 5. Een perceel Bouwterrein, met een van de twee daarop staande Schuren, aan de zuidzijde van de Zuidpolderstraat en strekkende tot aan de Haarlemmerliedestraat. 380. H. London No. 6. Een Heerenbuis en Erve met Tuin, aan de Leidache Vaart. No. 116. ƒ6825. A. Scher- penhnyzeu. 0 No 7. Een Heerenbuis en Erve met Tuin, aan de noordzijde van de Nieuwe Gracht nabij de Zijhuizen. No. 100. f 6505. P. Adriani. No. 8. Een Huis en Erve, naast het voorgaande op den hoek van de Zijhuizen. No. 102. No 9. Een "Woonhuis en Koetshuis met af zonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, aan de Zijhuizen nabij de Nienwe Gracht. No. 5 zwart en rood en No. 7. No. 10. Een Koetshuis en Paardenstal met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, waa- in sedert vele jaren de Stalhouderij is en nog wordt nitgeoefend, naast het voorbaande perceel. No. 1 en No. 8 zwart cn rood. De perceelen No. 8, 9 en 10 gecombineerd, te zamen ƒ14245. P. Muller. No. 11. De in volle werking zijnde Broodfa briek, genaamd //De Volharding", met alle ma- chineriën en aanwezige losse en vsstc gereedschap pen daartoe benoodigd, met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, aan de Nieuwe Groenmarkt op den hoek en met uitgang in deKromme Elle boogsteeg. No. 13 en 15. ƒ20100. S. Cohen. No. 12. Een Winkelhuis, waarin Brooddepót en Erve, aan de Nienwe Groenmarkt op den hoek van en met uitgang in de Kromme Elleboogsteeg. No. 17. ƒ3310. C. G. v. Mastwijk. No. 13. Een Winkelhuis waarin Brooddépót, met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve met Tuin, aan de oostzijde van den Kruisweg. No. 35 zwart en rood. ƒ7900. A. Koen. No. 14. Een Winkelhuis en Erve met Tuin aato de Brouwersvaart. No. 120. ƒ2500. D. Groe- nendaal. No. 15. Een Huis en Erve met grooten Tnin, naast het voorgaande op den hoek van de Waldeck Pyrmontstraat. No. 11S. ƒ3025. J. v. Waard. No. 16. Een perceel Grond, zeer geschikt voor Bouwterrein, aan den Koninginneweg, strekkende langs Leeghwaterstraat en Leidsche Vaart ƒ35900. H. A. Hassink. No. 17. Een Winkethu's, waarin de Spekslage- Ij rij wordt uitgeoefend en Erve, aan de noordzijde van de Hagestraat. No. 11. ƒ3125- H. Kooy. No. 18. Een Huis met daarachter gelegen Pakhuis eu Erven, aan de zuidzijde van de Park laan, rahij den Jansweg No 56. No. 19. Een Huis, waarin de Smederij sedert vele jaren is en nog wordt uitgeoefend, met af zonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, als voren aan de Parklaan. No. 52 zwart en rood. De perceelen No 18 en 19 gecomhiueerd, te zamen ƒ7580. W. Sonnemans. No. 20 —22. Een Fabrieksgebouw met Kantoor en groote Zolders, aan de oostzijde van de Gast huisstraat No 13, als: No. 20. Het noordelijk gedeelte. No. 21. Het middelste gedeelte. No. 22. Het zuidelijk gedeelte. De perceelen No. 20 tot en met 22 gecombi neerd, te zamen ƒ8175. C. A. Joekes qq. No. 23. Een Woonhuis, zoomede Stal met Wagenschuur, Schuurtje en Erven aan de west zijde van de Gasthuislaan. No. 10. ƒ1750. P. v. Koningsbruggen. No. 24. Een Huis en Erve met Tuin, aan de oostzijde van de Witte Heerensteeg. No. 39, ƒ3005. Opgebonden. No. 25 Een Huis waarin het Maastrichtsch Bierhuis gevestigd is en Erve, aau de noordzijde van de Anegang en uitgang door eene Poort aan de Warmoesstraat. No. 27. ƒ14450. F. J. Paan akker. Nos. 26 en 27. Twee Huizen en Erven met Tuinen, te Heemstede, aan de Leidsche Vaart nabij het Schouwtje, als: No. 26. No. 137. No. 27. No. 138. De perceelen No. 26 en 27 gecombineerd, te zamen ƒ7005 Opgebonden. No. 28 Een Winkelhuis met grooten Tuin annex Bergloodsen, vrije Poort eu Erve, wordende in het perceel sedert jaren de handel in Aard appelen, Fruit eu aanverwante artikelen met goed succes uitgeoefend, aan de -estzijde van de Lange Lakenstraat. No. 10. 4525. F. C. Piet qq. No. 29. Een Huis en Erve, nabij de Kerkhof straat. No 6. 225 A. de Zeeuw. Nos. 30 en 31. Twee Huizen met afzondeilijk opgaande Bovenwoningen en Erven naast elkan der aan de oostzijde van de Molensteeg nabij de Spaamwo tulerstraat, als: No. 30. No. 11 zwart en rood, No 31. No 13 zwart en rood. De perceelen No. 30 en 31 gecombineerd, te zamen 4005. Opgehouden. voor worp cm, gr de per eard aanhol Commissariaat ven Politie, die de gelijks (uitgezonderd des Zondags, van 's middags 11 tot 4 ure voor de eigenaars t: rug te bekomen zijn. Een dames hoed. Een stalen ta baksdoos. Een sleutel. Een por- temonnaie groen lederen inh. 4.57Vs met postzegels en halfhemds knoopjes. Een pak inhoudende 3 gekleurde tafel- kleeden. Een 3 snoers koralen arm bandje. Een knipmes. Een kleine zwart met wit gevlekte hond. Een zwarte tricot handschoen. Een zwart met witte hond. Een dubbelen 8 sportsladder. Een merklap en een zakspiegeltje. Een haak van een vaarboom. Een foxterrier witharig met zwart rechteroor. Een sleutel. Een muntbiljet van 40 Een sleutel. Een deksel van een wateremmer (koper). Twee wagenwielen. Een damespor- temonnaie met eenig klein geld. Een schaar en een linnen beurs inhouden de ƒ4.— Staat van de Aardappelen en Boter markt over de Maand April 1900. Boter. Aangev. 532 K.G. verk. 476 KG. L. pr. ƒ4.— H. pr. ƒ4.40 pr. K.G. Biggen. Aangev. 429 stuks verk. 396 L. pr. ƒ5.50 H. pr 40 pr. stuk' Schrammen. Aangev. 246 stuks verk. 478 stuks. L. pr. 40— H. pr. 45.50 pr.stuk. Aardappelen. Aangev. 652 H.L. ver kocht 571 H.L. L. pr. ƒ1.H. pr. 2.50. p. H.L. Appelen. Aangev. 47 H.L. verkocht 36 H.L. L. pr. 6H. pr. ƒ9.p. H. L. Peren. Aangev. 41 H.L. verkocht 11 H.L. L. pr. ƒ5.H. pr. 7.pr. H.L. 0RGELBESPELIN6. in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 3 Mei 1900, des namiddags van 2—3 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaMendelssohn. 2 AdagioHaijdn. 3. FantasieJ. Worp. 4. Ave MariaLiszt. 5. Aria: »Und ob die Wolke"Weber. TE ROTTERDAM. Vrijdag 4 Mei 1900. In 8 tafereelen naar het beroemde werk van BERTHA VON SUTTNER. Aanvang 8 uur. Balcon 1.50; Stalles en le Loge 1.25; Parterre 1. 2e Loge 0.75; Gaanderij ƒ0.30. SjSjT* Optreden der Dames BRONDGEEST-de Vries, MUL DERRoelofzen en der H.H. BRONDGEEST, FRITS BOUW MEESTER enz. des avonds 8 uur, Groote Parade- en Elite Voorstellingen door het Balcon 1.25, Stalles en le Loge 4.—, Parterre 0.75, 2e Loge ƒ0.50, Gaanderij ƒ0 30. WOENSDAG 9 MEI, 's namiddags van 24 uur. met hetzelfde programma. Bij de middagvoorstelling betalen de kinderen op alle rangen half geld. Directeur.- de Heer W. ROBERT. in de des avonds te 8 ure, ten voordeele van de vrouwen en kinderen, wier verzorgers in Zuid-Afrika strijden, gewond 'of gesneuveld zijn. Belanglooze medewerking van Mej. ANNA BLAAUW, (Zang), 's Hage; den Heer W. EZERMAN, (Orgel); den HeerW. ROBERT Jr., (Viool) den Heer L. ROBERT, (Orgel begeleiding). Entree minimum 75 cents. Bij Heeren Boekhandelaars en vooruit genomen 50 cents. H.H. Dona teurs, Eere- en Kunstlievende Leden hebben op vertoon van hun Diploma persoonlijk vrijen toegang, welke bepaling mede geldig is voor degenen, die nu als Donateur of Kunstlievend Lid toetreden voor het saizoen 49004901. WtfT Vrijwillige bijdragen Toor dit edele doel worden door het Restnur gaarne in ontvangst genomen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 2