HAARLEMSC PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad, No. 31. 144 van ZATERDAG 20 April 1901. Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? I' TE HAARLEM Zondag 21 April 1901. BUITENGEMEENTEN. K R 0 N I E K Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88, Drieëntwintigste Jaargang. T E|L E PH O O N N U M M E R TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. franco p. post —,40. Afzonderlijke nommera 3 centen per stok. Pr^B per Advertentie van 1—5 regels 10,25, elke regel meer 5 cents, greote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentien worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeiing. Eglise Wallonne. Dix heures Pas de Service, a cause de la restauration du temple. Gereformeerde Kerk: Ged Oudegracht.) Wegens herstellingen aan het Kerk gebouw zullen de diensten gehouden worden, Voorm. 10 ure, Ds. Kropveld, Pred. te Rijswijk. Felix Favore. 's Avonds 6 ure, Ds. Kropveld Pred. te Rijswijk. Janskerk. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 nre, Ds. Tibben. 's Avonds 51/3 ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. '1 Avonds 5 i/s ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Toorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. Remonstrantsch Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Laurillard, Herv. Pred. te Amsterdam. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocg van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Onderlinge vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderlinge vergadering, 's Avonds 8 ure, JongedochterB Yer- eeniging. (Dinsdag.) 's Avonds 8i/s ure, Bidstond. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Doopsbediening, Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeiing Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Waai niets anders vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Beverwijk. Voorm. 10 uro, Ds. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk, Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Tmuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond in Hotel No. 1. Voorm. lOVi ore, Vs. J. Sepp. Pred. bij de Doopsgezinde gemeente, te Beverwijk. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6Vs ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Geen dienst. Nam. 2V3 ure, Ds. Kuylman, Doopsbediening. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. v. Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Doopsbediening. Houtrijk en Polanen. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 nre, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. Nam. 2Vj ure, Dr. Klap, Doopsbediening. Heide. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Veen. Pred. te Haarlem, 's Avonds 6Vs ure, Ds. Hulsman. De Raadsvergadering van Woensdag had plaats onder voorzitterschap van den Wethouder de Haan Hugenholtz. Het eerste punt betrof de ontslagne ming van onzen Wethouder, den Heer Mr. A. C. Waller. De Voorzitter deelde mede, dat bij B. en W. het ontslag met teleurstelling was vernomen. Wij zijn den Wethouder grooten dank verschuldigd voor het vele goede, gedu rende langen tijd aan de Gemeente be wezen. (Applaus) De Heer Waller lichtte zijn besluit nader toe, en stelde in het vooruitzicht z(jn ontslag als lid der verschillende Commissiën. Betuigt dank voor de wel willendheid en vriendschap zoo langen tijd ondervonden. (Applaus) Vastgesteld werd een staat tot betaling uit den post onvoorziene uitgaven. 1901. Goedgekeurd werd de rekening en verantwoording der Stads-Apotheek 1900. Het subsidie der gemeente bedraagt /■4748.231/s. Op voorstel van B. en W. werden weer drie perceelen ongeschikt voor be woning verklaard. Voor drie perceelen was het voorstel ingetrokken. De Heer V, d. Kamp had nog even het woord. Wijst er op, dat van Ge meentewege een verkeerd voorbeeld wordt gegeven. De Voorzitter beant woordt, evenals de Heeren de Breuk en Waller. Schipper P. Huygh heeft bij den Raad zijne bezwaren ingebracht tegen han delingen van den Havenmeester-Inspek teur. B. en W. hadden een onderzoek in deze ingesteld; de aanklacht was onge grond gebleken. De Raad vereenigde zich met deze zienswijze maar, de Heer Groot had het woord, klaagt, dat de persoon in kwestie niet nader ge hoord is. Stelt voor geen besluit te nemen, wegens gebrek aan hoor en wederhoor. De Heer Schürmann vertelt, hoe het eigenlijk met het zaakje gesteld is. Nog eens de Heer Groot. De Heer Groot stelt voor partijen te hooren dit bedoelt ook de Heer Hofland, Voorstel Groot wordt door den Heer Groot besproken, in verband met zijne besprekingen met Schipper Huyg. De Heer de Breuk licht nog nader toe. De Heer Stolp wil, afgezien van al het gebeurde, in deze nader onderzoek. Voorstel de Groot in stemming werd verworpen met groote meerderheid, waardoor dus de conclusie van B. en W. werd goedgekeurd. Ten opzichte van de meermalen be sproken rooilijn voor perceel Houtplein- Raamsingel van den Heer P. Müller bekomen B. en W. machtiging tot het aangaan van eene dading. Er bestaat dus kans, dat die leelijke open plek spoedig van onze plattegrond zal ver dwijnen. De Heer V. d. Kamp brengt dank aan den Heer Roog, door wiens mede werking de overeenkomst is tot stand gekomen. (Applaus). Een voorstel tot het ontslaan van perceelen uit de borgstelling van wjjlen den Heer J. C. Gerlings werd aange nomen. De Heer Speelman heeft hier het woord over. De Directeur der gemeentelijke water leiding vraagt een tweede drukleiding van het pompstation te Overveen tot den Zijlsingel, teneinde bij mogelijk ongeval met de bestaande leiding de gemeente aan geen watergebrek lijde. De aanleg zou ongeveer dertig duizend gulden moeten kosten. De Heer J. Schotel, ingenieur te Rotterdam, die belast is geweest met den aanleg der gemeentelijke duinwa terleiding alhier, te dezer zake om advies gevraagd, noemt het leggen van eene tweede drukleiding eenen maatregel van buitengewone voorzichtigheid, niet van gebiedende noodzakelijkheid. De sub commissie voor de gemeente lijke waterleiding uit de Commissie van Bijstand in het beheer der gemeente bedrijven adviseert ten slotte om den aanleg dier tweede drukleiding zoo spoe dig mogelijk te doen plaats hebben. Nu wordt wel door B. en W. het nut van een tweede leiding erkend, doch zijn, ingevolge bovengenoemd advies, van meening, dat de schuld te zwaar op de jonge inrichting zou drukkenen het dus beter is eenige jaren er mee te wachten. Aangezien B. en W. in deze niet eenstemming zijn wordt een voorstel uit den Raad uitgelokt. Twee Wethouders hadden een voor stel ingediend om de nieuwe leiding te maken, waar de Heer Schürmann niets van weten wil. De Heer Beijnes wenscht de leiding wel, met het oog op waterge brek bij brand; is dus voor de leiding. De Heer Van Lennep vindt aanleg noodig, juist anders als de Heer Hofland. De Heer Roog maakt de opmerking, dat, niettegenstaande de buizen op 20 athmosfeeren beproefd zijn, er toch een buis gesprongen is. Even zoo de Heer Stolp; de risico is te groot. De Heer Bijvoet vraagt en ontvangt nadere inlichtingen. De Heer Tjeenk Willink bespreekt nog de zaak, doch verlangt later te handelenwenscht nader onderzoek. Dit wordt niet ondersteund. Wethouder Waller vindt den aanleg ongerechtvaardigd, te meer: het kan er niet af, en zóó zijn er nog meer uitgaven, want elke commissie, elk col lége heeft zijn stokpaardje, alles leidende tot buitengewone voorzichtigheid in de uitgaven. De Heer de Breuk licht het voorstel nader toe, vindt het leggen van de tweede leiding zéér noodig in het belang der Gemeente. De Heeren V. d. Berg en Stolp heb ben nog het woord, de eerste tegen- de laatste voor de leiding. De Heer Roog vindt, dat men te veel waarde hecht aan het rapport van den Heer Schotel. Nog de Heer Modoo gelooft, dat de waterleiding de uitgaaf dragen kan. Weer de Heer de Groot. Voorstel de Breuk en Kruseman wordt verworpen met 16 tegen 13 stemmen. Voorgesteld en aangenomen wordt om aan Mejuffrouw H. J. von Schubertz, eervol ontslagen Directrice aan de Meis jesschool voor middelbaar onderwijs met 5 jarigen cursus alhier, met ingang van 1 September 1901 ten laste der gemeente, pensioen te verleenen, ten bedrage van zestienhonderd gulden 'sjaars. Over dit voorstel had eene korte discussie plaats. Voorstel B. en W. wordt aangenomen met drie stemmen tegen. De Raad besluit aan M. C. Kipperman weduwe van P. J. Smit, ir. leven kuiper in dienst der gemeentereiniging, voor den t(jd van één jaar, hetwelk wordt geacht te zijn ingegaan 1 Maart jl., eene gratificatie te verleenen van ƒ100. De Heer V. d. Kamp wenscht een

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1