PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad, No 27. 144 IJL XX XX li U J-J -LY-L K-/ W 11 m8t AMSTERDAM. TE HAARLEM Nieuwsberichten. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. TELEPHOONNÜMMER XX A A T U1 "jV/T Qi XX TELEPHONISCHE VERBINDING ADVERTENTIEBLAD ABONNEMENTSPRIJS: yan ZATERDAG 6 April 1901. verschijnt- Psr drie meenden _j25« frenco p. post -—,40. Prfli per Advertentie van 1-5 regels 10.25, elke regel Dinsdag- en Vrijdagavond. Afzonderlijke nommers 8 centen per stuk. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte* Advertcntim worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de* middags ten 12 uredie alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst Zondag 7 en Maandag 8 April 1901. (Ie en 2e Paaschdag.) Eglise Wallonne. Eerste Paaschdag. Dix heures, Mr. Muller. Gereformeerde Kerk: (Ged Oudegracht.) Wegens herstellingen aan het Kerk gebouw zullen de diensten gehouden worden, Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder Felix Favore. 's Avonds 6 ure, Ds. Mulder, Janskerk. Tuieede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, Felix Favore. Kerk der Broedergemeente. Eerste Paaschdag. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. H. E. Zwahler, Evang. Luth. Pred. te Kuilenburg. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Gemengde vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Avondmaal. 's Avonds 8 ure, Jongedochters Ver- eeniging. {Dinsdag.) Avonds 8 Va ure, Bidstond. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsehe Vaart. Eben-Haëzer Kerk. [Klein Heiligland) Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5 Va ure, Ds. Tibben. Tuieede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben, Openbare belijdenis. Christelijk Geref, Gemeente. {Zuiderstraat.) Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 8 ure, Ds. Schotel. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. Luthersohe Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Avondmaal. Nam. 1 ure, Zondagsschool. 's Avonds 6 Vj ure, Ds. Poolman. Dankzegging. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Halfjarige collecte voor het Weeshuis. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst, Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. W. I. Leendertz, Doopgez. Pred. te Amsterdam. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Cannegieter, Hoogleeraar te Utrecht. Ds. Tideman zal Woensdag 10 April zijn laatste spreekuur houden, 24 nnr. BUITENGEMEENTEN. Waai niets anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Op beide Paasehdagen collecte voor de stichtingen te Heemstede. Beverwijk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Tweede Paaschdag. yoorm. 10 ure, Ds. Boon. Kvang. IiutherBche Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, Ds. Gonlag. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 nre, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege don Mod. Protestantenbond in Hotel No. 1. Voorm. 10 ure, Ds. de Boer, Em. pred. te Alkmaar. Bloemendaal. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Tweede Paaschdag. Toorm. 10 uro, Ds. van Leeuwen, Heemstede. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman. Hillegom. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. v. Veen. Doopsbediening. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. T. Hoog, Em. pred. te Hillegom. Houtrijk en Polanen. Eerste Paaschdag. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Collecte voor noodlijdende Kerken en Personen. Spaarndam. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Tweede Paaschdag. Voorm- 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. 's Avonds 6Vj ure, Dr. Klap. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. Heide. Eerste Paaschdag. Nam. 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Collecte voor het Diaconiehuis te Zandvoort. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Barbas, Pred. te Haarlem. Collecte voor het Diaeoniehuis te Zandvoort. Een Orgel in bet huiegezia. Brengt Trede, vreugd' en Godsdienstzin. Wat een woorden zijn er al niet ge sproken en wat al pennen niet versneden over het artiekel .sociale kwestie." En wat is nu eigenlijk de sociale kwestie (het maatschappelijk vraagstuk)? Het lot van den arbeider en burger stand te verbeteren langs geleidelijken wegdoch eilieve, pak de koe bij de horens en leg een dubbelje daags weg, in plaats het voor onnuttige dingen te besteden en uw huiselijk geluk wordt minstens 100 procent verbeterd. Lees eens met aandacht de geregeld in dit blad voorkomende advertente van Joh. de HEER, Rotterdam, „Volkharmo niums voor èèn dubbeltje daags" of nog beter, vraag eens het uitvoerig Prospec tus en U zult zien, dat dit geen humbug, doch tastbare werkelijkheid is. Een orgel in ieder huisgezin, zoo behoort het te zijn; wat zou er meer gezongen en minder gemopperd worden. Een geheel huisgezin gelukkig voor 10 ets, daags de sociale kwestie is opgelost 1 Voor hen, die liever een Harmonica wenschen, zijn ook Volksharmoni- ka's van 3,75 geannonceerd, een prijs, die tot op heden voor een degelijk in strument onbekend was. doch door bui tengewoon grooten omzet is de firma daartoe in staat en de naam is genoeg zaam borg voor goede kwaliteit. {Zie verder advertentie.) HAARLEM 5 April 1901" Voordrachtavond en Uitvoering it Cappella Koor. De voordrachtsavond van de leerlingen der Inrichting voor Onderwijs in de be oefening van Muziek van den heer L. Schlegel, Dinsdagavond in de Bovenzaal van de Sociëteit „Vereeniging" gegeven, heeft in alle opzichten voldaan en bij herhaling bewezen, dat het onderricht aldaar gegeven uitmuntende resultaten oplevert. Eigenlijk behoefde niet meer te wor den gesproken over de vruchten van dat ODderwjjs. De pianoklassen van de Muziekschool hebben een reeks van jaren de voortreffelijkheid ervan in het licht gesteld en vele goede pianisten, daar gevormd, zullen zich dankbaar de lessen van den heer Schlegel herinneren. Het programma van Dinsdagavond was zoodanig samengesteld, dat zoowel de beginnende leerlingen als de meer- en verstgevorderden aan het woord kwa men. Daardoor werd een inzicht moge lijk in den methodischen gang van het onderwijs en een beeld gegeven van de opklimming van het eenvoudige tot het moeilijke. Ongetwijfeld is het een groot voordeel dat het elementaire onderricht in handen is van de talentvolle dochter des heeren Schlegel. Dit waarborgt in de eerste plaats de deugdelijkheid der lessen en verzekert verder de gewenschte aan sluiting bij den overgang tot de lessen van den heer Schlegel zeiven. In het alge meen het moet uit het bovenstaande als van zelf volgen werd er bjj de uitvoering mooi gespeeld. Alle leerlingen deden het onderwijs eer aan. Wanneer wij enkele namen noemen, n.l. die van de jonge dames A. Poppink, A. v. d. Velde, M. Warnier en Keijser, wen schen wij niet te kort te doen aan de nietgenoemden, doch slechts aan te geven, welke voordrachten ons in 't bjj zonder hebben verrast. Mejuffrouw A. Schlegel sloot de pi anovoordrachten met Seeks Variationen van Beethoven (Op 34 F. dur). Zjj speel de ze zoo keurig, zoo klaar en afge rond en bovendien zoo innig gevoeld, dat haar een woord van dank voor deze Beethoven-vertolking niet mag worden onthouden. Elke afdeeling van het programma werd besloten met de uitvoering van eenige vrouwenkoren. De keuze der zangstukken en de voordracht schonk de overtuiging dat ook hetonderwjjs in den zang aan de inrichting van den heer Schlegel met zorg wordt geleid. Zeer stellig mogen de heer Schlegel en zjjn eenvoudige, sympathieke help ster met voldoening op de uitvoering van Dinsdagavond terugzien. Hun werk zal waardeering vinden bij allen die belang stellen in de ernstige beoefening der muzikale kunst.

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1