HAARLEISCH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 51 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG 29 Juni 1901. Neé. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? TE HAARLEM Zondag 50 Juni 1901. BUITENGEMEENTEN. KRO Yï EK. IE1ÏPHO OJN NUMMER TELEPHONISCHE VERBINDIN8 met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden —,25. franco p. post —,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stek. Pr|i pear Advertentie van f-5 repel» 10.25, elke regel meer 5 cents, greote letters naar plaatsroimte. VERSOfflJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Wallonne. Dix heures, Pas de Service. a cause de la Reunion Wallonne. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) "Wegens herstellingen aan het Kerk gebouw zullen de diensten gehouden worden, Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Socief oit de Kroon. Ingang Smedestraat. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Mulder. Janskerk. Bidstond voor Zuid Afrika. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. J. van Henten. Pred. te Dedemsvaart. 's Avonds 5Vs ure, Ds. J. van Henten. Pred. te Dedemsvaart. Bidstond voor Zuid Afrika. Christelijk Geref, Gemeente. {Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vj ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Kemonstrantsch Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Bruinwold Riedel. Em. pred. te Amsterdam. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocg van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Klein Heiligland 8. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderlinge vergadering, 's Avonds 8 ure, Meisjesvereeniging, (Dinsdag.) 's Avonds 8'/2 ure, Bidstond. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Waai aiati ander, vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Nam. 2 ure, Ds. Boon, Voor de kinderen. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Helper Sesbrugger Pred. te Amsterdam DoopBgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van der Dussen. Pred te Amsterdam. Houtrijk en Polanen. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Hillegom. Voorm. 91/2 ure, Ds. van Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen, Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Pred. te Haarlem. Spaarndam. 's Avonds 6V2 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. Sanders. Heide. 's Avonds 5 nro, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, de Heer van Melle. Cand. in de Theologie. De Raadsvergadering van Woensdag had weer plaats onder voorzitterschap van Wethouder de Haan Hugenholtz. Al de raadsleden waren aanwezig. Eervol ontslag wordt verleend aan de onderwijzeres aan de Opleidings school voor Meisjes, Mej. T. Swanen- burg de Veije en aan Mej. A. Reijers, onderwijzeres aan de Kostelooze School Lr. C. De Raad besluit, dat het kantoor van den gemeenteontvanger voortaan zal geopend zjjn van 9 tot 2 uur in plaats van 10 tot 3 uur. Des Zaterdags is het kantoor voor het publiek gesloten. De Heeren Hofland en V. d. Kamp hadden hier over het woord. Voorgesteld wordt, te besluiten dat bjj bouw en exploitatie der gemeente- lichtfabrieken zal werkzaam zijn een electro-technisch ingenieur met den titel van onderdirecteur op een aanvangs salaris van 2000.— vrije woning, vuur en licht. De Heer Modoo wilde liever vergoeding voor huur, vuur en licht. Be Wethou der N. Kruseman merkte op, dat die ambtenaar steeds bij de fabriek moet wonen. Nog had de Heer Willink het woord, ook de Heer Roog, die bepaling van het maximum van het salaris wenscht, wat de Wethouder n'et n°°dig of noodzakelijk vond. De Heer V. d. Kamp heeft n°g een opmerking. Het voorstel wordt na heel wat heen en weer praten aangenomen. In verband met de aanvraag van de Heeren Key en Kuiper om vergunning tot het bebouwen van Bosch en Vaart onder Heemstede en hun bericht, dat zij op de voorwaarden door den Raad gesteld, niet konden ingaan, wordt thans eene eenigszins andere voorwaarde tot bouw vergunning aangeboden. De gemeente behoudt zich voor behalve de gewone recognities f 5000.te ontvangen, terwijl de combinatie Bosch en Vaart ƒ12000 betaalt als bijdrage voor het bouwen van een brug over de Leidsche Vaart. Duinwater gas en elec- trisch licht zal door Haarlem geleverd worden tegen het dubbele van de Haar- lemsche prijzen. De heer Speelman heeft het woord in deze zaak, die al tot vervelens toe in den Raad kwam. Spreker is huiverig zoo maar op de zaak in te gaan. De Heer Roog bespreekt ook de kwes tie. De Voorzitter beantwoordt en nog nadere inlichtingen verschaft Wethouder de Breuk. De Heer Groot heeft het nog eens over de schoeiïng. De Heer Roog wenscht beter toezicht op de daar uit te voeren werken, zooals de bestrating. Verschil lende Heeren der Commissie van open bare werken stellen de Sprekers gerust omtrent toezicht enz. De Heer Waller brengt hier een woord van hulde aan die Commissie; zij heeft het werkelijk in deze verdiend. Voorstel werd aangenomen. Opnieuw eene wijziging in de conces sie Anderheggen en Neumeyer, met de bepaling dat het Raadsbesluit vervalt, als niet voor 31 December e.k. de overeen komsten onderteekend zijn. Vastgesteld worden Staten van af- en overschrijving en eene derde suppletoire begrooting dienst 1900. De gemeentelijke Waterleiding zal over 900 een batig saldo ter beschikking hebben van ruim twaalfduizend gulden. B. en W. wenschen hiervan ƒ5000 tere- serveeren als extra aflossing. De Heer Hofland vraagt inlichtingen. De Heer Waller wenscht het bedrag te bestemmen voor later te bepalen doel, dit is zeker het voordeeligstewenscht een soort van reservefonds en maakt zulke rake opmerkingen, dat men het zou moeten betreuren als de geruchten van een eventueel aftreden van dit lid waarheid werden. Een voorstel in boven bedoelden geest komt in bespreking. De Heer de Breuk licht de extra aflossing nader toe en wenscht in elk geval dat de ƒ5000.— gebruikt wordt tot ontlasting van de Waterleiding, Na vele besprekingen trekt de Heer Waller, de bedoeling gehoord, zijn amendement De rekening en verantwoording schut terij in ontvang en uitgaaf aanwijzende 5710.34 wordt goedgekeurd. Een suppletoire begrooting van de bewaarschool in het Barbara-Gasthuis eischt eene verhooging van 100.als subsidie, welke thans vastgesteld wordt op ƒ780. 89. Vastgesteld wordt het primitief kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen. Van het belastbaar inkomen zal 3.35% geheven worden. Het aantal aanslagen is 8438. Het belastbaar inkomen bedraagt na aftrek van f 500.per aanslag 9705650. Het bedrag van den aanslag is ƒ325139.275. Bovendien bevat het kohier 48 aansla gen voor forenzen met een gezamelijken aanslag van ƒ2345.56'. Voorgesteld wordt aan het bestuur der Afd. Haarlem van den Ned. Bond van Oud Onderofficieren te verleenen een subsidie van ƒ100.ten behoeve van de aanstaande jaarljjksche vergadering van dien Bond. De Heer De Braai heeft bezwaren tegen dit voorstel, stelt zich dien Bond voor als eene gewone Vereeniging. Ook de Heer Groot is er tegen. De/100. kunnen niet aangemerkt worden als uitgegeven voor volksvermakelijkheden. In stemming wordt het voorstel aan genomen met 5 stemmen tegen. De Raad besluit voor den in November te houden Nationalen Zangwedstrijd, uitgeschreven door de Haarlemsche Mannen-zangvereeniging Crescendo, be schikbaar te stellen eene medaille ter waarde van hoogstens ƒ60. De Heer V. d. Kamp wenscht dit tot ƒ100.te verhoogen, doch trekt dit voorstel in. Dr. Huizinga, leeraar aan de H. B. S. alhier verzoekt vergunning om eventueel eenige lessen te mogen geven als privaatdocent aan de Universiteit te Amsterdam. Het verzoek wordt toegestaan. Voor de voorgenomen verbouwing van het perceel Frederikspark No 6 verzoekt de Heer P. van de Water vergunning tot het meer bebouwen van 1.2 M'. Voorgesteld wordt B. en W. te mach tigen de vereischte vergunning te ver leenen op de bekende voorwaarde van betaling van 10.voor eiken meter. De Raad besluit alzoo. Aan de firma Peltenburg en Zonen wordt verhuurd voor een jaar een ge deelte water in het vuilrak tegen 75. Vergunning wordt verzocht tot hooger bouwen aan de Drossestraat door G. Schous. B. en W. stellen voor in dit geval afwijzend te beschikken, daar er een ongewenschte toestand door zou ont staan. In een nader advies komt Schous nog eens met hetzelfde verzoek. De Heeren Stolp en Roog meenen de vergunning te moeten verleenen. De Heer de Breuk licht toe, dat het hier twee gebouwen betreft, niet één, zooals de Heer Stolp verklaart. Na nog eenige discussies komt voorstel B. en W. in stemming, wordt verworpen. De vergunning wordt nu verleend.

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1