Eenvertronwdpersoon BLANC. Witte Goederen en Corsetten. Keukenmeid, Dienstbode. Gevraagd Dienstbode, P. JUNGt9 Spaarne 47% Keukenmeid. Kunstbloemen, ADVERTENTIEN. Sociëteit „Vereeniging". Specialiteiten Voorstelling 1ste Buckeburger B:erea' ensemble op Woensdag 27 Juni 1900, Werk-Tweede-Meid, Gevraagd Dienstbode^ Kindermeisj e. KEUKENMEID, Gevraagd Wordt gevraagd Werkster. COMMENSAALS. Een flink Dagmeisje, ééne Zit- en twee kleineren, of éene ruime Slaapkamer Gevraagd Er biedt zich aan: Een good tehuis ge2ocht, Eerste Nederlandsche Fabriek P.L. ENGELENBERG, Groote Houtstraat 102a, Spéciaal Magazijn van Uitzetten en Luiermanden. Vereeniging „Koninginnedag." Het is vermoedelijk niet algemeen bekend, dat hier ter stede eene „Ver- eeniging Koninginnedag" bestaat, waar van de Statuten goedgekeurd zijn b(j Koninklijk Besluit van 3 October 1899 no. 45. Die Vereeniging stelt zich ten doel het aanwakkeren en het onderhouden van de liefde van het regeerend Vorsten huis bij de bevolking van Haarlem en Omstreken. Zij tracht dit doel te bereiken door te Haarlem, met inachtneming en vol komen eerbiediging van de bepalingen voorkomende in Wetten en Verordenin gen: 0. te verzekeren en te organiseeren aangename en gepaste uitspanningen voor de jeugd en ouderen van dagen op den verjaardag onzer regeerende Ko ningin; 1. te houden vaderlandslievende be- toogingen en bijeenkomsten op nationale feest- of gedenkdagen. Ten einde dit doel te verwezenlijken heeft de vereeniging financieele steun noodig, en het Bestuur heeft daarom besloten een lijst bij de ingezetenen van Haarlem en haar onmiddellijke omgeving te doen aanbieden, in de hoop en de verwachting, daarop handteekeningen te zien aangebracht van allen, die willen medewerken om de liefde voor het Vorstenhuis levendig te houden en daar aan uiting te geven door gepasle feest viering op den geboortedag van onze beminde Koningin. Waar onze geëerbiedigde Koningin zoo dikwijls blijk heeft gegeven, gaarne te Haarlem te vertoeven, daar zal Haar lem niet willen achterblijven, feestvreug de te toonen bjj gelegenheid van Harer Majesteits geboortedag. En voornamelijk voor de jeugd moet die dag een vreugdedag zijn, die in latere jaren steeds als een aangename herinne ringsdag zal medewerken tot het vormen van een hechten band van liefde voor Koningin en Vaderland, eene liefde die deugden ontwikkelt, die de welvaart van het Nederlandsche volk kunnen bevor deren. Op dien dag vooral moet men weten feest te vieren, zonder opgewon denheid als het gevolg van alcoholische dranken, maar met opgewektheid en een gevoel van dankbaarheid voor het voor recht, dat Nederland eene Koningin bezit, die belang stelt in Haar volk en wier kennelijk streven het is door het volk bemind te worden. Met den wensch, dat de aangeboden ljjst een gunstig onthaal moge vinden, deelen wij ten slotte mede, dat het ge wone lidmaatschap der Vereeniging openstaat tegen eene jaarljjksche contri butie van f 0.50 tot 4terwijl men lid-donateur kan worden met eene jaar- lijksche bijdrage van 4.tot ƒ15. en eene bijdrage van meer dan ƒ15. aanspraak geeft op den naam van Lid beschermer der Vereeniging. Voor het verkrijgen van het lidmaat schap kan men zich mede aanmelden bij het bestuur der Vereeniging, dat thans bestaat uit de Heeren Mr. A. A. VAN DER MERSCH, Voorzitter, G. B. CROJIMELIN, 2e Voorzitter, Mr. Ph. H. 'T HOOFT, 2e Secretarii, A. KOOLHOVEN, A. C. LAANE. Penningmeester, Joh. G. MARTIN, J. R. PRENT, Th. SCHüRMANN, A. VAN DER VOORT, J. J. ZEEWOLDT, le Secretarie. Zondag werd het stedelijk muse um van schilderijen op het Raadhuis, waarin de expositie van de Frans Hals schilderijen, bezocht door 574 personen. Gisteren namiddag werd door den winkelier H. J. K., wonende Jansweg, zijn 13jarigen loopjongen Anton J. op heeterdaad betrapt op diefstal van ruim f 7.uit de toonbanklade waartoe hij den sleutel uit de winkelkast had ge nomen. Hiervan is bij de politie aan gifte gedaan. In den afgeloopen nacht omstreeks 2 ure werd door den agent van politie Wenting ontdekt dat eene vrouw stond in het water van den Kampersingel. Hij had haar spoedig op den wal gehaald, waarna zjj verklaarde dat zij was de weduwe van den B., oud 64 jaren, alhier woonachtig en dat zij wanhopig was, otr.dat de buren zeiden dat zij een on zedelijk leven leidde. Aan de heden gehouden verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad in het Eerste en Derde Kiesdistrict werden uitgebracht 1741 geldige stemmen. In het Eerste District vereenigden zich 306 stemmen op den Heer W. Küppers en 495 op den Heer H. F. van Thiel, zoodat de Heer Van Thiel is verkozen. In het Derde District vereenigden zich 487 stemmen op den Heer M. de Braai en 453 op den Heer Mr. A. A. van der Mersch, zoodat de Heer M. de Braai is verkozen. In het Douchebadhuis zjjn in de afgeloopen week genomen 381 baden. Een roeiboot met toebehooren. Een postduif. Een naaldenkoker. Een duimstok. Een sleutel. Een muilkorf. Een kinderschoen. Een zwarte kat. Twee mouwen van een blouse. Een bril. Een notietieboek- je. Een spoorweggids. Een zilver damesremontoir. Een kinderzak en insignes van den slagershond. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 23 Juni 1900. in de „Gtouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Een Huis en Erve, aan de westzijde van de Lange Annastraat, No. 34. f 1200.— A. v. d. Wateren. No. 2. Een Winkelhuis met daarnaast gelegen Werkplaats en Erve naast het voorgaande per ceel. Nos. 36 en 38. f 2180. A. van der Wateren. No. 3. Een Huis en Erve, aan de oostzijde van de Lange Annastraat. No. 3. 1455. Opgehouden. No. 4—8. Vijf Huizen en Erven, aan de oost zijde van de Oraojeboomstraat, en wel: No. 4. No. 23ff 1100. Opgehouden. No. 6. No. 23a. f 1105. C. Traksel. No. 6. No. 233. 1105. Opgehouden. No. 7. No. 23e. f 1100. Opgehouden. No. 8. No. 23d. f 1100. Opgehouden. No. 0. Ben Huis en Erve met Tnin, aan de noordzijde van de Twjjnderslaan. No. 13./1850 H. C. Tomherg qq. No. 10. Een Huis en Erve met Tuintje, aan de zuidzijde van de Oranjestraat. No. 80. ƒ2400 E. H. Noorman qq. Markt van 25 Juni 1900 Boter. Aangev. 147 K.G. verk. 147 KG. L. pr. 1.10 H. pr. ƒ1.20 pr. K.G. Biggen. Aangev. 81 stuks verk. 81 stuks. L. pr. f 6.H. pr^O.pr. stuk. Schrammen. Aangev. 49 stuks verk. 49 stuks. L. pr. ƒ12.H. pr. ƒ15.pr. stuk. Aardappelen. Aangev. 321 H.L. ver kocht 291 H.L. L. pr. ƒ1.H. pr. ƒ7.p. H.L; Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commisrariaat van Politie, die da gelijks (uitgezonderd des Zondags; van 's middags 11 tot 1 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een hondje. Een boa. Een sleutel. dito. Een horlogeketting. Een pr. kerkboekje. Een versiersel van een horlogeketting. Een armband. Een schroefsleutel. Een oorknopje. Een medailjon. Een boezelaar en stukje veterband. Een damesremontoir. 15e Muziekuitvoering, op Woensdag 27 Juni, 'sav. van 8 tot 10 uur, door het Haarlemsch Muziek korps. Dir. luit. kapelmeester C.P. W. OIENS. PROGRAM M A. 1. Marche des petits Marmouzets»..Ganne. 2. Ouverture «Zampa*Héro'.d. 3. «Te Mikado.« WaltzSuUivan. 4. Fantasie du pantomime «L'Enfant Prodigue 5. Ouverture «Tutti in Maschera*..Perdrotti. 6. «Sans Facon.» Polka...,Gobart. 7. Ballet «Gustave ill«Auber. 8. Fantasie «Paljazzo»Leoncavallo 0R6ELBESPELIN6. ia de Qroote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 28 Juni 1900, des namiddags vaa 2 tot 3 uur door den Heer W. EZERMAN, PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. AdagioG. Merkel. 3. Concert FantasieFr. Lux. 4. Choral (Meistersinger).R. Wagner. 5. Sonate No 4....W. Rudnick. a. Allegro maestoso. b. Andante. c. Fuga. Het Comité voor de Frans Halsfeesten betuigt bij dezen haren hartelijken dank aan allen, die tot het welslagen van het feest hebben medegewerkt. G. B. CROMMELIN, Voorzitter. W. C. DE VOS, Sec etaris. voor de Leden met hunne Dames, en huisgenooten door het Directeur HEINRICH DORNFELD. van het KurhausZandvoort, des avonds 8 uur. Mevrouw GEVERS, Leidsche Vaart 92, verlangt zoo spoedig mogelijk, een die genegen is huiswerk te ver richten, leeftjjd niet beneden 25 jaar. Zich aan te melden 's avonds na acht uur. Men verlangt tegen Aug. te Bloemendaal, (des yjnters te Haar lem) eene nette van den P.G goed kunnende tafel dienen. Br. fr. onder No. 182 aan het bureau van dit blad. tegen 1 Augustus, eene flinke DIENSTBODE, P.G., liefst van buiten, niet beneden de 25 jaar. Adres letter B, aan Mevrouw BOS, Zijlweg B244 te Overveen bij Haarlem. Bij eene familie, die eerdaags in Haarlem komt wonen, wordt met 1 Aug. of half Juli gevraagd, «ene flinke van goede getuigen voorzien, goed kunnende koken en werken, met behulp vaneen D&gmelsje. Loon 400 gld. en 26 gld. waschgeld. Brieven franco onder No. 179. aan het bureau van dit blad. Gevraagd met Augustus te Am sterdam, een net Br. fr. onder No. 180 aan het bureau van dit blad. lo. Augustus, nette fatsoenlijke P.G., goed kunnende koken en werken, loon naar bekwaamheid. Adresden heer A. J. KLUPPEL, Haarlem, Wagenweg 30. Met 1 Augustus gevraagd, eene zindelijke voorzien van goede getuigen, voor keuken- en huiswerk. Loon naar bekwaamheid. Adres: Emmabrug No. 9. Mr. TIMMERMAN en AANNEMER, belast zioh met allerhande zaken op het gebied van BOUWKUNDE. Gevraagd tegen Augustus, et bekwame Zich aan te melden, mits van goede getuigen voorzien, des avonds tusschen 7 en 8Vs uur, Nieuwe Gracht 41. Zag zich gaarne tegen Aug. geplaatst, een DienBtbode, van den P.G., als Keuken meid of meid-alleen. Brieven fr. onder No. 195, bij de uitgevers dezes. een net fatsoenlijk Dagmeisje, voor halve dagen. Adres: Pieter-Kiesstraat 43. tengevolge van ziekte niet in staat zijn gewone werkzaamheden te verrichten, biedt zich aan tot het verrichten van licht werk, bij voorkeur in de buitenlucht. De' beste informatiën staan hem ten dienste. Brieven franco onder No. 196 een zeer bekwame Fijnst rijk- Ster, van den P.G., voor 's zomers iederen dag en 's winters 2 dagen per week. Brieven franco onder No. 201, aan het bureau van dit blad. Mevrouw DROSTE, Spaarne 54, vraagt voor den Zaterdag, eene 1>an bet bureau van dit blad. fatsoenlijke, nette Zonder goede getuigen niet aan te melden. Tegen Augustus biedt zich aan, een net Meisje, als Keuken meid of Werkmeid, P.G., goede getuigen staan ten dienste. Brieven franco onder No. 191 aan het bureau van dit blad. BÜ een net Burgergezin is ge legenheid tot inwoning, be kostiging en de wasch. Adres: Wed. BELLAERT, Ba- rendsestraat 9rood. bo'ven de 16 jaar, terstond ge vraagd, van 7 tot 7 uur. Loon 1.50. AdresNieuwe Gracht 100. Tegen Sept. a.s., verlangt men n«ns,4na met pension, liefstongem., doch UÜIUSi gemeubeld kan ook in aanmerking zag zich gaarne geplaatst als 2e komen, bij eene beschaafde familie. MEID, een net Burgermeisje. Br. fr. onder No. 198 aan het P.G., van goede getuigen voorzien, bureau van dit blad. goed kunnende mazen, stoppen en naaien. Slaapgelegenheid Brieven franco onder No. 192 AANGEBODEN, voor een of aan het bureau van dit blad. twee personen, f 1.per week. tegen 1 Aug., eene nette Dienst bode, loon f 80.Goede ge II tuigen vereischte. Adres: Kinderhuissingel 30. een jonge Vrouw als Werk ster, zij is van de beste getuigen voorzien, waar zjj elf jaar werk zaam is geweest. Brieven franco onder No. 193 aan het bureau van dit blad. Adres bureau van dit blad. voor een zwart korth. Hondje, zindelijk en ruim een half jaar oud, tegen vergoeding van Adver- tentiekosten. Adies bureau van dit blad. VAN Anegang No. 8. SPECIAAL MAGAZIJN voor Kunstbloemen, Palmen, Bonqnetten, Fraai gevolde Bloem korfjes en Bloemwerken van knnst en smaak. Alle artikelen uitstekend geschikt voor Verjaringt- en Huwelijks- Geschenken. Zeer billijke prijzen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 3