HAARLEMS CH m PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 21. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. 144 met AMSTERDAM. van ZATERDA.G 16 Maart 1901. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. TE HAARLEM Zondag 17 Maart 1901. Nieuwsberichten. TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25 franco p. post—,40. Afzonderlijke Mmnen 8 eenten per stuk. Pr|i per Advertentie van 1—5 regels 10.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentün worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middag» ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Nam. 12% ure, Zondagsschool. '8 Avonds 6 ure, Onderlinge vergadering (Dinsdag.) Avonds 81/s ure, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waai niets anders vermeld wordt, wordt do Nod. Hervormde Hork bedoeld. Sglise Wallonne. Dut heures, Mr. Muller. Gereformeerde Kerk: (Ged Oudegracht.) "Wegens herstellingen aan het Kerk gebouw zullen de diensten gehouden worden, Voorm. 10 ure, Ds. Mulder Felix Favore. 's Avonds 6 ure, Ds. Mulder Janskerk. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 51/] ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vi ure, Vs. Schotel. Luthersche Kerk. Toorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Craandijk. Em. Predikant, alhier. De Zondagsschool zal in den vervolge gehouden worden des middags ten 12 nre in het ggbouw vsn den Ned. Protestantenbond Nieuwegracht 13. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Cannegieter, Hoogleeraar te Utrecht. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Onderlinge vergadering. Bennebroek. Toorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 uro, Ds. Boon. Evang. liuthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. Touw Pred. te Linschoten. 'b Avonds 61/, ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. v. Veen. 's AvondB 5 ure, Ds. van Veen. Doopsbediening. Houtrijk en Polanen. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojtngn. Velsen. Voorm. 10 ure, de Heer Gutteling. 's Avonds 61/] ure, Dr. Klap. Heide. Nam. 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 nre, Ds. Hulsman. 's Avonds 61/] ure, Ds. Hulsman. KRONIEK In de Raadsvergadering van Woens dag, waren drie leden afwezig. De kwestie onderhandsche besteding Elektr. verlichting kwam in verband met adres Figee in behandeling. Wet houder Kruseman deelde mede, dat eene eerlijke concurrentie had plaats gehad waarbij de Haarl. Machinefabriek het heeft moeten afleggen. Het stuk werd tot afdoening gesteld in handen van B. en W. Voor het stedeljjk Museum is van den Heer Goedhart ten geschenke ont vangen een schilderij van de Goos. De Heer O. J. ten Thije, onderwijzer le klasse aan de eerste Burgerschool verzoekt en verkrijgt eervol ontslag als zoodanig, wegens zijne benoeming tot Hoofd eener School te Utrecht. Voorgesteld en aangenomen wordt en wijziging in de Algemeene Politie verordening. Dit werd aangehouden. De gewestelijke Commissie van de Vereeniging tot veredeling van het am bacht deelt mede, dat de proeven van bekwaamheid tot het verkrijgen van een Diploma van Meester of Gezel een aanvang hebben genomen. Z(j verzoekt eene bijdrage van honderd vijftig tot dit doel. De Raad besluit alzoo. Door acht Raadsleden wordt voorge steld in te trekken het Raadsbesluit betreffende de benoeming van een Di recteur van openbare werken. Van de zijde van het Dagelijksch Bestuur werd dit ernstig bestreden. Bij de in het geheel niet veranderde om standigheden bestaat er geen reden het besluit in te trekken. Verschillende leden voerden nog het woord, waarbij nog de meerdere of mindere geschiktheid van den gemeente architect ter sprake kwam. Met 18 tegen tien stemmen werd daar na besloten genoemd raadsbesluit in te trekken, er komt dus geen directeur van openbare werken. B. en W. deelen den Raad mede, dat voortaan in den raad 33 nieuwe leden zitting moeten hebben en de verkiezing der nieuwe leden tegelijk met de periodie ke verkiezing behoort te geschieden. De nieuwe leden zullen zitting hebben voor District I en II. Aangaande verhuring van grond aan de Werf Conrad wordt eenige wijziging in de verhuringsvoorwaarden vastgesteld en daarna aangenomen. De Heer J. A. G. van der Steur verzoekt een gedeelte van den berm aan den Spaarndammerweg in gebruik te mogen hebben. Goedgunstig wordt beschikt en de huurprijs bepaald voor vier maanden op f 25. Aangenomen. f 1350 wordt aangevraagd voor het aankoopen van twee koperen lichtkronen en twaalf wandramen tendienste van de Groote Hal in het Raadhuis. Enkele leden verklaarden het nut van deze uitgaaf niet in te zien. Met drie stemmen tegen besloot de Raad de gevraagde gelden toe te staan. De Heer F. Peltenburg komt op tegen het betalen van f 4.70 per M1 ter be strijding der kosten van rioleering en bestrating, terwijl de Wethouder van publieke werken de prijs vroeger (toen er van verplichte keibestrating nog geen sprake was) bepaald had op f 3. Adressant doet den Raad verder op merken, dat een kunstweg in die om geving beter past dan een keiweg en ook beter bij den bestaanden weg aan sluit. B. en W. stellen voor Adressant te berichten, dat er geen termen bestaan om zijn verzoek in behandeling te nemen. Besloten wordt tot verhuring van perceelen aan Scheepmakersdjjk en Pape- torenvest. De Heer Groot noemt in een gedrukt stuk het wekelijks bezorgen der huurpenningen voor den huurder een bezwaar, terwijl tevens voor de arbeiders niet tot de zeldzaamheden be hoort, door ziekte of werkloosheid tijde lijk zonder verdiensten te zjjn, en indien alsdan tijdelijk geen huur zou kunnen betaald worden, zou de gemeente nog hardvochtiger optreden dan de grootste huisjesmelker, die gewoonlijk het nog een paar weken aanziet. En dit is toch zekerlijk niet de bedoeling. De Heer Groot diende dus een amen dement in, dat hij na opheldering later introk. Het voorstel werd daarna aangenomen. Goedgekeurd worden enkele af- en overschrijvingen op posten der begrooting wegens de Huiszittende Armen en het Stad-Armen- en Ziekenhuis. Het perceel Kennemerstraat 24, wordt voorgesteld ter onbewoonbaar verkla ring, aangezien geen gevolg is gegeven aan den eisch «m die woning van goed drinkwater te voorzien. Het voorstel wordt aangehouden. Bij de gehouden verpachting van vischwater zjjn twee perceelen niet toegewezen wegens te lage pachtsommen Inmiddels zijn nieuwe onderhandsche aanbiedingen ingekomen, welke B. en W. in het belang der gemeente acht aan te nemen. De Raad besluit B. en W. te machtigen een aantal perceelen ge meente vischwater onderhands weder te verpachten voor het 5-jarig tijdvak, ingaande 1 Januari 1901. De Raad vereenigt zich met een voorstel tot het ontslaan van een stuk grond uit de borgstelling van den ge meenteontvanger. Tot bediening van de brug over den Oostersingel en tot verlichting van de straten in den Veerpolder welke volgens Raadsbesluit zal plaats gebben door een werkman der gemeentereiniging, ver zoeken B. en W. thans een bedrag van f 378, wat wordt toegestaan. Tot Gemeente heelkundige wordt her benoemd de Heer Dr. M. C. A. Bjjle- veld; tot plaatsvervangend Hoofd aan de Eerste Burgerschool wordt benoemd de Heer J. B. van Dorp. Na eene zitting met gesloten deuren komt in behandeling voorstel B. en W. om machtiging betreffende het aangaan van eene geldleening groot/2.000.000 a 4 pCt. voor de gemeentelichtfabrieken. Na nog een vraag van den Heer Schram, beantwoordt door den Voorzit ter, wordt de vergadering gesloten. Tweede Kamer. Dinsdag was aan de orde de stemming over de artt. 2, 3, 120 en 122 van de van de voorgestelde wijziging der Militiewet en de daarop ingediende amendementen. Op voorstel van den heer Kuyper werd besloten tot heropening van het debat naar aan leiding van de door de Regeering aan gebrachte wijziging van art. 25. Nadat deze wijziging besproken was door de heeren Kuyper, van Karnebeek, Tyde- man en Seret, zeide de Min. van Oorlog, dat het groote gevaar bestaat, dat door het am. Verhey en Kerdjjk vóór 15 Mei en nó 15 September een onvoldoend getal mannen in dienst is, wat hjj niet kan toestaan. Liever wil de Min. dat niets van de zaak terecht komt. Hij wil een stelsel dat in hoofdzaak mili ciens 8 maanden blijven en bjj uitzon dering er 4 maanden zullen komen. De Min. kan zich geen 4 maanders voor 8 maanders in de zak laten stoppen. Hij zou dus met alle kracht op wijzi ging van art. 125 blijven aandringen,

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1