HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. >0. 74 Uitgave van DE EïWEIS LÜOSJES, Gedempte Oudegracht 88„ Tweeëntwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG 15 September 1900. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. TE HAARLEM Zondag 16 Sept. I960 TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDIN6 met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. v franco p. post —,40. Afzonderlijke nominers 3 centen per stuk. Prijs per Advertentie van 1—5 regels 1 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertmtiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middag* 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr. Muller. Baptême. Gereformeerde Kerk: (Geil Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Avonds 5 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Va ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vs ure. Vs. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Nam. 1 ure, Zondagschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Remonstrantseh Geref. Kerk. Geen dienst. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Th. Schaften. Evang Luth. Pred. te Stadskanaal. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Zaterd. vm. 10 ure, Prediking. Nam. 1'2Va ure, Sabbatschool. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure. Onderlinge vergadering. Nam. 12% ure, Zondagschool. 's Avonds 6 ure, Ondorl. vergadering, 's Avonds 8 ure, Jongedochters Ver- eeniging. Dinsdagavond 8Va ure, Bidstond Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidscho Vaart. """"buitengemeenten. Waai niets anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, de Heer J. L. Zegers, Directeur van Meer en Bosch. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Prof. Dr. van Leeuwen. van Utrecht, 's Avonds 5'/i ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Voorm. 9% ure, Ds. v. Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. v. Veen. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure Ds. Barbas, Pred. te Haarlem. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. Nam. 6 ure, Dr. Klap. Heide. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. 's Avonds 6y2 ure, Ds. Hulsman. KRONIEK. Een raadsvergadering met een langen adem was die van Woensdag, een ver gadering van iets korter dan van vijf uren met anderhalt uur geheime ver gadering, en toch moesten nog zes punten van de agenda afgevoerd, omdat het noodzakelijkste, de benoeming voor de Commissiën, thans diende te geschie den. Dit nam een groot deel van den tijd in beslag. Na opening der vergadering en lezing der notulen deed de Voorzitter o. a. mededeelirig, dat op een telegram aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van 31 Augustus een telegram van dankbe tuiging was ontvangen. B. en W. verzoeken machtiging tot benoeming van een plantsoenwachter. De Heer Holland wil de aanstelling aanhouden en wil een onderzoek inge steld zien, of en in hoeverre dit noodig is. De Voorzitter begrijpt, dat de Heer Hofland bedoelt, hier het advies van de werklieden in te winnen, wat de Heer Hofland beaamt. Ook de Heer v. d. Kamp is tegen eene aanstelling. De Voorzitter beantwoordt. De zaak kan bjj de begroo- tirig verder behandeld worden. De Heer Willink verwacht nader onderzoek. Het voorstel tot machtiging wordt aangenomen met negen stemmen tegen. Mejuffrouw W. E. van Roggen, leer- ares in de Hoogduitsche taal en letter kunde aan de H. B. S. voor Meisjes, verzoekt eervol ontslag wegens benoe ming te Arnhem. Het ontslag wordt eervol verleend tegen 22 October. Vervolgens had eene zitting met ge sloten deuren, plaats welke ruim vijf kwartiers duurde. Na heropening der vergadering komt in behandeling de begrooting voor 1900 van het Stads Armen- en Ziekenhuis. Voorgesteld wordt de jaarwedde voor den Armenopzichter met ƒ200.te verhoogen en alzoo te brengen op f 1000. De Raad besluit alzoo en stelt de be grooting vast op ƒ24205 met een ge meentesubsidie van ƒ18797.265. De Heer V. d. Kamp zal thans voor de begrooting stemmen omdat hjj be merkt heeft, dat voor vet en reuzel 250 meer was uitgetrokken dan vroeger. De Raad besluit tot intrekking der onbewoonbaarverklaring van perceel KI. Houtstraat 94 en Kennemerplein 22. In behandeling komt een voorstel van B. en W. om te besluiten dat de bestrating der door de gemeente over te nemen gronden, voortaan geschiede door keien, achtende zij evenals ook de Comm. van Openbare Werken deze bestrating minder kostbaar in onderhoud. De Heer Speelman heeft het woord evenals de Heer Roog. Beiden bedoelen goede keien. Voorstel B. en W. is aangenomen. Voorgesteld wordt de jaarwedde van den Heer Dr. H. van Erp, leeraar aan de H. B. S., volgens de bepalingen in deze met ƒ200.te verhoogen. De Raad besluit alzoo. B. en W. stellen voor over te gaan tot vergrooting der ruimte bestemd voor het onderzoek van water en hiervoor 1050.beschikbaar te stellen. Dit wordt toegestaan. De Heer A. J. Kluppel verzoekt verzekering van den toestand in de Olieslagerslaan door net aanbrengen van bestrating en rioleering. B. en W. stellen in dien geest voor hiertoe over te gaan, tevens gedeelten van de Langelaan en het Nauwe Gelde- loozepad op te nemen en hiervoor 3050 uit te trekken. De Heer Speelman vindt dit een uit gaaf buiten de begrooting van 1900. De Heer De Breuk beantwoordt, dat de behoefte nu pas gebleken is; sommige dingen zijn niet te voorzien. De Heer Speelman komt op tegen 't systeem van buiteDgewone uitgaven. De Heer Roog heeft nog het woord, wenscht geen uit stel. De Heer De Breuk licht nog toe en het voorstelB. W. wordtaangenomen. Voorgesteld wordt aan den Heer Dr. H. Brongersma tegen 20 ets per M'. te verhuren een strook grond gelegen aan de Emmastraat, voor onbepaalden tijd. De grond wordt verhuurd. De Armenopzichter bij het Burgerlijk Armbestuur, L. J. E. Drijber verzocht eervol ontslag uit die betrekking tegen 1 October, wegens ongunstigen gezond heidstoestand, volgens den medicus een gevolg van het vochtige en tochtige voormalige bureau in het Pand, ver zoekende tevens gesteld te worden in het genot van pensioen. B. en W. stellen voor het ontslag te verleenen met toekenning van f 175 pensioen. De Heer V. d. Kamp meent dut een pensioen van ƒ175 niet aangaat. Wenscht geen pensioen maar een toelage van f 400 gedurende een jaar. Dit werd niet ondersteund. De Heer Stolp meent dat het beter is voorloopig een pensioen van ƒ200 toe te staan. De Heer Stolp licht dit toe in verband met eventueele omzetting van personeele toelage tot jaarwedde. Naar die bere kening komt men tot ƒ220 pensioen. De voorzitter hoopt, dat dit niet wordt aangenomen. In stemming wordt voorstel Stolp verworpen. Tot tijdelijke voorziening in de betrek king van hoofdambtenaar bij de gemeen tereiniging stellen B. en W. voor, hen hiertoe te machtigen tegen een salaris van ƒ200 per maand. De Heer de Lanoy heeft het woord, meent, dat als de tegenwoordige func- tionnaris niet wordt benoemd, hij dan als zoodanig eervol ontslag moet hebben. De Heer Modoo vraagt naar de overwegende redenen om niet den tegenwoordlgen te benoemen. Ongeveer zoo oordeelt ook de Heer Willink. De Heer de Braai wil dat de tegenwoordige benoemd wordt. Ook dit wenscht de Heer Schram, mits er redenen tegen bestaan. Welke reden bestaat er voor? De Heer de Breuk zegt dat er geen bijzondere redenen bestaan om hem niet te benoemen. Nog heeft de Heer Modoo het woord. De Heer Stolp licht toe, welk aandeel de Commissie van enquête in deze zaak heeft, en lost dus in zekeren zin de onzekerheid op, men houde in 't oog dat er ook nog sprake is van verpach ting. De HeerSchurmann wil den tegenwoor dige behouden, wij moesten de zes a achthonderd gulden uitsparen en Boer- koel behouden. De Voorzitter licht het voorstel toe. Volstrekt was geen blaam bedoeld tegen Boerkoel, B. en W. zullen zich niet verzetten tegen een beslissing, dat de Raad zelf benoemen wil. Nog spreken de Heeren Groot en Modoo tegen benoeming van een nieuwen tijdelijken opzichter. De Heer Klein wil ook den tegenwoordi ge laten blijven tot aan eene definitieve aanstelling. De Heeren de Braai en Hofland hebben nog het woord, de laatste wenscht opschuiving van het personeel als het goed gaat met Boerkoel. Dit is voor- deeliger. In stemming wordt voorstel B. en W. verworpen. Een voorstel Schurmann om Boerkoel te benoemen als tijdelijk hoofdopzichter wordt ingetrokken. De toestand blijft dus zooals die is. Tot leden der commissie tot het vaststel len van het haven-reglement worden be noemd de heeren: van Thiel,Speelman, Sabelis, Leupen en van Lennep; tot leden der rechtsgeleerde commissie waarvan de Burgemeester voorzitter is de Heeren Cnoop Koopmans, van Stvrum, Speelman en Waller. De laatste heeft be zwaar er volgt een nieuwe stemming waarbij benoemd wordt Dr. II. D. Kru- seman, die de benoeming aanneemt. Tot leden der comm. van Bqstand in het beheer der financien waarvan de Heer Waller Voorzitter is worden benoemd: de Heer de Lanoy, Dr. H. D. Kruseman, Cnoop Koopmans en van Lennep. Tot leden der comm. Openbare Wer ken, waarvan de Heerife"Breuk voorzitter

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 1