HAARLEMS CH PREDIKBEURTEN enz. P Eerste Blad. No 35 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG TE HAARLEM Zondag 5 Mei 1901. Z E 0 N I E K T E]L'E P H OONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDINO met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden—,25. franco p. poet ,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. Pr|i per Advertentie van 1—S regel» 10.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertmtièn worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor Haarlem, brengt ter kennis dat de lijst der Zomerdienst aan het Postkantoor verkrijgbaar is, tegen den prijs van 10 cent. De Directeur: DOFFEGNIES. Eglise Wallonne. Dix heureB, Mr. Muller. BUITENGEMEENTEN. Vau nieti and.r, vermeld werdt, werdt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Dr. Gerth van Wijk. Collecte voor de kerk. Beverwijk. Toorm. 10 ure, Ds. Boon. Xvang. Luthereche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Tmuiden. Godsdienstoefening van vrege den led. Protestantenbond in Hotel No. 1. Voorm. 101/, ure, Ds. Hagen Emer. pred. te Leiden. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Wegens herstellingen aan het Kerk gebouw zullen de diensten gehouden worden, Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Sociëteit de Kroon. Ingang Smedestraat. 's Avonds 6 ure, Ds. Mulder. Janskerk. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ds. Kuylman, Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 'g Avonds 5Vü ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. {Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Schotel. Luthersohe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroemgde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries, Remonstrantseh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van Loenen Martinet. Km. pred. te Amersfoort. Inwijding van het nieuwe Orgel. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Avondmaal. Nam. 12% ure, Zondagsschool. 'b Avonds 6 ure, Onderlinge vergadering, 's Avonds 8 ure, Jongedochter» Ver- eeniging. {Dinsdag.) 's Avonds 8i/s ure, Bidstond. Hillegom. Voorm. 9Vj ure, Ds. v. Veen. Doopsbediening. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Houtrijk en Polanen. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Doopsbediening. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojtngm. Doopsbediening. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Dr. van Lennep, Pred. te Haariem. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. van Hoorn, Pred. te Amsterdam, 's Avonds 6i/g ure, Ds. Hulsman. Z. D. Baptisten. {Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 nre, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. De Raadsvergadering van Woensdag had weder plaats onder Voorzitterschap van den Wethouder den Heer M. de Haan Hugenholtz, terwijl de Wethouder de Breuk wegens ongesteldheid afwezig was met de Heeren Klein, Loomeyer, Waller, Nieuwenhuyzen Kruseman, de Burgemeester en de Secretaris. Mejuffrouw A. M. van der Ley verzoekt en verkrijgt eervol ontslag als onderwij zeres aan de Opleidingsschool voor meis jes, de Heer C. A. Bakker envenzoo als onderwijzer aan de Opleidingsschool voor meisjes. Vervolgens had de beëediging plaats van den nieuwbeaoemden gemeenteont vanger, den Heer Roeters van Lennep, gevolgd door een hartelijk woord van den Voorzitter. In behandeling komt het voorstel B. en W. betreffende het verhoogd Spoor wegstation. Na eene Inleiding door den Voorzitter werden de algemeene beschouwingen geopend door den Heer Van Dieren Bij voet, dien het bevreemdde, dat de Raad eerst sedert korten t|jd met de plannen in kennis werd gesteld, ook het goede renstation kan hem niet behagen een en ander werd door den Voorzitter be- woordzal dus tegen 't ontwerp stemmen. De Heer Stolp brengt nog in herin nering enkele punten in deze geschie denis, verdedigt in zekeren zin het ont werp, gelooft dat de Comm. v. O. W. een goed werk heeft verricht met dit ontwerp aan te bieden, als zijnde de eenige mogelijke. De Heer Leupen zal vóór stemmen, de Heer Speelman vindt het natuurlijk dat de gemeente de wijzigingen in 't plan betaalt, waarbij niet betrokken zijn uitsluitend Haarlemsche belangen, en waarom dragen ook niet Schoten en Bloemendaal in de kosten bij. Verder zou aan de Leidsche vaart een halte behooren te komen. Nog behoort voorzien in den overgang aan den Zjjlweg. Zou de verdere behandeling willen uitstellen tot er meer gegevens zijn omtrent het laat ste punt. De Heer Beynes wil ongeveer het zelfde omdat alle belangstellenden hun oordeel moeten gekend worden. De Heer Tjeenk Willink is met het plan ingenomen, doch meent dat de belangen van het Noorden der stad meebrengt eene belasting ad hoe te betalen, doch vreest, dat dit niet zal kunnen toegestaan worden. Wenscht ook uitstel. De Heer van Lennep was ook in beginsel voor bijdragen van omliggende gemeenten. De Heer Van den Berg wenscht te wachten in verband met een nadere concessie. De Heer Groot wenscht het plan uit te voeren zooals het daar ligt behoudens één bezwaar. De Heer Beynes licht zijn bedoeling nader toe, in verband met het wensche- lijke van een spoorweghaven aan het Spaarne. De Heer Roog heeft nog het woord, omtrent de raming der kosten. Is er vóór de zaak aan te houden. De Heer Stolp meent dat wachten ons niets verder brengt. De Heer B|jvoet constateert dat de belangen der Industrie geheel zijn over het hoofd gezien, is dus voor uitstel. Voorstel Speelman komt in stemming. Het werd aangenomen met veertien tegen twaalf stemmen. Op een voorstel van B. en W. be treffende verschillende vergunningen in verband met de verbouwing van Bosch en Vaart onder Heemstede, wenscht de Heer Modoo in plaats van uitmonding van riolen in de Leidsche vaart, uttmen ding van tot water afvoer dienende riolen. Het uitgebreide raadsstuk stelt ook voor dat voor een en ander aan de gemeente Haarlem wordt betaald 5000 en, dat zoolang geen grenswijziging tus- schen Haarlem en Heemstede heeft plaats gehad, tengevolge waarvan de hierbe- doelde gronden onder Haarlem vallen, de levering van duinwater, gas en Elec- trisch licht door de gemeente Haarlem, voor zoover tegen die levering geene praktische bezwaren bestaan, zal ge schieden op dezelfde voorwaarden als binnen die gemeente doch tegen dubbele pr|js. Er waren echter bezwaren gerezen, tusschen B. en W. en de Comm. van bijstand. Het bemiddelend voorstel bevat nog de meer bepalende voorwaarde dat vóór 1 Januari 1903 als b|jdrage in de kosten van den bouw eener nieuwe brug over de Leidsche vaart bij de Schouw tjeslaan de heeft der kosten van het maken dier brug met bjjbehoorende werken aan de gemeente Haarlem worde betaald tot een bedrag van ten hoogste 12000. De Heer stolp wenschte nog in één opzicht van breedte der trottoirs. De Heer Bijvoet verzocht nog enkele inlichtingen, welke de Heer Stolp ver strekt. Het voorstel werd aangenomen na discussie over redactie-w|jzigingen. Aangenomen werd een voorstel om met Mevrouw W. C. Hooft-Wjjnands een ruil van gronden aan te gaan. Aan H. C. Caalen wordt in huur afgestaan tot en met 1905 een gedeelte walgrond aan het Donkere Spaarne. Besloten wordt aan M.C. Seel, weduwe van G. van Altveer, in leven werkman der gemeente voor den tijd van één jaar hetwelk wordt geacht te z|jn ingegaan 9 Maart 1901, eene gratificatie te ver- leenen van 100. De rekening en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur wordt goed gekeurd, in ontvang en uitgaaf sluitende met ƒ23128.09. Aaangevraagd wordt ƒ13200.tot verbetering der bestrating van den Harmenjansweg en van de toegangwe gen naar de nieuwe strafgevangenis de Heer V. d. Kamp zou dit punt willen aanhouden. Het voorstel B. en W. wordt aangenomen. Het getal nieuwe leerlingen voor de kostelooze en tusschenscholen is zoo groot, dat vijf klasse-lokalen zullen be- noodigd zijn om in de plaatsing te kunnen voorzien. Voorlpopig is hiertoe een lokaal ge huurd, maar voorgesteld wordt het bouwen van een nieuwe school, een zesde tusschenschool, en B. en W. te machtigen tot het verrichten van het noodige om, in afwachting van de be noeming van een Hoofd, te voorzien in de leiding van het onderwijs aan de nieuwe school. Aangenomen. Voorgesteld wordt B. en W. te mach tigen aan T. J. L. Peltenburg met in gang van heden tot 31 December e. k. in huur af te staan een gedeelte grond- gelegen aan den Kleinen Houtweg, tegen den huurprijs van 10 cents per M'. Deze gronden waren vroeger in huur bij den Heer D. E. L. van den Arend. Aangenomen bij wjjze van proefneming. In verband met het besluit van den Raad om voortaan geen gemeentegron den meer te verkoopen, maar te ver pachten komt dit in bespreking. De Voor waarden waarop die uitgifte zou kunnen plaats hebben, worden vastgesteld. Voorgesteld wordt de vaststelling van het stratennet or de gronden, behoord hebbende tot het Lakenkoopersgild, welke gronden in erfpacht zullen gegeven worden, terwijl aangevraagd wordt voor rioleering en bestrating der voorstraat bestemde gronden beschikbaar te steilten een bedrag van ten hoogste ƒ26.825. De Heer Beynes vraagt of voor de bewoners op terreinen van het Laken koopersgild niet eenige vergoeding wen- scheljjk is. Omtrent dit punt hebben eenige discussién plaats. Het voorstel wordt aangenomen zon der hoofdelijke stemming. Tot tijdelijke wethouder wordt be noemd de Heer Van Lennep;

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1