PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. Wo. 78 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Tweeëntwintigste jaargang. van Z 4.TERDAG 29 September 1900. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? TE HAARLEM Zondag 50 Sept. 1900. BUITENGEMEENTEN. KRONIEK ELEPHOONN1JMMER TJf A A 'f L1 TV/T Ij TELEPHONISCHE VERBINDING aaa mCJ&i jTjA i«^I JLaJL nAuls- nist AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. franco p. post—,40. Affcenderlljke nommers 3 centen per stok. Pr|i per Advertentie van 1—5 regel* 1 0.25. elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, dus alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Wallonne. Dix henrei, Mr. Muller. Gereformeerde Kerk: (Gcd Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Avonds 5 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland Voorm. 10 ure, Ds. Ttbben. Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 'i Avonds 51/. ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Nam. 1 ure, Zondagschool. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Hesta. Bemonstrantseh Geref. Kerk. Geen dienst. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. W. J. Geselschap, Pred te Amsterdam. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Onderlinge vergadering. Nam. 12(4 ure, Zondagschool. 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering. 'sAvonds 8 ure, Jongedochters Ver- eeniging. Dinsdagavond 8% ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Tui niets andere vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth v. Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Doopsbediening. Evang. Lutherscbe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Voorm. 9 ure, Ds. Veen. Avondmaal, 's Avonds 5 ure, Ds. v. Veen. Dankzegging. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Voorbereiding. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Doopsbediening. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Van Lennep, Pred. te Haarlem. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. Nam. 6Vj ure, Dr. Klap. Heide. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Doopsbediening. 'sAvonds 6i/j ure, Ds. Hulsman. De Raadsvergade;ing van Woensdag had op het gewone uur plaats. Machtiging werd door B. en W. ge vraagd tot het verleenen van vergunning aan de Haarl. Footballclub tot het hebben van een toegang tot een weiland aan de Spanjaardslaan. Een voorstel om aan den Heer S. J. W. Mons te verkoopen een strook grond hoek Jordensstraat en Wagenweg tegen f 15.de MV, wordt goedgekeurd, na eenige discussie. Aan de orde komt het procesverbaal van de kasopneming van den gemeente ontvanger. Op 10 September bleef in kas 58168.02. Het stuk werd aan genomen voor kennisgeving. De plantsoenwachter J. de Waard, eervol als zoodanig ontslagen, verzoekt pensioen en een jaarlijksche toelage. B. en W. deelen mede, dat dit pen sioen f 358.23 zal bedragen, doch wen- schen dit te verhoogen tot f 475.in verband met de aanstaande pensioen regeling. De Heer H. D. Kruseman meent, dat met het oog op de aanstaande pensioen regeling eene wijziging in den vorm gewenscht is. Na eenige bespreking wordt het voorstel B. en W. aangenomen. De Wed. van Markenstein vraagt op nieuw onderstand. B. en W. stellen voor alsnog 100 toe te staan. Aan genomen. C. van der Werf, vroeger agent van politie, deelt mede, door in en door den dienst bekomen ziekte, op aandringen van den Burgemeester ontslag uit dit ambt te hebben gevraagd, hetwelk hem eervol is verleend. Hij is nu zonder middel van bestaan en verzoekt den Raad in overweging te nemen of er termen bestaan hem een pensioen te verleenen of hem een betrekking te bezorgen welke door hem kan worden waargenomen. B. en W. zeggen, dat volgens de tegenwoordige pensioen - verordening geen aanspraak op pensioen bestaat, doch stellen voor hem eene gratificatie van ƒ100 te verleenen. De Heer Stolp bespreekt de zaak in verband met de bestaande regeling, meent dat ƒ110.- de som is met de aanstaande regeling. De Heer Van Thiel bespreekt de zaak, omdat geen aamspraak op pensioen bestaat. De Heer De Braai herinnert aan des verzoekers wensch om eene betrekking te verkrijgen. De Heer Van der Kamp heeft nog het woord, wenscht een gratificatie voor één jaar van 300. De Voorzitter herinnert, dat V. d. Werf niet in en door den dienst is ziek geworden. De Heer Van der Kamp is niet van die meeningeen politieman is nooit buiten dienst. De Heer Modoo bespreekt de zaak nog. De Heer Cnoop Koopmans meent, dat de adressant nog geen aanspraak heeft op pensioen, de verordening toch spreekt van vjjftien jaar. De Voorzitter brengt nog een en ander in 't midden, met betrekking tot de humaniteit van den chef der politie. Voorstel V. d. Kamp in stemming wordt verworpen met 9 tegen 17 stemmen. Thans kwam in stemming 110. het wordt aangenomen. In verband met het getal leerlingen aan de Burgeravondschool stellen B. en W. voor de Heeren P. C. Bouwmeester en P. van Looy, tijdelijk aangestelde leeraren aan die inrichting, thans definitief te benoemen wat aanleiding geeft tot een meerdere uitgaaf van ƒ600.— Het salaris voor den Heer Bouwmeester zal dan bedragen 350.voor den Heer Van L#oy 450.berekend naar 50.per lesuur. Aangenomen voor zoover het de jaar wedden betreft. De benoeming had plaats aan 't eind der vergadering. S. Velthujjsen, die eene afwijzende beschikking had ontvangen op zijn verzoek tot het plaatsen van een eendenhok in het Spaarne, heeft hiertoe vergunning van het Hoogheemraadschap Rijnland en verzocht alsnog de toestem ming van B. en W. Opnieuw wordt aangedrongen op afwijzing in het belang der scheepvaart. De Heer Groot deelt mede dat het beter is de vergunning te verleenen, omdat het niet de scheepvaart belemmert. De Heer V. d. Kamp bedoelt dit ook beter het te verleenen. Nog hebben de Heeren De Braai en Speelman het woord. De Heer Van Tbiel meent dergelijke inrichtingen niet wenschelijk te zijn. De Voorzitter herinnert, dat nu reeds acht sprekers het woord voerden over deze kleine zaak, de groote zaak moet er ouder lijden. Voorstel B. en W. in stemming. De stemmen staken. De rekening en verantwoording van de gemeentelijke Bank van Leening sluit met een voordeelig saldo groot 1088.04%. De rekening wordt goedgekeurd en het saldo gestort in de gemeentékas. Evenzoo wordt goedgekeurd de begrooting voor 1901 voor de Stads Apotheek, sluitende in ontvangst en uitgaaf met 9810 waaronder gemeente subsidie ƒ6110. De begrooting over 1901 voor de dienstdoende schutterij wordt voorloopig vastgesteld op ƒ7948.375. De Heeren Groot en Hofland zijn er tegen. Mede wordt goedgekeurd de begroo ting voor 1901 van de goederen der voormalige corporatiën van neringen, ambachten en bedrijven. Het vermoede lijk batig saldo is ƒ1700. De Commissie van voorbereiding voor de oprichting van een abatoir, verzocht als zoodanig een crediet van ƒ1000. zijnde deze som noodig geacht, tot het maken van eene bijzondere studie van deze soort inrichtingen. De Heer Groot betuigt zijn bevreem ding over het voorstal, is beslist tegen de subsidie. De Heer Schram meent vernomen te hebben dat reeds twee Heeren op reis zijn naar Berlijn. De Heer Modoo dikt dit een en anderjnoch eens aan. De Heer Roog wil van geen subsidie weten. De Heer Stolp zet uiteen hoe de Commissie tot de krediet aanvraag ge komen is. De Heeren zijn reeds naar Berl(jn, dit kon niet anders. De Heer Hofland meent, dat een nader rapport niet noodig is. Nog heeft de Heer Roog het woord, en ook de Heer van den Berg, de laatste meent dat het hier geldt de koelmachi nes, die vroeger niet konden in werking gezien worden en de waterverversching. De Voorzitter stelt voor de beraadsla gingen op dit punt te sluiten. De Raad besluit alzoo. Voorstel B. en W. wordt vervolgens aangenomen. Door de Eerste Nederlandsche Elec- trische Trammaatschappij is tot B. en W. het verzoek gericht om vergunning tot het leggen van een verbindingsspoor over den overweg aan den Kruisweg, ten einde haar materieel van de centrale werkplaats naar de lijn HaarlemBloe mendaal te kunnen vervoeren. Bij B. en W. bestaat tegen inwilli ging van dit verzoek geen bezwaar en stellen dus voor de vergunning te ver leenen voor zoover de toestemming van het gemeentebestuur wordt vereischt. Aangenomen. Opnieuw komt ter tafel het bekende voorstel betreffende muntgasmeters. De directie der gasfabriek verlangt aan te leggen muntmeter gasleidingen in perceelen van geringe huurwaarde, doch alleen als de gemeente zich bereid verklaart die leidingen bij het einde der consessie over te nemen. De bepaling dat het gas voor de munt gasmeters niet goedkooper dan 8 cents

Haarlemsch Advertentieblad | 1900 | | pagina 1